|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudna sam... Kojem doktoru?
6.6.2009 20:27:09   
TonkicaPalonkica
Dakle..
radi se o tome da sam u drugom stanju, nisam isla doktoru a trudna sam dosta dugo.

Prije nego me osudite, shvatite da se uzasno bojim doktora i uopste bijelih mantila, tacnije imam fobiju, a k tome sam u svemu ovome prepustena sama sebi, tako da sam dugo sama sebi negirala da sam trudna.
Prva 4 mjeseca sam imala redovna krvarenja, tako da sam ocekivala da cu i nastaviti, no to se nije desilo.

u zadnju godinu dana sam imala samo jedan odnos i to u 12 mjesecu 2008. godine, tako da znam da je tada datum zaceca.

Molim Vas, predlozite mi kod koga da odem, sta da radim i kako, cijene pregleda...kako da doktoru objasnim sve ovo, osjecam se uzasno kriva i glupa i sta sve ne...

Citam vas vec neko vrijeme i napokon sam se odlucila registrovati..

hvala unapijed..


< Poruku je uredio Visnja RR -- 6.6.2009 22:02:16 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:29:00   
Chuchi
prije svega dobrodolsa na forum. odakle tipkas?

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:30:35   
TonkicaPalonkica
Hvala lijepo, Chuchi.
Pisem iz Sarajeva.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:32:04   
dojbinica
jesi udata, 

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:32:47   
TonkicaPalonkica
Nisam, kao sto sam i navela gore. Nije da je bitno.


(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:33:53   
Anoniman
pa znaci ti si sada u 6-7 mjesecu


(odgovor članu TonkicaPalonkica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:33:54   
dojbinica
bitam, zato što mi nije bilo ovo jasno da si samo jedanput imala odnos u toku goinu dans, i sada kažeš da si trudna jako dugo, jesi li radila test

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:33:59   
meme27
uputi se doktoru odma ima dosta stvari u zivotu sto su teske pa se moraju uraditi
 
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:34:06   
Chuchi
Ginekoloski pregled nije nimalo strasna stvar, i uz malo srece sve ce proci jednostavno.
Prije svega, trebas sacekati nekoga iz Sarajeva da ti se javi, i odgovori na ovu temu, jer ja nisam iz Sa i ne znam
nii jednog doktora tamo. Ali kada budes isla doktoru, a morat ces, najprije mu objsani da ti je to prvi put, i da se bojis,
i zamoli da bude njezan sa tobom. Mislim da ce svaki doktor imati razumijevanja ako mu to objasnis , a i vecinom su
doktorice, pa nemas frku. Nadam se da ce sve biti ok.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:35:41   
Skvo RR
Ako si osigurana, imas dva dispanzera za zene, Kumrovec i Skerliceva. Ako nisi, preporucujem ti da posjetis privatno ginekologa.  Imas ih mnogo (Divanovic, Mehmedbasic, Pasic, i mnogi drugi).
SRETNO!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:35:58   
dojbinica
ma hoće sve će biti ok, nemaš razloga za strah

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:36:24   
Anoniman
nemas ti sta kome objasnjavati, mislim ljekari nisu tu da te osudjuju nego da pomognu, lijepo se sopakuj i idi sto hitnije, tvoje pare ti daju sansu da buiras kome ces otici, osim ko ne zelis u javnu ustanovu

(odgovor članu dojbinica)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:37:28   
zeni
Prva 4 mjeseca sam imala redovna krvarenja, tako da sam ocekivala da cu i nastaviti, no to se nije desilo.
                                                                            vjerujem da ti je tesko sto se nalazis u toj situaciji,nemoj se ljutiti ali valjda imas vise od 18 god,ja ne mogu shvatiti da zena ne zna da je trudna i to 5-6 mjeseci,beba se vec mrda,osjetis pokrete a to sto kazes da si krvarila garant je bilo u tragu,oskudno krvarenje.nije mi jasno kakvu pomoc ocekujes kad trebas biti svjesna da ces roditi za 4 mjeseca i da to neces moci sakriti.zato se urazumi,prihvati to kao dar od boga,popricaj s ocem tog djeteta i vidite sta dalje.sad mislis da si sama u tome ali vidjeces da se sve promjeni kad se beba rodi

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:38:15   
TonkicaPalonkica
Koliko sam izracunala radi se o 24. sedmici.

Postala sam grozno osjetljiva i samo mi se plače, tako da znam sta me ceka kada odem ginekologu.

Okej, znam da se moram uputiti doktoru, zato sam i postavila temu, pa bih vas zamolila da mi preporucite nekoga.


hvala na susretljivosti.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:38:47   
nikita
Nisam i Sa al samo ti mogu reci HITNO idi u dr-a !

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:39:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

Koliko sam izracunala radi se o 24. sedmici.

Postala sam grozno osjetljiva i samo mi se plače, tako da znam sta me ceka kada odem ginekologu.

Okej, znam da se moram uputiti doktoru, zato sam i postavila temu, pa bih vas zamolila da mi preporucite nekoga.


hvala na susretljivosti.



Gore sam ti napisala kome se mozes javiti.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:39:37   
meme27
sada bi trebala osjetiti kako ti beba lupa
jesili osjetila?
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:40:11   
Chuchi
Da Sahara, ali ona kaze da se boji pregleda i doktora, te stoga i nije isla jos uvijek.
Bitno je da prebrodi taj strah, a tome ce joj uveliko pomoci ako je doktor pun razumijevanja.
Svejedno kome ode, bitno je da doktor ima lijep pristup pacijentu, da bi joj bilo sto lakse uraditi pregled.
Tonkica, samo ti polako otidji bilo kojem doktoru i zamoli da te pregleda, ali naglasi da do sada nisi bila na pregledu jer
se bojis. Ali moras biti svjesna da ako si trudna, a ocito da jesi, ceka te porod, a sta onda ako se bojis.
Mislim da bi ti dobro dosla skola za trudnice koju organizuju domovi zdravlja, to ti je nekoliko casova po sat-dva.
Oni bi ti uveliko pomogli.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:41:36   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

Koliko sam izracunala radi se o 24. sedmici.

Postala sam grozno osjetljiva i samo mi se plače, tako da znam sta me ceka kada odem ginekologu.

Okej, znam da se moram uputiti doktoru, zato sam i postavila temu, pa bih vas zamolila da mi preporucite nekoga.


hvala na susretljivosti.



Gore sam ti napisala kome se mozes javiti.

user posted image


hvala user posted image

Procitala sam nekoliko postova o dr. Divanovicu, mislim da cu kod njega ici.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:41:51   
Anoniman
ja ti mogu preporuciti privatnog ljekara, dr.  Divanovica, ako si zainteresovana javi se pp da ti dam broj, ali kod njega je pregled 70 km, i nemoj se iznenaditi ako ti bude zahtijevao neke dodatne pretrage, ako nisi pri parama onda idi u domove zdravlja kao sto ti je skvo vec napisala

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:42:07   
djevojčica
IZVORNA PORUKA: sahara

nemas ti sta kome objasnjavati, mislim ljekari nisu tu da te osudjuju nego da pomognu, lijepo se sopakuj i idi sto hitnije, tvoje pare ti daju sansu da buiras kome ces otici, osim ko ne zelis u javnu ustanovu



slažem se, sada je najbitnije tvoje zdravlje kao i bebino. Ne trebaš se bojati ginekološkog pregleda, ti si već, kako sam shvatila, u sedmom mjesecu trudnoće i mislim da treba da brineš za svoje dijete a ne za to šta će ginekolog reći


_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:44:10   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: Chuchi

Da Sahara, ali ona kaze da se boji pregleda i doktora, te stoga i nije isla jos uvijek.
Bitno je da prebrodi taj strah, a tome ce joj uveliko pomoci ako je doktor pun razumijevanja.
Svejedno kome ode, bitno je da doktor ima lijep pristup pacijentu, da bi joj bilo sto lakse uraditi pregled.
Tonkica, samo ti polako otidji bilo kojem doktoru i zamoli da te pregleda, ali naglasi da do sada nisi bila na pregledu jer
se bojis. Ali moras biti svjesna da ako si trudna, a ocito da jesi, ceka te porod, a sta onda ako se bojis.
Mislim da bi ti dobro dosla skola za trudnice koju organizuju domovi zdravlja, to ti je nekoliko casova po sat-dva.
Oni bi ti uveliko pomogli.


ljudi nemate pojma koliko mi ovo znaci :)

P.S. ne osjecam jake kickove, samo povremeno...

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:45:29   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: sahara

ja ti mogu preporuciti privatnog ljekara, dr.  Divanovica, ako si zainteresovana javi se pp da ti dam broj, ali kod njega je pregled 70 km, i nemoj se iznenaditi ako ti bude zahtijevao neke dodatne pretrage, ako nisi pri parama onda idi u domove zdravlja kao sto ti je skvo vec napisala


nasla sam broj, hvala lijepo..na onoj temi o njemu.
Imam novac za to, naravno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:45:50   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

P.S. ne osjecam jake kickove, samo povremeno...



U tom stadiju trudnoce i ne treba da kikovi budu jaki, ali treba da ih ima. user posted image user posted image
Malla user posted image ce uskoro biti velika user posted image


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim vas za pomoć
6.6.2009 20:46:23   
Skvo RR
Meni je trudnocu vodio Divanovic, ali pouzdano znam da ne prima "starije" trudnice. Ti pokusaj, ali ako te odbije...imaj jos nekoga kao drugu opciju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *