|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cesta stolica
25.3.2009 16:48:37   
haidy
U posljednjih nekoliko dana moja beba ima stolicu i do pet puta dnevno. bude razlicitih boja, ali nije tecna. problem je sto svaki put kad kaki, guza joj se jako zacrveni, pojave se sitne bubuljice i svrbi je. ali ja to namazem kremom nistatin (po preporuci doktor) i brzo prodje. ali iznova se vraca. ovih dana nije probavala novu hranu, pa mislim da nije od hrane. jos da napomenem da pije zbog grla sirup amoxibos.
imate li ideju sta bi moglo biti?
hvala unaprijed.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cesta stolica
25.3.2009 17:17:54   
jasmina_mm
haidy i kod mene je slican slucaj
mali super jede inace je imao jednu stolicu dnevno a u zadnjih nekoliko dana po dvije ili tri jednom cak i cetiri puta. Kao sto ti kazes nije nesto posebno tecna evo npr danas je imao dva puta i bila je gusca nego prethodnih dana, a i meni je neobicno sto je ucestala.
inace ne slini, ne kaslje, fino jede, veseo je, igra se samo sto ponekad kihne pa i mene interesuje ako neko zna sta bi moglo biti bila bih zahvalna

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cesta stolica
26.3.2009 16:09:46   
haidy
Jasmina, kako je tvoj malac danas? je li mu se stabilizovala stolica?
kod nas jos nije, ako se nastavi do jutra, moracemo do DZ.
ne mogu da vjerujem da niko nema neki savjet ili da je imao slicno iskustvo.
vise mi je bezveze i da postavljam pitanja kad nema ko da odgovori.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cesta stolica
26.3.2009 16:26:41   
S.mama
Draga,citam tvoju poruku,pa da ti odgovorim..I moj malac je isto tako imao cestu stolicu,kasnije se pojavio jak ojed,a pri tom je pio ferum Lek sirup..Tako da sam bila primorana da ne dajem vise sirup,nekada je po 7 puta znao vrsiti nuzdu..Sada se sve vratilo u normalu.Trebas popricati sa pedijatrom,da propise drugi sirup,taj sigurno tvojoj bebi ne odgovara...

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cesta stolica
26.3.2009 19:39:23   
Visnja RR
kakica je mnogo jaca kad se predje na cvrstu hranu... pa je obavezno cim se beba ukaki presvuci...
kod moje drugarice je uvjek bio problem jer kad joj se beba ukaki ne osjeti se miris i nekad bude ukakan duze... zbog toga se guza ojede...
kod moje Asje kad se pokaki isto ko da je tvor pored meneuser posted image  ... ona se juce 4 puta... a danas dva...
oprati brzo guzu i mazati kremom svaki put... mi korisitim uvjek Pavlovicevu...a sad malo presli na Ivinu kremu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cesta stolica
26.3.2009 19:59:16   
merimaa
moguce da je od sirupa i kod mog malog je bilo tako stavim ga u hipermangan jedno 10min. onda namazem jekodermom i prodje i tako sve dok nije ispio sirup....i jos kod mog malo uzasno smrdi urin kad pije kakav sirup...mislim da zbog toga nebi trebala doktoruu proci ce to cim stanete sa sirupom..opet ti kako hoces...
bas mi je zao bebare znam kako je to mog mucilouser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cesta stolica
26.3.2009 19:59:26   
zeni
moja beba ima 3 mj i 5 dana,pili smo aptamil 2 mj. pa je onda odjednom poceo imatirijetke stolice,skoro nakon svakog obroka.nosila ga pedijatru,rekla nam humanu hn,pili pa se vratili na aptamil.bio dobar par dan ,evo danas opet 3 stolice,nisu strasno rijetke ali me strah.mislim da se nije i prvi put prehladio jer koliko god ga obucem,toplu gazu na stomak kod njega nogice ko led,ne znam sta vise da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image zao mi ga,vidim da ima jos grcica.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cesta stolica
26.3.2009 20:02:37   
jasmina_mm
Haidy Benjamin danas nije nikako imao stolicu, a i jutros sam vidjela da samo sto mu gornje dvice nisu nikle pa mozda je od toga, a ti ako se ne stabilizuje obavezno idi u DZ

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cesta stolica
26.3.2009 20:06:15   
merimaa
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

haidy i kod mene je slican slucaj
mali super jede inace je imao jednu stolicu dnevno a u zadnjih nekoliko dana po dvije ili tri jednom cak i cetiri puta. Kao sto ti kazes nije nesto posebno tecna evo npr danas je imao dva puta i bila je gusca nego prethodnih dana, a i meni je neobicno sto je ucestala.
inace ne slini, ne kaslje, fino jede, veseo je, igra se samo sto ponekad kihne pa i mene interesuje ako neko zna sta bi moglo biti bila bih zahvalna

i kod mog cesto tako bude nista ne brini proci ce to mazi ga malo kremom poslije presvlacenja da se ne zacrveni i ospe....skuhaj mu jedan caj od sipka i to ce da staneuser posted image bar je kod nas tako mi se nekad zezamo on kao da zna da mu je pempas pri kraju pa krene da ga trosi:)...a to sto kihne moj nekad zna po cio dan kihat....tako da to ne mora da znaci da je nesto vise,,,prozraci cesce prostoriju da ima sto vise svjezine...tesko je zimi djeci...user posted image

eto nadam se da sam vam bar malo pomoglauser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cesta stolica
26.3.2009 20:15:36   
jasmina_mm
merimaa hvala na odgovoru
kuhala sam mu juce caj od sipka i davala malo cvrscu hranu pa je sad se stanje stabilizovalo

svejedno hvala na odgovoru
user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cesta stolica
26.3.2009 21:23:06   
merimaa
e super bas mi je dragouser posted image user posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cesta stolica
26.3.2009 22:21:24   
haidy
hvala vam svima na odgovorimauser posted image user posted image user posted image
sutra cemo svakako kod doktora jer moramo na kontrolu zbog grla,a i da nam to pogledaju.
danas je kakila cetiri puta, ako ne bude jos koji put u toku noci.
I ona ima jaku kaku i osjeti se na kilometar tako da je odmah presvucem. mazem je nistatinom ili pavlovicevom ili baby puderom. umiri joj se brzo, ali cim kaki vrati se.
i ja mislim da je od sirupa, ali moguce je da je i od zuba jer nema jos nijedan.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cesta stolica
5.8.2009 20:16:34   
Anoniman
Moja principesa vec danima ima 2-3 stolice dnevno, nema nikakvog crvenila, ne pati se, naprotiv vec ima i vrijeme kad to obavi i nisu nesto obilne, malo ali vise putauser posted image , da li me to treba brinuti ili je to uredu, samo je dojim i sutra aBd puni 4 mjeseca

Mislim bezveze mi da je vodim dr. alko je to normalno, a imam osjecaj i da pocinju muke sa zubima, bali i trpa usta sta stigneuser posted image

< Poruku je uredio sahara -- 5.8.2009 20:17:02 >

(odgovor članu haidy)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cesta stolica
6.8.2009 9:00:40   
Anushka
sahara i ostale zabrinute mame, potpuno je normalno da ima i 5-6 stolica dnevno. Ovaj moj je znao kaknut pri svakom podoju a dojio je cesto.. i danas sa 9 mjeseci ima 2-3 dnevno a nekad i vise i sve dok je boja OK (dok je samo na mlijeku) ako nisu vodenaste previse, ili sa tragovima krvi i sl onda se treba brinuti. Iako izgleda cudno ali je normalno i da ima 8 stolica dnevno i da ima jednu u 8 dana. A ojed je vjerovatno zbog sirupa, pogotovo kad je antibiotski kao sto je amoxibos onda malo poremeti crijevnu floru pa moze ucestiti i razvodniti. Ima dosta price o stolicama na:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_54932/mpage_1/key_/tm.htm

http://www.ringeraja.ba/forum/m_75150/mpage_1/key_/tm.htm#75150


< Poruku je uredio Anushka -- 6.8.2009 9:10:16 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cesta stolica
16.11.2009 14:37:20   
lirio
drage moje, kako ste mi vi i vaše ljepote male? i kod mene isti problem...moja bebara ima 27 dana i na aptamilu je, jer ne mogu da dojim...fino jede, napreduje mašala, ali zadnjih 7 dana ima česte stolice, skoro poslije svakog jela po malo...stolice su onko..nije proljev a nisu ni tvrde, veš ono mekane, bez tečnsti i žute su boje i istog mirisa...znam da bebe koje doje mogu da imaju čestu stolicu, a šta je sa bebama na vještačkij ishrani...ako neko zna nešto o tome nek mi napiše, baš sam nekako uplašena...ljuuuuuubiiimmm...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cesta stolica
16.11.2009 14:42:00   
_melina_
To je sasvim normalno... Moj bebač ima mjesec i po i na bebimilu je... nekada se zna desiti da ima stolicu poslije svakog jela pomalo, a nekada dva- tri puta dnevno ima stolicu... ja mu sada jednom dnevno dajem keks i mlijeko i ima (obilnu) stolicu jednom do dva puta dnevno...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cesta stolica
28.11.2009 9:12:42   
mama i nora
drage mame...
imam problem a ne vidim posebnu temu...
beba ima 5,5 mjeseci i počeli smo sa dohranom po preporuci ljekara. inače je na aptamilu, a od novih namirnica uveli smo jabuku, krušku, mrkvu,krompir, hipp rižu. prije 2 dana dala sam joj svježu krušku i od tad dijete nema stolicu. inače ne bih pravila od tog problem ali ona pokušava da kaki cijelo to vrijeme i uz plač uspije pokakiti mrvicu tvrdu kokamen. vidim da je pati i ne znam šta da joj dam da olakšam. plače jako bolno kad hoće da pokaki i tu mrvicu i sva se zacrveni od napinjanja. treba mi hitan savjet jer me to jako brine a ne mogu joj pomoći. molim vas da mi odgovorite ako iko ima ikakvu ideju šta da joj dam da joj smekša stolicu.
hvala

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cesta stolica
28.11.2009 9:14:02   
Nunichi
 Probaj sa kasicom od sljive.

A evo ima i tema o tvrdoj stolici.
http://www.ringeraja.ba/forum/tvrda-stolica/m_81013/tm.htm


< Poruku je uredio Nunichi -- 28.11.2009 9:15:22 >

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cesta stolica
28.11.2009 9:24:55   
mama i nora
hvala do nebaaaaaaaaaaaaaa
hipp kasica je l tako?

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cesta stolica
28.11.2009 9:27:22   
Nunichi
Nista mila. user posted image
Moze Hipp, a i Frutek svejedno je, moze i domaca kasica ili kompot.

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cesta stolica
31.10.2010 22:29:39   
Hannica
Posljednja 2-3 dana moja Hana ima stolicu i po 4-5 puta dnevno,do sada je imala samo jednom.
Veceras je imala stolicu,presvukla sam je i poslije 10 min.ponovo.stolica nije ni cvrsta ni vodena,cak i ne smrdi kao inace,da ne provjerim pelenu nebi ni osjetila.Sinoc je kakila pred spavanje a jutros kad se probudila pelena je opet bila puna.
Znate li sta je u pitanju,zabrinuta sam?!user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: cesta stolica
31.10.2010 22:37:39   
new mama
Hannica pa mozda se prehladila,jedino da je pratis,ako joj se bude ponavljalo slobodno joj daj kapsulu prolife ili ako imas hipp ors,da joj smiri,mozda da joj preskocis mlijeko jedan obrok,ako joj dajes jer zna i od njega da bude rijetka stolicauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: cesta stolica
31.10.2010 22:37:58   
juni
Ne znam, zaista, nismo se susretali sa proljevom. Nadam se da ce se iskusnije mame javiti.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: cesta stolica
31.10.2010 22:39:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hannica

Posljednja 2-3 dana moja Hana ima stolicu i po 4-5 puta dnevno,do sada je imala samo jednom.
Veceras je imala stolicu,presvukla sam je i poslije 10 min.ponovo.stolica nije ni cvrsta ni vodena,cak i ne smrdi kao inace,da ne provjerim pelenu nebi ni osjetila.Sinoc je kakila pred spavanje a jutros kad se probudila pelena je opet bila puna.
Znate li sta je u pitanju,zabrinuta sam?!user posted image


i kod lane se stolica stalno mijenja, vjerovatno zavisi od toga sta jede taj dan a i mozda sazrijeva probavni trakt, mijenja se... nekada je stolica meksa i bude nekoliko puta dnevno a nekada ima samo jednom u toku dana. nekada je tvrda i pati se, a nekada preskoci taj dan pa iduci dan bude 5-6 putauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: cesta stolica
31.10.2010 22:39:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hannica

Posljednja 2-3 dana moja Hana ima stolicu i po 4-5 puta dnevno,do sada je imala samo jednom.
Veceras je imala stolicu,presvukla sam je i poslije 10 min.ponovo.stolica nije ni cvrsta ni vodena,cak i ne smrdi kao inace,da ne provjerim pelenu nebi ni osjetila.Sinoc je kakila pred spavanje a jutros kad se probudila pelena je opet bila puna.
Znate li sta je u pitanju,zabrinuta sam?!user posted image

Nemoj se brinuti. Ako dijete ima preko 5 stolica dnevno i ako su malo "cudne" tada je mozda neki problem. Dijete raste, mijenja ishranu. Sve to utice na stolicu. Ovako...ja se ne bih brinula.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 31.10.2010 22:42:06 >

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *