|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Boja stolice kod bebe
11.1.2012 0:28:22   
animagical
boja i konsistencija su ok, takva je stolica kod dojencadi... bude rijetko s nekim zrnjevljem je li tako?user posted image

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Boja stolice kod bebe
11.1.2012 13:50:02   
me lady
jesteuser posted image bas ti hvala ja odmah pomislila da nesto nije uredu user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 20:36:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: luce87

Imam bebu od 7 mjeseci.Od cetvrtog mjeseca sam pocela da joj uvodim u ishranu (pored dojenja) kasice od mrkve i jabuke i sokice od istog... a narednih mjeseci i bananu i rizu.Od šestog mjeseca jede i meso i zumance.Moglo
bi se reci da moja beba po cijeli dan nesta jede...na svakih 2 sata recimo... Ali njena stolica je sve cestce zelene boje.Pedijatar kaze da je gladna,ja nesto ne mogu da povjerujem u to.Da li postoji jos neki razlog zbog cega je stolica zelena (lici na ispasirani grasak) ???



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 20:36:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dijana79

i mojoj bebi je često zelena stolica sad ima tri mjeseca i kad sam rekla dr na kontroli ona ga stavila na vagu on dobipo malte ne 2 kile za mjesec i rekla da ga prestanem šopati tako draga sigurno ti nije gladna beba mada mom nije baš uvijek zelena stolica naidje 5 dana zaredom jeste pa 2 dana nije evo već 4 dana je izmedju szelene i zlatne.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 20:42:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: luce87

Imam bebu od 7 mjeseci.Od cetvrtog mjeseca sam pocela da joj uvodim u ishranu (pored dojenja) kasice od mrkve i jabuke i sokice od istog... a narednih mjeseci i bananu i rizu.Od šestog mjeseca jede i meso i zumance.Moglo
bi se reci da moja beba po cijeli dan nesta jede...na svakih 2 sata recimo... Ali njena stolica je sve cestce zelene boje.Pedijatar kaze da je gladna,ja nesto ne mogu da povjerujem u to.Da li postoji jos neki razlog zbog cega je stolica zelena (lici na ispasirani grasak) ???




najprije nisma sigurna odakle si...ali u ono što jesma pedijatar ti je mlo neinformisan...

za čisto dojenu bebu zelena stoliva može , pazi može a i ne mora biti pokazatelj gladi...
naime ako je novorođenčetu zelena stolica, plače, ne sisia fino, ne napreduje...tada je glad u pitanju...
ali također...veća konzumaicja hrane sa sastavom željeza kod majke može dovesti do zelen stolice...

Tvoja beba ima 7 mjeseci...
jede vidim već raznoliko...
sva hrana i sokovi obogaćeni željezom dovest će do pokazatelja zelene stolice...
eventulan prehlada stomačića...ili teže varenje neke novo porbane hrane...pokazat će zelenu stolicu...
grašak pasirani i nije za dijete od 7 mjeseci...nemoj me pogrešno shavtiti ali to je teško varljiva namjernica čak i pasirana...
i žumnce može da pozeleni stolicu...

jadno je da se ne vodiš tablicama uvođenja namjernica u prehranu djeteta...i ne moraš...to je tvoje pravo...ali neke namjernice mogu teško pasti na mali želudac...i do toga da se stolica zazlenei...

sada ako je baš svaka zelena...a nemaš je kako povezati sa hrano koju je dijete jelo...ja bih prekotrolisala stomačić...jeli tvrd, dali se beba nekada grči...možda i porvjerila stolicu na neku baketriju...ali nebih nikako povezala zelenus tolicu bebe koja jede sve i savšta svako 2 sata sa 7 mjeseci sa galđuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:09:55   
luce87
Doslo je do zabune... Nisam rekla da joj dajem grasak,nego da boja stolice podsjeca na grasak :) ... Naravno da ne bih bebi davala grasak. Hranu sam uvodila iskljucivo po savjetima pedijatra.I sama sam vidjela da beba nije gladna,inace bi negodovala, a ona najbolje receno UZIVA.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:12:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: luce87

Doslo je do zabune... Nisam rekla da joj dajem grasak,nego da boja stolice podsjeca na grasak :) ... Naravno da ne bih bebi davala grasak. Hranu sam uvodila iskljucivo po savjetima pedijatra.I sama sam vidjela da beba nije gladna,inace bi negodovala, a ona najbolje receno UZIVA.


o oprostiuser posted image

ma nema veze...samo kod bebe sa 7 mjeseci zelena stolica nije pokazatlje gladi.
A tvoja beba uživa i njopa finouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:13:29   
Hanady RR
Iiiiiiiii da važno...od banane stolica zna biti zelenauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:13:47   
animagical
ne znam onda cemu briga ako beba djeluje ok? mozda, ako vec jede cijeli dan, da joj je prevelika kolicina cvrste hrane, pa stomacic teze vari? napominjem da je djeci do godinu dana mlijeko najvaznije...

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:21:20   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: luce87

Doslo je do zabune... Nisam rekla da joj dajem grasak,nego da boja stolice podsjeca na grasak :) ... Naravno da ne bih bebi davala grasak. Hranu sam uvodila iskljucivo po savjetima pedijatra.I sama sam vidjela da beba nije gladna,inace bi negodovala, a ona najbolje receno UZIVA.

jadno je da se ne vodiš tablicama uvođenja namjernica u prehranu djeteta...i ne moraš...to je tvoje pravo...ali neke namjernice mogu teško pasti na mali želudac...i do toga da se stolica zazlenei...


joj ovo moje kucanje sad me zacrveni...nisam htjela nsapisati ''jadno'' ja baš sramotno zvuči...nego : jedno je da se ne vodiš...

Oprosti molim te...svaka majka ima svoje pravo na tablicu dohrane ili ne...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:23:01   
luce87
Sad sam sve vise i vise zbunjena.Nije me strah,jer vidim da je njoj dobro.Jedino mi preostaje da pratim od koje vrste hrane se to desava. Hvala na pomoci

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:26:57   
animagical
imas temu ishrana bebe od 4,5,6 do 12 mjeseci, ima dobrih savjeta,kad sta i kako dati,a da bebi nije problem probaviti...

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:30:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: luce87

Sad sam sve vise i vise zbunjena.Nije me strah,jer vidim da je njoj dobro.Jedino mi preostaje da pratim od koje vrste hrane se to desava. Hvala na pomoci

o soka...
i dojiš li je još...
što ti jedeš...
i to utječeuser posted image

a evo anamagical dals ti je super temu da si pomogneš i pratiš

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu luce87)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Boja stolice kod bebe
9.2.2012 22:47:23   
luce87
Dojim naravno,a mlijeka ima da bih mogla dojiti uporedo jos jednu bebu.Idem sad pravo da vidim kako izgdleda jedan dnevni meni za bebu od 7 mjeseci.Da vidim konacno dal je malo il previse user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Boja stolice kod bebe
9.3.2012 13:33:15   
KupusLivada
zdravo mame, evo i nas na temama o dojenju user posted image

imam pitanje na koje je vjerovatno vec odgovoreno, ali molila bih da mi ponovite jer trenutno nemam vremena da iscitavam (tek nam je 8 dan)

beba doji i do sada je imala "skolsku stolicu" (to su mi potvrdile patronazne), medjutim od sinoc se uz zlatnu boju pojavili i komadici obojeni svijetlo zeleno. sta bi to moglo biti? jedino sto smo mijenjali jeste da da je beba progutala malo borax glicerina...

unaprijed hvala na odgovoru...

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 13:24:54   
MRVA2
Trebam vaše mišljenje drage iskusne mame.
Beba je stara 2 mj i 10 dana, ne dojimo se na AD-u smo (Bebimil) i ima zelenu stolicu. Mislim da nije ona gladna stolica jer je baš gusta, mekana i bude je puna pelenauser posted image . U zadnja 3 dana ima stolicu svaki dan a do tad svaki drugi. Beba je vesela i što je najbitnije napreduje masAllah, bili smo na 2. vakcini i čika DR kaže da je dobila 700 g i da je to super. Obroci su joj ovako ujutro u 4, pa u 7; 10; pa13,30; u 17, u 20 i pred spavanje između 22,30 i 23. Pije po 110 ml. Pokušala sam joj praviti 150 ml međutim ne može da popije previše joj je. U fazi je grčeva pa pije i čaj od komorača, pa ne znam da li može biti od njega. Pelenu odma promijenim čim je napuni tako da kakica nema kad da oksidira na zraku.
Eto moje pomozite ne znam šta da radim.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 13:34:32   
malena27 RR
Kod mog sincica je bila zelena stolica od caja od komoraca...isto tako gusta i mekana...takodjer je bio na AD...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 13:35:45   
mama75
Mislim da je to od caja. Jer kao sto kazes sve ostalo je OK.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 13:46:40   
MRVA2
hvala vam puno user posted image . pokušaću 1 dan bez čaja pa da vidim kako će biti

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 15:45:16   
dina18
zdravo vam ja se prvi put javljam moja tajrica se rodila prije 6 mjeseci pa tako da sam sve prosla ovo sto vi sad prolazite,,,imala je i zutu i bijelu i zelenu i gustu i rijetku stolicu,,,uvijek nesto novoUZBUNA,,ali nista strasno je to...kada majka doji dijete sta god ona pojede dijete ce tako reagovati na stolicu..mrkva narandzasto lupam,,itd,,tajra kad je pila bebimil pitala sam ja doktoricu sto joj je zelena stolica kaze ona da tako je to od vjestacke hrane,,,zato se nemojte brinuti ako je dijete napredno onda je to nista,,,nemojte se samo sikirati,,pozz vammm

(odgovor članu MRVA2)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 16:10:37   
Mirela_sa
Drage moje, izvinite sto ovdje pisem, ne radi se o stolici kod bebe nego o necem drugom. Molim Vas za savjete, iskustva. za dva dana ce nam biti 40 dana ( Ako BOgda) jucer smo isli na kontrolu sve je uredu, samo kada ga je dr pregledala njemu je zadrhtala brada i nogica. Inace to mu se desava kad se presvlaci ili kad se okupa. kaze ona meni to je tremor i uputi me kod neuropedijatra i nedade nam injekciju. jeli koja od vas imala ovo iskustvo?????? Ko je najbolji neuropedijatar u sarajevu i radi li privatno.. hvala vam punoooo

(odgovor članu dina18)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Boja stolice kod bebe
26.4.2012 16:12:23   
Lady26
http://www.ringeraja.ba/forum/m_324476/mpage_58/key_/tm.htm
Mirela, evo postavi i ovdje svoje pitanje, mislim da ces prije dobiti odgovor...
user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Boja stolice kod bebe
12.7.2012 14:51:14   
mamin_djecak
molim vas za savjet. moja beba ima 2,5 mjeseca, na AD je Aptamil. Vec desetak dana ima skroz rijetku zelenkasto-zuckastu stolicu 1-2 dnevno. Na Aptamil smo presli prije 20-tak dana jer je prije toga stolica bila iskljucivo zelena. Takodjer je pio dosta komorac caja, pedijatrica je rekla da od caja stolica moze biti zelena, ali u poslijednja dva-tri dana pije samo vodu a i dalje zna biti zelenkasta. ne vjerujem da je gladan jer pije po 150ml na svaka 3,5-4 sata. moze li biti da je od ovih vrucina stolica rijetka?inace je vesela beba, a fino masalah i napreduje. od kad se rodio samo virim u pelenu kakva mu je kakica user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Boja stolice kod bebe
15.7.2012 10:35:22   
Mya_81 RR
Stvarno ne znam da vrućine mogu utjecati. Obično je zelena boja znak gladi, znak da se stomačić prehladio ili od unosa neke tekućine. S obzirom da ste izbacili mogućnost da je gladan, najbolje da se opet posavjetuješ s pedijatricom ako se to nastavi, mada ne vjerujem da je neki veliki problem u pitanju s obzirom da mu je opće stanje dobro i da dobro napreduje.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Boja stolice kod bebe
15.7.2012 11:58:32   
yasemin
pozz svima
moja beba jutros je imala žuti-zelenu stolicu , inače ima grčeve i promjenili smo tri hape(HIP Organic , Aptamil 1 Milomil 1) sad smo od juće na Lactani Bioanfangsmilch 1 koja sadrži DHA i AA (LC-PUFA ) te probiotik BIFIDO , jučer je pio čaj od komoraća Bebivita , nije ga htio piti do jućer popio je u 24h skoro 70 ml., inače beba je stara 40 dana , da li je ovo normalna stolica žuto-zelene boje ?

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *