|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 0:33:53   
kana
Vasa iskustva sa Bisoleksom?
Hvala

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 0:37:52   
M kao Mama
hm, ne znam šta da ti kažem, ja đelim da vjerujem da nam je jako pomogao kada je moja mlađa imala upalu pluća, uzela sam ga na svoju ruku jer više nisam mogla da gledam dijete kako se pati,

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 0:46:01   
Mya_81 RR
Mi smo kod upale pluca koristi sirup bisolvon i nama je zaista pomogao kod izbacivanja šlajma. Tada sam prvi put dozivjela da stvarno povraca samo slajm. Nakon toga sam ga na svoju ruka dala kad je oept bila puna slajma i akd je jako puno kasljala. Paraleno sam davala taj sirup i sirup protiv kaslja, bokvicu cini mi se.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 0:49:22   
kana
Hala na brzom odgovoru :)
Mahh...Prvo uvijek krene to curenje iz nosa, pa kasalj, pa temperatura (sve jako se brzo poveze) . Otisli smo doktorici i dala nam je Cafeleksin ( antibiotik kao za upala grla) i bisolex otopinu (12 kapi). Procitali smo da je ta doza otopine za djecu do 5 god,a Tarik je tek napunio 5 i mi smo na svoju ruku kupili Bisolex sirup (prekinuli sa otopinom) i dajemo mu pojacanu dozu. Temp je spala , ali kasalj se pojacao. Malo cas je povatio kao slajm,ali sada se temp. vraca...Opet cu se vratiti na tu otopinu, ovo je izgleda pregresivno za njega...
Tarik je po kilazi kao 7 godisnjak i ranije su nas uvijek pitali koliko kila ima i na osnovu toga procjene dozu. Ovaj put to ova doktorica nije uradila..Imao je temp cak i do 39,1 sto sam morala skidati Voltaren cepicima. Danas mu dala samo Paracitamol i preznojio se.
Uvijek me strah tih konvulzija pa gledam da mu temp. skidam i ne pustim da se kao dugo organizam muci sa tim. I Dalsy smo davali.
Sve ovo traje 3 dana i ne znam...Vodila bih ga sutra na kontrolu, ali jako je hladno vani..bojim se da nesto jos gore ne pokupi...
Ne kontam sto mu temp toliko traje sa antibiotikom??

< Poruku je uredio kana -- 17.3.2013 0:53:43 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 0:59:35   
Mya_81 RR
Koliko dugo pije antibiotik? Dva dana bi trebalo da on odradi svoje, a opet ako je virus u pitanju tu antibiotik nema neke pomoci, dok virus sam ne prodje.

Svakako se sve daje na kilazu djeteta tako da nisam skontala je li mislis da je lose to sto je povratio slajm nakon pojacane doze sirupa ili ne? Po meni je to ok, i treba ga izbaciti.

Znam kako ti je da se bojis da dodatno gore jos nesto ne pokupi. Meni je smrt ici gore u onu punu cekaonicu bakterije i ostalog uzasa.

A sto se tice konvulzija, je li ih imao dosad pa se bojis?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 1:00:20   
Mya_81 RR
M je imala oko 15tak kila i pila je 2.5 ml sirupa.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 1:12:13   
kana
Tri dana pije i nakon sto povrati poveca mu se temp..Nije nikada imao konvulzije, ali me svakako toga strah.Valjda je virusno i mozda je dala antibiotik zbog temp..ne znam.. Dugo nije bio bolestan, ne pamtim kada sam ovdje dosla, izasla sam iz fazona :)
Ali ..sve se poremetio nakon onog rodjendana..ali eto valjda i to nekada treba prebolovati..
Hvala Mya :)


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 10:36:48   
Mya_81 RR
Nadam se da je danas zadnji dan temperature id ace biti bolje. Čim temperatura stane sve je onda nekako lakse. A znam da je strah cudna stvar i da je nekad besmisleno pricati, ali ipak nema potrebe da se brines zbog konvulzija jer je on sad vec veliki djecak i vjerovatnoca da ce ih sad prvi put imati je toliko mala da o njoj stvarno ne treba ni misliti user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 13:57:56   
kana
Vodili smo ga na kontrolu i kaze da danas prekinemo sa antibiotikom jer je sve ok. Pluca ok, grlo ok..Imao je jutros temp 38,5 i nakon Dalsy-ja smo ok :) Nadam se da ce ovako ostati. Samo mi nije rekla Bisoleks do kada da uzimam...user posted image zaboravila i pitati...Pretpostavljam kad mu se kasalj smiri ili sekret iz nosa skroz prestane...
Znaci da se zbog konvulzija ne brinem, supeer :)

< Poruku je uredio kana -- 17.3.2013 13:58:59 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 17:51:36   
Mya_81 RR
Do pete godine je krizni period za konvulzije, najcesce se javljaju oko 2, 3 godine, tako da se probaj tu malo smiritiuser posted image A ne znam koliko je pametno prekinuti terapiju na pola user posted image Veca je steta time nego da ga ispije do kraja. Ne znam je li taj antibiotik dovoljna terapija ta tri dana koliko ga uzimate ili bi islo na pet.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 17:53:08   
Mya_81 RR
A vezano za bisolex, ja sam ga davala drugi put po nekom osjecaju ono dok nisam vidjela da u njoj nema nekog slajma i da ne hropti vise. A prvi put dok je imala upalu pluca i kad ga je prvi put pila, uzimala ga je oko 8 dana.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 18:48:34   
kana
Preracunala sam se, sinoc je bio cetvrti dan, danas je peti i rekla je nakon pet punih dana da prestanemo sa Antibiotikom-veceras punih pet i prestajemo.
Znaci da Bisolex nastavim jos par dana... Kontam mozda mu je i od zubica koji rastu (stalni) pa imunitet spao...

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bisolex sirup/otopina
17.3.2013 18:56:15   
Blue rose RR
Imam dobro oiskustvo sa Bisolex i otopinom i sirupom, i jednom kad smo kao zamjenu dobili Bisolvon, pokajala sam se što uzeh. Dejstvo nije imao kao Bisolex.
Možda je najbolje da pije još dan-dva pa da onda odete na kontrolu, te da pitaš ljekara, koliko bi se trebao uzimati.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *