|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bol u rucnim zglobovima
27.12.2009 22:02:29   
selina
drage moje ja imam problem u posljednjih 7 dana osjetim nesnosljiv bol u rucnim zglobovima i kad legnem da spavam oteknu mi sake i poslije toga nemogu da savijem prste od nekog tog tupog bola sve dok me malo nepopusti dok neustanem ujutru,ali po citav dan osjecam i dalje bol u zglobovima!
inace pritisak mi je normalan s tim nemam problema ali otoka u nogama i sakama ima........
pa me interesuje jel imala koja slican problem? da li je to sto sam pred porod ili nesto drugo?



izvinjajem se ako postoji tema ali sam pretrazivala i nisam nista slicno nasla!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 9:45:03   
amela2208
selina: Kod mene isto ima to oijecanje ruku i nogu, nemam ni ja problema sa pritiskom. Recimo znaju mi ruke tako oteci da ih ne osjecam isto ko da su od drveta. Noge mi recimo trnu, stidne kosti i butine-prepone isto. Mada ja na to gledam kao normalno.
Nadam se da ce ti i ostale sa RR odgovoriti. Pomiluj malu melinu od nas dvijeuser posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 9:54:58   
mamine oci
draga selina neznam sta bih ti rekla i sama ponekad tako me zaboli,mozda je umor,ali imas i temu "imam strasnu kostobolju ,sta da radim",pa mozda tu nadjes neki savjet,cuvaj se

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 12:23:28   
milomoje
Da li ti oticu samo ruke ili ti trnu prsti, boli kad dizes stvari,ili gubis osjecaj u rukama, tokom noci ti toliko trnu da imas osjecaj da pece ili je samo otok?
Ja sam od 5.mjeseca trudnoce dobila "sindrom karpalnog tunela" tako se zove, tipicni simptom u trudnoci ,a kazu desava se i onima koji dugo rade sa rukama u istom polozaju, kada gubis osjecaj u rukama i prsti i ruke trnu u sakama... tada sam dobila kao tip rukavica,odnosno rukavica sa sipkom koja ti stabilizuje ispravan polozaj zgloba..meni to pomaze..kada spavas iskrenes sigurno ruke,savijes itd...probaj da ispruzis ruke sto visse mozes kada spavas i radi vjezbe istezanja prstiju...ako je to imam slike koje vjezbe, ako je samo otok, to je tipicno za visoku trudnocu.. jos malo i nestat ce, to je samo voda...
ako bas ne mozes izdrzati otici doktoru ili fizioterapeutu...

< Poruku je uredio milomoje -- 28.12.2009 12:24:14 >


_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 12:43:41   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: selina

drage moje ja imam problem u posljednjih 7 dana osjetim nesnosljiv bol u rucnim zglobovima i kad legnem da spavam oteknu mi sake i poslije toga nemogu da savijem prste od nekog tog tupog bola sve dok me malo nepopusti dok neustanem ujutru,ali po citav dan osjecam i dalje bol u zglobovima!
inace pritisak mi je normalan s tim nemam problema ali otoka u nogama i sakama ima........
pa me interesuje jel imala koja slican problem? da li je to sto sam pred porod ili nesto drugo?



izvinjajem se ako postoji tema ali sam pretrazivala i nisam nista slicno nasla!



to je sasvim normalno u trudnoci, kroz citavu trudnocu, tad daju magnezij da malo popusti, ali kad se udje u 9 onda se prestane piti magnezij da nebi smirivao kontrakcije, mene recimo nije boljelo ali su ruke trnule do te mjere da su mi stvari ispadale, i to stalno jednostavno nisam ih vise osjecala, nekoga bole zglobovi, nista se ti ne brini sve je to normalno


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 13:44:59   
selina
milo moje bas je tako kao sto si me pitala i oticu a i u toku noci pocinju da trne prsti pa nemogu da ih presavijem,a polagano i gubim osjecaj u rukama ja mislim da sad ne bi smjela uzeti nicije dijete u ruke toliko sam nesigurna sto se tice pokretljivosti i izdrzljivosti ruku! nadam se da je to samo jos malo i da ce proci da nece ostati nakon poroda onda stvarno neznam sta bi!
a sto se tice tih vjezbi ako ti nije tesko posalji da vidim kako idu da bar i to pokusam!


maja78 ja citavom trudnocom nisam pila magnezijum,jedino prenatal ali mg nisam nit mi je ko to preporucivo a sad mi je svakako kasno...........u glavnom se nadam da ce uskoro proci.hvala vam na odgovorima

amelice znam da je to i tebi tesko sto se tice otoka ali to nije isto ja razumijem o kojim otocima ti govoris ali ovo ti je kao da sam omatorila pa me snaga izdaje i bolovi spopadaju!


mamine oci pogledat cu i tu stranicu mozda nadjem sta korisno,hvala!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 13:48:58   
amela2208
draga moja selina ako te bas toliko boli otidi do dr tvog ili je nazovi i pitaj sta da radis dalje...

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 14:12:53   
selina
pa eto amela draga trpim pa ako bog da odmah iza nove godine sad za vikend trebam da idem pa da neidem ranije sta cu,bogami nije lako jedva pisem treba mi po 10 minuta!

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 14:22:07   
amela2208
haj ja cu vidjet nocas da se cujem sa onom mojom drugaricom ginekolog sto je pa cu je pitat sta i kako. Bas mi je zao da sto se patisuser posted image user posted image user posted image user posted image  . Sto sta saznam javljam ti ma e-öail ako ne budes aktivna ovdje ili na msn-u.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 14:57:32   
milomoje
user posted image
vjezbe

user posted image
rukavica za spavanje

Izmedju ostalog pomaze meni bar... da
-izbjegavas dugo pisanje olovkom, ili da drzis dugo male predmete
- da izbjegavas toplu ili vrucu vodu, recimo u toku noci te probudi, otidji u kupatilo i drzi par sekundi ruku pod hladnim mlazom vode, naravno ne dugo, ali osjetit ces olaksanje...
- kada spavas drzi ruku malo iznad visine srca na jastuku ispruzenu, ili obje ruke ispruzene uz tijelo, nikako savijene pod jastuk i sl.

Probaj nadam se da ce ti pomoci...

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 15:03:31   
BUBAL
mene su zglobovi počeli boljeti kada sam bila u sedmom mjesecu trudnoće i ja sam mislila da mi je to zato što sam imala upalu pluća pa nisam mogla normalno ustajati, nego sam morala na koljena pa se oslanjati na ruke i tako ustajati i mislila sam da sam nategla mišiće, međutim ljekar mi je rekao da to nije od toga već da se to javlja kod nekih trudnica. meni je prošlo 5-6 mjeseci nakon poroda.

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 16:12:22   
Atarka
Mene su citavu trudnocu boljeli rucni zglobovi, cas lijevi, cas desni. To je bilo strasno, pogotovo kad bih pocela nesto raditi, imala bih osjecaj kao da mi palac iskoci iz kapsule zgloba i dok ga god "ne vratim", boli. Valjda od otoka, rasire se zglobne strukture, ili tako nesto.. Sad, hvala Bogu, nemam tih problema, proslo samo od sebe, nadam se da ce i kod tebe, Selina, proci brzo.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu BUBAL)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.12.2009 20:56:15   
selina
ako bog da nadam se i ja da ce uskoro proci,da nece trajati i poslije poroda kao u bubal!

milomoje hvala ti pokusat cu sa tim vjezbama pa valjda bude bolje,a gdje se ima ta rukavica nabaviti? ili je mozda bolje da pokusam samo sa tim vjezbicama pa ako ne bude bolje da i rukavicu sebi uzmem,sta ti mislis? joj draga koliko imam jastuka oko sebe sad jos i za ruke jastuk moram nabavitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ipak hvala na savjetima.pokusat cu!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bol u rucnim zglobovima
6.5.2012 16:39:56   
yasemin
podižem temu ,
u 32 +2 sam sedmici trudnoće pijemMg 250 2x1 i natal compleks , od prije neki dan (unazad ) osjećam bol u ručnim zglobovima , naručito ujutru , pritisak mi je OK , nemaam otoka , pa me interesuje da li je to vezano za ovaj period trudnoće ?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bol u rucnim zglobovima
6.5.2012 17:05:42   
mamina princeza
ja ovaj problem imam evo drugi put al ne u trudnoci nego poslije poroda. pokusacu i ja s ovim vjezbicama. prosli put nosila steznik,magnet za zglob ma svasta.....i prestalo 5-6 mjeseci poslije. evo i ovaj put mi je pocelo mjesec poslije poroda i sve je jaceg intenziteta

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bol u rucnim zglobovima
6.5.2012 17:20:06   
škorpija
ja sma nakon pordoa osjećala bol i ukočenost, ali ne zgloba već palca i kažiprsta, mjesecim, nisam mogla ta dav prsta ispraviti kako treba, radilo se valjda o upali metakarpalnog kanala, a zašto se javilo poslije poroda i zašto je samo nestalo ni sad ne znam, a znam da je povezano jer mi se još puno prijateljica žalilo na isto nakon poroda.
yasemin možda je kod tebe to počelo malo ranije

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bol u rucnim zglobovima
7.5.2012 19:39:57   
medaaaa
Drage moje trudnice moze li neko da mi pomogne trudna sam cetiri mjeseca
i jako me zub boli a ne smijem nista da popijem od lijekova.Sve sam probala
od ispiranja zalfije pa do kaladonta ali uzasno me i dalje boli ne znam sta da radim

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bol u rucnim zglobovima
8.5.2012 16:15:36   
yasemin
paracetamol to smiješ popiti i on ublažava bol i otiđi zubaru pa vidi u čemu je problem ....nadam se da nije ozbiljnjiji kvar

_____________________________

yasemin

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bol u rucnim zglobovima
28.10.2012 8:16:57   
Marija13
Drage moje isto mi se to desava, mislila sam da umisljam...po noci me pocne boljeti zglob desne sake i ruka mi otekne, ujutro kad ustanem treba mi vremena dok razradim ruku..palac jedva pomjeram. Sad sam 35-a sedmica trudnoce, pomenucu to doktoru sljedece sedmice, ne znam trebam li se javiti dr opste prakse, moze li mi ista pomoci jer sam trudna..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *