|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Visoka temperatura u trudnoci?
23.1.2008 8:59:58   
baby
Cao cure da otvorim novu temu

Sinoc sam jedva noc izdrzala imala sam temperaturu 39,2 , stavlja sam sirce i pila jogurt al to mi pomogne samo na momente , imajul kakve tablete za trudnice koje skidaju temperaturu ili cepici . Evo od jutros mi je 38,1 neznam sta cu ...

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:18:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
23.1.2008 9:38:51   
hanabanana
Ja sam u prošloj trudnoći imala tako veliku temperaturu, bila sam oko tri mjeseca trudna. Nisam ništa smjela uzeti od tableta, meni je pomoglo:
- tuširanje
- senf ( namaži ga po zglobovima )
- dosta tečnosti, čaja, toplog
- med
- C vitamin
- topla pileća supa

Ne znam u kojoj si sedmici trudnoće, možeš se posavjetovati sa svojim ljekarom, nije dobro ni da se visoka temperatura dugo zadrži. Ali mislim da ne smiješ uzeti ništa na bazi aspirina, ali paracetamol bi možda mogla. U svakom slučaju ne uzimaj od lijekova ništa na svoju ruku

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:18:39 >

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 10:10:51   
ElmaB
Cao Baby!user posted image
 
Zao mi je sto si bolesnauser posted image . Ako si presla 15 sedmicu trudnoce, tj ako si usla u drugo tromjesjecje trudnoce smijes sigurno uzeti Paracetamol. Ja sam ga pila u prosloj, ali i u ovoj trudnoci!
 
Pusica i cuvaj se!
 
Elma B.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 10:25:16   
baby
Draga Elma B neka me gripa spopala a i ova temperatura a ja sam juce usla u 14 sedmicu evo sad sam sebi izrendala kronpira i sirceta natopila stopala i senf sva sam pripremljena za ispec u rerni pa sam izmjerila tem. i spustila se na 37, 5 sad je super hvala Bogu

Pusica

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 10:57:48   
issa
Baby, žao mi je što se tako patiš. Moj savjet ti je da se obavezno javiš svom dr-u i kažeš mu za problem. Sigurno će ti reći šta da radiš. I ja sam imala malu temperaturu, oko 37.5, pa ga nazvala i rekao mi za paracetamol. Ali hvala bogu, spala je pa nisam morala ništa koristiti. Liječenje sam nastavila cijeđenim sokom od grejpa, naranče i limuna zašećerenog medom. Mislim da me je to diglo!
 
Dakle, obavezo se javi dr-u, ne zaboravi da si mama duplica i moraš duplo paziti!

Pusa

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 11:00:29   
hanabanana
37/5 se danas ne računa kao temperatura...tek iznad 38/5.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 11:07:55   
issa
Hej Baby, žao mi je što te tako uhvatilo. Moj savjet ti je da ipak nazoveš dr-a i kažeš mu. On će ti dati najbolji savjet o tome šta možeš koristiti. Ja sam imala temperaturu oko 37.5, nazava dr-a i rekao mi za paracetamol. Ali hvala Bogu, brzo je spala pa nisam ništa uzela. Liječila sam se cijeđenim sokom od grejpa, naranče i limina zaslenog s medom. I prošlo.
 
Dakle, pozivi dr-a. Ne zaboravi nasiš dvoje djece!
 
Pusa

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 15:42:08   
Ivona
Ja sam u 8 sedmici user posted image  imala jaku upalu grla,pracenu povisenom temperaturom.
Dr. mi je rekao da slobodno popijem paracetamol ako temp. predje 38.
Ja sam prvo pokusala na sve moguce prirodne nacine i postigla sam samo da skoci na 39.Na kraju sam ipak popila jedan paracetamol i sve je bilo O.K.

Receno mi je da povisena temp. moze skoditi bebici vise nego paracetamol.user posted image

I ja sam jako,jako skepticna kada su lijekovi u pitanju,a pogotovo sada u trudnoci...

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 16:52:34   
baby
Hvala  Ivona i ja sam maloprije popila pola od 500 mg  nemogu vise . zvala sam doktora i rekao mi je ako bas nespada popij slobodno bilo me je strah sto je konstantno 37 ,9 pa se popne do 38 pa onda 38,5 i nisam vise mogla popila sam cak mi je mama rekla ako veceras nespadne da idem u hitno da mi daju venozno al uzimama dosta tecnosti limuna evo pocela sam se i znojit hvala svam svima

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 17:27:23   
Suzana
Draga Baby,
 
 
Nadam se da ces vrlo brzo biti bolje.
I moj savjet je kao Issin, prije svega nazovi svog Dr.
Bices dobro sigurno.
Uzmi mnogo vitamina C, cajeva, tople supe i sve sto su ti cure vec napisale.
 
Cuvaj se,
 
Suzana

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
23.1.2008 20:53:53   
Emina*
Draga baby,i ja ti želim iz sveg srca što brži oporavak..
Samo da znas da u trudnoci, temperatura od 37 stepeni zna biti normalna,sad naravno zavisi kako se ti osjecas, jesil malaksala......
Samo puno tecnosti, za odmaranje da i ne govorim jer nosis dvojke user posted image +user posted image
Odmaraj se i uzivaj.....
Cmokic i ozdravi nam sto prije.....
I jos jedan savjet,eto od farmaceuta,ako vec cesce uzimas taj paracetamol,mada bi mozda i dr trebala zvati, on se uzima po potrebi,a ako si planirala vise od jedne tabletice onda ide svakih 6 sati....  Mada posto si user posted image , opet bi trebala da se posavjetujes sa dr.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
24.1.2008 15:58:41   
Ivona
Baby,nadam se da si danas bolje?!user posted image

Maloprije sam cula da je za temp. dobro namazati pastu za zube na tabane i podlaktice...Mozda da i to probas...

Pusa i ozdravi nam brzo brzo user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
24.1.2008 16:42:29   
baby
Hvala Ivona i ja sam to cula a narocito kad se covjek opece pa da stavi da izvuce temperaturu.Ja sam juce popodne kao sto sam rekla popila paracetamol pola tablete od 500mg i preznojila se u oku pola sata i vise  nisam imala do sinoc oko 11 stavim sinoc sirce senf na noge masiala zglobove i spadne mi evo hvala Bogu danas citav da 36,6 tem al pogledam jutros na ogledalo grlo i angina mi u pitanju nije ni cudo sto sam imala tem.  Hvala vam cue jos uvijek me bole zglobovi i grlo cim se oporavim docu vam sa veselijim temama a i nadam se da je Elmi B proslo kod Dr sve ok. ljubim vas i cuvaj te se epidemija gripe je u cijeloj evropi

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: VISOKA TEMPERATURA U TRUDNOCI
25.1.2008 10:49:28   
baby
Eminice hvala ti na savjetima kao i hanibanani kao i ostalim nisam  vam se odjednom svima mogla zahvalit a danas sam bolje pa evo da vam napisem   ja sam samo polovicu popila paracetamola i nisam vise imala potrebe hvala Bogu a prije toga sam zvala Dr i pitala dali smijem on mi je rekao da smijem ako stvano nista nepomaze cak mi je rekao za bjelance izmutiti  staviti na noge to i meni je puno pomoglo do sad nisam nigdje cula a ni procitala da to pomaze onda mi je svekrva donjela domace sirce sa divljim bijelim lukom to smdi strasno al sta se mora,mora se i evo bolje sam user posted image user posted image
 
Cuvaj te se i svoje malo andelcice oni su nam najpreci
 
Pusaaa

Baby

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
25.1.2008 11:23:31   
baby
Cao Ivona joj sve hocu da ti kazem gledala sam tvoje albume koje si postavila i djelujete mi poznato a vidim da ste novu slavili u Gatu ako se nevaram kako tvoja trudnoca kod kojeg si ti doktora jesil privatno ili  drzavnoj

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:19:07 >

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
25.1.2008 11:34:31   
Emina*
Baby, drago mi je sto ti je ta temperatura prosla, bez ikakvih komplikacija i bez previse lijekova..  I ja sam isto kao i ti,daj sve sto smrdi i sto je ruzno,ako ce pomoci sve cemo izdrzati da nasim andjelcicima ne buda nista.....  
Od sada se cuvaj......  Da ne bude:

user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 23.2.2009 13:19:25 >

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 17:54:01   
N_N
Moja zaova koja je u 19-toj sedmici trudnoće već danima ima temp. preko 39,5 user posted image  Danas je kulminirala, uspiju joj sniziti paracetamolom ali ona se vrati nakon 2,3h. Senf, krompir, alkohol, tusiranje ne pomaže. Trenutno je kući, budući da je user posted image  odbili su da je zadrže na infektivnoj da ne bi još nešto ne daj Bože pokupila. Ima li još neki prirodni lijek koji bi mogla koristiti osim gore navedenih? Trenutno ima tem. 39,9 user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:10:02   
Lulu_08
Neka konstantno proba unositi po gutljaj vode. Takodjer je dobra topla limunada, koja se postize najbolje tako sto se neoguljeni limun stavi u pecnicu na par minuta. Nakon toga se (sa rukavicama) izvadi i iscijedi. Odmah se treba popiti topla limunada. Ovo se moze raditi par puta dnevno.

Pored toga treba pokusati stavljati obloge oko listova noge sa mlakom vodom. Neka stavi u posudu mladu vodu i uzme 2 krpe i jedan peskir. Neka krpe namoci (i blago iscijedi) mlakom vodom i obmota oko listova. Nakon toga treba obmotati obje noge peskirom. Drzi se 15 minuta i ukoliko ne spadne temperatura nakon 15 minuta se opet uradi isti postupak i tako dok ne spadne temperatura.

Pileca supa se treba cesto jesti za vrijeme temperature.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:16:28   
N_N
Hvala djana
Sad sam se slomila....... nalaz je pozitivan, ima H1N1...........

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:19:35   
Lulu_08
Nista, iako ima H1N1 neka isto postupi, glavno je da skida temperaturu i tretira simptome kako ne bi doslo do komplikacije.

Ukoliko doktori ustanove da je potrebno neka je hospitaliziraju, a u svim drugim slucajevima treba simptomatski lijeciti gripu!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:19:52   
klemzi
N_N žao mi je user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:20:09   
N_N
zvali su ih odmah da dođu.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:29:23   
Lulu_08
Jesu li sta dalje govorili? Kakva joj je opsta slika? Sta su dalje rekli?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:34:34   
Adana
Zao mi je!
Kao sto Djana rece bitno je lijeciti simptome. Receno mi je da je sok od visnje dobar za snizavanje temprature. Svakako sto vise tecnosti...
Sretno i da sto prije ozdravi bez posljedica po bebu!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 18:35:37   
Hanady RR
Evo jedan narodni lijek za skidanje temperature...
možda pomogne....

jedno bjelance dobro umutiti viljuškom pa ga staviti na pamučnu krpu pa spustiti niz kičmu na leđima tu krpu...oreko obući majicu i ležati dok se krpa ne osuši...
meni je ovo pomagalo i mojoj zaovi kada je u prvoj trudnoći imala neku virozu pa smo sa 38.5 skidali ovim turu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *