|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: začepljen nosić
31.10.2008 22:00:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Dina RR

Evo ima nekoliko dana i moja bebi ima problema sa zacepljenim nosicem, al sto je smijesno nosic joj se zacepi kad doji u noci, jer je ja polegnem pored sebe, i ona dok doji pocne joj mlijeko izlaziti na nos user posted image e sad ja kontam da je to do polozaja, mozda je malo zavaljena, jer ipak kad je drzim u naramku ona je malo vise nagnuta, tj. glava joj je u visem polozaju od stomaka....
inace koristim chicco pumpicu i chicco filiolosku otopinu koja je dosla uz tu pumpicu (Nasonet) i sve bude cisto za tren.. malo se buni u pocetku, al onda je vesela jer moze da dise normalno user posted image


Danas mi je MM kupio u Chiccu  pumpicu...i kako se ona tacno upotrebljava...jel se stave prvo kapi -imam sunce moje malo, pa onda pumpica...i tacno sta treba da uradim...jel se ona stavi u nosnicu i onda stisne....izvinjavam se Dino na glupim pitanjima...ali ja ove stvari jednostavno ne kontam...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: začepljen nosić
1.11.2008 0:01:39   
Daja_sa
Skvo...i ja imam chicco pumpicu za nos...ja dodam onaj majusni nastavak stisnem pumpicu i ubacim u nosic...pustim dok je jos u nosnici i imam sta da vidim user posted image user posted image user posted image .
Nisam jos koristila u kombinaciji sa kapima nego kad vidim da joj smeta dok diseuser posted image  onda u akciju. Ja obicno svaku vece ukapam malo kamilice ili caja od korjena sljeza...nakon toga ona kise i kise i obicno sama iskise ono sto joj smeta...a kad zapne onda koristim pumpicu

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: začepljen nosić
1.11.2008 9:12:53   
Skvo RR
Ja probala i nistauser posted image , a zacepljen joj nosic....hehehe.."nije zvaka za seljaka"....
Nakapala sam joj kapi...bar to znam...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: začepljen nosić
1.11.2008 10:13:45   
žana o8
I ja sam probala te pumpice, al ne ide, a možda joj i nije začepljen nosić nego samo tako zvuči. Bebama nosna kost nije razvijena , nego samo hrskavica pa one drugačije zvuče nego odrasli i imamo osjećaj da im je začepljen nosić. Tako sam i ja svoju maltretirala s tim pumpicama , dok nisam skontala da joj nije začepljen nos,jer diše na njega dok doji bez problema. Tako odustadoh od pumpice, ali redovno radi toalete nosa ukapavam Aquamaris baby kapi.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: začepljen nosić
3.11.2008 16:25:59   
ae
Pomoziteeeeeee user posted image ,

nas mali zecic ima stalno slince u nosu. ima osam dana i sve me strah bilo sta mu ukapavati. Patronazna nam je savjetovala sljez, ma ne znam odkud mu to sad a tako je mali. Helem novopeceni roditelji su u panici..... Dajte neki savjet, dal da idemo kod doktora?




_____________________________

Matej-mamin zecic

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: začepljen nosić
3.11.2008 16:57:12   
odzacanka
i mi smo imali problema sa alenom i zacepljenim nosicem tako da mu je najvise pomoglo koch-salz kapi a dobila sam davno savjet od dr.da se stavi bebama na nozdrvice najlakse stapicem za usi malo margarina tako od topline se istopi i ja sam se smijala kad sam cula pa probala prvo sama na sebi u biti kao i krompiri sto skidaju temp.to valjda stariji doktori vise vjeruju prirodi nego hemiji!pa probaj nije stetno

_____________________________

da je zivot lijep ne bi plakali kad se rodimo!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: začepljen nosić
3.11.2008 18:38:01   
Emina*
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja probala i nistauser posted image , a zacepljen joj nosic....hehehe.."nije zvaka za seljaka"....
Nakapala sam joj kapi...bar to znam...user posted image


Nakapas kapi u nosic ili sprej, ne znam sta si vec kupila... 
Time omeksavas sadrzaj, ukoliko je zacepljen nosic.... 
Pritisnes pumpicu, i onaj mali silikonski nastavak gurnes  u jednu nosnicu, a drugu nosnicu zacepis, i polako pustas, i izvadis pumpicu.. 
MOra ona povuci sadrzaj svoj, ili ga cak uvuci u sebe..... 
I to je to, isto i sa drugom... 
Znaci suprotnu nosnicu moras zatvoriti....
Nadam se da si me ista skontala user posted image   user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: začepljen nosić
6.11.2008 23:13:17   
Crvena
Ako dojis, ukapaj mu malo mlijeka, to mu sigurno nece naskoditi

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: začepljen nosić
6.11.2008 23:54:16   
mace malo
 a moja bebica se prehladila a nije imala ni mjesec. samo je smrcala, ja je odvela doktoru,on mi rekao da joj ispiram nos fizioloskom otopinom. to je rastvor, voda i so, isto kao i kapi aqua maris. samo sto sam ja to njoj ispirala sa spricom ujutro i navece pred spavanje po 2 sprice i za 5 dana je sve proslo, a bilo je katastrofa. ja dobila gripu i prenjela na nju.a obavezno kada joj bilo sta ukapas u nos ,poslije je lupkaj po ledima da porigne, a mozda i povrati,da joj se ta sluz ne lijepi na pluca to moze biti opasno, moze dobiti bronhitis.


< Poruku je uredio mace malo -- 6.11.2008 23:59:28 >

(odgovor članu Elizabeta)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: začepljen nosić
7.11.2008 10:21:16   
rozi
A jesi ti pravila taj rastvor ili se kupi u apoteci, ja svakih 5 dana potrosim po bocicu aqamarisa. Eee i ako mozes da mi objasnis kako si to radila sa spricama, koliko mililitara uspricas u nos. Hvala user posted image

(odgovor članu mace malo)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: začepljen nosić
7.11.2008 17:09:38   
ae
Mi koristimo sve i akva maris i sljez i pumpicu i mlijeko i nikako da prodje, pa vise ne znzm sta da radimo.... sad je vec ocaj nastupio.....user posted image

dajte molim vas vise informacija o tim spricama......

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: začepljen nosić
7.11.2008 17:11:15   
ae
Emina hvala, skontala sve.......

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: začepljen nosić
11.11.2008 21:35:19   
TLudnica
Kapi Sunce moje malo su odlicne. Radi se o fizioloskoj otopini i jedino su one preporucljive za novorodjencad! Nakon ukapavanja nosnu supljinu iscistiti stapicem.. Dobro bi bilo izbjeci sve te silne pumpice koje funkcionisu po principu negativnog pritiska!

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: začepljen nosić
13.2.2009 7:14:01   
tjudnica
vejiki pozdjav,
a koliko cesto vase bebice imaju zacepljen nosic. moja user posted image  ima 1 mjesec i 14 dana i u prosjeku 1 ili 2 puta sedmicno ima zacepljen nosic a narocito kada mu peremo kosicu prilikom kupanja...

(odgovor članu TLudnica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: začepljen nosić
13.2.2009 22:31:36   
Golubica
Ja Asji svaku noc pred spavanje cistim nosic bez obzira da li je zacepljen, jednostavno ga drzim pod "kontrolom" i sve je OK. Koristim sprey Akva maris i pumpicu. Do nedavno je bilo lahko ocistiti nosic, ali sada se vec buni. Ipak ja to uspijem izvuci, mada nekada malo i place, ali bolje i to nego da joj je tesko disati.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tjudnica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: začepljen nosić
30.8.2009 22:04:09   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Casabella

Drage moje Ringerajke i Ringerajci,
mojoj djevojcici je tek 10 dana a nosic joj je zacepljen i to joj ometa normalno disanje pri dojenju, a vidim i da je strasno nervira sto ne moze da se otcepi pa cesto place...
Posto sam friska sa poroda, nemam mnogo iskustva, prvo mi je dijete, pa vas molim za savjet ukoliko imate bolje rjesenje od kapi za nos Sunce moje malo (ne pomazu)!

Hvala!



IZVORNA PORUKA: Anais


pokusaj pumpicom za nos njezno izvuci sekret (meni je najbolja chicco-va, jer ima mekani nastavak), mojoj bebi je to pomagalo ... pored toga stavi joj ispod madraca nesto nesto sto ce izdici dio gdje joj je glava, tako da spava malo uzdignutog polozaja, tako ce lakse disati ...
pored toga, ja sam u banji pustala jako vrelu vodu (i zatvarala vrata) tako da se napravi dosta pare, pa nakon toga udjes sa bebom u banju da malo udise tu paru, tako se isto procepi malo nosic ...
kapi sam i ja koristila sunce moje malo, mislim da su sve kapi slicne i pomazu samo djelimicno kada hoces pumpicom da izvuces ...
malo strpljenja i brzo ce proci ..
sretno



IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Samo redovno cisti nos pomocu pumpice, a kapi sunce moje malo su fizioloska otopina koja pomaze da sluznica nosa bude vlazna. Znaci, nakapaj kapi i odmah ocisti nos. Postupak ponavljaj nekoliko puta u toku dana. Ako, te strah raditi pumpicom, onda uzmi komadic tanke gaze i ufitilji cosak, i polako uguraj u nos i povuci sekret. Tako sam radila ja sve troma. Veliki pozzzz tebi i bebari!


IZVORNA PORUKA: mama alma

Skuhana kamilica i malo poslojena, ušpricaj u malu špricu i onda time isperi nosić, poment češ me,


IZVORNA PORUKA: Anushka

ako dojis ukapaj svog mlijeka


IZVORNA PORUKA: Casabella

kupila sam pumpicu i sljez pa cemo pokusati... hvala puno na savjetima drage moje...
puse



IZVORNA PORUKA: milenium

Aqua maris sprej za nos!!!To preporučuju i pedijatri a ja sam svome koristila i prije nego što mi je i doktor rekao.user posted image


IZVORNA PORUKA: LELA 77

Stavi malo svinjske masti u nos.Pomaže.


IZVORNA PORUKA: aslica

casabella, ukapaj svog mlijeka ako dojis kao sto ti je Anushka predložla, to je najbolje za tvoju bebu a i najbolje funkcioniše. mala je za konstantu upotrebu kapi a tvoj mlijeko joj ne može naškoditi


IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: aslica

casabella, ukapaj svog mlijeka ako dojis kao sto ti je Anushka predložla, to je najbolje za tvoju bebu a i najbolje funkcioniše. mala je za konstantu upotrebu kapi a tvoj mlijeko joj ne može naškoditi


Potpisujem, beba je još mala i tvoje mlijeko je najbolji lijek za to, nema potrebe da je iritarš šljezom i pumpicom jer njoj  je tek 10 dana koliko sam shvatila.


IZVORNA PORUKA: Casabella

hocu! evo izgleda da je sljez pomogao, a ukoliko se ponovo zacepi, a hoce, cujem da ima jos sekreta, pokusat cu sa mlijekom... hvala vam puno :*


IZVORNA PORUKA: skvo

I ja mislim da ne trebas puno sljeza koristiti, to sa nosicem je sasvim normalno, koristi svoje mlijeko..
Ja nisam dojila, pa sam koristila i aquamaris za bebe.....Sretno!!!!


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Draga nama je 2 mjeseca pa to jos traje evo danas mu bas uzasno zacepljen meni su bolje aqua maris kapi i mogu biti duze otvorene...mom Antoniu bude bolje pa onda po starom...pumpicom nisam nista mogla nego kad se iskise pomocu baby stapica za usi lagano ocistim i bome uvijek ima dosta tog u nosu...to je normalno beba se cisti pogotovu tvoja od 10 dana ne brini...




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: začepljen nosić
1.9.2009 12:39:22   
sannja
ja svom malcu vec dva dana ukapavam sljez, a prije toga aqva maris kapi pa ni to nije pomoglo. Ne moze jadnicak da doji jer kad god povuce zakaslje se i iznervira zbog nosa. BAs se cuje da ima dosta sline u nosu, a povadim pumpicom al opet se cuje tamo dublje u nosu da ima jos dosta sline. Ne znam vise sta da radim. I kako vi pravite ovaj caj o sljeza?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: začepljen nosić
1.9.2009 14:05:24   
Visnja RR
prvo isperem hladnom vodom sljez ...a onda prelijem s malkom vodom 1 dcl sa jednom kasikom... i pustim da odstoji 30 min poklopljeno...
a jesi probala kapi "sunce moje malo"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu sannja)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: začepljen nosić
1.9.2009 14:35:30   
idana_85
I ja tako Visnja radim, i jos kombinujem sa sprejme nisita tri puta dnevno i prestane brzo. a sunce moje malo nam nije pomoglo,a dr kaze da je to zato sto je sunce moje malo samo za odrzavanje higijene nosa, kao i mast nisita. a sprej nisita sluzi za obnavljanje sluznice

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: začepljen nosić
1.9.2009 16:39:28   
sannja
nisam probala Sunce moje malo., i ja tako pravim al me zbuni sto na jednom forumu pise da ide  u hladnu vodu 2-3 sata.
on jos ne kaslje, ali sam mu napravila taj sljez sa kamilicom pa me sad interesuje koliko toga smije popiti, a  nos mu ispirem samo sljezom pa kasnije ispumpavam. brine me i to sto je sav hladan, izmjerila sam mu temperaturu i sad je 36,7     a znoji se pomalo.  a sto se tice ponasanja  on je isti kao i kad je zdrav, samo se pocne nervirai kad treba dojiti.  Zaboravila sam reci i da su mu pelene manje mokre nego inace i da ima proljev.

< Poruku je uredio sannja -- 1.9.2009 16:44:52 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 21:57:19   
mamma mumi
Savjeti su vam super, ali mi imamo problem, nama je 14 mj, i cim vidi da sam krenula ka nosu sa kapima, to je plac do zacejenivanja, a o pumpici da ne govorim. Sta tada da radim?

(odgovor članu sannja)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:39:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

prvo isperem hladnom vodom sljez ...a onda prelijem s malkom vodom 1 dcl sa jednom kasikom... i pustim da odstoji 30 min poklopljeno...
a jesi probala kapi "sunce moje malo"


pa zar sljez nije čaj u cvijetu? kako ga ispereš, ne kontamuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:43:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

prvo isperem hladnom vodom sljez ...a onda prelijem s malkom vodom 1 dcl sa jednom kasikom... i pustim da odstoji 30 min poklopljeno...
a jesi probala kapi "sunce moje malo"


pa zar sljez nije čaj u cvijetu? kako ga ispereš, ne kontamuser posted image

Imaš šljez cvijet ali za ovo se kupuje drvce šljeza i dostupan je u svim apotekama, suho bjeli ( žućkasti) komadići kao da su mala drvcad. Dosta su uprašeni pa ih treba isprati inače se nakupi te prašine na vrhu potopljene mase i ne može se koristiti.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:44:48   
veeseelaa
a to, hvala Hanady na pojašnjenjuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:45:03   
manuela RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *