|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zabrana pusenja u Hrvatskoj
6.5.2009 12:21:29   
aazra
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/05/05/0122006.html?pos=n3


Nadam se da vecina forumasica koje imaju djecu ili planiraju prosirenje porodice podrzavaju ovouser posted image user posted image user posted image

Iskreno se nadam da ce i kod nas nekad biti donesen ovakav ili slican zakonuser posted image


_____________________________







Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 17:19:49   
Amela V.
Ja u potpynosti podrzavam ovu odluku user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i nemojte me pogresno shvatiti ali stvarno mi smeta kad vidim djecu u kaficim punim dima, smatram to neodgovornoscu roditelja. Ne bih nikome da "popujem", to je samo moje misljenje.
Moslim da taj zakon kod nas nikada ne bi "prezivio"

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 17:24:33   
mamina cura
Ja imam u svojoj kuci javnu zabranu pusenja i toga se svi moraju pridrzavati ko mi dolazi a djeca su tu. Inace mogu slobodno zapaliti ispred vrata jer cuko jos nije zabraniouser posted image
Voljela bih da i kod nas bude zabranjeno pusenje kao u Hrvatskoj


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 17:40:39   
Visnja RR
ne volim zabrane...
svako svojojkuci moze raditi sta zeli... jos neko vrijeme u mom stanu se nece pusiti zbog Asje a ona cu dozovliti ( al bez nekog pretjerivanja)

Nepusaci su poprilicno dosadni i u stvari samo se foliraju i inate ko djeca...
Ja sam bila nepusac  do prije 5 mjeseci, ali mi nije smetalo ako neko pusi u mom prisustvu.. one kojima smeta sam  nazivala ters ljudima... jer garant nije pusenje jedina stvar koja im smeta... a pgotovo me nerviraju "novokomponovani" nepusaci koji su do juce pusili a sad ne jer je to kao IN ...ne puse i sole pamet...

Al sad da ne zapalim uz kafu...ma nema sanse...
btw udisemo sve i svasta... cigara je najmanje stetna...

Ponekad mi je bas drago sto zivimo ovdje...i sto te glupe zabrane nikad nece proci... A bas da vidim kolko ce u CRO zazivjeti taj zakon... to oni samo da udju u EU a kasnije sve po starom...

neka se naprave djelovi kafica za nepusace i mirna Bosna...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 9.5.2009 17:41:20 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 17:56:05   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: Visnja RR
Nepusaci su poprilicno dosadni i u stvari samo se foliraju i inate ko djeca...
quote]

Mislim da nisi u pravu Visnja, ne radi se ni o kakvom inatu. Nikad u zivotu nisam pusila i sebe ne smatram ters osobom, naprotiv....
Ali kako si i sama rekla, svako u svojoj kuci moze raditi sta hoce.
Uvijek sam smatrala da treba misliti na zdravlje malih beba i ne izlagati ig duhanskom dimu, jer duhan je i te kako stetan (pored svega ostalog sto udisemo)
U mojoj kuci se nikad nije pusilo i tako ce i ostati
Dok se nisam udala, moji su svi pusili i uvijek mi je to smetalo a najvise sam mrzila smrad duhana na odjeci.
Ali, svakom svoje.... samo iznosim svoje misljenje


< Poruku je uredio Amela V. -- 9.5.2009 18:02:40 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 18:00:02   
tikica_69
Mogu vam reci da je zakon zaista zazivio, mada je bilo puno skeptika. U mojoj firmi se ne pusi, jutros u mom omiljenom kavicu svjez zrak user posted image
A onaj tko pusi, ja nemam nista protiv da pusi u svojoj kuci i okolini, samo mi je drago da postuje vecinu stanovnista koji su nepusaci, kao sto smo mi do sada "trpjeli" njihov teror jer to je demokracija user posted image
Napokon cu pojesti pizzu u restotranu a da uz nju ne pojedem jos kubik dima user posted image


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 18:01:25   
nikita
Nikad nisam pusila, al sve prijateljice mi puse i ne smeta mi.Svak ima svoje.Doduse kad ide bas dim u mene kazem da okrenu cigaru user posted image Moj muz bi najradije zabranio pusenje u kuci sad dok sam trudna ali ja kazem ,nek puse sad svi al kad dođe beba, nema pusenja ! Jer ipak cemo najvise vremena provoditi u dnevnom boravku i kuhinji ( to mi je zajedno ) ...

Zabranu pusenja HR je i vela samo zbog EU jer vjerujem da je to jedan od uvijeta za ulazak.


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 19:15:02   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Inace mogu slobodno zapaliti ispred vrata jer cuko jos nije zabranio



Ne daj mi Boze, biti tvoj gost!!!!!




Nisam za zabrane i ne volim zabrane bilo koje vrste. Postujem i one koji ne puse i smeta im duhanski im, ali treba napraviti restorane, kafice i ostala javna mjesta sa odjeljcima i za pusace i za ne pusace!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
9.5.2009 19:30:07   
juni
U mojoj kuci se to podrazumijeva- da nema pusenja i to svi znaju i nikome ne smeta. Vecina prijatelja su nepusaci, moji roditelji puse ali nikad u mom prisustvu a kamo li pred Emilom, MM je nepusac, i moram reci da mi je uvijek smetao dim cigare a ne mogu vam reci koliko mi je grozno viditi majku koja drzi na krilu dijete i pusi, nemam rijeci!

Samo se pitam kad ce u nas biti donesen takav zakon, mislim nikad. Jedino nam preostaje da izbjegavamo restorane i kafice gdje se pusi sto i radim.

P.S. ne znam kako bih radila u istoj kancelariji gdje se pusi, ne mogu ni zamisliti!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 7:33:25   
bebbe RR
Ja sam nekada bila okorjeli pusac, poslije toga sam presla u fazu kada bih ponekad zapalila, a od kada sam ostala trudna s Emom - nisam nikada zapalila nijednu cigaretu, prvo zbog trudnoce, a sada zbog dojenja, a i ne osjecam potrebu. Sto, naravno, ne znaci da necu nekada.... MM nikada nije pusio i u nasem stanu nije dozvoljeno pusenje, cak ni MM mami ili bratu, koji su pusaci. To je njegova odluka. Imamo dva lijepo uredjena balkona na kojima je ta aktivnost dozvoljena, sto je ljeti OK, zimi pa i ne bas. Meni je zvucalo okrutno, no navikla sam se... Ovdje, U Sloveniji, je taj zakon zazivio prije neke dvije godine, iako je bilo puno pobuna, i lijepo je ici u restorane i kafice i na kolace bez da te dim gusi. Zimi su pred ugostiteljskim objektima grijaci i dekice:) za pusace! Ja dobro razumijem potrebu za cigaretom, nikada ne gnjavim ljude koji puse, jer to je njihova stvar - bila strast ili muka, ali zadovoljna sam da moja beba raste u okruzenju bez dima. I to za mene nije tersanje - pusenje je, bez obzira na cinjenicu da onome ko konzumira cigarete pruza zadovoljstvo, stetna i losa navika, skodljiva za druge, a ne nepusenje!!!!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 8:33:49   
Blue rose RR
Ne smetaju mi pušači, ali mi smeta duhanski dim.
Ne mogu i ne želim da u svojoj kući zabranim da se puši, iz razloga prvo što je moj otac pušač, a i moj muž. Ali mogu da se pozabavim time da kikica bude što manje izložena duhanskom dimu - tako što ili otvorim prozor kada su oni tu, ili nju pošaljem u dječiju sobu.

Na poslu dijelimo kancelariju (bolje reći salu) nas 10 - toro. Od toga su 6-torica pušači. I ono što podržavam, jeste da se napravi zasebna prostorija i da pušači u momentu "krize" ili "potrebe" idu u istu i ispuše cigaretu.


A da mogu zabraniti pušenje - DA - zabranila bih.
Ali sreća, pa se moja ne pika.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 8:44:18   
mišur
Ja sam prije trudnoće bila pušač, i onda sam prestala...
Počela sam ponovo kad sam prestala dojiti Luku..
I mm je pušač, ali nikada ne pušimo u kući kad je Luka tu..
Kad on spava, onda zapalimo u kući, ili izađemo na terasu kad je on tu...
Ja i ne pušim preko dana, uglavnom naveče, kad njega uspavama, pa onda sve nadoknadimuser posted image
Ja nisam za zabrane u smislu da se potpuno zabrani pušenje na javnim mjestima, već da postoje odvojene prostorije za pušače, pa ko voli neka izvoli...
Ali smatram da moraju biti odvojene prostorije i za jedne i za druge, jer nije niko dužan udisati tuđi dim...
Lično, kad sam sa svojim djetetom, nikada ne pušim, a i ne idem u zatvorene kafiće upravo zbog zadimljenosti...
U mojoj kući se ne puši kad je Luka tu, pa čak i sveki koja ga čuva i koja je okorjeli pušač poštuje to...Naši gosti dolaze kad njega uspavamo, pa onda svi skupa zadimimo...user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 10:09:14   
Amrino
Bila sam zadrti pusac dest godina i znam sva opravdanja, sve ono cime ljudi lazu sami sebe...jer sam i sama to radila. Cigare su otrovne, odvratne i smrde. To je cinjenica a sve ostalo je macku o rep.
Blago njima- samo to mogu reci i nadam se da ce se kod nas bar otvoriti tri mjesta koja ce biti za NEpusace...jer pusaci su sebicni ljudi i ne primjecuju da se sada pusi SVUDA, da ne postoje mjesta za ne pusace..(ne brojim one lafo odjeljke u kojima ima znak i u kojima se ne pusi ali je sve puno dima...Odjeljci za pusace i ne pusace - sto do stola...i sl.)
Ja sam te stvari primjetila tek kada sam prestala pusiti i zato kazem da su pusaci sebicni.
Jedva cekam zabranu i kod nas----pa bilo da se ona uvede radi jednog ili drugog razloga- meni svejedno.

Kod mene u kuci je dozvoljeno pusenje na balkonu i kad je bas hladno moze za terpezarijskim stolom tik do otvorenog balkona.user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 10:50:14   
Nedi
Mi ne pusimo kao ni nasi roditelji i u kuci se ne pusi dok je Nedi budan a kad on zaspe gosti smiju pusiti do mile volje. JA sam nekad bila pusac ali nikad previse, a mm nikad nije ni probao cigaretu. Iskreno zimi nemam gdje sjesti sa djetetom jer je sve zadimljeno.....uzas. A u petak sam bila u salonu na frizuri i dosla je zena sa bebom od 5,5 mjeseci. Salon je mali da ne moze biti manji, unutra djevojcice za maturu, ja se farbam, dlaka po svuda a mama drzi bebu u krilu i ceka red. Svakave hemikalije ferbe,laka za kosu,voska nissu bile dovoljne nego je mamica jos i zapalila!!! NIsam joj nista rekla jer je njeno pravo da drzi svoju bebu tu dva sata i vise ALI JA SVOJE NEBI NIKAD i radije sam hodala cupava nego vodila bebu u salon.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 11:11:57   
Anoniman
Ovaj zakon je najveca glupost koja je donesena. Ja sam bila pusac 13 godin...dnevno sam pusila najmanje kutiju...prestala sam u trudnoci al' su mi cigare i dalje drage i miris i ukus i sam ritual pusenja...nemam nista protiv da postoje kafici i restorani u kojima nije dozvoljeno pusenje ali brate to treba da odluci svaki vlasnik kafane ponaosobno...a onda svako na svoju stranu...pusaci na jednu nepusaci na drugu i svi su mirni

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 11:28:36   
dana3
vec sam negdje pisala o tim cigarama-zabraniti pusenje na javnim mjestima i tacka.pusac sam i ja bila duuugo i pusila sam puno.prije trudnoce a i sad ne pusim i ne mislim jer zdravlje mog djeteta je vaznije od mog cejifa koji ni meni ne donosi dobro a ubi finansije.


kome se pusi eno mu njegova kuca neka cejifi.u svedskoj nigdje u lokalima se ne pusi vec odavno i jako je ,jako je, jako je odvratno vidjeti zene  kako idu cestom i puse.
bez ljutnje-kazem bila sam pusac i znam kako je to ali da smrdi,smrdi-usta ko neoprana pepeljara.
i sad kad cekam autobus ili tramvaj a neko zapali pa mi puse na moju stranu okrenem se i to je dovoljan znak da se cigara gasi ili ide na drugu stranu dalje od mog djetetauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 11:49:11   
Lenka
njemacki ustavni sud je ponistio odluku o zabrani pusenja u kaficima.... razlog "pravo na rad" je mnogo jace pravo

pusac sam ... u kuci se uopste ne pusi , ni kad su djeca tu ni kada nisu tu...imaju terase i na plus 40 i na minus 20

ali nisam za nekakve kvazi zakone
ako cemo po tome zabranite releje preko kojih se prenose signali za mobilne telefone jer oni zrace i imaju opadajuci signal izazivaju tumore ... itd itd .... mnogo opasnijih stvari od cigara ... ali kako cemo Boze dragi bez mobitela

medjutim hrvatska treba u EU pa mora donijeti zakon ...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 12:23:27   
Anoniman
opste pozato je da su ex pusaci najnetolerantniji ...meni je to stvarno smijesnouser posted image user posted image ...sta imate protiv da postoje kafici u kojima je dozvoljeno pusenje??? 

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 12:35:47   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dadada

opste pozato je da su ex pusaci najnetolerantniji ...meni je to stvarno smijesnouser posted image user posted image ...sta imate protiv da postoje kafici u kojima je dozvoljeno pusenje??? 


Ja nemam nista protiv ali trenutno je omjer 1: 100 u korist pusaca. Realan omjer bi bio 50: 50...Ako ja mogu da se gusim u dimu dok jedem cevape ili kolace  onda mogu i pusaci ponekad izdrzati sat- dva bez cigare...Ja bih definitvno uvela ZABRANU pusenja u svim objektima predvidjenim za djecu, objektima gdje se radi (neka imaju posebne prostorije za pus- pauze) i gdje se jede a sto se kafana i nocnih klubova tice- neka se pusi.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 12:39:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: dadada

opste pozato je da su ex pusaci najnetolerantniji ...meni je to stvarno smijesnouser posted image user posted image ...sta imate protiv da postoje kafici u kojima je dozvoljeno pusenje??? 


Ja nemam nista protiv ali trenutno je omjer 1: 100 u korist pusaca. Realan omjer bi bio 50: 50...Ako ja mogu da se gusim u dimu dok jedem cevape ili kolace  onda mogu i pusaci ponekad izdrzati sat- dva bez cigare...Ja bih definitvno uvela ZABRANU pusenja u svim objektima predvidjenim za djecu, objektima gdje se radi (neka imaju posebne prostorije za pus- pauze) i gdje se jede a sto se kafana i nocnih klubova tice- neka se pusi.



slazem se...slazem se i da postoje kafici gdje nije dozvoljeno pusenje ali se ne slazem da je 100% zabrana

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
11.5.2009 14:39:03   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

IZVORNA PORUKA: dadada

opste pozato je da su ex pusaci najnetolerantniji ...meni je to stvarno smijesnouser posted image user posted image ...sta imate protiv da postoje kafici u kojima je dozvoljeno pusenje??? 


Ja nemam nista protiv ali trenutno je omjer 1: 100 u korist pusaca. Realan omjer bi bio 50: 50...Ako ja mogu da se gusim u dimu dok jedem cevape ili kolace  onda mogu i pusaci ponekad izdrzati sat- dva bez cigare...Ja bih definitvno uvela ZABRANU pusenja u svim objektima predvidjenim za djecu, objektima gdje se radi (neka imaju posebne prostorije za pus- pauze) i gdje se jede a sto se kafana i nocnih klubova tice- neka se pusi.



slazem se...slazem se i da postoje kafici gdje nije dozvoljeno pusenje ali se ne slazem da je 100% zabrana



Eh kad bi se mi jos ista pitale...gdje bi nam kraj bio user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
23.7.2009 12:53:40   
LUNA4
moram se javit na ovu temu jel sam iz Hrv. i ovaj zakon je nešto najgluplje i najadnije što se može dogodit jednoj državi a nepušač sam!!
svi mi volimo izać u kafič u kojem je čist zrak i u kojem se ne puši ali znate li koliko je ljudi ostalo bez posla zbog toga zakona??koliko ljudi nemože sad prehranit svoju obitelj??
e o tome nitko od nas ne misli,a svakom ugostitelju je pao promet za minimalno 50 posto... i otpušteno je jako puno radnika!!
ja osobno nezalazim u kafić ako mi smeta dim ili ne paše a što se tiće restorana kod nas se nije ni pušilo u njima...
ali da na jednoj svadbi osoba nemože zapali?????????
koliko mladenka se samo žalilo da im je svadba propala jel su gosti bili više ispred restorana negounutra??
a i taj se zakon sad ukida mislim da je to dovoljno da se vidi koliko nevalja!!!!


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
23.7.2009 13:22:23   
Blue rose RR
Mislim da bi jednostavnije rješenje bilo da se moraju ograničiti objekti gdje se konzumira pušenje cigareta, da taj lokal MORA imati užasno dobru ventilaciju. Jer da se svi guše u oblacima dima, ipak svi ćemo se složiti da nije zdravo.

Ali bih zabranila pušenje u javnim institucijama.

P.S: Ovo ja vodu na svoj mlin.user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zabrana pusenja u Hrvatskoj
23.7.2009 13:24:46   
LUNA4
riješenja mora bit ali da se zadovolje oboje strane!!!
a to je teško!!!user posted image
ma mi smo komliciran narod!!!user posted image


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *