|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
31.3.2012 14:15:50   
mamamya
Pozdrav svima.

Ja se pitam koliko kosta da se spremi jedno djete u skolu tj prvacic?
Vi roditelji koji ste vec spremili i spremate svoje prvacice jeste li sracunali sta treba kupiti i koje su cjene?
Hvala unaprijed

< Poruku je uredio mama alma RR -- 31.3.2012 22:45:47 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
31.3.2012 15:53:44   
mama75
Moje dijete je dobilo besplatne udzbenike u skoli (kao i svi prvacici u Sarajevu) i dobila je super ruxak, ali mi smo vec prije toga kupili jedan user posted image E sada, ostalo ti zavisi od djeteta: ja sam svojoj kupila jako kvalitetan ruxak koji sam na nekom snizenju platila oko 35KM, ali nema popularnih likova iz crtanih na njemu. To sam uzela jer znam kako to kod djece ide - sada je Winx, sutra Kitty itd. Zato sam joj kupila prenicu i sveske Kitty, to je kao neka zlatna sredina.Ruxak se moze naci od nekih 20KM pa do 90KM. To su oni srednja velicina, ni mali skroz, a ni oni preveliki sa konstrukcijama i sl. Pernica takodje se moze kupiti od 10KM do 40KM - ovo su npr Kitty pernice. Nemoj kupovati onu pernicu kao neseser, jer je u njoj jako tesko naci bojicu koja im u tom momentu treba. Sveske - kod nas za svaki predmet treba sveska, dok u nekim skolama u prvom polugodistu djeca nose samo 1 svesku za sve predmete. I njihove cijene variraju. Najbolje je uzeti onu A4 format, a cijena im je od nekih 2KM do 8Km (Kitty naravno user posted image ). Mislim da je to sve od onog sto treba odmah kupiti. Jos ce vam trebati tempere, plastelin, blokovi za likovno i sl, ali to je ono bas potrosna roba i kupuje se par puta u toku skolske godine. I da, trebace vam oprema za tjelesno - bijela majica oko 8KM i crni sorc7helanke (10KM) i neke tene.
Moj savjet je ne kupovati nista prije nego vam uciteljica kaze sta vam treba. Mozda jedino pernicu i ruxak (djeca u Sarajevu sa podrucja opstina Novo sarajevo i Centar dobiju jako kvalitetne ruxake tako da im zaista ni to ne treba kupovati).
Ukoliko ne dobijete besplatne udzbenike, cijena jednog je 10KM a za 1. razred ima 5 udzbenika. Takodjer uz neke se kupuju i radne sveske, ali to sve isto zavisi od skole i uciteljice. Nadam se da sam bar malo pomogla ovim kilometarskim postom user posted image

< Poruku je uredio mama alma RR -- 31.3.2012 22:46:07 >

(odgovor članu mamamya)
Neposredna veza do poruke: 2
   Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
31.3.2012 22:03:28   
mamamya
Hvala puno:)

< Poruku je uredio mama alma RR -- 31.3.2012 22:46:24 >

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 3
   Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
31.3.2012 22:23:08   
Amam
Uh Boga mi kod vas u Sa super...
Mene je kostalo kao da sam je na fax opremila user posted image .Nisam podvlacila pa ne znam tacno koliko je kostalo.

Kupili smo udzbenike uz svaki treba i radna sveska tako da nas doslo cca 120KM,sveske smo kupili target jer oni su mali i pritiscu kad pisu,pa im treba da je malo deblji papir,u prosjeku jedna =1,30 KM(mala),za svaki predmet 2,jer treba skolska i domaca.
Pernicu smo kupili i u njoj je lafo doslo sve,ali nije posluzilo,pa sam se namijenjala bojica dok ne dodjoh do "bic" one su nam super,isti slucaj i s gumicom.
Ovaj potrosni materijal;plastelin,blokovi,kolaz papir to je nosila vec 3-4 puta do sad.
Oprem za tjelesni im ne trebe za sad.


< Poruku je uredio mama alma RR -- 31.3.2012 22:45:32 >


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mamamya)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 10:51:02   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Amam

Kupili smo udzbenike uz svaki treba i radna sveska tako da nas doslo cca 120KM,sveske smo kupili target jer oni su mali i pritiscu kad pisu,pa im treba da je malo deblji papir,u prosjeku jedna =1,30 KM(mala),za svaki predmet 2,jer treba skolska i domaca.
Pernicu smo kupili i u njoj je lafo doslo sve,ali nije posluzilo,pa sam se namijenjala bojica dok ne dodjoh do "bic" one su nam super,isti slucaj i s gumicom.



Ove informacije su bas korisne...user posted image


Moja je izjavila da hoce ruksak s tockicima...
nemam pojma kako je odvratiti od te ideje, jer mi svi izgledaju nekako prevelikiuser posted image

Sta vi mislite?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 10:59:18   
Amam
Tajra,
Bas iz tog razloga sam i navela "brendove" jer sam se ja zbilja nakupovala bojica.
Za ruksak da ti kazem,moja je htjela HK i oni malo manji su tankog materijala,pa smo joj kupili ovaj ,jeste da je malo veci,ali je kvalitetan,ne propusta vodu/vlagu,pricam o target ruksaku jer su nam ti bili u ponudi.
Doduse moja A nije sitna,pa joj ruksak ne odudara previse,pretpostavljam da je drugacije sa sitnijom djecom.
Kod nas su u Tz u jednoj knjizari imali divne crvene,onako srednja velicine,na fazon bubamare

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:00:56   
hatepsut
Koliko kosta,zavisi cini mi se od skole do skole..mi smo svake godine,pa i ove dobili knjige,kupovali smo samo radne sveske,kod nas nemaju domacu svesku nego samo skolsku.
U prvom razredu za Bosanski im je trebala sveska uski/siroki linija,za M.okolinu velika sveska u kockice,i za matematiku kockice.
Sto se tice pribora mi tradicionalno kupujemo staedler,znaci sve,bojice su im jako kvalitetne i dugo traju,olovke su tamne kad pisu,vodene,tempere ,siljala ,gumice i sl. mi smo jako zadovoljni.
Ruksak smo u prvom razredu kupili u TL-u ,on je odabrao za sebe,manji ipak imaju oni stvari za nositi jos kao je ruksak tezak.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:02:56   
R&T@
Moja nije nimalo sitna, i svidjaju joj se sve ti neki veliki...

Sta mislis hocemo li pogrijesiti ako kupimo neki s tockicima i onom ruckom?

Meni lice na kofereuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:06:19   
Dida79
Nase ceste nisu za ruksak koji imaju tockice smeca na sve strane kamencica i svega ostalog sto bi se nakupilo oko tih tockica i samo bi djetetu stvaralo neprijatnosti.A da ne spominjem ljude koji pljuju svudauser posted image

Zaista sad postoji raznovrsna ponuda skolskog pribora ali kvaliteta je upitna.Zene ne zavaravajte se i ne kupujte onaj jeftini pribor to je samo bacanje para.
Neko je gore spominjao Bic marku i tacno po meni su oni najkvalitetniji jesu malo skuplji ali vrijedi svake marke.Isto tako tempere imaju od 2 pa do 10 km po pakovanju nama su se najbolje pokazale Aero tempere dijete svaku tubu iskoristi do kraja.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:13:46   
R&T@
Joj, Dido, dobro si...

Kako ce mi u kucu takav ruksakuser posted image


IZVORNA PORUKA: Dida79

Zene ne zavaravajte se i ne kupujte onaj jeftini pribor to je samo bacanje para.



user posted image

Sto bi rekli: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari...

Mi smo skontali na ovim "predskolskim" bojicama da je glupost kupiti jeftine...trag im je blijed, pucaju, nemoguce ih je lijepo zasiljiti...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:20:05   
maajaa
I ja preporucujem Bic ili Staedtler, sve drugo je bacanje para. Moja curica uvijek prvo poleti na olovke sa likovima iz crtica, ali te su stvarno uglavnom za jednokratnu upotrebu, neke se uopste ne mogu ni naostriti.

Teke / sveske kupujemo Target, kako navede Amam imaju deblje listove. I neke Disney teke imaju tako kvalitetnije listove, ali ove Target su malo povoljnije.

Kad budete kupovale ruksak, vodite racuna da nije tezak.  Nisu nam se pokazale prakticne ni velike pernice (posebno one 'na spratove'), zauzmu dosta prostora u torbi i prilicno su teske.


_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 11:21:22   
hatepsut
Tajra,mi smo imali na tockice u 2. razredu,mislim moj djecak je pozelio miki maus s tockicima user posted image pa se desilo mnogo puta da ne vrati dobro dio koji "sklanja" tockice,znaci da se ne uprlja odjeca od tockica,pa je to skoro poderao.Pa nije ni ona rucka lagana + tockici,izgleda mi kabasto na ledjima.No ako cura ima zelju,pokusajte je razuvjeriti mada to tesko ide ako je vidjela kod druge djecice.
Po meni treba gledati da je lagan ruksak imaju zaista mnogo stvari i naravno da je anatomski,pa koliko toliko da zastite ledja.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 12:25:55   
Hanady RR
što se tiče rpibora odavno sma si zapisla marke koje kupujemo...Bic sam i za predškolsko kupila i koristi ih i kući i defintivno su s enajbolje pokazale...
i flomastere...
nevjetovatno imaš ih od 1 km do 15 km...al naskuplji su se pokazali najeftinijim....


što se tiče ruksaka...
mi smo bile kod fizijatra pri sistematskom...mnogo mi je žena pomogla...naime na djetetu je pokazivala kako ruksak treba izgledati i da nema dodoatke tip aone gume dole ili točkove...sve lijepo objasnila dužinu i širinu istoga i d aje na dva ramena i gdje trebau tregeri istpoga stajati...
to sma lijepo sikoririla pa sam svoju curu pripremila da ruksaci za prvi razred ne moraju biti sa kity i winks ako nisu veličine kao što je doktorica rekla....

uglavnom kad krenem u kupovinu istoga vodim nju....da ga sopriba ko kakvu majicu...ia ko bdue mimo aršina koje je rekla doktorica...nećemo ga ni kupitit...moja H strašno voli biti poslušna da je pohvale doktorice

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 12:35:08   
R&T@
Plan za kupovinu:

1. ruksak: anatomski, lagan, bez tockica i gume...

2. sveske: target (jer imaju deblje listove)

3. pribor: bic, staedler...

4. pernica: ne u obliku nesesera jer nije pregledna, ne na katove jer je teska...najbolje prazna "jednokatna", pa je popuniti kvalitetnim priborom...

5. udzbenici: cekaj septembar i pripremi 100 KM

user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 12:38:38   
Hanady RR
Da mi krenemo sad ruksake kupovat...jeftiniji suuser posted image

ja se sjećam jedne godine sam zaovinoj curi ja kupovala ruksak za školu...odem u Tl...a tamo ko vreće ogromni sa gumom dole...99 KM...dijete mi reklo i ja kupim to...
međutim ona mala poklopio je....mama joj uzela drugi...
naime iduće sam godine u svjetlosti 25 Km platila predivan ruksak u aprilu...pa joj ga poklonila u avgustu....
nosila ga i 3 i 4 razreduser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 15:09:55   
mama75

IZVORNA PORUKA: tajra

Plan za kupovinu:

1. ruksak: anatomski, lagan, bez tockica i gume...

2. sveske: target (jer imaju deblje listove)

3. pribor: bic, staedler...

4. pernica: ne u obliku nesesera jer nije pregledna, ne na katove jer je teska...najbolje prazna "jednokatna", pa je popuniti kvalitetnim priborom...

5. udzbenici: cekaj septembar i pripremi 100 KM

user posted image


1. ruxak - ne nosi dijete nego ti, tako da ti je svejedno koliko je tezak, bitno je sta je na njemu user posted image ; I PONOVO NAPOMENA: za sarajevske opstine Centar i Novo Sarajevo - ne kupujte uopste ruxake, mi smo dobili prelijep ruxak koji se ima kupiti u knjizari Exclusiv, pa eto vi vidite isplati li vam se davati pare da imate 2 ruxaka za 1. razred; da sam znala sigurno ne bih unaprijed kupovala; a ako vec kupujete onda gledajte da imaju sa strane dzepovi u koje se moze staviti flasa da ne stoji unutra sa knjigama
2. sveske - potpisujem, ali ne kupovati dok uciteljica ne kaze kakve sveske
3. pribor - da dodam i pelikan flomastere; plastelin i tempere kupujte najjeftinije jer ga potrose za taj 1 cas pa da ne dajete 10KM svaki put za tempere (ja se opametila poslije 1. puta user posted image )
4. potpisujem
5. potpisujem
6. dodajem - torba za opremu za fizicko
7. Kutija za uzinu - glupost; samo zauzima mjesto u ruxaku; na pocetku je nosila poslije i njoj mrsko bilo
8. Kvalitetna flasa za vodu - ovo se isplati kupiti; ja jos uvijek nisam nasla adekvatnu (citaj iz koje ne curi) pa svaki dan kupujemo ili sok ili flasiranu vodu

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 15:32:37   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Da mi krenemo sad ruksake kupovat...jeftiniji suuser posted image

ja se sjećam jedne godine sam zaovinoj curi ja kupovala ruksak za školu...odem u Tl...a tamo ko vreće ogromni sa gumom dole...99 KM...dijete mi reklo i ja kupim to...
međutim ona mala poklopio je....mama joj uzela drugi...
naime iduće sam godine u svjetlosti 25 Km platila predivan ruksak u aprilu...pa joj ga poklonila u avgustu....
nosila ga i 3 i 4 razreduser posted image



Plastika,da se ne ostete i ne prljaju,ali su jako teski.Medjutim kad smo mi kupovali u tl-u ti s plastikom su bili 80ak km,a identicni bez plastike 50ak.mnogo laksi.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 15:44:48   
R&T@
Mame djaka, sto ja vas volemuser posted image

Mi smo u opstini Centar... da hocemo dobiti taj ruksak pa da barem R. "oci zamazem"user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
1.4.2012 15:46:28   
Hanady RR
e mi nismo u centru....

valja meni zamazat...odoh na sniženje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
2.4.2012 11:05:22   
Blue rose RR
Kikica je već dobila na poklon ruksak H.Kitty, jednostavan (doduše osjetljiv po boji-pa ću naći da joj kupim još jedan manje osjetljiv), lahak za nošenje, jedino što ima jesu oni anatomski kaiševi i podupirači za leđa. U stvari samo deblje platno postavljeno.
Imamo i nekoliko pernica, raznih oblika i boja.
Tokom godine ću da kupujem ove potrepštine za škou, da bih imala manje u septembru.

Vjerujem da i kao što  je bio slučaj prošlih godina, knjige se ne mogu kupovati dok škola ne da spisak autora (koja glupost).


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
2.4.2012 13:15:06   
mamamya
Hvala vam puno za informacijeuser posted image ja cu iduce godine da upisem mog sina jos mi je rano da mu sav taj teret stavim na ledza.

Sta mislite dali je moguce da mjenjate illi prodajete stvari koje se mogu zamjeniti i prodati naravno da su ucuvane, kao naprimjer rusak,knjige, garderoba itd. Djeca brzo rastu i ne uspiju poderati garderobu. Sta mislite da otvorimo jednu stranu da mjenjamo i prodajemo a mozemo i pokloniti kome je potrebno.





(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
2.4.2012 23:29:22   
Amam
mamamya ovdje imas takvu temu

http://www.ringeraja.ba/forum/m_1240320/mpage_87/tm.htm

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu mamamya)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
6.4.2012 17:10:52   
nanika
Zene drage ima li sada da se kupi ruksaka na snizenju??

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
28.7.2012 16:08:21   
neki x
Da malo podignem temuuser posted image
Evo skupljam savjete sta kupovati za prvacicauser posted image
Gdje kupujete ruksake,koja mjesta da obidjem??Neki dan gledam u Svjetlosti ruksaci po 79KM,to mi je bas punouser posted image

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Za Vas koji ste već spremile i spremate ...
28.7.2012 16:59:05   
nanika
Evo i ja sam se raspitivala nedavno o ruksacima ali je moja E dobila za rodjendan prelijep ruksak iz neke knjizare u ulici Kosevo( ne znam koja knjizara gore ima), dobila i pernicu iz istog seta i torbicu u kojoj se nose patike za tjelesni. Ruksak nije glomazan, taman joj lijepo stane na ledja i sto je najbitnije kaze da joj je udobanuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *