|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 0:18:17   
Visnja RR
Danas sam dobila pp od jedne nase clanice sa molbom da joj napisem nesto o gore ustanovljenoj dijagnozi... kako ja nista o tome ne znam...a ona nije iz Sarajeva (uputila sam je nasem dermatologu) bilo bi lijepo ako imate neka iskustva o tome i da joj pomognemo...
Ja sam  misljenja da potrazi dobrog dermatologa!

"...danas sam se registrovala na ovaj sajt zbog jednog problema koji mi se u trudnoci jos vise povecao. Bicu kratka , nadam se da cu dobiti odgovor od Vas.
I ranije sam imala po neku virusnu bradavicu na kozi, verrucae vulgares kako se zovu. Ali od kad sam trudna, njihov broj se povecao i prosirile su se po tijelu. Neke su veoma i velike, hrapave.Na Netu sam nasla i naziv verrucae seborrhoicae.Veoma su estetski ruzne, ali se najvise bojim kako to moze uticati na zdravlje moje bebe. Ne zelim da se na nju prenese.Sta da radim?Moj ginekolog mi nista nije rekao, iako se vide i po stomaku.
Da li bih trebala vec sad otici kod dermatologa?
Ne znam da li se u trudnoci smiju raditi neke intervencije na kozi, zbog krvarenja.
Nadam se da cete razumjeti moju zabrinutost i posavjetovati me sta da cinim..."

 
eto drage moje pa ako imate neki savjet ili iskustvo napisite....





_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 0:33:34   
senka kurt
Pravo kod dermatologa, ali prije toga još jedna konzultacija sa ginekologom. Mislim, ako on ništa nije rekao, trebalo bi pitati. Sretno!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 12:34:39   
Amelaa RR
Jesi ovakve ili ?
user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 12:45:49   
bloom
Nisam se nikad srela sa ovim, ali po onome sto je napisan, odmah pitati ginekologa i dermatologa?
Ne treba cekati nista od njih, vec treba preuzeti neke stvari u svoje ruke.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:28:52   
Lulu_
draga visnja sve sto se desava u trudnoci moze i  ne mora imti veze sa njima a tkoder moze i ne mora utjecati na plod.
potrazit cu u svojoj knjizi dermatologije ovu vrstu pa cu ti se javiti opsirnije veceras.
pozdrav

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:32:51   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


"...danas sam se registrovala na ovaj sajt zbog jednog problema koji mi se u trudnoci jos vise povecao. Bicu kratka , nadam se da cu dobiti odgovor od Vas.
I ranije sam imala po neku virusnu bradavicu na kozi, verrucae vulgares kako se zovu. Ali od kad sam trudna, njihov broj se povecao i prosirile su se po tijelu. Neke su veoma i velike, hrapave.




mene licno ovo zabrinjava
sve sto se nalazi iznad nivoa koze ili mjenja svoj oblik i boju je opasno i trebalo bi biti praceno od strane dermatologa.
dermatolog je upucen dali smije da radi i sta da radi kod trudnice.jedno je jasno
sto prije to bolje treba da se pregleda kod dermatologa i da se vidi u kojoj su fazi i dali su dostigle neki opasni stadij.
neke intervencije se rade sa laserom i nebi trebale smetati plodu.
koji je mjesec trudnoce???


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:38:21   
Lulu_
i da napomene da su ove vrste banigne ...tj. nisu zlocudne

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:40:55   
Chuchi
Bilo bi dobro kada bi stavila sliku tih bradavica, da znamo o cemu je rijec!
Ako su to ove
user posted image
evo sta sam nasla
Neki tipovi HPV-a mogu uzrokovati kožne bradavice. Bolest je proširena po čitavom svijetu, a najčešće napada djecu i omladinu. Neka su zanimanja izložena većem riziku od pojave bradavica: mesari, osobe koje rade u mesnoj industriji i osobe koje rukuju s ribom. Bradavice se mogu javljati pojedinačno ili u grupama, a prema izgledu možemo ih podijeliti na ove grupe:

• verrucae vulgares (obične bradavice) - tvrde tvorbe, uzdignute iznad razine kože, veličine do 1 cm, smeđe boje ili boje kože, najčešće se razviju na šakama i prstima,
• verruce plantares (plantarne bradavice)– pojavljuju se na mjestima s debelim slojem kože i izloženim pritisku (npr. pete, na prstima nogu),
• verrucae planae juvenilis (mladenačke bradavice) – plosnate su, jedva iznad razine kože uzdignute, boje kože, svjetlosmeđe ili sivkaste, najčešće su lokalizirane na licu i šakama,
• verrucae filiformes (končaste bradavice) – pojavljuju se na vratu, licu, a osobito na vjeđama, usnama i nosu.

Liječenje

Specifična terapija ne postoji. Za odabir liječenja važan je tip bradavica, njihov broj i lokalizacija. Budući da se često radi o prolaznoj bolesti, nije potrebna preagresivno liječenje. Za odstranjivanje bradavica najčešće se primjenjuje krioterapija tekućim dušikom ili ugljičnim dioksidom, premazivanje nekim kemijskim preparatima, te kirurški tretman u obliku kiretaže ili elektrokoagulacije.


Literatura:
Skerlev M. Urogenitalne infekcije uzrokovane Humanim papiloma i herpes virusom. Medicus 2003;12;223-229.
D. Ropac i sur., Epidemiologija zaraznih bolesti, Medicinska naklada Zagreb, 2003.
I.Dobrić i sur., Dermatovenerologija, Grafoplast, Zagreb, 1994.




_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:44:34   
Lulu_
evo nasla sam ih kod sebe u literaturi
odklanjaju se kiselinama koje ni pod razno ne smiju doci u dodir sa trudnicom
kako sam vec spomenula to su dobrocudne promjene koje ne smijes dirati,iritirati,cupati..ili bilo sta raditi na njima.
ako smetaju u estetici mogu se ukloniti i toj je bezopasno ali tek kada se zavrsi trudnoca ako Bog da.
sve ostalo su medicniski detalji koje i sama mozes naci na internetu.
bitno ti je da nisi u opasnosti ni ti ni tvoja BEBAuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 13:45:26   
Chuchi
naravno ovaj razlog pojave gore naveden ne mora biti tacan kod nje, ali bitno je ono lijecenje sto pise.
A kod nje razlog prosirenja i ovecanja bradavica moze biti upravo trudnoca, hormoni. i da, znam i ja da se to
moze skidati laserskim zahvatima.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 15:00:54   
bebbe RR
kada bih bila na mjestu ove forumasice, ja ne bih trazila rijesenje na netu, vec kod ljekara. Sretno!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 15:05:17   
Amelaa RR
Takodjer bih potrazila odmah misljenje ljekara, a mislim da je forumasica pitala jel neko imao slicnih problema.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 15:57:27   
Visnja RR
evo dobila sam poruku od nje:

"...Hvala Vam puno na svemu! Veoma ste brzi i ljubazni, sto me je prijatno iznenadilo. U pravu ste,... danas cu otici svom porodicnom ljekaru da vidim sta ce mi reci. Ne smijem vise odlagati.
Ako ce jos nekome pomoci ili biti od koristi, a mozda neko ima iskustva s tim, mozete otvoriti ovu temu umjesto mene.
Maloprije sam Vam pisala duzu poruku o sebi i svojoj trudnoci, ali se izbrisala. Ne znam zasto, da li mojom greskom ili zbog mreze...nije mi jasno sto se desilo.Kako vec duze sjedim, moracu skratiti...mozda Vam kasnije stigne ta poruka.
Hvala puno  jos jedanput  i svako dobro Vam zelim! :-)..."

 
 
i nadam se da ce nam se ona pridruziti na forumu i reci sta je dr. rekao... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 18:54:04   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

evo dobila sam poruku od nje:

"...Hvala Vam puno na svemu! Veoma ste brzi i ljubazni, sto me je prijatno iznenadilo. U pravu ste,... danas cu otici svom porodicnom ljekaru da vidim sta ce mi reci. Ne smijem vise odlagati.
Ako ce jos nekome pomoci ili biti od koristi, a mozda neko ima iskustva s tim, mozete otvoriti ovu temu umjesto mene.
Maloprije sam Vam pisala duzu poruku o sebi i svojoj trudnoci, ali se izbrisala. Ne znam zasto, da li mojom greskom ili zbog mreze...nije mi jasno sto se desilo.Kako vec duze sjedim, moracu skratiti...mozda Vam kasnije stigne ta poruka.
Hvala puno  jos jedanput  i svako dobro Vam zelim! :-)..."

 
 
i nadam se da ce nam se ona pridruziti na forumu i reci sta je dr. rekao... user posted image


Hvala na lijepim rijecima, i nadam se da nece biti nista opasno kad odes kod ljekara. Sve u svemu javi sta je bilo.
Pusaa


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 19:37:02   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Chuchi

naravno ovaj razlog pojave gore naveden ne mora biti tacan kod nje, ali bitno je ono lijecenje sto pise.
A kod nje razlog prosirenja i ovecanja bradavica moze biti upravo trudnoca, hormoni. i da, znam i ja da se to
moze skidati laserskim zahvatima.


pa to sam rekla...samo haman nismo na istoj frekvencijiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Verrucae seborrhoicae
2.7.2009 23:58:44   
noaa
ja sam imala one kao visece bradavice po vratu u cjeloj trudnoci,ma bilo ih je mali milion i jednostavno su nestale 2 mjeseca poslije poroda,bez tragova i oziljaka kao da ih nikad nije bilo.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Verrucae seborrhoicae
26.7.2009 0:44:23   
Visnja RR
danas sam dobila pp od clanice koja je imala gore naveden problem:

"...Postovana Visnja, evo da Vam se javim nakon 20-tak dana. Bila sam 2 sedmice u bolnici zbog krvarenja ( i to mi se desilo). Sad sam dobro i nadam se da cemo , ja i moja bebica doci do termina, s Bozijom pomoci.
Da vam javim sta je bilo u vezi virusnih bradavica. Bila sam kod dr i on kaze da je to normalno u trudnoci za neke trudnice koje imaju sklonost ka tome. Mogu bez ikakvih problema da ih uklonim tecnim azotom, krioterapijom ako mi smetaju.
Sto se tice vecih promjena, seboroicnih keratoza i mladeza koji su se povecali tokom trudnoce zbog rastezanja koze, da ih hirurski uklonim nakon sto se porodim i oporavim od poroda. Sve dok su "mirni" ne treba da brinem. Radila sam dermoskopski pregled koji je to potvrdio.
Tako da cu ovaj problem rijesiti kad se porodim da ne bih vise brinula. Do tada, sto je dr rekao, da se smirim i uzivam u trudnoci.
Puno Vas pozdravljam i svako dobro Vam zelim ! Pozdrav! ..."


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Volite li čokoladu?
lejla_r

Volite li čokoladu, kakvu čokoladu volite?

a. Ne volim čokoladu (21%)

b. Volim bijelu čokoladu (25%)

c. Volim tamnu čokoladu (34%)

d. Volim čokoladu sa vrlo visokim procentom kakaoa (20%)


Broj svih glasova: 85

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *