|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Boja stolice kod bebe
22.6.2008 8:29:02   
kana
Pozdravljam
Ma,zabrinula sam sepa rekoh da pitam vas:Naime,primjetila sam da mu je stolica postala blijedo zuckasta,vise na bijelo???user posted image
Je li to normalno za bebu od tri i pol mjeseca??
Hranim ga adaptiranom hranom(bebimil 1,odnedavno bebimil 2)Ima li veze sto smo presli na 2? Mada sam primjetila da mu je pred kraj kad sam mu davala i jedinicu bila takva stolica,tacnije -pola zuta,pola bijelkasta... Pedijetricu sam pitala smijem li preci na 2 jer sam primjetila da mu jedinica vise nije dovoljno jaka i rekla je da moze.Dvica je za bebe od cetiri mjeseca.
Dajem mu i instant kamilicu , ponekad pola tablete vitamina c (razmutim u vodi) kako mi je rekla pedijatrica -radi prevencije od prehlade.Da li promijeni boju ako duze stoji u peleni??
Inace ,beba je super raspolozena,kaki redovno,aktivna itd....Kaki po dva ili tri puta dnevnouser posted image

Hvala unaprijed

< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 22:16:45 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Revisions: 2 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.6.2008 9:35:46   
anitaMO
ja sam svojoj presla na bebimil 2 kad je tacno imala 4 mj.a na kutiji isto tako pise.stolica joj je uvjek bila zuta.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.6.2008 13:42:43   
Hannah
U moje bebe je stolica dok je bila na aptamilu bila zlatnožuta po propisu i imala ju je nekoliko puta dnevno.
Sada smo radi grčeva na Novalac AC, i otkako smo na njemu, stolica je tvrđa, u početku je bila tako kao kod tebe, a sada je nekad sivkasta, nekad blijedožuta... Inače ako beba ne doji, stolica može biti svakakva :(


(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
22.6.2008 15:13:55   
kana
huh sada je ponovo zuta/zlatnozuta...hvala na odgovorimauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.6.2008 12:45:35   
travnicanka
Sto se tice stolice u prvim mjesecima ona cesto mjenja boju i to nije nikakav alarm za uzbunu....bitno je da nema proljev mada je kod vecine beba sama konzistencija izmeta jako rijetka u pocetku.
Normalno je da tek rodjena beba ne kaki po deset dana ali je takodje sasvim normalno da ima stolicu par puta na dan.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
1.10.2008 18:21:16   
lejlaze
kod mog darisa je porijetka stlica sa bobicama, je li to ok. boja je zuta.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
1.10.2008 20:46:44   
Romali
I kod nas je kaka veselih boja user posted image , najčešće žuta ukrašena bobicama. Druga vrsta nam je boje senfa.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
1.10.2008 20:50:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

I kod nas je kaka veselih boja user posted image , najčešće žuta ukrašena bobicama. Druga vrsta nam je boje senfa.

user posted image user posted image user posted image user posted image hahaha... potpisujemo. I ja i moja mala kakalica.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
15.10.2008 19:26:45   
nely
evo mene brine..kod mog edvina je boja cesto zelenkasta..
user posted image user posted image ...sta je tome uzrok??user posted image user posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
15.10.2008 19:37:22   
Visnja RR
 
"...
 Kako sve može da izgleda sadržaj pelene?
Sadržaj pelene: bebina stolica je zlatno žute boje poput senfa, zrnaste teksture, nekad jako retka, čak vodenasta. Može da bude i kašasta i zgrušana ili čak sluzava.
Razlog: beba se hrani majčinim mlekom.
Sadržaj pelene: meka i zgrušana stolica u rasponu od blijedožute do žučkastosmeđe ili zelenkasto smeđe. Izuzetno jakog mirisa.
Razlog: beba se hrani vještačkim mlekom.
Sadržaj pelene: stolica je zelena, zelenkasto-braon ili čak crna.
Razlog: beba se hrani vještačkim mlekom koje je obogaćeno zeljezom.

Sadržaj pelene: u sasvim normalnoj kaki nalaze se kapi krvi
Razlog: ako je u pitanju novorođenče od par dana, moguće je da je tokom porođaja slučajno progutalo malo krvi.
Savet: ne brinite ali sačuvajte pelenu pa je pokažite patronažnoj sestri ili pedijatru..."

 
ovo imam u nekom svom folderu ne znam izvor ali sam copy jer ima dosta dobrih savjeta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
15.10.2008 20:27:13   
nely
draga visnja,hvala na ovome:)

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
15.10.2008 22:24:59   
Suzana
E bas danas razmisljam o kaki!
Kod mog Maka stalno varira, vrlo cesto je zelenkasta, a danas cijeli dan bas zelena!
Dojim, dakle nije vjestacko mlijeko!
Stari a i Dr kazu gladna beba - nije ni gladan!

Ja mislim da zelena moze biti i ako se malo prehladi stomacic, e sad... Mislim da kod mog malog jednostavno varira boja kake ... mada me nervira zelena...

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
18.10.2008 2:48:01   
Nemirna
Može li stolica mijenjat boju kad bebi rastu zubići? Moja curica je jela hipp 1 i kakica je bila zlatnozuta, kašasta. Neki dan smo presli na hipp 2, kaka se nije mijenjala ali nakon par dana pocela je biti jako zelena. Čak malo tirkizna... nekad bjeličasta. Ima ju dva puta dnevno kao i uvijek. Izutra i navečer. Ne primjećujem razlike u ponasanju... samo ta boja koja izgleda pmalo zastrasujuce... Povezah to sa zubicima jer zvace sve i svasta... na netu sam nasla svakojakih objasnjenja pa cak kazu da stolica moze promijeniti boju ako beba stalno trpa ruke u usta što moja malena radi non-stop.


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
18.10.2008 18:27:47   
Visnja RR
moje pitanje se ne odnosi na boju nego na cvrstocu...user posted image
Danas se Asja 4 puta pokakilauser posted image
Tri puta cvrsca kakica, velicine smokija user posted image  
cetvrti put nesto mekse kao npr. kesten pire ...
/zene ja se izvinjavam sto kakice poredim sa hranom al mi tako lakse opisati cvrstocu.../
to je predpostavljam zbog uvodjenja cvrsce hrane?


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
19.10.2008 22:37:01   
mamin sin
Jeste Visnja...Vidjet ces kako ce kaka biti sada razlicitih boja, oblika, gustoce...Nista ne brini. user posted image  Ja sam recimo na pocetku dohrane primijetila da ga zatvara mrkvica, pa smo je rjedje davali, a sada je sve OK. A i on kaki "u ratama", 3-4 puta... 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
19.10.2008 22:47:28   
Romali
Visnja, i ja mislim da je zbog hrane. Kod nas se baš stvrdnula, a bila je skroz tečna. I još je ukrašena komadićima mrkve. Naravno, otkad jedemo čvrstu hranu, a to je zadnjih par dana.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
19.10.2008 22:54:43   
Visnja RR
user posted image .. evo bas citam sa cro hipp stranice sta stolicu cini meksom ili tvrdjom...
pa tako sokici od jabuke, sljive, kruske, breskve stolicu cine meksom
a mrkva i banana tvrdjom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
24.10.2008 23:52:40   
Amrino
IZVORNA PORUKA: saso

Drage moje,

Dojim svoje dijete,medjutim zadnja dva dana mi se desava nesto jako cudno.Skoro citav dan mi je beba na siki,doji ali kada joj mjenjam pelenu stolica joj zelenkasta.Sjetim se da sam negdje cula kada je stolica zelena da je to pokazatelj gladi kod bebe .E sad nekako mi nerealno zvuci ako citav dan doji da je gladna ili mozda ipak jeste?
Mlijeka imam dovoljno,sad kontam da mozda meni nekih vitamina ne nedostaje u prehrani pa tako i njoj fali.
Pijem od pocetka hipov caj za dojilje i natal active i jedem sta stignem.
Ako ima neko da je imao slicnu situaciju i da je prolazio kroz isto zamolit cu da se javi, ocajna sam sam jer kontam da mi sa mlijekom mozda nesto nije uredu i borim se da ne posegnem za dohranom.

Iskreno se zahvaljujem na svakom odgovoru...



IZVORNA PORUKA: mamin sin

Draga saso, ako je bebi izmedju podoja mirna, sretna i zadovoljna onda nije gladna. Meni je patronazna na pocetku rekla da stolica moze imati zelenu boju ako majka uzima dodatno zeljezo. A da je "gladna stolica" zelena mrlja na peleni bez sadrzaja. I jos mi naglasila kako ce dosta zdravstvenih radnika reci da je gladna stolica i ona obojena u zeleno ali da nije tako.
Upravo takva boja stolice je mojoj prijateljici pokvarila dojenje (mislila da je bebi gladna i dala joj AD, a zapravo je ona uzimala zeljezo)


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
24.10.2008 23:56:29   
Amrino
Draga saso- mamin sin ti je dobro odgovorila. Nista se ti ne sikiraj- tvoja beba NIJE gladna.
Stolica kod beba zna i da oksidira. To ces vidjeti npr. kada pelenu sa zutom stolicom ostavis malo da odstoji- vidjet ces da ce pozeleniti. Tako da ne brines brigu user posted image nego samo doji i dalje- malo cesce mijenjaj pelene i vidjet ces da ce ona dobiti onu zlatnu boju ponovo!
Na boju stolice moze uticati i hrana koju ti pojedes i sl.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:03:45   
Okarica
Što se tiče boje stolice, mislim da je normalno da je zlatno žuta. Može biti i zelenkasta, uostalom Višnja je dala iscrpno objašnjenje. Međutim mene interesuje nešto drugo, pa molim iskusne mame da mi odgovore (da ne otvaram posebnu temu)  koliko često beba treba da ima stolicu? Hvala!

< Poruku je uredio Okarica -- 25.10.2008 0:06:11 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:06:08   
najjda
okarice i ja sam se bila zabrinula posto ima moja sveki prijateljicu pedijatricu odmah sam je nazvala i ona mi je objasnila ako dobro jede da moze i do 7 puta imati stolicu samo da pazim da to nije ona tecnozelena i da joj pipnem ruke odprilike ako su joj hladne onda je gladna

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:07:39   
Okarica
Hvala ti puno. Nisam znala to za ruke.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:09:07   
najjda
da i ja sam se zacudila ali pratila sam i tko je bilo odprilike mada nije uvijek al eto mislim da ona zna

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:13:06   
Okarica
Svakako ću da obratim pažnju na to jer sam primijetila da su joj ruke ponekad baš hladne. Hvala još jednom. Malo sam dosadna, ali kopka me još nešto, koliko je stolica dnevno dovoljno? Danas mi je samo dva puta imala dosta kakice, tri puta vrlo malo, uglavnom je piškila. Je li to dovoljno?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kakve je boje stolica vase bebe??
25.10.2008 0:17:42   
najjda
okarice moja najjda nikda nije imala redovito stolicu znalo se desiti da u jednoj sedmici ima svaki dan jedanput dnevno pa onda u dr sedmici šaralo je jedan dan 3 puta pa onda pet dana nema nikako pa poslije toga šesti dan od 4do 5 puta i tako pitala sam je i zato ona kaze da sve dok nije tecnozelena i netreba brinuti ali ako bude ta i bude cesta onda treba potraziti pedijatra  pa se ja drzim toga

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *