|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zmije..... :((
16.5.2009 0:34:06   
Visnja RR
Drage moje ja sam danas dozivjela jedan od vecih shokova u zivotu...user posted image
Naima na pola Velike Aleje na sred asfalta 3-4 m od mene ( ja sam gurala kolica a MM isao pored) je bila zelena zmija duga oko 1,5 m ... i umirila se sva izvijugana... ni da se makne....
Obzirom da ja imam bolestan strah od zmija ni opisati vam ne mogu  sta sam dozivjela... i kako sam se osjecala...
Po nesreci iz suprotnog pravca je isao jedan kombi i ja sam se prestravila misleci da ce on zmiju potjerati prema nama...
Kombi se zaustavio tik ispred nje i onda je ona otisla na onaj zemljani dio pored drveca...
ja sam se toliko tresla da su se ljudi (nekakvi stranci) iz kombija zautavili pored mene i dali mi flasu vode jer su vidjeli moju reakciju koju ja ne znam opisati...
MM kaze da je mislio da cu dozivjeti infarkt...

OPREZ drage moje...
ovo je vrijeme kad se zmije uvjek pojavljuju i u Wilsonovom kao i na VB...
sad vise necu biti mirna nikako kad idemo da se setamo... user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 25.7.2009 0:37:15 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 1:39:02   
lely
Hvala ti puno za ovu informaciju,vjeruj mi nikad ne bih ni pomislila da cu u setnji Vilsonovim ili Alejom naletiti na zmiju,ali evo vidim da se i to desilo.
Boze sacuvajuser posted image user posted image
Mogu misliti koliko si se prepala i bas mi je zao sto si to prozivilauser posted image user posted image user posted image
I ja najcesce malenog izvodim na Vilsonovo,Aleju ili VB,ali sada sam u strahu,jer i ja se uzasno bojim zmijauser posted image
A sto se tice toga da cu biti mirna dok smo u setnji,hm...pa vec odavno nisam,jer Anes uveliko hoda i nece vise u kolica (gdje je bio najsigurniji),a toliko je ljudi koji uopste ne paze na djecuuser posted image user posted image
Npr. oni na biciklu i rolama samo projure,a imam osjecaj da djete i ne primjeteuser posted image ,ne daj Boze da ga samo zakaci neko od njih ne smijem ni pomisliti sta bi bilo....user posted image A sad i zmije....,ma covjek ne moze biti rahat nikakouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio lely -- 16.5.2009 1:43:08 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 9:47:17   
andji
Ja neko veče šetam po gradu,akd na sred asfalta ogromna zmija leži,ali ubijena...pregažena...nemam pojma od kud to,jer nigdje nikakvog zeleniša nema pa da je mogla izaćiuser posted image user posted image user posted image zaista se pazite,a pogotovo djecu kad puštate da trče i igraju se,moj Sergej kako sve pipa mislim da bi joj krenuo da je uzme u ruku,ne dao Bog...mislim glupo zvuči,ali vjerujem da je većina djece takva..zato budite pažljive i usred grada!

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 12:05:47   
Anoniman
Ja imam fobiju od zmija, ne do Bog da je vidim prošlo ljeto sam je vidjela mrtvu i skočila pred auto, sreća čovjek je brzo reagovao i zakočio, al kad me nije ubio poslije kad je izašao iz auta  user posted image .

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 15:54:15   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ja imam fobiju od zmija, ne do Bog da je vidim.


I ja isto.user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 16:48:10   
bebana27
i ja imam fobiju od zmija nisam je nikad vidjela zivu ali sam vidjela par mrtvi.
srecom zivim u zgradi pa se ne bojim da ce mi uci u stan ali sama pomisao na tu uzasnu zivotinju grozim se,
cuvaj te djecu kad izlazite
u mene je mm vec par puta vidio zmiju ali je ne zeli ubiti nego je pusti da ide svojim putem

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 17:04:12   
malena27 RR
ja se ne bojim zmija, samo mi je odvratna kao pojava...prosle godine sam jednu na vikendici ubila lopatom a onda je dotukla na 2 dijela...mm se skamenio i na kraju rece: pa ti si gora zmija od nje! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 18:21:47   
Amrino
Jao draga Visnja...Mogu misliti kako ti je bilo! Uzas!!!user posted image user posted image user posted image
Znam da se vec godinama ljeti sve cesce pojavljuju tamo gdje ih najmanje ocekujemo. Ja sam se jedne godine sokirala kad sam u Zenici u sred carsije vidjela da su se ljudi okupili i kada sam prisla- mrtva zmijurina!!! Penjala se uz jednu kucu!!! U sred grada!!! Hajd na Vrelu ...pa negdje u prirodi ali hodaju i po gradu i penju se uz fasade. Ne bih da vas plasim ali se to stvarno desava.
Ja prema zmijama vise osjecam neko gadjenje...ali kad pomislim na Hamzu (ko sto andji kaze- i moj bi odmah krenuo da je uhvati) lose mi...A niko ni da nas upozori i da objasni o kojim zmijama se radi...jesu li otrovne i sl...



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 19:08:27   
Visnja RR
ja samo ne znam jel ima neki nacin da se zmije suzbiju tj otjeraju...
sjecam se da su se jedne godine u Vilsonovo pojavile u velikom broju i da su se cak penjale po drvecu i da jedna prestrasila neki par koji je bio na klupi jer je pala na njih...
tada su "nadlezi" uradili nesto da se one kao "otjeraju" iz korita Miljacke...
al koga obavjestiti o tome...
Ioak nije mala stvar kad tako velike zmije setaju...
Nismo samo mi u pitanju vec i nasa djecica... to su ipak jedina mjesta u nasem gradu gdje ih mozemo izvesti...
A toliko sam se radovala suncu user posted image  i setnjama...
Danas mo cijeli dan kuci...
Asja tek sad izasla s tajom malo pred zgradu...
Znam moracu se "osloboditi" straha zbog nje...user posted image
Al me stvarno zanima jel neko zna sta se moze poduzeti protiv njih... i kome se obratiti...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 20:31:11   
Anoniman
- Višnja dovešćemo mungosa user posted image , ja bi sebi kupila takvu životinju i onda bi mogla rahat  u prirodu a ne ko kakva budala poskakujem kroz travu...
-  Amrino uplašila si me bio mi je otvoren prozor sad se samo okrećem oko sebe i gledam ispod kreveta ko luđak (živim u zgradi al je prvi sprat-kuku lele)user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 20:36:24   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: malena27

ja se ne bojim zmija, samo mi je odvratna kao pojava...prosle godine sam jednu na vikendici ubila lopatom a onda je dotukla na 2 dijela...mm se skamenio i na kraju rece: pa ti si gora zmija od nje! user posted image user posted image user posted image user posted image
svaka čast user posted image user posted image user posted image user posted image , ja zmiju obiđem u širokom luku i zovem muža da riješi...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 22:42:14   
boogy woogy
Ja sam ko' dijete zivjela 6 godina na Tajlandu. Mojoj drugarici iz razreda je piton izvirio iz klozet solje user posted image user posted image cura je blijeda ko' krpa dosla taj dan u skolu.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 22:54:12   
Visnja RR
meni bi u tom slucaju sljedeci dan bila dzenaza user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
16.5.2009 23:00:18   
malena27 RR
zmije ne idu blizu mjesta odakle se siri miris vatre, to ih tjera, tako da preporucujem da iduci put kad budete isli na VB budete negdje u blizini rostilja.. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 0:25:05   
veeseelaa
 
evo šta sam ja neki dan vidjela na V.Bosneuser posted image

user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 1:03:30   
juni
Evo nas u Mostaru, i kako moji roditelji zive u kuci koja ima avliju, sad samo gledam oko sebe i zavirujem jer je prozor otvoren user posted image Grozno je kad sretnes zmiju ali meni se cini otkad sam postala mama da imam pojacan strah od svega sto na neki nacin prijeti mom djetetu. Kad smo se vozili juce, ja sam bila sva u panici i naravno nervozu prenijela na MM-a-. Moram priznati, grozna sam.

Visnja, zao mi je sto si se prestravila i zaista ne znam kako mi tu ista mozemo uticati a opet moras dijete izvesti u setnju.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 8:21:19   
Anoniman
Uzas!!! Ja sam u petak vidjela zmiju, nije bila nesto velika, ali je zmija. Htjela sam ici brat zovu za soka i nisam smjela.

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 11:38:19   
adannn
Ja sam neki dan išla prijateljici na rođendan (sreća bez moje Nejre)...Ona živi blizu Bijeljine i prije ulaza u njeno dvorište je povikala ''zmija''....Ja nisam ni gledala ali da ona nije povikala ja bi na zmiju stala jer sam bila tik kraj nje....Ne mogu da opišem svoj šok...Kažu imaju i one neke bezopasne ali meni nijedna nije bezopasna sve su to ''zmijurine''..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 19:34:04   
bebana27
ja sam ljetos kad sam  bila kod svojih u 22h navece su ubili zmiju imala je 1m u sebi uzas zivi ali nikad nisam imala priliku da je vidim zivu
ja ne znam da li na VB ima neko ko cisti par jer mozda vam on moze pomoci

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
17.5.2009 21:33:48   
dinaa
Jao draga Visnja sto ti mene sad prepade,moj sincic prvacic ide sa skolom na "ekskurziju" za dva dana bas na VB.Uh necu imati zivog mira dok se djeca ne vrate.
I ja se uzasno bojim zmijauser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
18.5.2009 15:52:20   
Nedi
Ja se uzasno bojim gmizavaca i baja....imam fobiju i do sada nisam vidjela zmiju i necu ici na VB sigurno, strah pobjeđuje

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
18.5.2009 16:52:22   
ena23
evo siguran recept protiv zmija od meni poznate osobe koja se kune da funkcionise... (ovo "siguran recept" je naravno ironicno receno)..

na djurdjevdan paliti nekakvu travu.. joj ne sjecam se koju, mislim da je tamjan, oko kuce, i nece biti zmije citavu godinu...
i eto moji roditelji nisu nikada u zivotu palili tu travu i nismo nikda naletili na zmiju oko kuce (oko obje kuce)... a ta osoba pored paljenja ipak nekad nalijetala... pa ti sad vidi... mozda je to ipak zato sto moji roditelj drze urednu okucnicu i nema smeca po avliji gje bi se mogle zmije sakupljati... hm hm.. hajd ga znaj... user posted image

a da, visnja, htjela sam reci trebala si za djurdjevdan postaviti grmlje tog tamjana oko VB i vilsonovog, pa ga paliti... mozda bi ih otjerala... ko zna.... user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
18.5.2009 23:33:32   
Anoniman
Meni se desi da ih nekad sanjam pa sam pod uticajem danima user posted image user posted image  a ne daj Bože da je vidim.... Mi smo u kući i to u prizemlju a prozor od kuhinje (koji je stalno otvoren) "gleda" u zeleni dio (mala baštica) i baš sam sad sva nekako u grču..... Inače me i muhe strah a o zmijama da i ne pričam. Pa šta je ovo ljudi dragi, nikad nije bilo tako zmija kod nas. Pa samo kad pomislim da je sredina maja, pa koliko će ih biti kad baš "upekne"..... UH user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
19.5.2009 7:43:41   
bubamara80
ja nemam neki strah od zmija osim da baš stanem na nju pa se ona u strahu počne braniti. dirala sam ih rukama i nisu uopće ljigave kako sam prije mislila suhe su i prijatne na dodir. zmija neće ujesti osim ako se ne osjeća napadnutom. najbolje samo u velikom luku zaobići. ja se bojim životinje koja je veća i brža od mene user posted image  sa zmijom se opet možeš uhvatiti u koštac user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zmije na Vrelu Bosne :((
19.5.2009 8:31:40   
ena23
Ja se ne bojim zmija koje gmizu, ja se bojim zmijuga koje hodaju i pricaju... user posted image

sala na stranu,ja se ne bojim pravih zmija jer sam kada sam isla u osnovnu u razredu imala terarijum sa zmijom i uvijek smo je petkom smjeli drzati i dirati i ucili smo dosta o zmijama i to mi nekako umanjilo strah... naravno da strah nije skroz nestao, ali i da je vidim ne bi panicarila...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *