|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 20:31:24   
idana_85
Visnja hvala ti, ne znam gdje bih nasu mogla u to svrstati, vidjela sam to negdje na prethodnim stranama.
Idana i ja sam mislila o laktozi,ali ima je i u ad-u, a on kad pije ad bude mu ok stolica
Joj ja sam vise luda,evo dvije sedmice poludjet cu od brige

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 20:34:36   
Hanady RR
Idana dali je kod tebe sve hormonski OK...

ja bih najprije koliko sutra uradila nalaz stolice...
koprakulturu uradite...jesu radili istu u bolnici...

dalje...šta ti jedeš, možda nešto što ti unosiš bebi ne godi...
možda unosiš previše hrane sa željezom, do toga bebama budu zelenije stolice i bude im teže izbaciti je, kažu da ta gruba vlakna iz majčinoga mlijega takođe mogu oštetiti analnu regiju i stvoriti regade pri trenutcima čvršće stolice pa se javlja krv kada ona i nije čvrstva...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 20:38:50   
idana_85
Hanady ja sam prije trudnoce imala problema s hormonima, dijagnoza je bila prijevremena menopauza. Nigdje nisam nasla neku vezu bebine stolice i majkinih hormona, ali imam neki poremecaj sigurno, znojim se u snu,bole me dojke itd

Ja sam ispocetka,kad se to prvo desilo sve izbjegavala, jela meso,krompir,mrkvicu,supicu,rizu, mlijeka pila bogdu u kafici i nije imao grceve. Jedino ako je zeljezo iz iskuhane koljenice, junetine ili zelene salate i mladog luka,to sam jela. Pazila sam se i mlijeka,sad sam odustala jedem sve, naravno izbjegavam taj zelenis sto mu izaziva grceve, ne znam da li to moze biti ovoliko od zelene salate?

Radili su mu nalaz stolice na viruse i bakterije, nalaz je uredan

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 20:54:33   
Hanady RR
sa tom vrstom hormonalnog poremećaja nisma sigurna jel u vezi, ali znam 100% da majke koje su imaju neke hormonalne poremećejau mogu se doraziti na grudi bebe, koku curica il stolicu dečkća i djevojčica, čitala sma dosta o tome za vrijeme zatvora moje F ...ona po 10-13 dana je zadržavala stollicu.....možda da poptičaš sa nekim pedijatrom, ljekarom specijalistom...ovo čitso da otkoliš sumnje na sve što je moguće u prkasi...

od salate i luka mladoga može biti, a ni meora la može to su vrlo gruba vlakna a moguće da ima izitiran taj dio...
jeste imali tvrdu stolicu prije...nekada u startu
vidi ovo
• Funkcionalna opstipacija
Beba koja se prvi put susrela s poteškoćom izbacivanja tvrde stolice, zapamtila je taj događaj kao bolno i strašno iskustvo. Tvrda stolica možda je izazvala i pucanje osjetljive bebine kože oko analnog otvora, a ranica se povremeno otvara i izaziva bol. Da bi izbjegla bol, beba podsvjesno zaustavlja stolicu, što može dovesti do opstipacije.

Bilo koja bolest kojoj bi ovo bio simptom što kažeš na laktozu alergija ili botulizam ili prehrambeni neki problem druge vrste javio bi se i na AD tako da to isključujem u ovoj priči...

posavjetuje se sa ljekarima...
ako ne ide sa dojenjem...ta bože moj, ...bez obzira a tvoju volju i želju, možda taj hormosnki poremećaj koji si imala ima neke veze...
mislim sad si pod stresom...to zasigurno ni tebi ni bebi ne olakšavo sve ovo, baš mi je žao...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 21:38:33   
idana_85
Hanady hvala ti puno, nadam se da je do tog zeljeza,bas bi mi tesko palo da ga moram prestati dojiti,ali ako bi bilo za njegovo dobro user posted image

Koliko vremena treba da prodje od hranjenja do izbacivanja stolice, kako mogu znati npr koja je stolica od hape koja od dojenja, bojim se da nisam pomjesala. Muz mu je dao hapu oko pola 6h, stolica u pola 9h je zelenkasta bila, a ova sada oko 10h zuta,sa malo zelenkastog i te crvenkaste sluzi :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Boja stolice kod bebe
30.3.2014 21:45:14   
Hanady RR
Draga moja nemoj brinuti...ako je bebi bolje drugačije, ako je neki porblem sad...hB postoji nam AD...ja sma stariju dogojila na AD svi poarastu volimo se ko i sa sekom:))) znam ja teško je...al nemoj ddoatne sikiracije sebi...

a ovo ''protok''
nisma sigurna al ova posljednja bi trebala biti od AD a ova prije od hranjenja prije AD-om koje ste dali oko 17.30...
probavi ono prije pa pokaki nakon hranjenja zadnjeg...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Boja stolice kod bebe
31.3.2014 9:36:56   
idana_85
Mene ovo izluduje skoro tri sedmice. Eto sinoc zadnja bila mjesovita. Nocas dojili fino svaka dva sata, nije kakio, jutros pelenicu napisao. Nakon toga podoj i stolica normalna, zutra,tamna. Ko zna sta nad danas ocekuje. Vise me strah otpakovati pelenu, nikad ne znam sta cu naci :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Boja stolice kod bebe
1.4.2014 7:15:50   
almondray

IZVORNA PORUKA: idana_85

Mene ovo izluduje skoro tri sedmice. Eto sinoc zadnja bila mjesovita. Nocas dojili fino svaka dva sata, nije kakio, jutros pelenicu napisao. Nakon toga podoj i stolica normalna, zutra,tamna. Ko zna sta nad danas ocekuje. Vise me strah otpakovati pelenu, nikad ne znam sta cu naci :(

Pa ako dr. kažu da je ok nemoj se izluđivati tolko.Nemoj da prekidaš dojenje jer je to najgora odluka koju možeš donijeti.AD je ipak nešto umjetno i sigurno je može bit bolji od majčinog mlijeka.
Imaš par strana postove od Ene000-nešto zaboravih.Oni su imali probleme sa stolicom, bila je i crna čak, isključivo dojena beba.Sve moguće nalaze su radili , sve dobro, beba napredna.
Ako beba fino napreduje nemaš razloga za brigu( i ako su osnovni nalazi urina , krvi i stolice uredu). To što plače kad kaki i sl. je sasvim normalno, to je njima nešto nepoznato, možda neprijatno pa malo negoduje.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Boja stolice kod bebe
1.4.2014 10:38:39   
idana_85
Ma ne kazu oni nista, mi smo odpusteni sa ubjedjenjem da je od viroze, i ako se bude ponovo vracala da se vratimo. Ali se mi nismo vratili jer smo se nadali da ce prestati i sami skontali da nema veze sa virozom. Zao nam je da beba bezveze gore lezi, vesela, mirna, zadovoljna,bez terapije. Iskreno razocarana sam,kad je dijete gore bilo,vadili mu krv, mogli su uraditi alergo test, mogli su pogledati i moje dojke ako su vidjeli da ima soor-a, mogli su testirati i moje mlijeko....Zaista ne zelim opet gore da ga ostavim :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Boja stolice kod bebe
1.4.2014 10:45:57   
almondray

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ma ne kazu oni nista, mi smo odpusteni sa ubjedjenjem da je od viroze, i ako se bude ponovo vracala da se vratimo. Ali se mi nismo vratili jer smo se nadali da ce prestati i sami skontali da nema veze sa virozom. Zao nam je da beba bezveze gore lezi, vesela, mirna, zadovoljna,bez terapije. Iskreno razocarana sam,kad je dijete gore bilo,vadili mu krv, mogli su uraditi alergo test, mogli su pogledati i moje dojke ako su vidjeli da ima soor-a, mogli su testirati i moje mlijeko....Zaista ne zelim opet gore da ga ostavim :(

A jeste li urin radili?Ja lično mislim da to nema nikakve veze sa tvojim mlijekom.Mada sam čitala , recimo da žena pojede jagode i kao nađu bebi u stolici ona zrnca od jagoda ili recimo krv iz ragada da povuče, popije i onda pokaki.A sluz i boja isto mogu iz nosića doći do pelene.
Ako ti beba normalno napreduje, vesela je , nema temperaturu onda se opusti.Uradi nalaze kod vaše pedijatrice i onda ćeš vidjeti kako i šta je.
Nama je zelena stolica bila predznak uroinfekta ali je ubrzo došla i tura i povraćanje...


_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Boja stolice kod bebe
1.4.2014 17:17:57   
idana_85
Urin mu je ok,svi nalazi uredni, u stolii nema ni virusa ni bakterija, to su mu u bolnici radili.
I njemu budu nekada zeleni komadici kao komadici salate ili od brokule user posted image
On je veseo i miran,fino pajki,rucki...zato i ne zelim da trcim pedijatru kao sto smo prvi put pa ga ostavili u bolnici. U cetvrtak smo naruceni svakako pa cemo vidjeti.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Boja stolice kod bebe
8.4.2014 14:23:19   
Merylin
Drage moje, moj mali je danas imao malo sluzi u stolici. Ništa puno, vjerovatno ne bih ni primjetila da se nije pokakio tek kad sam otvorila pelenu, pa sam je vidjela, a da se pokakio prije i da se onako razmazala ne bih ni skontala. Boja je žuta, nekad malo tamnija, nekad malo svjetlija. Dojim ga i ponekad dajem AD, max 2 puta dnevno. Inače, ima nepuna dva mjeseca.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Boja stolice kod bebe
8.4.2014 21:05:02   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: Merylin

Drage moje, moj mali je danas imao malo sluzi u stolici. Ništa puno, vjerovatno ne bih ni primjetila da se nije pokakio tek kad sam otvorila pelenu, pa sam je vidjela, a da se pokakio prije i da se onako razmazala ne bih ni skontala. Boja je žuta, nekad malo tamnija, nekad malo svjetlija. Dojim ga i ponekad dajem AD, max 2 puta dnevno. Inače, ima nepuna dva mjeseca.

ne brini verovatno je sekret iz nosića

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 238
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *