|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:15:48   
mnn
Ako je ova tema otvorena, napišite mi gdje je jer je nisam vidjela. Dosta sam čula priča o porodima i o tome kako na porodu nije tvoj ginekolog koji ti vodi trudnoču. Malo mi je to čudno ali me zanima da li je to regulirano zakonom i da li se može tražiti da na porodu bude ginekolog moj ili mora biti onaj koji je u tom trenutku dežuran.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:20:17   
bebacha
kod nas na porodu bude ginekolog koji je dezurni,moze biti i ginekolog koji ti vodi trudnocu ali nije obavezan.njegova je dobra volja ako hoce

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:23:48   
mnn
Tako je i u Hrvatskoj, bude ginekolog dežurni i babica ali da porađa babica a ne ginekolog.budem se raspitala, kakva prava imamo mi trudnice.Hvala ti na informacijiuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:25:30   
akica b
Mislim da ti moze biti tvoj doktor ako se dogovorite tako i to je pretezno kad se zna termin poroda,provokacije ili carski.,ili ako se slucajno "potrefi" tu..Mene je porodio dr. koji mi nije vodio trudnocu jer sam privatno vodila i nisam se ni stigla javiti ranije nekom :(

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:27:00   
akica b
IZVORNA PORUKA: mnn

Tako je i u Hrvatskoj, bude ginekolog dežurni i babica ali da porađa babica a ne ginekolog.budem se raspitala, kakva prava imamo mi trudnice.Hvala ti na informacijiuser posted image


I na ovo da ti kazem i mene je bukvalno babica porodila a doktor me je "ustopao"

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:27:59   
Romali
I u Mo.bude dr.u čijoj smjeni rađaš. Mislim da se možeš dogovoriti sa dr.koji ti vodi trudnoću, ali to su više neke vanredne situacije. Imam osjećaj da to izaziva jaz među doktorima pa se mnogi ustručavaju. Mislim i na doktore i na pacijente.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:30:26   
akica b
Romali,ja iz prve ruke znam za slucaj gdje je doktor dosao na porod jer je bio placen za to...Tuzno ali istinito user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:34:56   
mnn
Teško je predvidjeti kad če krenuti trudovi i uglavnom bude da te porodi doktor koji je dežuran kako ste mi napisale.voljela bih da me porodi privatnik ali to se u rh ne može osim ako se rađa u privatnoj klinici.tako da ču baš pitati ovog državnog koji mi vodi trudnoču da li ima praksu da porađa.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 22:35:04   
Romali
IZVORNA PORUKA: akica b

Romali,ja iz prve ruke znam za slucaj gdje je doktor dosao na porod jer je bio placen za to...Tuzno ali istinito user posted image


Na to i mislim. Plati pa će ti doći iako će to možda smetati njegovom radnom kolegi.
A ljudi to rade valjda jer se boje da dr.koji im nije vodio trudnoću ih neće dobro paziti pa 'podmažu' svoga dr.da dođe


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tko je sve na porodu?
16.11.2008 23:35:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: akica b

Romali,ja iz prve ruke znam za slucaj gdje je doktor dosao na porod jer je bio placen za to...Tuzno ali istinito


Kao i u mom slučaju... Ja sam platila i dr. je iako je već bio u noćnoj smjeni (meni je provociran porod, ušla u salu u 10:30, izašla u 00:15) ostao i čitavo vrijeme bio tu dok me nije porodio. Onda se uhvatio noge user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tko je sve na porodu?
17.11.2008 7:58:55   
nesanica
Ovdje na preglede ides u privatne ordinacije, a za porod se moras prethodno prijaviti u bolnicu i babice ovdje poradjaju...ako sta krene ne daj Boze lose, odmah dolazi dr....ja sam evo rodila 2 djece i oba puta su me babice porodile, hB bez pomoci druser posted image !!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tko je sve na porodu?
19.11.2008 20:36:15   
Crazy little thing
I mene to zanima. Pogotovo zato što sam čula neke STRAŠNE PRIČE o više žena u jednoj rađaoni pa me zanima jel to stvarno tako ide i da li onda ide jedan dr za sve njih, i ako de, mislim, što ako se desi da ga obje trebaju u isto vrijeme, šta onda, baca novčić?

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tko je sve na porodu?
19.11.2008 20:44:04   
beni29
Draga moja

ovdje u Francuskoj u privatnim klinikama( ja sam se porodila u jednoj) obavezno tvoj ginekolog je taj koji teporodi. On dodje na kraju a tokom cijelog rada jedna babica je stalno uz tebe. Osim toga tu ima i pomocno osoblje nisu to prave medicinske sestre ali su medicinsko osoblje. Kada naponi pocnu tvoj ginekolog te porodi i naravno usiva na kraju ako si popucala.
U drzavnim bolnicama je babica ta koja te poradja ali naravno ako je to neophodno dezurni ginekolog moze izvrsiti porodjaj.
Ja ipak mislim da i u privatnim klinikama 99% posla urade babice jer mene je moja sa drugim djetetom pocela poradjati i ginekolog je stigao samo da prihvati dijete. Sa prvim sam imala indukciju tako da je nadgledao tok radova i naravno porodio me je.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tko je sve na porodu?
19.11.2008 21:54:21   
mnn
Razmišljam sve više da odem u privatnu kliniku u zagreb ili u rijeku u bolnicu, jer što sam sve čula za Pulu, nije mi baš svejedno.Prije par dana rodila je jedna prijateljica sina i kaže da su je pustili samu u sobi, da joj nije bilo muža ne bi imao tko zvati doktora kad su je ulovili trudovi, a taj dan pred jutro ona je bila jedina koja je rađala, odnosno bila u rađaoni.pa se ja pitam da li mi to treba... mali ima od poroda mao glavicu natečenu.... pitam se što bi bilo kad bi više žena rađalo odjednom....user posted image user posted image  da  li ima tko iskustvo sa rodilištem u Puli?

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tko je sve na porodu?
19.11.2008 22:12:34   
anitaMO
ovako da ja ispricam svoj slucaj.dosla sam zadnja u radjaonu ,a porodila se prva.3 su nas bile u radjaoni.ja sam bila najkriticnija pa su svi bili uz mene.
moja dr.koja mi je vodila trudnocu.ostala zena da me porodi,a izasla iz dezure.i jos dovela 2 dokktora.ona me je i usivala.i jos bile 2 sestre.sve ukupno na mom je porodu bilo njih 6.
nemam rijeci hvale za njih sviju.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 11:45:35   
idana_85
Moj dr kaze da to ne moze, ne moze se on petljati kolegi u smjenu,svako ima svoja zaduzenja. Kad sam se ja poradjala,on je tamam zavrsio smjenu,cekao me da me pregleda,ali me nije mogao poroditi jer je vec imao obavezu, i da nije skupa bi poradjao s kolegom u smjeni,e sad zavisi u kakvim su oni odnosima pa kako se dogovore...ali opcenito to ne moze.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 13:30:34   
dalmatinka
Kod nas je malo drukcije ja sam isto iz hrvatske trudna sam tek 4mj al vec mi je moj doktor rekao svoju cijenu poroda ako hocu njega,sto cu sigurno napraviti kada dode do toga jer zelim da me on porodi,malo je zalosno da za to moramo placati al je tako,znam slucajeva gdje su se zene toliko mucile dok su radale jos bih ostavili same u radaoni i tek kada bi dosao muz i dao dr koji je trebao poroditi pare on bi se pobrinuo za sve zalosno je kakvo je vrijeme doslo da bez placanja nece nitko nista.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 14:48:17   
mnn
Imaš pravo nažalost to je danas tako, nema ništa više besplatno, onda ču platiti i ja i ako poznamo sve u bolnici od ravnatelja pa na dalje ali znam da sve treba ipak potplatiti. čula sam i ja svašta pa sam čak razmišljala da odem u zagreb u privatnu kliniku gdje je porod normalan oko 15 tisuča kuna...kažu da je super da te može poroditi i tvoj ginekolog ako je privatnik...ja imam i privatnika i državnog jer moram po zakonu ali privatnik je odličan.jest da je skup ali sa njim sam jako zadovoljna.

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 16:44:20   
dalmatinka
Draga mnn ja isto idem privatno sve i njemu cu platiti porod i sada se samo raspitivam za porod u zg u vodi a tu mogu sa sobom uvesti svog doktora i muza a mislim da cu tako i uraditi,u ovog drzavnog samo vodim papire od posla za bolovanje jer u njega je jos ultrazvuk iz proslog stoljeca kao i oprema.Radije cu platiti i da mi bude sve kako ja hocu jer ovdje u splitu je rodiliste uzasno a osoblje uzas a novo nikako da se otvori,a uvijeti u rodilistu uzas zato su  i rekli da je najgore rodiliste u hrvatskoj.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 16:52:42   
anitaMO
ne znam draga kako onda ove odavde trce da radjaju u splitu.vjerovatno zbog doplatka.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 16:55:31   
anitaMO
moja dr.koja mi je vodila trudnocu radila je i u bolnici i privatno.tako kad bi bila dezurna ja bih isla na pregled.samo sam privatno placala kad bi isla.a dr .je dobila za mustuluk nista specijalno i to nije htjela ni to uzeti.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 17:00:25   
dalmatinka
Vjerovatno,ja kada sam imala spontani i bila na ciscenju jel mozes vjerovati da me osoblje leglo u istu sobu gdje su i zene koje su rodile i kojima donose djecu da doje.A toaleti da ne govorim nemaju osnovne potrepstine neznam jesi neki dan imala priliku na hrt1(ako imas)vidjeti emisiju o rodilistima gdje je bilo da je medu gorima u nas splitsko rodiliste bile su i price drugi rodilja.Da samo znas koliko ovdje ima prijavljeni zena iz mostara i ljubuskog i okolice,i po novom moraju roditi u hrvatskoj ako zele doplatak.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 17:05:05   
anitaMO
znam u mene rodica potrcala i 4 rodila dole.u mene je mama iz zadra tj.iz benkovca i tamo smo prijavljeni.ali nismo isli dole radjati.a ja sam morala cuvati cjelu trudnocu.jer sam isto imala jedan missed.kod nas je to odvojeno.rodilje dole,a ove sto cuvaji i ostale gore.nije ni kod nas nista bolje.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 17:42:11   
dalmatinka
Ja sam rodena hercegovka al zivim u hr i ovo mi je prva trudnoca nakon teskog spontanog do neki dan sam morala lezati al sada vec mogu po malo sve.I vecina oko mene koje su rodile u splitu imaju lose iskustvo,al znam i neke koje su rodile u makarskoj i kazu da je to najbolje di su mogle roditi jer je i babica i doktor u njih bio od pocetka do kraja al nece uvijek da ostave prvorotkinje jer je to malo rodiliste pa nemaju svu opremu za nedaj boze da nesto krene po zlu.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tko je sve na porodu?
20.11.2008 18:06:11   
anitaMO
moja prijateljica nije htjela da ide roditi u bolnicu.rodila kuci,ali majka joj je babica.a meni trebalo 3 doktora.i to su me u dlaku i spasili.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *