|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   carski rez ili prirodnim putem
23.3.2012 16:53:04   
mimi_93
Drage moje otvaram ovu temu jer me uistinu zanimaju vasa misljenja o ovome....
Prva mi je trudnoca i jako me strah poroda... mada je jos rano o tome pricati ali ipak me muci to pitanje....
Prema vasim iskustvima da li je lakse ici na carski ili porod prirodnim putem... jako me strah jer nemam nekih informacija o tim stvarima a vidim da su ovdje sve dame spremne pomoci... zato molim vas help..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: carski rez ili prirodnim putem
23.3.2012 16:58:38   
Monaa
Ja ti ne mogu dati odgovor ali mogu sa tobom podijeliti dilemu i strahove. user posted image I ja sam u istom strahu, s jedne strane me strah prirodnog puta zbog epiziotomije i toga sto kod nas dr siju bez anestezije a opet carski rez je klasicna operacija i strah me uspavljivanja. Takodjer ocekujem i bebu iznad 4 kg pa me dodatno strah prirodnog poroda, ali opet razmisljam kako se toliko zena porodilo pa cu valjda i ja nekako. Eto ako neko moze usput podijeliti iskustvo ako je prirodnim putem rodio krupnu bebu bilo bi super.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: carski rez ili prirodnim putem
23.3.2012 17:32:42   
Dz3ni
Prirodnim putem je u svakom slučaju bolje, oporavak je daleko brži i činjenica je da se i porodilja osjeća bolje nego nakon CR. Moj glas uvijek ide za prirodni porod ukoliko je on moguć, a to ti sam doktor kaže pred kraj trudnoće. Samo hrabro, sjeti se samo koliko je žena već rodilo prirodnim putem. Za to nam se organizam priprema čitav život, a pogotovo u ovih 9 mjeseci trudnoće. Kažu da zaboraviš sve bolove kad ugledaš svoju user posted image

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: carski rez ili prirodnim putem
23.3.2012 17:47:41   
SREĆNA
Ma nije ni CR toliko strašan, oporavak je induvidualan za svaku ženu, jest da rana boli, ali čuj bol je podnošliva, nije konstantna da te boli ko zub pa ne prestaje, ne uopšte, zaboli na pokret, na dodir, u početku više , ali dobiješ inekcije za bolove i za oporavak, tako da ja bih rekla da nije strašno, koliko je izvikano.Moja sestra koja ima petoro djece rodila je svako prirodno, meni je rekla prije poroda idi na CR nemoj biti luda, ja nisam htjela, nisam iz razloga što tako ne vidim i ne osjećam kad moja bebica dolazi na svijet, bilo bi mi žao da to ne vidim, taj osjećaj kad uzmeš bebicu na grudi, ali eto Bog je htio drugačije, pa sam završila na hitnom CR.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 10:56:08   
sher
Ja sam isto rodila na CR nisam htjela ali sam morala zbog poprecnog polozaja bebe,nadam se da se nece to vise ni meni a ni nikome drugom desiti.Oporavak je brz pogotovo ako je osoba mladja ja sam imala 20 kada sam rodila i vec za 2 sedmice sam se super osjecala naravno da ima bolova ali su glavnom normalni nista strasno.A sto se tice poroda prirodnim putem mislim da svaka zena to zeli pa i ja tako to podrzavam i takodje predlazem CR samo ako nemoze normalno zbog komplikacija,ja sam takodje u dilemi ili vise strahu sada sam opet user posted image i svec me strah poroda samo se nadam da nece opet biti CR,jer sam poslusala svoju doktorku i cekala sam 5 godina od prvog poroda tako da se sada nadam da ce ako bog da biti sve uredu sto iskreno od srca zelim i vama,nadam se da ce nas jos neko ko je iskusniji od svih nas do sada jos bolje posavjetovati drage moje ako ja jos kako mogu pomoci samo pitajte tu sam ako trebauser posted image ...
IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Ma nije ni CR toliko strašan, oporavak je induvidualan za svaku ženu, jest da rana boli, ali čuj bol je podnošliva, nije konstantna da te boli ko zub pa ne prestaje, ne uopšte, zaboli na pokret, na dodir, u početku više , ali dobiješ inekcije za bolove i za oporavak, tako da ja bih rekla da nije strašno, koliko je izvikano.Moja sestra koja ima petoro djece rodila je svako prirodno, meni je rekla prije poroda idi na CR nemoj biti luda, ja nisam htjela, nisam iz razloga što tako ne vidim i ne osjećam kad moja bebica dolazi na svijet, bilo bi mi žao da to ne vidim, taj osjećaj kad uzmeš bebicu na grudi, ali eto Bog je htio drugačije, pa sam završila na hitnom CR.


(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 11:28:29   
bellla
Ja sam prosle godine rodila na CR,totalno nepripremljena,dan prije termina na kontroli,prilikom pregleda doktor konstatirao da ce tesko ici prirodno,bas sam bila isprepadana,jer sam cijelu trudnoci kontala da cu roditi prirodno.Sama operacija je prosla u najboljem redu,izabrala sam opcu anest.,najvecu bol sam osjetila kada sam se probudila u krevetu,bas ruzan osjecaj,uzasno hladno mi je bilo,samo u onoj bolnickoj spavacici,i velika bol,medjutim sutradan sam vec bila na nogama,iako doktor nije bio sretan kad me vidio da hodam ali ja sam se dobro osjecala,naravno bolilo me na dodir,okret u krevetu i sl.Tako da je meni taj CR zapravo bio ok.Meni je najgore palo to sto,kad se probudis iz anest.vidis da nema bebe kraj tebe,ja licno sam izludjela sestre pitajuci gdje mi je beba,buncala sam,jer tek drugi dan vidis bebu kad te premjeste na sprat sa bebama,al kad vidis bebu onda je user posted image ja sam rodila na Jezeru.

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu sher)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 15:26:07   
Alma_27
naravno da sam za prirodan porod ako je moguce.
ne daj da te uplase i da mislis kako je to tolikoooo strasno. nije bas da oci ispadaju od bolova. idi u skolu za trudnice, pitaj svog doktora, procitaj ovdje sve price o porodima (prirodnim i CR). raspitaj se o ozbiljnijim komplikacijama obje vrste poroda iako do njih jako rijetko dolazi ako je s tobom i bebom sve u redu sto ce povrditi i tvoji ljekari. imas vremena. na kraju ces sama osjetiti sta zelis. samo da dodam da su neke velike plasljivice isle na prirodan porod i drago im je zbog toga user posted image


(odgovor članu bellla)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 15:45:35   
Almaa
Alma, ja sam rodila bebu na CR prije 16 mjeseci, a prije par dana sam bila na operaciji endometrioze i odstranjen mi je lijevi jajnik i jajovod, mogu ti reci da mi je to iskustvo bilo jednako kao CR, to je operacija i to je kraj pric.
Boli, tesko se oporavljas, invalid si i skoro ovisan o pomoci drugih.
Imam visok prag tolerancija na bol i zene koje su bile samnom u intezivnoj su svoje op. bas tesko podnijele i ja ih poslije pitam, kad samo naravno presli na postoperativni odjel, imaju li djece i kako su se porodile, sve su imale po par prirodnih porodjala i kazu da im je ova posoperativna bol jako teza.
Eto ja znam da se bojis, ali ja bih ako ikada budem trudna ponovo pokusala prirodno da se porodim.

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 16:09:06   
Almaa
*mimi_93, greskom sam napisala Alma user posted image

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 18:18:12   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mimi_93

Drage moje otvaram ovu temu jer me uistinu zanimaju vasa misljenja o ovome....
Prva mi je trudnoca i jako me strah poroda... mada je jos rano o tome pricati ali ipak me muci to pitanje....
Prema vasim iskustvima da li je lakse ici na carski ili porod prirodnim putem... jako me strah jer nemam nekih informacija o tim stvarima a vidim da su ovdje sve dame spremne pomoci... zato molim vas help..


Mimi, oba su teška na svoj način i imaju pozitivne strane na svoj način.

Žena je konstruisana da prirodno može roditi svoje dijete. Današnji način života unosi puno smetnji u to prirodno, pa onda priroda ne može da se progura i radi svoj posao.

Carski rez nije opcija rađanja, to je medicinska intervencija kojom se spašavju životi.

Istina je da se danas koristi i na zahtjev, ali to definitivno ne bi trebala biti opcija izbora.

Mimi, informiši se, potraži tekstove koji govore o prirodnom porodu, ne znam koliko ti je strani jezik problem, mogu ti navesti par autora koji lijepo opisuju funkcionalnost poroda i upoznaju mamu sa njenim urođenim super-sposobnostima.

Apsolutno nema potrebe da se bojiš poroda, ali ako o njemu ne znaš ništa osim da boli onda je strah razumljiv.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 19:16:46   
škorpija
uh mene je bilo pravo strah pri pomsili na CR, kontam prst porežeš kako boli, mogu misliti kako je kada ti napravi rez kroz nekoliko slojeva kože i mišića, hvala bogu rodila sma prirodno i niad nisam shvatala kako neko može toliko da se boji  nečeg prirodnog pa da se odluči na operaciju, kad je u pitanju živoz i zdravlje bebe ili mame ok, onda sma za, ali sve ostalo mi je user posted image

kad smo već kod toga imama prijateljicu koja u životu nije popila tableti za glavobolju jer kao nije to prirodno, štetno je, a onda je otišlan na CR, tražila svojevoljno, mislim i onda meni opet sad šuplju prosipa što ja ponekad popijem analgin za glavolboljuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 19:31:00   
Alhemicarka
Mislim da je ta priča idi na na carski da se ne patiš posljedica neznanja. Bar je u mom slučaju tako bilo. Prije sam razmišljala bolje da me uspavaju, da se ja ne patim, a istina je obrnuta. Ukoliko dođe do epiziotomije (što nije pod moranje) rez ćeš imati svakako, s tim da je onaj od carskog dublji, bolniji i teže zarasta. Ukoliko porod pođe školski, i ukoliko sarađuješ, onaj dole će biti daleko manji i jednostavniji za preživjeti. Konce na rezu od carskog vadi doktor, dok konci od epiziotomije sami ispadaju. Takođe, ako je rez dolje veći i bolan daju lokalno anesteziju, lidokain, bar su nama tako rekli na vježbama, tako da ne mora ni boljeti što te šiju "na živo".
Pored toga, pri prirodnom porodu brže uspostavljaš kontakt sa svojom bebom i olakšavaš dojenje. Još ako ideš na vježbe za trudnice, gdje te fakat tehnikama disanja pripreme za porod i objasne kako se ponašati, shvatiš da u tom prirodnom porodu nema ništa strašno i ništa na što tvoje tijelo nije već spremno. Ovo naravno u slučaju da nema medicinske smetnje prirodnom porodu.
Moja mama je rodila i mene i brata prirodnim putem, brat je bio težak 4800, a ja 4600. S bratom je imala užasno težak porod, koji je trajao satima i imala je preko trideset šavova, mene je rodila u roku od 5 minuta i imala 2 šava. I rekla mi je da vjeruje da je to zato što je sa mnom znala kako da se ponaša i sarađuje, i čak misli da je imala vježbe na kojima te pripreme za porod možda sa mnom ne bi imala nijedan šav.
Oboje smo bili krupne bebe, što se vidi po kilaži user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 19:43:09   
Apotekarka
Ja sam se porodila prirodnim putem...Porod ko porod nije bio tezak,niti trudovi....ali imala sam puno konaca jer beba od 3700 za mene je ipak bila prekrupna...Da mogu birati opetr bi izabrala prirodni porod,sve to prodje....Nekako me carskog strah ,to je kao prava operacija jer te uspavaju i mislim da je tezi oporavak nakon carskog ne smijes jesti odmah,moras se paziti radi rane....Ipak ako doktort misli da porod prirodnim putem nije dobar ni za mene ni bebu tek ondfa bi na carski pristala....


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 19:57:02   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: mimi_93

Drage moje otvaram ovu temu jer me uistinu zanimaju vasa misljenja o ovome....
Prva mi je trudnoca i jako me strah poroda... mada je jos rano o tome pricati ali ipak me muci to pitanje....
Prema vasim iskustvima da li je lakse ici na carski ili porod prirodnim putem... jako me strah jer nemam nekih informacija o tim stvarima a vidim da su ovdje sve dame spremne pomoci... zato molim vas help..


Mimi, oba su teška na svoj način i imaju pozitivne strane na svoj način.

Žena je konstruisana da prirodno može roditi svoje dijete. Današnji način života unosi puno smetnji u to prirodno, pa onda priroda ne može da se progura i radi svoj posao.

Carski rez nije opcija rađanja, to je medicinska intervencija kojom se spašavju životi.

Istina je da se danas koristi i na zahtjev, ali to definitivno ne bi trebala biti opcija izbora.

Mimi, informiši se, potraži tekstove koji govore o prirodnom porodu, ne znam koliko ti je strani jezik problem, mogu ti navesti par autora koji lijepo opisuju funkcionalnost poroda i upoznaju mamu sa njenim urođenim super-sposobnostima.

Apsolutno nema potrebe da se bojiš poroda, ali ako o njemu ne znaš ništa osim da boli onda je strah razumljiv.


Moja djeca su oboje na svijet dosli carskim rezom.
Ali zbog opravdanog razloga.
Inace nisam nikada za to da se carski rez `zloupotrebljava`,pa da se koristi na zahtjev rodilje.
Iako sam imala dobar oporavak,opet je prirodno prirodno i sve se odvija u korist rodilje i bebe.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 20:27:42   
milenium
ako je žene strah i iz bilo kojeg razloga se boji bolje da ide na carski nego da se ''''ukoči'''' pri porodu, šokira ili da se desi neka blokada pa beba ni tamo ni vamo i eto ti belaja. ja sam rodila prirodno i imala lak porod ali moje mišljenje da boli i poslije prirodnog(rez dole) i poslije carskog(rez gore) ali kad si na carski bar te ne boli za vrijeme poroda.tako da moj glas ide za carski.znam žene koje su rodile i tako i tako i neke su se bolje oporavile nakon carskog a neke subolje nakon prirodnog.sve je to od osobe do osobe.

< Poruku je uredio milenium -- 24.3.2012 20:28:53 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 20:50:45   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija

uh mene je bilo pravo strah pri pomsili na CR, kontam prst porežeš kako boli, mogu misliti kako je kada ti napravi rez kroz nekoliko slojeva kože i mišića, hvala bogu rodila sma prirodno i niad nisam shvatala kako neko može toliko da se boji  nečeg prirodnog pa da se odluči na operaciju, kad je u pitanju živoz i zdravlje bebe ili mame ok, onda sma za, ali sve ostalo mi je user posted image

kad smo već kod toga imama prijateljicu koja u životu nije popila tableti za glavobolju jer kao nije to prirodno, štetno je, a onda je otišlan na CR, tražila svojevoljno, mislim i onda meni opet sad šuplju prosipa što ja ponekad popijem analgin za glavolboljuuser posted image

potpisujem. uz to da dodam da poslije prirodnog odmah vidis svoju bebu dok kod carskog tek iduci dan. poslije prirodnog ides kuci odmah iduci dan a kod carskog nekoliko dana ostajes u porodilistu a i puno vise zena ima problema poslije sa dojenjem nakon carskog

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 20:58:25   
Lulu_08
Ja sam u prvoj trudnoci molila Boga da sve bude OK sa bebom i sa mnom, i da ako IKAKO bude moguce se porodiom prirodnim putem. Hvala Bogu prvo je sve bilo, ali drugo nazalost nije. Zbog fizicke neke anomalije nemoguce se poroditi prirodnim putem.

Iako se bojim opcije VBAC zbog nekih rizika, ipak da mi doktorica u ovoj trudnoci kaze da se mogu prirodno poroditi ja bih probala.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 21:08:20   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: škorpija

uh mene je bilo pravo strah pri pomsili na CR, kontam prst porežeš kako boli, mogu misliti kako je kada ti napravi rez kroz nekoliko slojeva kože i mišića, hvala bogu rodila sma prirodno i niad nisam shvatala kako neko može toliko da se boji  nečeg prirodnog pa da se odluči na operaciju, kad je u pitanju živoz i zdravlje bebe ili mame ok, onda sma za, ali sve ostalo mi je user posted image

kad smo već kod toga imama prijateljicu koja u životu nije popila tableti za glavobolju jer kao nije to prirodno, štetno je, a onda je otišlan na CR, tražila svojevoljno, mislim i onda meni opet sad šuplju prosipa što ja ponekad popijem analgin za glavolboljuuser posted image

potpisujem. uz to da dodam da poslije prirodnog odmah vidis svoju bebu dok kod carskog tek iduci dan. poslije prirodnog ides kuci odmah iduci dan a kod carskog nekoliko dana ostajes u porodilistu a i puno vise zena ima problema poslije sa dojenjem nakon carskog


zavisi gdje ...obicno je vidis kad dodjes sebi...u mom slucaju 2 sata nakon poroda..


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 21:11:38   
Lulu_08
Ja sam svoju bebicu vidjela cca 6 sati nakon poroda, jer je CR radnjen u 6 uvece, pa je L. vec oko 8 bila u boxu, te su mi je tek iza ponoci nekada donjeli.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 21:28:23   
salmy
Ja sam za carski vazda u zivotuuser posted image
i vidjela sam svog momka cim sam dosla sebiuser posted image  

I da moram opet ( a ne moramuser posted image ) isto bih odlucila... 

< Poruku je uredio salmy -- 24.3.2012 21:34:26 >

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 21:31:42   
teacher75
na ovo pitanje treba da odgovori neko ko je prosao oba poroda. imam kolegicu na poslu, prvi put se porodila prirodno sa epiziotomijom a drugi pit na carski i kaze da joj je opet bolji prirodni

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: carski rez ili prirodnim putem
24.3.2012 21:33:14   
Lulu_08
Od rodjaka supruga se prvi put nakon 30ak sati trudova u bolnici porodila putem CR, i omakne se nakon 4mj ostane trudna opet da bi 13 mj. nakon CR insistirala na VBACu odnosno vaginalnom porodu poslje CR, i uspjela je, jeste duze trajalo, opet skoro 30 sati, ali uspjela je i nije imala na svu srecu neke probleme.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: carski rez ili prirodnim putem
26.3.2012 10:56:58   
sretna_mama
Priiiiiiiiiirodan...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

Doduše, imala sam lagan prvi porod..mjere su mi bile super..tako da je to sad pa sad prošlo..3 konca od epiziotomije..a ne boli jer sam svakako bila PREgrijana od naprezanja..:-D..

Da moram, opet bih..naravno uz konsultaciju s dr.ako je uopće moguć prirodan..i šta je bolje za bebu..


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: carski rez ili prirodnim putem
26.3.2012 12:38:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: škorpija

uh mene je bilo pravo strah pri pomsili na CR, kontam prst porežeš kako boli, mogu misliti kako je kada ti napravi rez kroz nekoliko slojeva kože i mišića, hvala bogu rodila sma prirodno i niad nisam shvatala kako neko može toliko da se boji  nečeg prirodnog pa da se odluči na operaciju, kad je u pitanju živoz i zdravlje bebe ili mame ok, onda sma za, ali sve ostalo mi je user posted image

kad smo već kod toga imama prijateljicu koja u životu nije popila tableti za glavobolju jer kao nije to prirodno, štetno je, a onda je otišlan na CR, tražila svojevoljno, mislim i onda meni opet sad šuplju prosipa što ja ponekad popijem analgin za glavolboljuuser posted image

potpisujem. uz to da dodam da poslije prirodnog odmah vidis svoju bebu dok kod carskog tek iduci dan. poslije prirodnog ides kuci odmah iduci dan a kod carskog nekoliko dana ostajes u porodilistu a i puno vise zena ima problema poslije sa dojenjem nakon carskog


iz ličnoga iksutva znam da način poroda nema veze sa dojenjem..
ja sma prvo rodila prirodno i nisma uspjela dojiti
drugu sma bebau rodila carskim i dojila sma 15 mjeseci...
znači način poroda veze nikakav nema sa dojenjem...iako je meni lično patronažna se sestra rekla nisi trebala ni pokušavati poslije carsko nema se mlijeka...sreća pa sma imala RR da znam da carski i dojenje nisu u svađiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   [Obrisana poruka]
26.3.2012 12:40:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *