|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:17:19   
Hanady RR
beba napredju, beba kaki nakon svakoga podoja...beba doji...zelena stolica može biti znak te prehlade...a može biti id amama nešto jede šro bebi i ne godi...
voće i povrće sa dosta đželjeza mogu bebinu stolicu učiniti zelenom...

mislim da nemaš razloga za brigu što se tiče stolice...

no prehladu i nosić vodi računa da je higijena nosa uredna da slinice ne siđu na pluća...mada mislim ako bebača to i skiše ne trebaš brinuti.

Samo doji bebu...stalno i uvijek kada to traži...sve bebine bolesti sa sikom brže i odlaze i najbolji je lijek sika...

recimo i akos keret iz nosa siše u pluća...intenzivnim dojenjem na stolicu zna izaći sekret sluzav što su te slinice...meni s eto desilo sa mlađom kada je imala brohitisuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:20:16   
minelam
i pored zagrijane gaze od place sve dok mu ne stavim ruku i zagrijem mu stomak on se ne smiruje...mislim da se nahladio ali ipak puno kaki al opet puno i jede ...zaspi samo na stomaku...ne znam sta bi mu vise radila da mu pomognem ja slabo jedem nemam vremena i kad stignem to su supice voce i nesto malo suho....pijem prenatal i kad se sjetim malo cvekle fruktalove...da mozda nije od toga

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:22:21   
Hanady RR
moguće je da fruktalova cvekla bebi dovede do zelene stolice jer to je čisto željezo...
eh sad pore dovoga može biti d abebač ima grčeve...
halapljiv je...dosta njopa mašalllah...
pa možda malo temu o grčevima da pogledaš ima isto dosta savjetauser posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_17126/mpage_1/key_/tm.htm#17126

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:29:20   
minelam
imao je grceve medjutim davala sam mu kapi espumisan svaki obrok po pet kapi prije i bili su prestali a sad kako se ovo desilo prestala sam jer sam mislila da je od toga i tad je imao cestu stolicu ali ok boje nikad zelenu...pila samcveklu i prije mislim da nije od nje...ma ne znam vise nista

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:29:36   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: minelam

i pored zagrijane gaze od place sve dok mu ne stavim ruku i zagrijem mu stomak on se ne smiruje...mislim da se nahladio ali ipak puno kaki al opet puno i jede ...zaspi samo na stomaku...ne znam sta bi mu vise radila da mu pomognem ja slabo jedem nemam vremena i kad stignem to su supice voce i nesto malo suho....pijem prenatal i kad se sjetim malo cvekle fruktalove...da mozda nije od toga



Stolica uz svaki podoj je sasvim normalna kod dojene bebe od 40 dana. Čak i poželjna jer je to jedan od znakova da beba dobro i dovoljno jede.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:31:03   
Hanady RR
najprje polako i ne paniči...
prehlada stomačića je vrlo moguća...
a ta cvekla koju piješ možda je tek sada do bebe stigla ona koju si s početka pila...

nemoj brinuti...
eshumisna kapi mu neće škoditi i nemoj ih prekidati ako su godile bebi...

samo polako...bez panike i straha...
zagrijavaj stomačić krpicom....

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 10:46:15   
minelam
Hvala vam vam puno na savjetima i podrsciuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 18:45:10   
Gemelli

takodje imam problem sa zelenkastom stolicom, bebare moje imaju 3 mjeseca za koji dan puna, i zadnjih mjesec dana su poceli imati stolicu svaki drugi dan, nekad i svaki, a nekad i lupam treci dan
uglavnom sad im je stolica malo zelenkasta i to kod obe bebe, ali konstatno, nije skroz zelena zuto zelena i ne prestaje biti takva, nista ih ne muci lijepo napreduju, na kontrolu cemo za koji dan, a po mom vaganju, curica ima 5 kg rodjena sa 2, a djecak 6 rodjen sa 2,5 kg
ne znam bas me pocel brinuti boj, sve mislim prestace ali ne stalno ista zelenkasta nijansa, da li ima potrebe za brigu ili im je stolica jednostavno takva
da na pomenem da dojim, ali u zadnje vrijeme i nadohranjujem malo vise, po 60 ili 90 ml 3 4 puta dnevno

(odgovor članu minelam)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 18:49:35   
Hanady RR
ako si uvela nadohranu za bebe ond aje moguće od nje pormjena boje stolice...kada beba uzima AD boja stolice se mjenja odmah...
a to što rijeće kake...može biti znak d aim ne godi dohrana koju si uključila...možda da mjenjaš...
kako idete ubrzo pedijatru na kontolu posvajetuj se...
al svakako bebe lijepo napreduju...mašallahuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Boja stolice kod bebe
8.8.2011 18:58:44   
Gemelli
hvala na odgovoru, bas idemo nekad u toku sedmice pa cu vidjeti sa pedijatrom, ali uvijek su pili AD samo sad malo vise prije napravim po 30 ml eto samo da vidim jesu li dovoljno dojili i dali su gladni jos, nekad popiju nekad ne, curica AD skoro i da nece,a mali pravi pero zdero on bi popio i vise, ali mu ne dam jer i ovo sto popije vecinu izbljuca ...

i da dajem hipp combiotic, jer je pedijatrica to preporucila na 1 kontroli, prije toga sam davala hipp pre

< Poruku je uredio Gemelli -- 8.8.2011 19:00:13 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Boja stolice kod bebe
9.8.2011 10:45:35   
Lejla Ka
Stolica oksidira tokom boravka u crijevima, pa može zelena nijansa biti i od toga što nemaju stolicu svaki dan.

Gamelli, vjeruj sebi, vjeruj dojenju, mama može isključivo dojiti blizance! To što dječak pojede dohranu kad mu je ponudiš ne znači da nije pojeo dovoljno tvoga mlijeka i da je gladan.

Sa tri mjeseca je normalno da bebe već rjeđe kake, i ne mislim da ima razloga da se brineš zbog boje stolice.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Gemelli)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Boja stolice kod bebe
22.9.2011 23:30:32   
Daja_sa
Drage mame...user posted image
Moja bebe nakon zavrsene ture antibiotika (sirup i krema) sad opet dobija kapi u nosic...antibiotske...ima cudnu stolicu...Svako malo kad "prducne" malo i kaki...dosta rijetka stolica...nije obilna ali eto mene to brine...danas joj se to desilo vec 5-6 puta.
Ne doji, vec rucka Aptamil...
Jel moguce da je od antibiotika sve ovo? Ionako ima grceve i svaki put kad se zgrci i napregne tako i kaki...
Evo dok tipkam ovu poruku opet prducka i osjetim da je i kaknula malo...ali ona spava kao da se nista ne desava...
E vise sam sva isprepadana odkako nam se sve ovo izdesavalo sa prokletim bakterijama...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Boja stolice kod bebe
22.9.2011 23:42:21   
Amam
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Drage mame...user posted image
Moja bebe nakon zavrsene ture antibiotika (sirup i krema) sad opet dobija kapi u nosic...antibiotske...ima cudnu stolicu...Svako malo kad "prducne" malo i kaki...dosta rijetka stolica...nije obilna ali eto mene to brine...danas joj se to desilo vec 5-6 puta.
Ne doji, vec rucka Aptamil...
Jel moguce da je od antibiotika sve ovo? Ionako ima grceve i svaki put kad se zgrci i napregne tako i kaki...
Evo dok tipkam ovu poruku opet prducka i osjetim da je i kaknula malo...ali ona spava kao da se nista ne desava...
E vise sam sva isprepadana odkako nam se sve ovo izdesavalo sa prokletim bakterijama...


Neznam ti bas puno reci ,moj beba doji ali se znalo dogoditi da tako kad pusti vazduh izbaci i malo kakice,a nije imao nikakvu terapiju


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Boja stolice kod bebe
23.9.2011 8:30:43   
Daja_sa
Hvala Amam...user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Boja stolice kod bebe
23.9.2011 10:31:43   
Lejla Ka
To vam je sigurno od antibiotika. Pošto je beba mala, ne možeš joj ništa posebno dati za to. Smirit će se vjerovatno nakon završene terapije. Antibiotici pobiju i zloće, ali i dobre bakterije u probavi i to onda uzrokuje ovakve poremećaje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Boja stolice kod bebe
28.9.2011 0:30:24   
sporty mamaa
Evo sad nadoh temu ko narucenu. Ja se vec pocela pitati je li normalno da beba kaka poslije svakog podoja, jer moja to cini. Mene jos brine jer se u zadnje vrijeme pocinje grciti i plakati i nakon odredenog vremena se ?pokaki i zaspe... Primila je dozu antibiotika, ne znam je li mozda od toga to grcenje?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Boja stolice kod bebe
28.9.2011 0:49:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo sad nadoh temu ko narucenu. Ja se vec pocela pitati je li normalno da beba kaka poslije svakog podoja, jer moja to cini. Mene jos brine jer se u zadnje vrijeme pocinje grciti i plakati i nakon odredenog vremena se ?pokaki i zaspe... Primila je dozu antibiotika, ne znam je li mozda od toga to grcenje?



bas veceras i meni zaova govori da njen malac poslije svakog podoja napuni pelenuuser posted image njoj pedijatrica rekla da se ne brine da ih moze dnevno imati 10 a da se moze desiti da po 10 dana ne kakiuser posted image
a sto je mrva primala antibiotikuser posted image jel crpuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:24:49   
balasgirl
Mom A je stolica već peti dan zelena, otkako je počeo piti ferum. Nekako mislim da je to normalno. Ili imam razloga za zabrinutostuser posted image . I da, kaki po 5,6 puta u toku dana. Doji, ali i ručka ostalo (kad hoće).



_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:29:39   
henna ze
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo sad nadoh temu ko narucenu. Ja se vec pocela pitati je li normalno da beba kaka poslije svakog podoja, jer moja to cini. Mene jos brine jer se u zadnje vrijeme pocinje grciti i plakati i nakon odredenog vremena se ?pokaki i zaspe... Primila je dozu antibiotika, ne znam je li mozda od toga to grcenje?



sporty..i ja sam imala isti slučaj kad je Henna bila beba...po 12 stolica je imala..svaki put kad je nahranim. nakon malo vremena..ona se ukaki od glave do pete...isto kontaktirala pedijatricu..kaže ako je beba vesela..stolica ne smrdi na aceton i nije zelena..sve oki...ona jednostavno previše pojede i višak izbaci..neke bebe..bljucaju..neke povraćaju..a tvoja eto kaki..i stvarno dok sam je dojila svo vrijeme tako bilo..a beba mjesečno dobijala 1,200 kg na težini...

eto samo da podijelim iskustvo s tobom..da znaš da nije samo kod tebe...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:30:34   
dubravka01
E ovako, ne znam ni da li sam na pravoj temi, ali kod mog malog kako jede vec "svašta" ponekad u stolici nađem i tragove hrane koju je pojeo.
Npr. ako je jeo mrkvu ili grašak, u stolici baš pronađem malo mrkvice ili graškić.
Da li je to normalno??
Dok nekad mu stolica poslije iste te hrane bude samo regularna stolica !?


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:32:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dubravka01

E ovako, ne znam ni da li sam na pravoj temi, ali kod mog malog kako jede vec "svašta" ponekad u stolici nađem i tragove hrane koju je pojeo.
Npr. ako je jeo mrkvu ili grašak, u stolici baš pronađem malo mrkvice ili graškić.
Da li je to normalno??
Dok nekad mu stolica poslije iste te hrane bude samo regularna stolica !
?

pa naravno da je normalnouser posted image user posted image ....

(odgovor članu dubravka01)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:43:17   
dubravka01
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: dubravka01

E ovako, ne znam ni da li sam na pravoj temi, ali kod mog malog kako jede vec "svašta" ponekad u stolici nađem i tragove hrane koju je pojeo.
Npr. ako je jeo mrkvu ili grašak, u stolici baš pronađem malo mrkvice ili graškić.
Da li je to normalno??
Dok nekad mu stolica poslije iste te hrane bude samo regularna stolica !
?

pa naravno da je normalnouser posted image user posted image ....



Hvala felix, ma joj em on ni ne jede Bog zna nešto, em još nađem te komadiće...
svašta mi padne na pamet,čak i da mu želudac nije normalanuser posted image
Dobro je onda, hvala još jednom.

OT: Ko o čemu ja vazda o njegovom sranju evo već godinu dana u dobar časuser posted image


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:45:15   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image neberi brigu draga sve je to normalno user posted image kod user posted image

(odgovor članu dubravka01)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Boja stolice kod bebe
29.9.2011 14:47:47   
bananica
IZVORNA PORUKA: dubravka01

E ovako, ne znam ni da li sam na pravoj temi, ali kod mog malog kako jede vec "svašta" ponekad u stolici nađem i tragove hrane koju je pojeo.
Npr. ako je jeo mrkvu ili grašak, u stolici baš pronađem malo mrkvice ili graškić.
Da li je to normalno??
Dok nekad mu stolica poslije iste te hrane bude samo regularna stolica !?



naravno da je normalno, bez brige

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Boja stolice kod bebe
9.1.2012 14:18:16   
me lady
pozz beba ima mjesec i pol i dojim ga dajem samo caj plantex u zadnje vrijeme sam primjetila da je stolica malo tecnija a inace je zute boje, kaki tecnost zute boje pomjesanju sa kakom jel to normalno?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *