|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:10:56   
nikita
Kako se blizi dugoocekivani dan poroda mog pisonje imam miliun pitanja u glavi , naslov teme  je jedan od glavnih !
Soba nam je na sjeveru , do sad je nismo grijali ali cemo kupiti radijator pa je malo prije spavanja ugrijati iako smatram da je bolje spavat u hladnijoj sobi a bolje se pokriti...
Zamolila bih iskusne mame da mi kazu kako su pokrivale i oblacile  novorođencad tijekom noci i sa 2-3 mj zivota kad pođu vani ???
Zahvaljujem se unaprijed na odgovorimauser posted image

P.S. Trazila sam temu al je ne nađoh , u koliko je ima , ispricavam se unaprijed !



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:19:31   
neki
Draga,ja sam obojicu rodila u zimu(decembar i januar)user posted image Ja sam radije toplila sobu(nista pretjerano).Nekih prvih mjesec dana sam im oblacila carapice(bilo me strah da spavaju bosi),bodi dugih rukava,pidjamica i debela dekica,stim da se u pocetku ne otkrivaju i non stop se bude,tako da ces ga cesce(aBd) i nadgledati po noci...U vrecice mi nisu htjeli nikad nijedan,evo Said od neku noc hoce u vrecicu,mada ga ja opet pokrijem,jer su noci bas hladneuser posted image Nema mi ljepseg osjecaja,nego probuditi se u zimskoj noci,i obojicu ih onako slatko ususkatiuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:23:44   
nikita
Hvala neki, ja se bas pitam bi li kupovala vrecu za spavanje ili ne jer to sputava bebe , ne moze mrdat nogicama kako treba a s druge strane mislim da bi dekicu stavio na glavu ili bi se otkrio...ali i to sto kazes, svakako prvih mjeseci non stop buljimo u njih bilo dan bilo noc user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:25:50   
Anoniman
Nisam bas iskusna mamauser posted image ...ja ti  mogu samo reci kako sam ja....kupila sam mu dvije one sinteticke deke, sto imas svugdje po 10 KM zamotane u rolnama, raznih boja...ima ih u mercatoru, robotu, obiu...etc. i onda bih ga zamotala (kada je bas bilo hladno) k'o u kovertu, fisek...i prema hladnoci presavijala dva, tri i cetri puta...
A za vani je imao skafander (kada je bio snijeg) a inace isto kao i kuci...u fisek pa u kolica

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:29:56   
neki
Bas ih sputavaju vrece...Ja sam ih dobila cak 4kom. od divne zute pamucne na kopcanje,pa zelena malo deblja isto na kopcanje,pa crvena(tati se ne svidja boja,jer navija za zeljuuser posted image ),i ova koju sad oblacim Saidu svijetlo plava na rajsverslus,bas zimska prava...Bas ga lijepo upakujem pred spavanjeuser posted image A Sead nije htio,nije mogao mrdati nicim,bilo mu valjda tijesnouser posted image user posted image user posted image Doduse i sad mi bas nemirno spava...
Nadam se da ce ti se javiti jos mamica,pa da kupis savjeteuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:30:20   
Anoniman
Ovo gore vazi samo za zimu i prva dva mjeseca...a cim je otoplilo pamucu dekicu i to je to

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:31:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

Bas ih sputavaju vrece...Ja sam ih dobila cak 4kom. od divne zute pamucne na kopcanje,pa zelena malo deblja isto na kopcanje,pa crvena(tati se ne svidja boja,jer navija za zeljuuser posted image ),i ova koju sad oblacim Saidu svijetlo plava na rajsverslus,bas zimska prava...Bas ga lijepo upakujem pred spavanjeuser posted image A Sead nije htio,nije mogao mrdati nicim,bilo mu valjda tijesnouser posted image user posted image user posted image Doduse i sad mi bas nemirno spava...
Nadam se da ce ti se javiti jos mamica,pa da kupis savjeteuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
taman onda da se mijenjamo za boje...ovaj moje se jezi na plavuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:32:34   
neki
A za vani je imao skafander


Ja glupaca nikad svoju djecu ne uslikah u skafanderimauser posted image user posted image user posted image A premeden skafander,dobili iz Irske,svijetlo plavi sa zekinim usimauser posted image Joj mame,nidje vezeuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:34:22   
neki
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: neki

Bas ih sputavaju vrece...Ja sam ih dobila cak 4kom. od divne zute pamucne na kopcanje,pa zelena malo deblja isto na kopcanje,pa crvena(tati se ne svidja boja,jer navija za zeljuuser posted image ),i ova koju sad oblacim Saidu svijetlo plava na rajsverslus,bas zimska prava...Bas ga lijepo upakujem pred spavanjeuser posted image A Sead nije htio,nije mogao mrdati nicim,bilo mu valjda tijesnouser posted image user posted image user posted image Doduse i sad mi bas nemirno spava...
Nadam se da ce ti se javiti jos mamica,pa da kupis savjeteuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
taman onda da se mijenjamo za boje...ovaj moje se jezi na plavuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Jaooooooouser posted image user posted image user posted image Ali stvarno,koliko sam puta htjela kupiti nesto lijepo crvene(ne bordouser posted image )boje,JOK,ne da onuser posted image user posted image user posted image Vala mi se plava vise na glavu popelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:36:29   
Anoniman
ovaj ima bodi s natpisom "kada poraste igracu za sarajevo"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:37:46   
Anushka
I mi smo kasnojesenja beba, a kad smo dosli kuci imao je samo 2300g i nije bilo grijanja a on nije imao termoregulaciju razvijenu tj nije se mogao sam grijati pa smo morali odrzavati 26-27 stepeni non stop (i natrosili se struje je grijanje nije radilouser posted image ) Posto sam odrzavala toplu kucu, bio je u bodiju dugog rukava i gegicama ili pamucnom kompleticu dugih rukava i ta prva odjeca je sva imala stopice kao strample pa nije bio bos. I odmah smo uzeli i dvije pamucne kao dekice i prvi mjesec je bio umotan u povoj u tu dekicu. poslije sam ga stavljala u vrecu za spavanje - poslije mjesec dana. Posto smo isli cesto u bolnicu na kontrolu, nosili smo ga u korpi u kojoj smo ga i iznijeli iz bolnice, ali samo do auta tj nismo isli u setnje, a tu korpu sam postavila svojom bundicom od zecjeg krzna cini mi se jos kad sam ja bila djevojcica od 5-6 godina, i bila je bas topla i mekana pa bi ga onda obukla u bodi dugog rukava, kompletic pamucni dugog rukava, pa preko gegice, i onda u korpu umotan u deblju dekicu - imamo i jednu takvu. i naravno kapicu. napolje smo isli setati tek pocetkom februara, kad je imao nesto vise od 3 mjeseca i dogurao do 4 kg a tada sam mu kupila jaknicu i samtane hlace plus dzemperic i imao bi 2-3 sloja odjece i u rukama sam ga nosala po 30 min do 1 sat. Tek od marta kad je ugrijalo preko 10 stepeni aktivirali smo kolica.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:39:32   
neki
IZVORNA PORUKA: dadada

ovaj ima bodi s natpisom "kada poraste igracu za sarajevo"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dakle mori nas ista mukauser posted image Ovaj ima dva siperka u tom stilu,ali ZELJOuser posted image
Odosmo u OT,sorry nikitauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:44:26   
nikita
Hvala anuska i dada na detaljnom opisu...
A vas dvije se samo gonjate po forumu user posted image user posted image user posted image nemate se sta meni ispricavati al ako vam šef dođe user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:47:17   
neki
IZVORNA PORUKA: nikita

Hvala anuska i dada na detaljnom opisu...
A vas dvije se samo gonjate po forumu user posted image user posted image user posted image nemate se sta meni ispricavati al ako vam šef dođe user posted image


Necemo viseuser posted image
Ma ja Saida moram stavljati u vrecicu,jer se vrti,i kad god se ja probudim,on otkriven,a ide zima,pa me strah...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 20:47:44   
Anoniman
sef ce odmah da pocisti za namauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:05:06   
Doraa
Joj meni je uvijek problem taj kako znati jel bebi zima..iako sad već ima 17 mjeseci ipak brinem kako ću ovu zimu?!user posted image
Rodio se u maju pa nisam imala nekih problema malo umlačim prostoriju-ipak pratim da temp.ne padne ispod 18-20stepeni. Znam da za male bebe do dva-možda i tri mjeseca treba voditi računa o temp.i kako mi je pedijatar rekao na 20step. treba da je normalno obućena beba a 25-28 treba biti ako je razgolišena bebica(presvalaćenje,kupanje). Naravno većina nas tada temp.digne i iznad jer se bojimo ali u suštini to je to.
Meni je najgore što mi je u dnevnoj prevruće a u spavaćoj prehladno (grijemo se na kamin) a trebam da se porodim aBd početkom aprila-još je zzzzimaaa.

Što se tiče vreće za spavanje meni je super ali uzmem dosta veću pa se može kretati ali ipak sam najsigurnija kad ga zamotam velikim peškirom za plažu ili nekom dekicom oko pupe i zavežem nečim,kapica na glavu i čarape na noge-obavezno! Onda po potrebi pokrivam u slojevima ali bar znam da se ne može otkriti iako se vrti. Mala beba se ne vrti pa o tome ne moraš još brinuti.

Neko mi kaže ne treba toliko ali ja sam uvijek motala pelenu oko pupe(dugo dugo) i čarape i na moru oblačila (s tri mjeseca) jer tako mi je rekla i doktorica:samo vodi računa o glavi pupi i nogicama-to je najbitnije kod beba.



_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:05:41   
*Seve*
Ja sam vise za topliju sobu,pa malo izraciti pred spavanje i to je to...
Moj se rodio u najvecoj zimi,jedva iz bolnice izasli koliko je bilo hladno a snijeg led...
Srecom u stanu podno grijanje jako toplo...Odvrnes koliko ti odgovara...
Mada mi je u spavacim sobama malo smanjeno...Ja sam oblacila po toj zimi,bodi dugi rukava
i pidzama plisana topla,kapica i jedna mekana dekica...Nista pretjerano.Jer je soba topla...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:18:50   
mojbebac

ja sam prvih 40 dana bebu motala onako kao u bolnici - u fisek, jer mi je tako bilo lakse da je uzimam po noci, kad je jela, a i njoj je bilo toplije, a nakon toga sam kupila vecu vrecu u kojoj je spavala samo u bodiju, i sada sam joj kupila dvije vece vrece, da imamo za zimu, mislim da j dovoljno pored vrece bodi dugih rukav, pidzama i eventualno dekica .... kapicu sam stavljla samo prvih 40 dana jer mi je dr rekao da je ne navikavam na kapu, jer ce joj poslije biti uvijek hladno....


_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:20:07   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mojbebac


ja sam prvih 40 dana bebu motala onako kao u bolnici - u fisek, jer mi je tako bilo lakse da je uzimam po noci, kad je jela, a i njoj je bilo toplije, a nakon toga sam kupila vecu vrecu u kojoj je spavala samo u bodiju, i sada sam joj kupila dvije vece vrece, da imamo za zimu, mislim da j dovoljno pored vrece bodi dugih rukav, pidzama i eventualno dekica .... kapicu sam stavljla samo prvih 40 dana jer mi je dr rekao da je ne navikavam na kapu, jer ce joj poslije biti uvijek hladno....



I ja sam isto tako radila kao i ti. Nisam ni ja kapicu stavljala nakon 40 dana jer stvarno nije potrebno.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:23:58   
Anushka
e da, ja nisam nikako kapice stavljala osim napolju ni tih prvih dana ali smo zato rukavice nosili do 3 mjeseca skoro non stop ne zbog zime nego zbog grebanja, a noktici minijaturni nije bilo sanse da ih fino odrezem, ko kad je bio nemirna mrvica! a vec odavno ne da kapu ni napolju, skida je sam pa nosimo kapuljace:)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:26:56   
Ex Yu
Ja isto imam problema sa pokrivanjem iz razloga sto on kad se probudi suti i igra se dok mu nedosadi i sve navlaci nebi na glavu i onda krene puhat sav se usplahiri nezna se onda otkrit dok ja to cujem uhvati me panika ...

do sad nije bilo toliko hladno a grijanje nam krece tek 15.10, jutros sam kontala napuniti termo pec al sam odustala jer bi onda morala 10 dana sjedit u sobi jer je katastrofa mjenjati tako temperaturu bebi ... kad bi ga donjela u dnevnu morala bi ga obuc ko da ce vani ... jer smo kraj rijeke sve vanjski zidovi a prvi sprat tako da je bas hladan stan ...

ja njemu obucem bodi dugih rukava pa pidzamicu sa stopama ili carapice (ako nema stopice) i onda nesto preko toga toplije gegice plisane il nesto vec sto imam toplo a porijem ga samo tankom dekicom da mu mogu ususkati oko nejga il zamotati da je nemoze izvuc i navuc na glavu ...

kad krene grijanje spavat ce normalno u pidzami sa dekicom i to je to kapicu mu nisam stavljala nikako jako kratko kad se tek rodio ... nit sam ga ikako toplila do zadnji 2 dana


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 21:53:10   
manuela RR
Kod mene je soba bila dosta topla,a bebu sam laganije oblačila,neki bodi i gegice su mi bili sasvim dovoljni,a kad smo izlazili van,dok je bilo toplije bio je solidno obučen(bodi + neki od toplijih kompletića) i umotan u dekicu,kasnije kad je zahladnilo bio je u skafanderćiću...ništa specijalnouser posted image
ah,da i uvijek je imao kapicu kad smo izlazili napolje user posted image user posted image user posted image

Uglavno ništa ti ne brini ti draga moja,vjeruj da ćeš odlično znati prepoznati kad i šta trebaš svom bebiju da obučeš.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ljubim teuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:06:39   
akica b
Ja sam se isto porodila u decembru i kao Neki isto sto rece.,bodic dugi rukav,pidzamica ili ona cuda iz jednog dijela za bebe,gegice jel'user posted image ,jedna tanja dekica i jorgancic...Kod nas je bas bilo pohladno u stanu.To je bilo dok je bio maeni,a kasnije ,vec sa godinu ,isao je u vrecu i ja sam prezaadovoljna..I dan danas ide u vrecu i svi sretniuser posted image



_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:12:20   
milenium
Kako oblačiš sebe tako i dite,znači ako ti ne spavaš zimi u šorcu nemoj da onda ni beba spava.znači bodi dugi rukav,pidžama,deka i jorgan!temperaturu na radijatoru podesi i mokar ručnik na radijator(ako nemaš onu posudu s vodom što ide nanj ili onaj aparat za vlaženje zraka koji je ,usput,dooosta skup) sretnouser posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Odjevanje/pokrivanje bebe jesen/zima
5.10.2009 22:15:12   
akica b
JOj milenium,cula sam ja za ovo ali se ne mogu sloziti nikako...Meni ne da je bilo vruce,ma dzehenem,najradije bi gola spavala tad,a zima nema ni 15 stepeni u kuci...Hormoni valjdauser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *