|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zdravstveno osiguranje
5.2.2007 14:25:04   
Yuna
Što mi treba da ga dobijem zdravstveno u BIH s obzirom da nisam državljanka, kako to ide?
I jel ću dobiti državljanstvo odmah kad se vjenčamo?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zdravstveno osiguranje
9.2.2007 11:48:29   
Happy
Mislim da cim se vjencas dobijas bosansko drzavljanstvo, a samim tim i sve ostalo ....


(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zdravstveno osiguranje
19.4.2007 15:03:25   
Yuna
pitala sam i dobije se tek nakon 3-5 godina.
ne znam sta cu s tim zdravstenim, nista mi nije jasno...a taman sam mislila ipak roditi u sarajevu.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zdravstveno osiguranje
19.4.2007 16:20:14   
Suncica*
Draga Yuna, ni ja nisam drzavljanka Srbije, jos cekam na drzavljanstvo, ali sam osigurana preko svog muza..ako ti je muz bosanski drzavljanin i radi, bez problema moze i tebe da osigura..
Nadam se da sam pomogla..
Pozdrav!!!

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zdravstveno osiguranje
20.4.2007 0:05:42   
Yuna
Trebalo bi biti tako, raspitat cu se gdje se to radi.
Ma najgore sto nije ni on osiguran tj. ima pravo ali nije to rijesio...

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zdravstveno osiguranje
20.4.2007 11:18:58   
Lejla K
I ja sam sigurna da te muž može osigurati preko svog osiguranja, i neka požuri sa rješavanjem toga, jest komplikovano, ali je važno, a vrijeme do poroda će brzo proći. Sretan put kroz birokratiju user posted image

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zdravstveno osiguranje
8.5.2007 14:11:21   
Yuna
ne znam sta cu.
zabrinuta sam.
isla sam u zavod za zdravstveno osiguranje i dala mi je cijelu listu papira koje treba nabaviti da bih dobila zdravstveno...treba cak vise papira nego za vjencanje...uh kao da sam dosla s drugog kraja svijeta,a ne par sati voznje user posted image .
kao drugo ja se ne zelim odjaviti u hrvatskoj za osiguranje i tu dolazi do problema.
mislim da nisam za to jos spremna, pogotovo jer mi je tamo tetka doktorica i sta god treba ona ce se stostruko vise potruditi.
takodjer se plasim da ne ostanem bez ijednog na kraju jer koliko treba toga obaviti tko zna kad cu biti gotova s tim.
a trece je da onda necu moci dobiti pare za porodiljski iz hrvatske koje sam vec pocela ganjati.
e sad...ne znam sta da radim...
zar nema neka mogucnost za lijecenje stranaca???
to mi je logicno da bi trebalo postojati.

mislili smo da mozda ipak odem roditi u zagreb, i sto se tog tice meni je to sasvim prihvatljivo osim nekoliko grozniiiiiih sitnica,a to je da ne mogu tempirati vrijeme za porod što znaci da cu morati biti u zagrebu dugooo vremena bez svog muzica što je katastrofa...s tim da dodam da to znaci da cu biti predugo u blizini mame što je jos veca katastrofa.
takodjer voljela bih da on prisustvuje svemu tome, a ne mama, tetka itd...koje u meni samo izazivaju nervozu i paniku koju ja ne mogu smisliti.
problem je sto i dijete kad se rodi treba neke dokumente koje opet treba onda naganjati i meni se cini da bih u tom slucaju trebala najmanje mjesec dana konstatno biti u zagrebu-ponavljam s MAMOM pod istim krovom sto je za mene nepodnosljivo.
ipak postoji i pozitivno za zagreb-ja cu se nekako psihicki osjecati sigurnije jer je to moj grad, a i isla sam do sada tamo na preglede.

eh sta da radim?


(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zdravstveno osiguranje
8.5.2007 14:14:17   
Yuna
takodjer ovdje doktori strajkaju vec 3 tjedna i puna mi je kapa toga jer jos uvijek ne mogu ici na vjezbe kojima sam se bas veselila.
tko zna, mozda budu strajkali kad budem morala ici roditi.user posted image  sta cu onda...

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zdravstveno osiguranje
10.5.2007 12:41:01   
Lejla K
Ma rodit ćeš ti, aBd, bez problema, ili tamo ili ovdje, štrajkovali ili ne. Nego ti želim sreću sa birokratijom jer zaista ne znam ko bi ti mogao pomoći. Ja sam imala sve sređeno, a za malo sam izgubila pravo na porodiljsku naknadu zato što mi je neko zaboravio reći par riječi. Probaj malo čeprkati po internetu, možda se uključiti i u koji drugi veći forum na sličnu temu, pa tamo naći nekog sa sličnim iskustvom. user posted image

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:18:10   
Hannica
Imam veliki prboblem1 Jutros kada sam otvorila oco sjetila sam se da sam 3.10. trebala da se javim na biro za nezaposlene.Kasnim 20 dana i zanima me hoce li mi ukinuti zdravstveno osiguranje???
Molim da mi neko odgovori,skroz sam izgubljena,neznam sta da radim.Muzu ne smijem reci da nebi infarkt dobio.user posted image user posted image user posted image  Jedva smo sredili da dobijemo to zdravstveno i ja na kraju zaboravim na nega.
O Boze....stvarno sam glupa i neodgovorna,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lejla K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:23:10   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hannica

Imam veliki prboblem1 Jutros kada sam otvorila oco sjetila sam se da sam 3.10. trebala da se javim na biro za nezaposlene.Kasnim 20 dana i zanima me hoce li mi ukinuti zdravstveno osiguranje???
Molim da mi neko odgovori,skroz sam izgubljena,neznam sta da radim.Muzu ne smijem reci da nebi infarkt dobio.user posted image user posted image user posted image  Jedva smo sredili da dobijemo to zdravstveno i ja na kraju zaboravim na nega.
O Boze....stvarno sam glupa i neodgovorna,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Hannice ne znam nista oko toga,ali zar se na biro ne treba javit do 20?

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:23:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Imam veliki prboblem1 Jutros kada sam otvorila oco sjetila sam se da sam 3.10. trebala da se javim na biro za nezaposlene.Kasnim 20 dana i zanima me hoce li mi ukinuti zdravstveno osiguranje???
Molim da mi neko odgovori,skroz sam izgubljena,neznam sta da radim.Muzu ne smijem reci da nebi infarkt dobio.user posted image user posted image user posted image  Jedva smo sredili da dobijemo to zdravstveno i ja na kraju zaboravim na nega.
O Boze....stvarno sam glupa i neodgovorna,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


polakouser posted image

jesu te zvali, često puta zovnu kada se puno kasni jer njima sistem izbaci one koji kasne jako pa ti daju 24 sata da im dođeš....i kad uđeš u onu kacelariju oni kao ljuti mašu glavicama l ti se smejškakš i izvinešuser posted image

ne bi trebalko da 20 stvori porblem...mislim da je 31 dan onaj koji im program izbaci kašnjenje.

savjetujem ti da sad odmah nazoveš birouser posted image
izvineš se i kažeš da si shavtila da kasniš te da danas ili sutra do 13 sati bićeš tu.
Hajde nazovi pa javi...ako bude frka javi se na PP.
( ti si tuzlanski kanton jel?user posted image )


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:29:29   
Hannica
Pa otici cu danas obavezno,cekam muza da dodje,otisao nesto u travnik ali brzo ce se vratiti.
Neznam kako mi se ovo desilo,u posljednje vrijeme sam u razgovoru 100 puta spomenula biro ali ni u podsvjesti mi nije bilo da trebam otici i jutros cim sam oci otvorila to mi na um palo.
Nazvat cu poslije dok se malo smirim,trenutno sam izgubljena,ne mogu progovorit.
Joj samo kad se sjetim kako sam tesko dosla do z.o.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:33:29   
veeseelaa
Hannice daj se smiri, mislim da neće biti problem sa daljim korištenjem zdravstvenog osiguranja putem biroa
Izvini im se, ponesi kakvu čokoladu, budi ljubazna, reci da si npr bila gripozna pa da nisi bila u stanju doći
Ne sekiraj se i tamo rade ljudi, biće to ok
Javi svakako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:33:45   
Hannica
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: Hannica

Imam veliki prboblem1 Jutros kada sam otvorila oco sjetila sam se da sam 3.10. trebala da se javim na biro za nezaposlene.Kasnim 20 dana i zanima me hoce li mi ukinuti zdravstveno osiguranje???
Molim da mi neko odgovori,skroz sam izgubljena,neznam sta da radim.Muzu ne smijem reci da nebi infarkt dobio.user posted image user posted image user posted image  Jedva smo sredili da dobijemo to zdravstveno i ja na kraju zaboravim na nega.
O Boze....stvarno sam glupa i neodgovorna,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Hannice ne znam nista oko toga,ali zar se na biro ne treba javit do 20?

Na biro se javlja svako 2 mjeseca ako ostvarujes z.o.,zavisi kad si se prijavio.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:35:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Pa otici cu danas obavezno,cekam muza da dodje,otisao nesto u travnik ali brzo ce se vratiti.
Neznam kako mi se ovo desilo,u posljednje vrijeme sam u razgovoru 100 puta spomenula biro ali ni u podsvjesti mi nije bilo da trebam otici i jutros cim sam oci otvorila to mi na um palo.
Nazvat cu poslije dok se malo smirim,trenutno sam izgubljena,ne mogu progovorit.
Joj samo kad se sjetim kako sam tesko dosla do z.o.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ama ne briniuser posted image
kad ti kažemo....
u pravu je vesela...kupi čokoladu uđi tamo...nisu te skinuli bez prethodnog poziva i opomene budi sigurna.
Skinu samo one koje porvala da rade na crno i da je neka vrsta poreza na ime tih primanja uplaćena....njih ne zovu i ne opminju nego skinu sa biroa....
nisu te skinuli garantujem...
polako ženo...pa i tamo ljudi radeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:35:54   
veda
Meni dok je zdravstveno islo preko biroa ja sam jednom kasnila skoro 2 mjeseca jer sam bila na putu.Mislila sam da su me bili vec "skinuli" sa biroa ,ali na moju srecu nisu.Mislim da je kod nas rok-2 mjeseca da se javis a onda te skidaju,ali nisam sigurna 100% kako je sada jer nisam vise osigurana preko biroa.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:37:18   
veeseelaa
Hanni za sve ima rješenje, nemoj toliko da se sekiraš.... i da te kojim slučajem skinu sa biroa nadji nekog privatnika da te jedan mjesec prijavi pa onda opet trk na biro

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:41:57   
Hannica
Draga vesela tako sam i ovaj put zavrsila na birou.user posted image
Boga mi ne kosta malo to prijavljivanje na jedan mjesec,izaslo me ok 500 KM,a taj izdatak u ovom trenutku mi je bas nepotreban.
Hvala vam na lijepim rijecima,dale ste mi malo nade.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:43:35   
veeseelaa
vidjećeš da će biti sve ok, nema šanse da su te skinuli s biroa, pa ipak se radi o samo 20 dana
a kako 500,00 KM???? ako si bila na minimalcu prijavljena? ne kontamuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:44:03   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Draga vesela tako sam i ovaj put zavrsila na birou.user posted image
Boga mi ne kosta malo to prijavljivanje na jedan mjesec,izaslo me ok 500 KM,a taj izdatak u ovom trenutku mi je bas nepotreban.
Hvala vam na lijepim rijecima,dale ste mi malo nade.user posted image

koja sikiracija a sigurna sam bezpotrebno...evo čekamo da javiš...
al 100% sam uvjeran da si još korisnoh zdravstvenog osiguranj preko biroauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:49:18   
Hannica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

vidjećeš da će biti sve ok, nema šanse da su te skinuli s biroa, pa ipak se radi o samo 20 dana
a kako 500,00 KM???? ako si bila na minimalcu prijavljena? ne kontamuser posted image


Oko 300 KM za mjesec osiguranja,60 KM ljekarsko uvjerenje,onda smo morali "platiti" uslugu ovom,onom i izaslo oko 500KM,mozda 450 ali isto je to.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 8:57:56   
henna ze
draga Hannice..ne bi da te tješim ili da te razočaram...mm je jednom zakasnio 10 dana i domah ga skinuli...ja se tada naljutim i napravim mu osiguranje u svojoj firmi..stavim i njega i dijete na svoje osiguranje...sreća nedugo nakon toga je dobio posao...
al sve što se zabrlja da se riješiti ..ma rekle su ti ženice. čokoladica kafica...ne znam kod koga ideš..ima ona jedna fina teta tamo..baš je ljubazna..mm išao kod nekog čike taj neće ni da te pogleda a kamoli da pomogne.kao da jedva čeka nekog da skine...
hajd eto javi....

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 9:34:52   
Hannica
Maloprije sam se sjetila da moja jako dobra prijateljica radi na birou u ekonomskoj sluzbi,nazvala sam je,provjerila je i rekla joj je teta koja radi na mom mjestu javljanja da nece biti nikakvih problema,samo da se danas dodjem javiti.
Uhhhh....pao mi je jedan kamen sa srca,ima jos jedan....taj ce pricekat dok se teta ne potpisem.
Hvala ti Boze. Naravno,zahvaljujem i svojim dragim zenicama.user posted image user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zdravstveno osiguranje
21.10.2010 9:36:54   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Maloprije sam se sjetila da moja jako dobra prijateljica radi na birou u ekonomskoj sluzbi,nazvala sam je,provjerila je i rekla joj je teta koja radi na mom mjestu javljanja da nece biti nikakvih problema,samo da se danas dodjem javiti.
Uhhhh....pao mi je jedan kamen sa srca,ima jos jedan....taj ce pricekat dok se teta ne potpisem.
Hvala ti Boze. Naravno,zahvaljujem i svojim dragim zenicama.user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
uh sikirljiva mojauser posted image user posted image user posted image
sad mogu s mirom za svojim poslom baš te čekah i dočekah sa lijepim vjestimauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *