|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 22:57:44   
mojbebac
Ne znam da li ima tema, ako ima molim vas da me prebacite, ali me interesuje da li nekokoristi ovaj sistem grijanja na struju i ako zna voljela bih malo prokomentarisati o ovome, i raspitati se, posto smo se se skoro uslili u novi stan i imamo ovo grijanje pa ne znamo bas ni da li ga pravilno koristimo, ni kakva je potrosnja ....?

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:01:36   
Nellica
Draga moja,

Nama u poned. dolazi majstor da postavi isti sistem grijanja, to ti je otprilike najlakše, najčišće ali možda i najskuplje grijanje, mada kažu da se uz dobru organizaciju tj. ukoliko dobro programiras temp. u stanu moze potrošnje el.energ. svesti u razumne okvire.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:07:32   
mojbebac
vjerovatno jeste najskuplje, ali je i najlakse, mad su mi rekli da otprilike trosi oko 100 - 120 KM na kvadraturu od 50 m2 zavisno od temperature napolju, mi smo ga ukljucili u ponedeljak, i vjerovatno ga vise necmo ni gasiti do kraja zime, pa me eto cisto interesuje da li je to zaista tako, jer mi ovo ne djeluje skupo, cak sta vise razumna mi je cijena kad uzmem u obzir koliko kostaju npr. drva, plin ili toplane, dodje ga na isto na godisnjem nivou .... a ne razmisljas!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:08:36   
_melina_
IZVORNA PORUKA: mojbebac

Ne znam da li ima tema, ako ima molim vas da me prebacite, ali me interesuje da li nekokoristi ovaj sistem grijanja na struju i ako zna voljela bih malo prokomentarisati o ovome, i raspitati se, posto smo se se skoro uslili u novi stan i imamo ovo grijanje pa ne znamo bas ni da li ga pravilno koristimo, ni kakva je potrosnja ....?


koristimo mi to grijanje... i ne mozemo se pozaliti..stan se ugrije za minutu onako kako hocemo... sto se potrosnje tice i cijene isto tako se ne mozemo pozaliti...
kada posmislim na lozenje vatre, cekanje da plane pa se ugasi, vucaranje cumura i drva ovo je savrsena stvar a i isplati se...
ovo grijanje je za stanove ali ne i za kuce...
ekonomicnije je za stanove nego za kuce...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:12:59   
Nellica
Tako nekako mi kalkuliramo sa nekih max 250-300 km, za 100 m2.

Tako da na god. nivou to i nije mnogo, a nemas apsolutno nikakve muke oko nedaj Bože loženja, drva, ugalj i sl. stvari.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:20:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mojbebac

vjerovatno jeste najskuplje, ali je i najlakse, mad su mi rekli da otprilike trosi oko 100 - 120 KM na kvadraturu od 50 m2 zavisno od temperature napolju, mi smo ga ukljucili u ponedeljak, i vjerovatno ga vise necmo ni gasiti do kraja zime, pa me eto cisto interesuje da li je to zaista tako, jer mi ovo ne djeluje skupo, cak sta vise razumna mi je cijena kad uzmem u obzir koliko kostaju npr. drva, plin ili toplane, dodje ga na isto na godisnjem nivou .... a ne razmisljas!


Moji roditelji griju donji sprat (gornji je zimi zatvoren) oko 50 m2 , i trose u zimskim mjesecima oko 200- 250 KM, odmah da napomenem da je temp, postavljena na 22, po noci ugase grijanje, kada su veliki minusi, opet gase kada krenu leci,a onda se neko od njih digne oko 5 ujutro i opet upali!
To sto su ti rekli garant nije tacno! Nikada (i kada sam ja bila u roditeljskoj kuci prije 5 godina) nije dosao u zimskim mjesecima, kada su minusi racun 100KM!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:21:12   
mojbebac
ma da to je otprilike to onda i zaista nije puno, sto kazete nema muke i uvijek je toplo, sto je najbitnije.... jer ja stvarno ne bih mogla da se mucim sa vatrom i drvima, ne daj boze da moram naravno, ali je ovo sto se tice grijanja super, i ekstra ugrije, mi smo u sobi gdje spavamo totalno iskljucili grijanje jer nam je prvu noc bilo prevruce....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:21:53   
Skvo RR
Ali im racun za struju dolazi uvijek manji, jer je na sistem, prikljucena i topla voda!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:26:37   
_melina_
IZVORNA PORUKA: skvo

Ali im racun za struju dolazi uvijek manji, jer je na sistem, prikljucena i topla voda!


to je jedna od najvecih prednosti... tople vode uvijek ima u bojleru i moze se kupati satima... user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
17.10.2009 23:29:27   
mojbebac
pa ne znam, ja se iskreno nadam da nece biti neki astronomski racun .... uglavnom vidjecemo u novembru kad stigne racun .... nama za sad rade dva grijaca, za treci ( za sad ) nema potrebe, i nikako ga ne iskljucujemo pa cemo vidjeti ....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 18:49:28   
Mik Mik

A kakav je to sistem grijanja ??? Imate li slike ili neku web site?

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 18:54:59   
Visnja RR
i ja nisam cula za to grijanje user posted image  
kad malo bolje skontam kako moze struja biti jeftinija od plina... meni plin zimi dodje oko 200 km za 54 km2 ...dakle grijanje uvjek topla voda u bojleru i kuham na plin...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:14:16   
mojbebac
pa ne znam neki tacan sajt, ali mozes naci preko pretrazivaca.... pa to je klasicno grijanje na struju, koje ima kotao, tri grijaca, termostat, radijatore, radi na principu kao i svako drugo grijanje, znaci zagrijava vodu koja cirkulise ..... takodje i bojlere.... tek sam nova u ovome, pa ne znam koliko je skupo ali je ekstra stvarno!!!!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:30:15   
mama2009
 da se javim i ja....prije 7 dana sam postavila bojler 9kw stan 50 kvadrata, radijatore imam od prije razvedene u stanu......majstor je probjeren u jos par stanova je postavljao ovaj bojler i ono najbitnije ne prlja i ne pravi mnogo trvora po kuci, sve je bilo gotovo za jedan dan.....dodatno smo kupili i neki "pametni" termostat 160KM koji stedi struju i ukljucucje se kad ga programirate tj ima memoriju za mjesec dana programiranja.......
mi se nadamo iz iskustva komsija da ce nam dolaziti cca 150-200KM struje

ako nekoga zanimaju detalji pitajte


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:43:32   
Visnja RR
ako je to tako jeftino onda bih i ja presla na struju a ne na plinuser posted image
ajd jos detalja o tome ?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:44:19   
mama2009
ne znam sta te zanima, sve pitaj slobodno..........dok su svjeze info :)

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:45:29   
Visnja RR
ama mene zanima kad prodje prvi mjesec koliki ce ti racun doci ...nista vise user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:46:46   
mama2009
mi grijemo od 15.10.  inace mi je dolazilo zadnjih 5-6 mjeseci 50KM marka dvije gore dole cim dobijem racun pisem ti 

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:49:30   
M kao Mama
Joj i ja bih voljela da ima malo više informacija o toj vrsti grijanja, naime mi imamo Vailantov boj. i grijemo se na plin, stan nam je oko 70 kvadrata i nama bogami račun dođe 220, 240, a nekada je znao i 280 KM prošle godine kada je bila ona frka, ja bih isto prešla na taj sistem, ako ništa zbog stalnih prijetnji Sarajevo gasa, biće plina, neće biti prlina, malo mi je to dojadilo da na prijete ko djeci. A i ovako moraš imato vodu , struju i plin, ako nema jedno od ovog nema grijanja.

I zanima me da li bi se nešto puno moralo rekonstruisati postojeći sistem

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
19.10.2009 20:56:14   
mama2009
e to ti ne bi znala reci, jedino da ti posaljem broj ovog "cike" koji je nama radio inace ima firmu koja radi samo grijanje pa da se konsultujes s njim


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
21.10.2009 13:52:14   
mojbebac
i mi smo ukljucili polovinom mjeseca sistem i do tada ga ne gasimo, pa cim stignu racuni za oktobar javim se da prokomentarisemo stanje .....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
21.10.2009 14:24:40   
mamana
Mi immo taj sistem zagrijavanja več drugu godinu, stan je površine 130 metara kvadratni, radi se o nadogranji i imamo odličnu termo izolaciju, i u zimskom periodu nam dolazi oko 500 KM stuje. S tim što moram napomenuti da mi ne štedimo, zahrijavamo u toku dana i noći na 25 stepeni, ali koristimo intervale jeftine struje. Imamo digitalni termostat koji to sam podešava (može se programirati u tri vremenska intervala).

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
21.10.2009 14:33:00   
mamana
Zavoravila sam napisati da od tog grijanja imamo i toplu vodu stalno, jer imamo konbinovani bojler koji se može zagrijavati na taj sitem zimi,a kad nema grijanja ljeti može na struju.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
21.10.2009 14:34:03   
_melina_
IZVORNA PORUKA: mamana

Zavoravila sam napisati da od tog grijanja imamo i toplu vodu stalno, jer imamo konbinovani bojler koji se može zagrijavati na taj sitem zimi,a kad nema grijanja ljeti može na struju.


najbolje od svega sto se tice tog grijanja je to sto uvijek ima tople vode i moze se kupati do besvijesti user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vaillant - sistem za grijanje na struju????
21.10.2009 14:42:12   
mamana
Slažem se s tobom pogotovo kad imaš malo dijete pa ga stalno pereš i možeš ga kupati kad god mu to padne napamet, što je slučaj kod nas.

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *