|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih rod...
3.11.2009 0:14:35   
ena23
Ja i mm u zadnje vrjeme cesto pricamo o ovome, i sada citajuci svakorazne (moja najdraza nova rjec) probleme mislila sam da bi ste mi mogle dati savjet i kod ovog mog. Skratit cu sto vise mogu, obecavam!

Ovako: MM i ja trenutno zivimo u Sarajevu pod kirijom. Ovdje nemamo nikog svog, on je iz Lukavca a ja iz Gracanice ( U stvari tu mi zive roditelji ali nisam odatle). U zadnje vrjeme mi je jako tesko, vidim koliko su i moji i njegovi zeljni nas a pogotovo svog unuka (mi smo oboje studirali u inostranstvu pa su nas fakticki ostali zeljni od nase 18 godine). Sad se dvoumimo gdje da se nastanimo. Pod kirijom nam dotuzilo, voljeli bi da krenemo sada sa nekim svojim projektom. Znaci imamo sada dvije opcije:
1. U Sarajevu dici kredit i kupiti stan- s tim da bi taj kredit otplacivali sljedecih 20 godina i ostali bi i dalje zeljni i mi roditelja i oni nas i svaki slobodni trenutak bi opet provodili trcecei "kuci" nasima
2. Opremiti drugi sprat u kuci njegovih roditelja- bili bi im blizu, pogotovo ja svojima (uzasno sam vezana za njih, svaki put akd se rastajemo place mi se), ne bi morali dizati kredit za to i ipak je tamo dosta vise ljudi, ne bi bili ovak osami kao ovdje...

Znaci finansijski i emotivno mi se isplati "vratiti" se...

Medjutim... vratili bi se u seosku sredinu, svi oko nas bi imali dosta vise prilika da se mjesaju u nase zivote (a mi to nismo navikli), na selu naravno nema ni blizu mogucnosti za djete kao u Sarajevu (kao npr skole za sport, kursevi neki itd itd)

Eto, razloga za i protiv je mnogo, sta bi vi uradile da ste na mom mjestu? Mi jos ne znamo nista...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:24:41   
milenium
Ako vi ne dopustite da vam se itko mješa ,neće vam se ni mješatuser posted image

Na selu je živjet lako
ptice pjevaju tek tako
na selu je lijepo sve
krave, pas i ptičice...
user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:29:10   
Lulu_
blizu roditelja svakako...user posted image user posted image user posted image
uvijek sam za opciju blizu roditelja

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:29:46   
dafri
Moje mišljenje je da je manja sredina puno ljepša za život,jednostavnije i opuštenije se živi,i u manjim sredinama dijete se može baviti sportom,pa nije vam ni Tuzla daleko,s aspekta finansija opet Lukavac,jedino ako vam taj kredit koji bi digli za kupnju stana ne bi predstavljao veliko opterećenje,e sad ko,kako bi se miješao na to ipak možete uticati,imati stav od početka i držati ga se.
Pozz 

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:30:01   
ena23
Hehehehuser posted image

Ma zna sta, iskreno, meni je stana preko glave. Da mi je vala da izadjem u svoju avliju i uberem koju vocku s drveta i posadim malo cvjeca oko kuce, i mozda koju biljcicu (ja sam odrasla na selu i volim taj nacin zivota).
Medjutiiiiiiim... to je ipak SElO i da narod nije takav kakav jeste (nazalost, moram reci, zaostao) bez razmisljanja bi pohitila natrag ... MM i ja smo u komsiluku jedini koji su iole vidjeli svjeta, i imamo skroz, ama bas skroz razlicite poglede na zivot od ostalih... ali najvaznije je da ja i on nemamo problema izmedju nas, znaci finim razgovorom mozemo apsolutno sve rjesiti...
Ipak osten ono- Sarajevo je Sarajevo (ma koliko hladno bilo user posted image )


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:33:13   
milenium
pa ako su ono zaostali ,niste vi!ne morate tolko ni komunicirat sa selom,svoj posa vodite.a imate i roditelje za komunikaciju.ionako u gradu nikoga nemate za komunicirat,pa zamišljajte da ste u graduuser posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:33:31   
ena23
Lulu, dafri- vi pisete ono sto ja mislim user posted image
A muz opet kaze da ovdje ima puno vise opcija ali ja mislim da bi iste te opcije nase djete imalo i tamo i na kraju krajeva, kao sto rrece dafri- ni Tuzla nije daleko..


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:34:51   
ena23
IZVORNA PORUKA: milenium

pa ako su ono zaostali ,niste vi!ne morate tolko ni komunicirat sa selom,svoj posa vodite.a imate i roditelje za komunikaciju.ionako u gradu nikoga nemate za komunicirat,pa zamišljajte da ste u graduuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hahahaha, bas me nasmija. SUtra ujutro cu mu reci da se vratimo na selo ali cemo zamisljati da smo u gradu user posted image MA na to bi vjerovatno i licilo.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:36:16   
mamine oci
moja ena sve bih dala da imam malo placa pa makar i dva sa dvauser posted image un stan stalno djeca zeljna zraka a i ubibe ova civilizacija miran zivot nema sta bolhe kakve veze ima jel grad il selo bitno je da te muz voli postuje i ti njega naravno mjest je nebitno i lakse je kad si blizu roditelja tvojih ili njegovih nebitno sad ste jedna porodica....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:39:49   
lely
Nesto kontam pa mozda je najbolje da vi dignete taj kredit i kupite stan u Tuzli user posted image ,a evo i zasto...
Bili bi blize svojima,a ipak opet odvojeno od svih i mogli bi nastaviti zivot kakav ste i do sada vodili bez straha da vam se neko petlja i namece nesto svoje.
E sad ne znam gdje bi radili i da li ste o tome razmisljali,posto sam mogla zakljuciti da radite ovdje u SA user posted image
A Sarajevo je Sarajevo....slazem se s tobom
A i roditelji su roditelji....
Ne znam ena ali to je teska odluka u svakom slucaju...user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:40:50   
milenium
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: milenium

pa ako su ono zaostali ,niste vi!ne morate tolko ni komunicirat sa selom,svoj posa vodite.a imate i roditelje za komunikaciju.ionako u gradu nikoga nemate za komunicirat,pa zamišljajte da ste u graduuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hahahaha, bas me nasmija. SUtra ujutro cu mu reci da se vratimo na selo ali cemo zamisljati da smo u gradu user posted image MA na to bi vjerovatno i licilo.



ma ne ozbiljno,u gradu niste imali nikoga ovdje bar imate nekoga za komunikaciju,a za selo tko zna oćete li imat i vremena,oboje ako budete radili,pa dok štogod u kući kad dođete s posla,pa malo u vrt ubrat koju voćku ili učupat mrkvicu,i ne ostane baš puno vremena za druženje sa seljanima.ja živim na selu ali muke mi isto koda živim u gradu.dok ja obavim svoje obaveze,beba itd,mater mi blizu pa odem do nje,susjede fino pozdraviš kad ih sretneš isto košto bi pozdravila nekog u gradu na ulici.a kod njih možete ići i oni kod vas naravno kad vi to zaželite,hoćete,mognete itd.neće nitko u nikog na silu dolaziti.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:44:35   
ena23
Zene nemate pojma koliko mi znace vasi odgovori. Svaki ima svoju tezinu i vaznost, hvala vam mnogo. Naravno da cemo na kraju nas dvoje donijeti odluku ali ipak bi voljela cuti tudje, neutralno miisljenje, jer cesto ljudi sa strane bolje vide od nas koji smo "unutra" user posted image Hvala jos jednom

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:49:44   
veeseelaa
sve zavisi kakvi su roditelji od supruga tj supruge
Koji su hairliji bliže njima je boljeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 0:57:55   
dafri
Ako se ima para (ne dižeš kredit na 20 godina)onda je Lukavac predgrađe Sarajeva,a ako ne džaba ti i Sarajevo kad ćeš od njega imati 40-50 kvadrata zida i vraćati čitav život.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 1:02:46   
milenium
da samo nadodam da bi se iznenadila kolko na selu ima aktivnosti za djecu!a i za nas.mislim danas su sela kao manji gradovi,nisu više blatnjave ulice ala Gruntovčani!

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 1:05:04   
batterfly

IZVORNA PORUKA: lely

Nesto kontam pa mozda je najbolje da vi dignete taj kredit i kupite stan u Tuzli user posted image ,a evo i zasto...
Bili bi blize svojima,a ipak opet odvojeno od svih i mogli bi nastaviti zivot kakav ste i do sada vodili bez straha da vam se neko petlja i namece nesto svoje.

A i roditelji su roditelji....




Ja bih se slozila s ovim...Nekako mi najidealnija solucija...
U Sa. daleko od svojih( sto ja nikako ne bih mogla podnijeti, pogotovo kad bih imala mogucnost biranja)...A selo izbjegavate...Dakle, Tuzla i po meni, svi sretni i zadovoljni...
Iskreno se nadam da cete donijeti najbolju odluku za vas...SRETNO!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 1:16:29   
ena23
IZVORNA PORUKA: dafri

Ako se ima para (ne dižeš kredit na 20 godina)onda je Lukavac predgrađe Sarajeva,a ako ne džaba ti i Sarajevo kad ćeš od njega imati 40-50 kvadrata zida i vraćati čitav život.


Ovo je meni najvazniji aspekt svega. Sada imamo dovoljno para da bez kredita (ili mozda s nekim manjim) opremimo gornji sprat kuce i doselimo u njega do sljedece godine. A u Sarajevu je bas ova situacija da bi kredit vracali 20 godina za 40-50 godina.

veselaaaa, odnos nam je kakav takav, daleko smo pa je dobar, kakv ce biti kad se svakodnevno budemo vidjali ne znam, iskreno,  i toga me malo strah...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 8:11:26   
Anoniman
Kakav posao u Sarajevu imate ?
Ne znam dali vrijedi napustiti poslove,naravno ako su dobri da bi se vratili tamo.
Ako Vas tamo čekaju dobri poslovi onda je to OK,biće ti blizu i tvoja i njegova mama za čuvanje djeteta i za sve kad Vam zapne,a ako tamo nemate šta raditi onda je to problem,morali bi se uhvatiti za motike i u njive.
Da sam ja na tvom mjestu bježala bih iz kirije pa gdje bilo,a pogotovo da sam blizu svojih,jer kratak je život,a Vi ostadoste željni roditelja.Isto tako puno više možete uštediti kad ste tamo npr.nema kirije,ne plaćate obdanište ili ženu da čuva dijete itd.
A ako se postaviš od početka kako treba niko ti se vjeruj mi neće miješati,samo se trebate držati svog stava i ne popuštati.
U svakom slučaju SRETNO!!!

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 8:58:21   
Nunichi
Sta mislis za koju varijantu ja navijam? user posted image user posted image user posted image
Salim se malo...ja sam za Lukavac-Gracanica-Tuzla.
Ipak ce vam biti lakse i kako Emir bude rastao, a i vi cete imati kakvu takvu sigurnost. A roditelji su roditelji, samo zamisli kako ce nam faliti kada ih vise ne bude, nemoj da ti bude zao sto si mogla, a nisi htjela biti im blize. Ako te nista "veliko" ne veze za Sa, bujrum u moj kanton. user posted image
A sto se tice mogucnosti za Emira... i u Sa kada budes htjela da ga odvedes na neku aktivnost moraces upaliti auto i odraditi to...Isto kao i ovdje, palis auto i dodjes u Tz. A ni Lukavac nije bas vise selo, meni je to preslatka mala carsija. Ja iz Tz jako cesto odem u Lukavac da promijenim. user posted image
Hajde ti ovamo da se druzimo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:02:55   
milomoje
I ja mislim da bi vam Tuzla bila dobro rijesenje, dovoljno blizu a opet svoja privatnost i vece mogucnosti, a ima kucica i u Tuzli, nisu samo zgrade... zaista nisam shvatila kakva je situacija sa poslom u slucaju preseljenja bilo gdje...? Mislim da bi se time prvenstveno trebali voditi.. a sto se tice zivota u istoj kuci sa svekrvom na spratu, hmmm.. kazu postavi se od pocetka i nece biti problema.. mislim da je to dugotrajan proces, a ne samo tipa ocitati svoje stavove i prava... ali blizu svakako, ja sam daleko i znam sta znaci ne moci vidjeti svoje u svaka doba...u svakom slucaju, blizu javi sta ste odlucili.. sretno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:29:46   
bebica89
i ja sam bila u takvom sosu,moji i njegovi reditelji zive u travniku,a nas dvoje smo bili u sarajevu,sto kazes zeljni jedni druge,odnos sa svekrvom bio je super,a sad kad smo se vratili u travnik,i jos malo pa cu zivjeti sa svekrvom u jednoj kuci,oni ce na prvom spratu a mi na drugom,poceli su problemi,koje uopste nisam ocekivala...zato ti preporucujem,ako mislis da zivim blize njima,kupis stan u tuzli,imaces opet svoj lijepi rahatluk,a neces biti zeljna svojih,to ti govorim iz iskustva,jer i mi smo pogrijesili sto nismo kupili kucu u zenici,a ovako ceda budeuser posted image

_____________________________

joj necu da razmisljam o simptomima,borim se,al sta cu to je jace od mene,pobjeđuje me zelja za bebom......

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:32:17   
ena23
Hmmm... Ovako: Ako se i zbog cega preselimo to ce biti radi nunichi i Zarice, da mi sinu bude bliza cura user posted image
Hahahaha..
Sad ozbiljno: mm-a roditelj ne zive u Lukavcu nego u selu pored Lukavca (ma to je 5 minuta autom pa je fakticki Lukavac). Ja ne bi u Tuzli zivjela jer bi me opet izaslo na isto, znaci dizanje kredita i otplacivanje istog sljedecih 10tak do 20tak godina. Znaci ako bi se vec vratili sigurno cemo u kucu od mm roditelja.
A sto se tice posla... hmm... ja mislim da se potrudimo da bi i nasli poso. Mislim, oboje imamo fakultet i dosta poznanika tamo, pa bi se vjerovatno moglo dosta toga "uganjati", ali naravno kada malo popusti ova recesija.
A kao sto vecina rece: roditelji su roditelji i zivi se samo jednom...

Ma vidim ja da ste vi sve za to da ja postanem seljanka user posted image Ma, u sustini, i ja sam ZA user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:38:36   
milomoje
Eh onda nema puno opcija, zaboravite na stan u Sa ili dizanje kredita bilo gdje... znaci ima samo jedna opcija da idete kod mm roditelja.. ako i bude tako, fino pripremite teren unaprijed vezano i za posao a i za bliznje..

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:42:22   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: ena23

Hmmm... Ovako: Ako se i zbog cega preselimo to ce biti radi nunichi i Zarice, da mi sinu bude bliza cura user posted image
Hahahaha..

Ma vidim ja da ste vi sve za to da ja postanem seljanka user posted image Ma, u sustini, i ja sam ZA user posted image



user posted image user posted image user posted image Pa ja...skupa je karta Sa-Tz, bankrotiraces. user posted image
Ma selo-veselo, sta ti fali. user posted image
Salim se opet, vas dvoje najbolje znate. Uvijek ima ZA i PROTIV, nadam se da cete biti sretni sta god odlucili.
Kiss Emiju user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih...
3.11.2009 9:48:21   
ena23
Mene sad zabrinu bebica89... hmmm... bas zbog toga sto nas i mm roditelje djele svjetovi, znaci skroz na skroz drugacije poimanje zivota- a on je ipak njihov sin a ja sam snaha... e to je ono sto me muci... ali nijedno od njih nije zlonamjerno, ljudi su stvarno fini i mislim da su me do sada fino prihvatili u svoju porodicu. A kako bi bilo kad dodjemo za stalno ne znam...

Kazete postavi se od pocetka- ok, ali kako se postaviti, mislim sta reci kad ti npr svekrva dolazi svaki put kad ti dodju gosti- a tebi daje malo nasamo popricati sa drugaricama. Nije mi se to desilo ali eto uzimam kao primjer. Sta reci a da se ona ne uvrjedi, da li rjesiti preko muza ili sama pricati sa njom... hmmm... ili npr. ako se pocnu mjesati u odgoj djeteta i izjave tipa "tako smo to i mi radili"... u glavnom, ima dosta toga sto bi se trebalo pripremiti ako se odlucimo za taj korak...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Anonimni clanovi
new mama

Sta vi mislite o sve vecem broju anonimnih,ok je otici sa foruma,ali zasto se brise nick???

komentar... (96%)

komentar... (4%)


Broj svih glasova: 104

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *