|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Začepljen nosić kod novorođenčeta
27.9.2007 10:36:47   
Elizabeta
Kako odčepljujete nosiće vaših beba????

< Poruku je uredio Hanady RR -- 6.9.2010 20:01:30 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: začepljen nosić
27.9.2007 10:38:05   
Suncica*
Marisol kapi i caj od sljeza..

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: začepljen nosić
27.9.2007 10:47:06   
Elizabeta
Marisol kapi user posted image  je to isto kao aqua maris?

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: začepljen nosić
27.9.2007 10:49:08   
Suncica*
Da to je isto..samo najbolje da kupis one u spreju, jako su lake za koristenje, a bebu ne cini nervoznom..

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: začepljen nosić
30.11.2007 13:49:19   
JABUKA
Sterimar ili aquamaris u spreju, ponekad i štapićima za uši ... od prije pola godine dam djevojčici da pomiriše i Wick-ovu mast ... ima mentola pa joj olakša disanje ... ponekad je to i tinktura od bijelog šljeza, pa se ukapa u nos ... a trebalo nam je vremena dok je curica sama naučila da ispuhne sekret iz nosa ... sad je ok  user posted image  ... a može se, nakon čišćenja nosa, staviti u obje nosnice grumenčić putera, zbog vlažnosti sluznice ... ja sam probala i sasvim je ok ... user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: začepljen nosić
5.12.2007 16:09:57   
makana
nisita sprej, super je
dok je user posted image  bila manja pravila sam kamilicu pa stavim nekoliko zrna soli i ukapam joj u nosić

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu JABUKA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: začepljen nosić
13.12.2007 11:05:42   
Žana
Ja koristim od Nivee
http://www.nivea.hr/products/show/6387

SUPER JE!!!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: začepljen nosić
13.12.2007 13:57:17   
asena
Nisita sprej za nos.Takode, nosic smo 2-3 puta na dan ispirali i sljezom i super je pomogao.Zatim pumpica malo i super user posted image .

(odgovor članu Žana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: začepljen nosić
28.12.2007 13:46:28   
hanabanana
Fiziološku otopinu.

(odgovor članu asena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: začepljen nosić
28.12.2007 13:54:01   
laracroft
Fresenius fizioloska otopina(otopina za infuziju),pa navucem u spricu i strcnem u nosic,a zatim uzmem chicco apirator i izvlacim sekret.Ne biste vjerovali koji sekret smo znali izvuci...Uzas

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: začepljen nosić
28.12.2007 14:47:41   
Mamarica
Uhh, kad se sjetim neprospavanih noci zbog zacepljenog nosica!

Dok je bila skroz mala, kamilica ili sljez, zatim pomaze da se rasjecena glavica crvenog luka stavi negdje u blizini djetetovog uzglavlja (znam da smrdi, ali pomaze), fizioloska (kapi).
U zadnje vrijeme koristim sprej, mada procitah na jednom forumu neku strasnu pric (brr ne smijem ni da je ponovim), koja se svodi na to da je to jako opasno.

Cula sam da pomaze i podici djetetu uzglavlje, znaci ne stavljati jastuk, nego nageti cijeli madrac (naravno ne previse) tako da se u predjelu uzglavlja pod madrac podmentne nest.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: začepljen nosić
28.12.2007 15:36:39   
Šigimica
I nama je luk pomogao.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: začepljen nosić
5.1.2008 11:44:43   
amia
novi sam clan pa da vas pozdravim user posted image
moja princeza ima pet mjeseci i poceli su problemi s nosicem a ja se trudim pomoci sa ukapavanjem sljeza i nekako ide,   bas sam razmisljala da li je premalena za te sprejeve posto sa starijim sinom nisam to ni imala potrebu koristiti tako rano

(odgovor članu Šigimica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: začepljen nosić
2.4.2008 1:30:59   
Lukota
VAZNO!!!

Marisol kapi sadrze benzalkonijum-hlorid koji definitivno nije pozeljan davati malisanima jer suzava kapilare nosa i cesta upotreba moze dovesti do komplikacija.

Benzalkonium chloride is an allergen[1][2][3][4][5][6][7] and several studies have cast doubt on its reputation for safety.[8][9]

Some products have been reformulated in light of this research, but it is still widely used in eyewashes, hand and face washes, mouthwashes, spermicidal creams, and in various other cleaners, sanitizers, and disinfectants. Manufacturers of OTC artificial tears and eye washes became concerned about chemical sensitivity from long-term daily use and have in some products substituted EDTA as a preservative. Some have added "for sensitive eyes" to labeling. There has also been concern that long-term use of benzalkonium as a preservative in nose sprays may cause swelling of mucosa and lead to Rhinitis medicamentosa. Some manufacturers have put 3-day limits on safe use of such nose sprays.

http://en.wikipedia.org/wiki/Benzalkonium_chloride


Rhinitis medicamentosa
(or RM) is a condition of rebound nasal congestion brought on by extended use of topical decongestants (e.g. oxymetazoline, phenylephrine, and xylometazoline nasal sprays) that work by constricting blood vessels in the lining of the nose.
A study has shown that the anti-infective agent benzalkonium chloride, which is frequently added to topical nasal sprays, aggravates the condition by further increasing the rebound swelling. [1]


http://en.wikipedia.org/wiki/Rhinitis_medicamentosa

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 12:55:41   
eni_24
Dali neko ima iskustva sa pumpicom za prociscavanje nisica kod bebice???? Kod mog malenog se malo nosic zacepio a sa pumpicom nisam bas iskusna a i plasi me ... Muz je pokusao i dobar dio je izasao a mene strah, zao mi bebca iako ne place ali opet....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lukota)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 14:52:38   
lamka
dok jhe moja lami bila mala ja sam uvijerk koristila pumpicu bolje i to vec da joj dajes sprej a mislim da joj ne moze naskoditi

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 14:57:25   
majki
pumpica je super rješenje, pogotovo ako se ne buni, ja je u početku nisam znala koristiti, nisam uvukla dovoljno duboko, a sad izvučem sve bez problema. Ne boj se da je koristiš, to joj je namjena, a bude lakše i bebici i tebi.
Sretno

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 16:13:00   
Visnja RR
Najbolja pumpica je Chiccova jer ima silikonski tanki dodatak pa ne moze povrijediti nosis a uzak je ... moja Asja se nije bunila...

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 16:54:51   
Hannah
Mojoj bebici je je 7 dana, da li je začepljen  nosić mogao biti razlog grčevitog plača. Inače danas kad smo mu malo štapićem pročistili nosić umirio se...


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 19:30:20   
eni_24
Hvala na odgovorima , sada mi je puno lakse kad znam da je vec netko koristio i da nije naskodila(nedaj Boze) Kod mene je nuk-ova a morat cu da potrazim tu chiccovu,mada ni ova ne izgleda lose. U svakom slucaju puno vam hvala na odgovorima , POZZ

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 20:48:29   
Amrino
Ponekad vadimo stapicima (pedijatrica je rekla da je to mnogo bolje od pumpice) a vrlo cesto mu ukapam svog mlijeka u nosic...mada primjetim da on to uglavnom izbaci kroz stolicu.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 21:34:44   
seki
beba moze plakati zbog zacepljenog nosica.Mozes joj probati izvuci pumpicom.Mi smo koristili Nuk mada sam kod prijateljice vidjela neku malo bolju,sa silikonskim vrhom,koji je savitljiv.Neznam koja je marka,mozda je i to Nuk.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 22:09:19   
triplemama
Chicco ima silikonski savitljivi vrh user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: začepljen nosić
25.5.2008 22:14:52   
amdi
Takodjer Disney ima savitljiv i uzak vrh i meni se super pokazao

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: začepljen nosić
18.8.2008 8:21:30   
Suzana
Drago mi je da sam pronasla ovu temu, jer jedan od blizanaca :) ima problem sa nosicem cijelu noc. Bas mu je zacepljen, a ne znam kako da mu ocistim, pa sam ovdje procitala mnogo savjeta.
Uglavnom, vidim da moramo kupiti pumpicu jer je ona ocigledno najbolja, pa me zanima koliko je ova Chicco-va? Visnja, sjecas li se?

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *