|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 11:28:10   
HanaBana
Jutros sam vodila Hanu na snimanje bubrega jer su joj to trazili pedijatri sa Jezera zbog visoke temperature prije 15 dana.
Iako nenaspavana sa razlogom (sinosnji ZFuser posted image user posted image user posted image ) odmo mi i dr je pregldeala oko 45 minuta tako da je Hana vec sva bila natekla od placa, ali sta cu kad mora.
Dijagnoza je: "lagano prosirenm kanal lijevog bubrega":(
Kaze dr da to nije nista strasno i nista vise nije ni rekla a ja sam zanijemila jer sma se odmah prepala. Kontrola za mjesec dana nakon ponovljenog nalaza urina, sto znaci opet maltretiranje Hane da lezi bez micanja za mjesec dana - uzas...
Jel iko imao ovakvo iskustvo jer ja ne mogu da se prestanem brinutiuser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 11:31:22   
juni
Nemam iskustva ali bih ti savjetovala da ne citas previse po internetu jer se covjek bespotrebno optereti, a ako citas sve informacije uzmi sa rezervom.
Zao mi je Hanice, bit ce to sve ok!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 11:33:45   
HanaBana
Vjetuj jos nista nisma ni procitala na netu. Pitala sma kolegicu na poslu i kaze da moze biti od nekih upalauser posted image user posted image user posted image user posted image za koje ja ne znamuser posted image user posted image user posted image a moze biti i urodjeno i onda to ne prestavlja nikakav problem. Nadam se da nije nista ozbiljnouser posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:15:29   
mamine oci
nadam se da nije nista strasno i da ce HANCI biti ok vjerovatno je neka prehlada a curice su osjetljive i ove nagle promjene vremena sve to utice drzim fige i ubedjena sam da nije nista ozbiljno ipak ti uradi sve pretrake da bi bila mirnija.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:23:03   
HanaBana
Uradila sma joj urinokulture is ve nalaze. Pokazalo se da je malokrvna, a nalaz urinokultura jos cekamo. Sva sam na iglama. Valja izdrzati narednih mjesec dana do ponovnog UZV da vidimo kakvo je stanjeuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:29:40   
nita
HanaBana, nemoj se brinuti! Ma znam ja da je to lahko reći, ali ... Nisam imala takvo iskustvo, ali da je šta ozbiljnije ljekari bi vas uputili na još brdo pretraga. Kontrola i ponoviti nalaz urina za 10 dana?! Pa veća se frka digne oko prisustva bakterija ili soli u urinu. I ja mislim da se možda Hanica malo nahladila. Ovo vrijeme je varljivo. A morat ćete se malo strpiti na tom pregledu, ali pretpostavljam da nije strašnije od UZ kukova koji se radi malim bebicama koje je teže umiriti. Jesu li joj šta dali od lijekova da pije?

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:30:27   
lely
HanaBana,bas mi je zao zbog tvoje curice i malteretiranja sa snimanjem bubregauser posted image user posted image user posted image .Dusa draga mogu misliti kako je plakala,uh evo sva sam se najezila.
Nadam se da ce biti dobro,a ni ja ti o tome nista ne znam.
Nemoj se sekirati draga,bice Hanica dobro aBd,ne znam vise sta da ti kazem,jer svakom roditelju je tesko kad je djete bolesno,a mogu misliti kako je tebi posto nista ne znas o tomeuser posted image
Ja mislim da to nije nista strasno i da ce aBd na sljedecem snimanju sve biti dobro.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:33:28   
malecka60
Nisam imala s tim iskustva, ali mi je jako zao sto se dijete moralo maltretirati user posted image
Nadam se da ce biti sve uredu.
Saljemo Hanici jedan veliki hug user posted image


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:39:08   
Skvo RR
Iskreno se nadam da nista nije ozbiljno...user posted image
Hancica ce biti akoBogda dobro....
Ako je za utjehu i ja sam imala slican problem od prehlade i vidi me velika cura....user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:40:56   
sanela22
ja sam sa 3 godine prvi put imala probleme sa bubrezima tj sa kanalima...imala sam visoku temperaturu i zalila se da me pecka kad piskim, to mi je sve mama pricala,ja se toga ne sjecam...Uglavnom imala sam eserihiju i radili su mi ultrazvuk i konstatovani su mi prosireni bubrezni kanali desni malo vise u odnosu na lijevi...Doktorica je rekla da nije nista strasno, to mi je kao eto urodjena anomalija, i samo zbog tih prosirenih bubreznih kanala da sam malo vise sklonija bakterijama i infekcijama i tim stvarima od ostalih...Poslije toga sam jos par puta imala eserihiju sa 13-14 godina ne znam tacno ali to i ne prepisujem toliko tim prosirenim kanalima koliko mojoj nepaznji i necuvanju, potkosulja i stramplice za mene nikad nisu dolazile u obzir, na to me ni mama nije mogla natjerati sve dok u 16-toj godini nisam fasovala eserihiju ali ovaj put nesto 10 na nesto ali pravo puno ne sjecam se sad tacno i jaku jaku upalu bubrega i mokracnih kanala i tada sam primala inekcije 7 dana a zatim jos dvije ture antibiotika...Ali poslije tih bolova ne skidam potkosulju,stramplice i vunene priglavke kod kuce osim kad je +40...od tad je sve hB ok(kuc,kuc,kuc) samo jednom u pola godine odem na UZ onako preventivno radi sebe i uardim urinokulture...Tako da nemoj da se sikiras, nije nista strasno,samo je treba "tjerati" da se topli i pazi...

< Poruku je uredio sanela22 -- 24.4.2009 12:42:13 >

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 12:57:59   
HanaBana
Hvala vam puno. Ne mogu vam opisati koliko mi znaci vasa podrska i rijec razumjevanjauser posted image user posted image user posted image Svaki put kada sma u nekom problemu sa Hancvi i vi mi date podrsku ja se rasplacem, prava sam kmezauser posted image user posted image user posted image
Hana prije dvije sedmice imala temperturu 41, 5 dana i kasljala je nenormalno. Vodili smo je raznim doktorima. Dr na Ilidzi joj je 06/04 rekla da nije nista. 07/04 - opet je odveli istoj dr i izvadili joj krv, eritrociti visoki i dala joj Xiclav eto kao ima malo upale. Kako nismo mogli skinuti temperaturu 09/04 odvedemo je na Pedijatriju Jezero i kazu nam da tolika temperatura i tako dugo da traje moze biti samo uzrok urinarne infekcije (nedovoljno presvlacenje - poenta nisu je presvlacili u vrticu - reagovali smo na to veoma zustro, pa su kasnije poceli da je presvalce po 5 puta na danuser posted image ). Elem urade joj urin i krv i nalazi pokazu samo malokrvnost obzirom da je Hana vec tri dana pila antibiotik. Tu su nam zahtjevali da uradimo UZV bubrega, urinokulture, bris grla i nosa.  Nalaz brisa je danas gotov i sve je uredu. Cekamo jos urinokulture. Dr na Ilidzi nam je rekla da moze dijelovati da dijete ima cak upalu pluca kako kaslje ali da je sve sa plucima i grlom uredu a da ima jaku infekciju mokracnih kanalauser posted image user posted image user posted image
Kako mi je samo zao da znate.
A UZV bubrega nije uopste neugodan nego Hana se prepala strane osobe i to sto mora lezati na stomaku a ja nisam pored nje nego je samo cuvam za rukicu i zabolilo je kad joj je mokracnu besiku gedala obzirom da je prazna pa je jace pritisnula. Dusa mamina, samo mi je muceuser posted image user posted image  


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 13:05:14   
lely
HanaBana-najgore je kada se rodritelj u takvim situacijama osjeca nemocno.Ja sam imala isto grozno iskustvo sa sestrama i dr. na pedijatriji,ali ljudi nisu nista bili krivi,samo rade svoj posao.Normalno je da se djeca prepadnu nepoznatih osoba,pa jako placu,ja sam to mescini jedva prezivila,plakala sam vise od Anesa.
Zao mi je sto je muce sa tim snimanjem i ako to ne boli,to je njoj strasno.user posted image user posted image
Tvojoj Hani saljem brdo poljubaca i nadam se da ce to aBd sto prije sve da prodje i da ona sve to zaboravi.
Ljubim vas punouser posted image

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 13:17:20   
HanaBana
Hvala ti puno levy.....jubi mi slatkisa sa repicem:)))

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 14:35:40   
tea lana
zao mi je Hanice ali isto tako mislim da nije nista ozbiljno jer bi je ili osdtavili u bolnici ili bi joj dali bezbroj uputnica da vadi nalaze.
Velika pusa za Hanu od njene drugarice Lane i Tee

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 14:57:34   
HanaBana
Nadam se da ce to biti bezazleno...
Hvala Teice i jubimo vas objeuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 15:47:30   
anitaMO
da nam Hana što prije ozdravi.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 15:52:57   
manuela RR
Evo i mi šaljemo zagrljaj podrškeuser posted image user posted image user posted image user posted image za našu Hanicu i da nam što prije ozdravi.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 16:06:48   
HanaBana
Hvala vam puno, najbolji ste!!!!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
24.4.2009 16:16:50   
Nedi
I mi saljemo veliki zagrljaj podrske za hanicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
25.4.2009 7:58:02   
Crvena
Tako mi zao Hanice, ali se nadam da nije nista ozbiljno inace bi (kao sto je neko vec prije napisao) vas ostavili u bolnice.
Ipak treba sacekati kontrolu. Mozda je sve to od upale.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za Hanicu, slatku curicu.



_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
25.4.2009 12:35:12   
lely
HanaBana-samo da znas da mislim na tvoju Hanicu i saljem joj puno user posted image user posted image user posted image
Jel imala opet temperaturu?

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
25.4.2009 13:06:21   
Blue rose RR
Puno poljubaca i zagrljaja za malu Hanicu, i da sto prije ozdravi.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
25.4.2009 13:07:48   
mamine oci
kako nam je HANA danas jel bolje nadam se da jeste velika pusa za nju.Jestel uspjeli da nadjete krv zab nanu  kako je nana?

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
27.4.2009 9:38:03   
HanaBana
Hvala puno za vasu brigu. Mi se smo za vikend bili na vikendici pa tako da nismo se uspjeli javiti nikom na RR a i na tel. Hana je puno bolje, dana cemo vidjeti nalaze urinokulture. Ona je pravo vesela i za vikedn po citav dan nije spavala niti sjela, samo je skakala i trckarala po travi i pjeskuuser posted image user posted image user posted image
Mamine oci - nana je zasada dobro i krv joj vise nije potrebna. Hvala svim na podrsci. Jubim vas i najjaci steuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Problemi sa bubrezima kod djece!
27.4.2009 12:28:18   
lely
user posted image user posted image user posted image -za Hanicu,bice ona aBd dobrouser posted image

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *