|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Termin poroda po UZ ili po ZM ??
22.10.2017 16:41:34   
Anoniman
DD ženice,
Molim vas da podjelite svoja iskustva s terminima poroda. Koji vam je bio tacniji? Po UZ ili po ZM?
Ja sam , navodno, po ZM 41+1, a po prvom ultrazvuku mi je plod kasnio i danas sam po tome 39+4. (Znaci za 3 dana mi je po tome termin)
Posteljica vec neko vrijeme 3. stepen. Ne znam sta da radim. Ctg radim privatno. A na pregled u drzavnu se bojim i otici je mi oni racunaju termin po ZM. Mislim da bi me ostavili u bolnici i izazivali porod iako mozda nema potrebe. S druge strane,ne smijem ni rizikovati,morat cu otici da vidim kakvo je stanje s posteljicom i plodovom vodom.
Napominjem, da naznaka za porod nikakvih jos nemam. Ni bolovi,ni sluzni cep..nista :( jos koji dan ako se ne porodim izludit cu stvarno :(
Drugo mi je dijete, prvo je rodjeno 8 dana prije termina po UZ ( tada nismo ni racunali po ZM jer je bas dosta kasnio)
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
22.10.2017 20:55:45   
Visnja RR
Najbolje je da odeš privatnom doktoru da budeš mirna.... upravo zbog ovog sto si napisala >>>> otici da vidim kakvo je stanje s posteljicom i plodovom vodom<<<<<<



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 2:57:16   
ziel
Trebalo je vec da uradis amnioskopiju par puta s obzirom da je po ZM 42.sedmica......

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 9:01:12   
LieToMe RR
Ja sam imala isti slucaj sa oba poroda. Po drzavnim doktorima oba puta prenjela ali srecom imala sam dobrog privatnog doktora koji je bukvalno u dan pogodio oba poroda. sa prvom sam se poropdila dan pred termin a drugi put na dan termina. Oba puta mi je doktor vodio racuna po ultrazvuku i stalno sam morala naglasavati da mi se ne racuna po zadnjoj mjesecnici jer imam odgodjene ovulacije i duze cikluse.
U drugoj trudnoci su me ubjedjivali da sam prenjela ali nije bilo logike, posteljica bila ok, plodova voda bistra (radili mi 5 dana pred porod amnioskopiju - totalno bez razloga).

Da bi ti bila sigurna i smirena preporucujem ti kao sto rece Visnja, da odes dobrom privatnom doktoru i da ti on da odgovore na pitanja koja te muce.


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 9:04:46   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel

Trebalo je vec da uradis amnioskopiju par puta s obzirom da je po ZM 42.sedmica......

Ne mora to uopste znaciti da je po zadnjoj menstruaciji uopste tacan datum poroda. Jer nema logike da svaka druga trudnoca bude prenesena. Fazon je sto menstruacije i ciklusi nisu svima univerzalni. Uzima se neki prosjek, ne mora biti da uopste upadas u taj prosjek.
Ja sam Noru rodila na dan termin, plodova voda bistra (znaci prvi parametar da je prenjeta trudnoca je da plodova voda mjenja bolju i da bude recimo zelena - to je bas kad su prenjete trudnoce u pitanju) po zadnjoj menstruaciji ispade da sam ko kobila Noru nosila 11 mjeseci.
Ja sam cak i prvu menstruaciju poslije poroda dobila kad je Nori bilo 13 mjeseci. Nismo svi isti, nije svima organizam isti.

Najprecizniji datumi poroda su oni koji se urade na prvom ili drugom ultrazvuku kad se konstatuje trudnoca.
Ali da bi ona bila mirna najbolje da nadje dobrog ginekologa koji ce je pregledati

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 9:22:24   
ziel
A dobro vjerovatno si upravu, ali opet i po UZ kaze da je 39+4, i po tome bi trebala uraditi amnioskopiju. Ipak je sami kraj trudnoce. Meni su radili mislim 2x u 9.mj.i onda sam se porodila 2 dana prije termina po ZM, a i po UZ se kod mene poklapalo u prvoj trudnoci.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 9:36:15   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel

A dobro vjerovatno si upravu, ali opet i po UZ kaze da je 39+4, i po tome bi trebala uraditi amnioskopiju. Ipak je sami kraj trudnoce. Meni su radili mislim 2x u 9.mj.i onda sam se porodila 2 dana prije termina po ZM, a i po UZ se kod mene poklapalo u prvoj trudnoci.

kod vrlo malog broja slucajeva se poklapa. moze da dodje do odstupanja od vise od dvije sedmice, kao sto je kod mene slucaj bio.
Ja sam amnioskopiju radila u petak u pon se porodila. Amnioskopia bila uredna cak sta vise vratio me kuci iako sam bila 3 prsta otvorena kao nece to jos nije termin. Onda za vikend mi rekli da sam presla termin user posted image nego sreca pa sam obje trudnoce vodila kod dobrog privatnog doktora pa sam doslovno na dan poroda bila kuci (odlicno znas moju porodjajnu pricu).
Ja sam uvijek za to da se uzme i drugo i trece misljenje ako treba.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 12:49:38   
ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: ziel

A dobro vjerovatno si upravu, ali opet i po UZ kaze da je 39+4, i po tome bi trebala uraditi amnioskopiju. Ipak je sami kraj trudnoce. Meni su radili mislim 2x u 9.mj.i onda sam se porodila 2 dana prije termina po ZM, a i po UZ se kod mene poklapalo u prvoj trudnoci.

kod vrlo malog broja slucajeva se poklapa. moze da dodje do odstupanja od vise od dvije sedmice, kao sto je kod mene slucaj bio.
Ja sam amnioskopiju radila u petak u pon se porodila. Amnioskopia bila uredna cak sta vise vratio me kuci iako sam bila 3 prsta otvorena kao nece to jos nije termin. Onda za vikend mi rekli da sam presla termin user posted image nego sreca pa sam obje trudnoce vodila kod dobrog privatnog doktora pa sam doslovno na dan poroda bila kuci (odlicno znas moju porodjajnu pricu).
Ja sam uvijek za to da se uzme i drugo i trece misljenje ako treba.

Upravu si, kada je situacija delikatna, svakako je najbolje potraziti drugo pa i trece misljenje. A tvoja porodjajna prica je nevjerovatna. Imala si strasno velikuuu srecu user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
23.10.2017 15:26:13   
Anoniman
Hvala vama na odgovorima :) LTM, slazem se apsolutno. Meni je plod na prvom ultrazvuku kasnio 11 dana, a prvo dijete nismo uopce mogli gledati po ZM ,jer kad sam trebala biti 8 sedmica, tek se vidio gestacijski mjehur na UZ, dakle nekoh 5 sedmica maksimalno.
Bila sam jutros na Jezeru. Posteljica 2/3 po misljenju drugog ljekara. Plodove vode dovoljno i bistra. Grlic tvrd, otvorena nisam, ctg uredan. Dr Naima rekla da dolazim svaki dan na ctg, kaze pustila bi me jos bar dva dana,da me ne ostavlja na silu. Napomenula sam joj da su mi ciklusi duzi i napisala mi je to na nalazu. Ja iskreno planiram ici privatno na ctg, bojim se otici im, jer u subotu prolaze te njihove slavne 2 sedmice preko termina. I sta onda? Poradjat ce me ,ako ne krene. A uslovi sasvim ok. Cak eto nije ni posteljica 3. stepen, kao sto su mi prosle sedmice rekli. Pristala bih na indukovani porod da je beba ugrozena, ne daj Boze, a ovako mislim da nema smisla.

(odgovor članu ziel)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
9.11.2017 20:55:10   
Anoniman
Da napisem kako je na kraju sve zavrsilo,mozda nekad nekom bude od koristi. :)
Primljena sam u bolnicu kad sam "prenijela" po ZM 16 dana, a po UZ 5 dana, otvorena bila 3/4 pa je dr na prijemu rekao da bih ionako trebala ostati. Napisao da sam prenijela 5 dana i rekao da ostavim samo nalaze na kojim je taj termin poroda. Prvi dan se nista nije desavalo. Drugi dan su mi aplicirali gel. Odmah su poceli bolovi, ponadala sam se da je to to. Medjutim kako je vrijeme prolazilo bolovi postadose sve blazi i u sve vecim razmacima, umjesto obrnuto. Treci dan pregled ujutro otvorena samo 5 prstiju. Bez bolova. U viziti rekose da me trebaju taj dan "rijesiti". Poslijepodne pregled i dalje 5 prstiju. I poslase me za salu. U sali mi probi dr vodenjak, voda skroz zelena. Odmah pocese kontrakcije u malim razmacima i za oko sat i po se porodih.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Termin poroda po UZ ili po ZM ??
9.11.2017 22:23:30   
manuela RR
Drago mi je da je sve ok prošlo. ..
Čestitam. ..

A što se tiče vođenja trudnoće oni se najčešće vode po ZM kad je mala trudnoća a poslije ako UZ pokazuje drugačije isprave termin porođaja pa se prati po UZ.

Moja prva trudnoća je po tom pitanju bila haoticna. ..
ZM bila 01.01 i po tome mi cijelu trudnoću vodili do termina 08.10.
pa poslije sve produzavali po UZ na 12 pa na 18 i konacno na 25 da bi na kraju ja od straha da se sta ne iskomplikuje jer sam prela sve termine sama sebi "sredila"porod 29.10.
Kad su mi silom izazvali i trudove probili vodenjak i sve što uz to ide na sreću rodila dječaka kako se ispostavilo u 39+3 ...
NA kraju ni dana nisam prešla terminuser posted image


< Poruku je uredio manuela RR -- 9.11.2017 22:28:10 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *