|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tetanus u trudnoci
16.10.2009 10:37:42   
Mamica24
Zdravo mame user posted image evo jedna tema koju sam ja, na osnovu ličnog iskustva, htjela sa vama podijeliti.
Imala sam užasnu seriju događaja u vezi sa vakcinisanjem u trudnoći .

Trudna sam 16-17 sedmica. Stala sam na prljav ekser i odma otisla u Opštu bolnicu kog ginekologa dr. Nakaš.
On je rekao da su mi veće šanse da ću oboliti od tetanusa nego d će meni i bebi biti nešto od vakcine.
obzirom da sam zadnju primila prije 7-8 godina taj dan sam dobila AN-TE.

Moja doktorica me potom naljepila što sam primila vakcinu i rekla mi da je to kardinalna greška user posted image
i ja tako izbezumljena odem u Cenat za lijekove kod stručnjaka za tu oblast.

Oni su mi rekli da je dobro što sam primila vakcinu potiv tetanusa jer se beba već razvila
a ovako sam je dodatno zaštitila od moguće zaraze. Rekli su mi da će sve biti ok i da najnovija istraživanja
nisu pokazala da vakcina protiv tetanusa loše utiče na bebu. Da nisam primimla vakcinu, velike su šanse da bih se zarazila i sebe i bebu user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako sam se bila isikirala i plakala i tako me bilo strah.. al sad je ipak malo lakše!!

pa ako ima sličnih iskustava... baš bih voljela da pišete..

< Poruku je uredio Skvo RR -- 28.1.2010 11:11:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vakcinacija i lijekovi u trudnoći
17.10.2009 17:17:30   
semmy
ja sam primila ANA-TE u prvom tromjesecju, ustvari tad sam bila 2-3 sedmice trudna a nisam znala...imala sam uzasan ubod insekta ( sumnjaju na pauka jer su se oko ujeda pojavile jos 4 kvrzice koje su bile iste kao i sam ujed)
radila sam razna testiranja i sve se pokazalo da ni meni ni bebi vakcina nemoze naskoditi...da je bebi naskodilo izgubila bi trudnocu odma iduci mjesec, dobila bi menstruaciju i ne bi ni znala da sam bila trudna...

na svu srecu sve je proslo kako treba i sad sam u 24 sedmici...mene nijedo testiranje i nijedan dr. nemoze smirit dok bebica ne dodje na svijet...
nadam se da je sve ok kako kod mene tako i kod tebe....uzivaj u trudnoci i probaj sto manje o tome razmisljati...

_____________________________

bebach 09.01.1999 ;)
mala princeza nam se pridruzila 02.02.2010 ;)))

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vakcinacija i lijekovi u trudnoći
19.10.2009 9:23:34   
Mamica24
Hvala ti puno, bas si me malo utjesila.
Jedino sto ne znam jetse da l ida idem na drugu vakcinu koja se primi poslijeprve i da li si ti isla??

(odgovor članu semmy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vakcinacija i lijekovi u trudnoći
3.11.2009 15:31:53   
Mamica24
Zamolila bih vas drage mameako imate još ikakvu informaciju

pop pitanju vakcinisanja i revakcinisanja trudnica protiv tetanusa u sluačju povrda

da napiše ovdje.

JA bih za 8 dana trebala na revakcinaciju, ali sam čula 2 različita mišljenja o tome!!

Pls helllpppp!!!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vakcinacija i lijekovi u trudnoći
17.11.2009 11:22:12   
Mamica24
Evo pošto vidi mda niko nema nikakvu informaciju ja ću podijelit is vama ono što se meni desilo

ako se ne do Bog vama desi da znate šta vam je činiti.

Vakcinu protiv tetanusa smijete primiti jer je to mrtva vakcina.

Ukoliko ste u srednjoj školi redovno vakcinisane tj. ako ste zadnju vakcinu primili sa 18 godina (to je IV srednje)

te ukoliko rana nije velika, nema potrebe za revakcinacijom je je ta jedna doza sasvim dovoljna.

Ja sm zadnji AN-te primila prije 6 godina tako da je ova sada vakcina

zaštitila mene i bebu. Ukoliko je od zadnje vakcinacije prošlo više od 10 godina

onda vam revakcinacija treba.






(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *