|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hematom u trudnoći
9.5.2013 18:48:29   
Mama_Mia
Pozdrav svim članicama foruma..Koliko sam uspjela vidjeti teme mislim da se nigdje nije spomenuo slučaj hematoma u ranoj trudnoći iako je to čest slučaj..Interesuje me da li se još neko susretao sa tim problemom i kakva se terapija koristila..Moja situacija je sljedeća: Iako imam neredovne mjesečnice negdje u sebi sam znala da sam u drugom stanju tako da sam uradila test na trudnoću koji mi se odmah pokazao pozitivnim.Igrom slučaja nisam odmah otišla ginekologu da bih kroz par dana dizajući svjesno teret obimno prokrvarila.Dok sam stigla hitno na GAK morala sam promijeniti uložak, i čekajući na svoj red bez obzira na hitan slučaj krvarenja u trudnoći doživjela sam stres, em od sikiracije em od neprofesionalnosti osoblja.Doktor mi je uradio ultrazvuk čime se potvrdila trudnoća od 6/7 nedelja ali da ima jedan problem..veliki hematom (odprilike veličina limuna) koji je veći od moje bebice i koji je prokrvario prilikom dizanja spomenutog tereta..strašna panika, strah, stres, sikiracija i šta sve ne..trebala sam biti hospitalizirana ali sam na svoju odgovornost odlučila da se vratim kući..propisana mi je terapija progesteron,prva tri dana po jedna inekcija, a sljedeće četiri svaki drugi dan, dabroston 3X1..to isto veče sam pretala krvariti , koristim tu terapiju redovno, sutra ponovo trebam na kontrolu..Rečeno mi je da koliko je bitno da primam tu terapiju isto toliko je važno mirovanje..Da li je neko imao slično iskustvo i da li hematom mora nužno voditi ka gubitku djeteta?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hematom u trudnoći
9.5.2013 18:53:36   
koka i po
isto mi se desilo sa drugim djetetom.
istu terapiju sam primala.
hematom ne mora nuzno voditi gubitku bebe ali ti moras biti disciplinovana.mirovanje je jedna od najvaznije terapije uz lijekove.ja sam prelezala devet mjeseci i na svijet donijela zdravo i zivo dijete.
i ti ces aBd samo moras biti disciplinovana i strogo slusati i postovati savjete doktora.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hematom u trudnoći
9.5.2013 19:01:01   
Mama_Mia
I kod mene je u pitanju druga trudnoća..Kada mi je doktor propisao mirovanje ja sam se striktno toga i držala mada teško jer nemam nikoga da mi pomogne osim supruga koji radi ali sam se nadala da moram mirovati samo privremeno..Na početku sam se plašil istuširati, kihnuti uhh..nije valjda da me čeka krevet 9 mjeseci jer imam djevojčicu od 2,5 god koja isto tako zahtijeva moju pažnju..

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 18:56:19   
Mama_Mia

IZVORNA PORUKA: koka i po

isto mi se desilo sa drugim djetetom.
istu terapiju sam primala.
hematom ne mora nuzno voditi gubitku bebe ali ti moras biti disciplinovana.mirovanje je jedna od najvaznije terapije uz lijekove.ja sam prelezala devet mjeseci i na svijet donijela zdravo i zivo dijete.
i ti ces aBd samo moras biti disciplinovana i strogo slusati i postovati savjete doktora.
sretno.


A do kada si ti koristila tu terapiju, te inekcije mislim i tablete? Danas kada sam bila na kontroli nije bio doktor koji me je primio prošli put nego neka druga doktorica koja mi je uradila ultrazvuk i rekla da je hematom pod kontrolom pa ne znam kako dalje za tu terapiju?

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 19:03:36   
koka i po
to sve zavisi od toga dali se i koliko hematom smanjio ili nestao.
ja sam primala terapiju dva ili tri mjeseca(ne sjecam se bas najbolje)ali sam morala strogo mirovati do samog poroda.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 19:11:38   
Mama_Mia

IZVORNA PORUKA: koka i po

to sve zavisi od toga dali se i koliko hematom smanjio ili nestao.
ja sam primala terapiju dva ili tri mjeseca(ne sjecam se bas najbolje)ali sam morala strogo mirovati do samog poroda.


Kao nalože ti mirovanje a kad odeš na kontrolu čekaš pola dana draga da bi ti na kraju samo rekli: hematom pod kontrolom, i miruj..to je sve..vjeruj da sam raspamećena, očekuješ objasnit će ti situciju i kakvo je trenutno stanje a desi ti se da si prije izašao nego si ušao..jojjjj..hvala ti puno, svaki savjet i iskustvo dobro dođe ;)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 21:11:42   
Medić*
Mama Mia ja sam u obje trudnoce imala hematom, odnosno u prvoj hematom u drugoj miom, u obje sam primala po 5 progesteron injekcija i do 16 sedmice pila dabroston. Hematom se u prvoj povukao odmah, miom u ovoj stoji onako mali kao na pocetku, kazu da nestane nakon porodjaja. Uglavnom prva tri mjeseca sam mirovala kasnije normalno sve aktivnosti obavljala samo bez naprezanja i sl. Cak sam i do kraja radila.
Uglavnom sve zavisi od hematoma, dr ce ti naredni put reci dokle je i sta je i u skladu stim odrediti da li ides sa terapijom i da li trebas dalje mirovati.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 21:22:14   
Mama_Mia

Hvala ti mila, doista mi znači svačije iskustvo, kako su stvari stajale prošle sedmice moja bebica je naspram hematoma bila kao zrno riže naspram kivija..danas ništa nisam saznala da li taj hematom raste i dalje ili se smanjuje..ne znam da li je to samo do tog hematoma ili ima svaka trudnica ali veliki pritisak mi je u malom stomaku, više puta se na dan baš napuše da se zabrinem..Hvala vam drage moje na odgovorima <3

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:17:33   
madam x
Ja sam imala hematom u drugoj trudnoći, koja je imala negativan ishod.
U trećoj trudnoći je isto bio hematom, primala sam istu terapiju kao i ti, mirovala do 16 sedmice, bukvalno preležala, angažovala pomoć za svaki dan, da dovede dijete kući iz vrtića i bude sa mnom dok muž ne dođe. Poslije sam se mogla normalno kretati, ali radila nisam do kraja. U dva navrata se pojavilo oskudno kravarenje, kada se taj hematom smanjivao, pa je krv morala izaći.
Važno je i gdje se hematom nalazi u odnosu na plod, bolje je da je ispod.
Znači, mirovanje i samo mirovanje i sretno.user posted image

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:25:33   
Mama_Mia

IZVORNA PORUKA: zinanina

Ja sam imala hematom u drugoj trudnoći, koja je imala negativan ishod.
U trećoj trudnoći je isto bio hematom, primala sam istu terapiju kao i ti, mirovala do 16 sedmice, bukvalno preležala, angažovala pomoć za svaki dan, da dovede dijete kući iz vrtića i bude sa mnom dok muž ne dođe. Poslije sam se mogla normalno kretati, ali radila nisam do kraja. U dva navrata se pojavilo oskudno kravarenje, kada se taj hematom smanjivao, pa je krv morala izaći.
Važno je i gdje se hematom nalazi u odnosu na plod, bolje je da je ispod.
Znači, mirovanje i samo mirovanje i sretno.user posted image


Možete li mi pojasniti kakav vid mirovanja? Prvih dana nisam smjela kihnuti, ustati na toalet, ali ne mogu tako dovijeka..Jel se pod mirovanjem podrazumijeva samo ležanje ili šta? Hvala ti draga od srca,

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:41:12   
madam x
Mirovanje, wc i mirovanje, uzimanje hrane...čitanje, tv, spavanje.
Meni je prvih 7 dana tako teško bilo, a poslije sa uživala, znala sam samo oko podne nešto lagano za ručak napraviti, čisto da malo ustanem zbog cirkulacije, a drugo ništa.

Kasnije mi je čak izgledalo da imam malo vremena za gore navedene aktivnosti, ili se nisam stigla naspavati, ili nisam odgledala omiljenu emisiju, ili nisam čitala koliko sam htjela.user posted image

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:47:44   
Mama_Mia

IZVORNA PORUKA: zinanina

Mirovanje, wc i mirovanje, uzimanje hrane...čitanje, tv, spavanje.
Meni je prvih 7 dana tako teško bilo, a poslije sa uživala, znala sam samo oko podne nešto lagano za ručak napraviti, čisto da malo ustanem zbog cirkulacije, a drugo ništa.

Kasnije mi je čak izgledalo da imam malo vremena za gore navedene aktivnosti, ili se nisam stigla naspavati, ili nisam odgledala omiljenu emisiju, ili nisam čitala koliko sam htjela.user posted image



Hvala ti mila na odgovoru..čekam da mi se neko javi i da kaže da nema potrebe za pretjeranim mirovanjem jer ja imam još jedno malo biće koje čeka isključivo na moju uslugu user posted image ali izgleda uzalud user posted image user posted image ..Inače, ako sama ne ustanem čaj da napravin neću ga ni popiti jer nemam nikoga da mi pomogne,a suprug radi..raspamećena sam..

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:52:54   
madam x
Polako, poznajem žene koje nisu mogle mirovati iz istih razloga, i bilo je sve u redu, ali je bolje mirovati, ako se može. Moja kćerka je išla u vrtić, pa mi je bilo lakše. Smiri se, popij apaurin( ne znam da li ti je propisan) stres je jako loš. Ja sam pila 2x dnevno po 2 mg.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hematom u trudnoći
10.5.2013 22:57:28   
ada_
i ja sam imala hematom na pocetku trudnoce i krvarenje,dobila sam terapiju ali mi niko nije rekao da mirujem ono tipa lezanje,samo da ne dizem nista tesko i da odmaram sto vise,na terapiji sam bila do 20tt iako je hematom negdje sa 14 sedmicom nestao,opasan je dok je veci od bebe i ako je iznad nje,odmaraj koliko mozes,ne prave nagle pokrete i ne dizi nista teze od kasike sve dok je hematom prisutan,a ako ne vjerujes doktorima na GAK-u potrazi misljenje privatnika,vise ce ti posvetit paznje i mozes ga pitati sve sto te zanima,cuvaj se i sretno

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 10:07:49   
Mama_Mia

OK drage moje, trudiću se da mirujem koliko mogu, bar do sljedeće kontrole, a zanima me još koliko vremenski treba da prođe od jedne kontrole do druge, mislim, kada rade ultrazvuk..jer, jučer sam bila kao na "kontroli" i pošto i dalje ne znam na čemu sam i kakvo je stanje, dal se išta promijenilo, posjetila bih nekog doktora privatno al ne znam kad da odem ... lijep pozdrav mojim damama koje su mi od velike pomoći dijeleći svoja iskustva samnom

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 11:21:52   
ada_
kad su ti oni na GAK-u rekli da dodjes na kontrolu?mozes vec sljedece sedmice otici privatno negdje da te pregledaju,ja sam imala UZ svako 15 dana nekad cak i svako 7.

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 11:33:59   
Mama_Mia

Ništa mi nisu rekli za sljedeću kontrolu..kao što sam rekla prije sam bila napolju nego sam ušla, pošto nisam otišla svom doktoru kod kojeg sam bila prvi put nego prvom s reda..a u kojoj sedmici trudnoće se može uraditi kolor dopler? Čula sam da se na njemu sve jasno vidi pa bih tako bila najsigurnija..

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 11:55:00   
ada_
nisi trebala izaci dok ti sve ne objasni sto te zanima,znaju oni biti jako bezobrazni zato ja idem uvijek s muzem i on sve pita i ne izlazi dok ne sazna bas sve,ali sad sta je tu je,a kolor dopler mozes uraditi vec na sljedec pregledu,moj ti je savjet nadji dobrog doktora privatno i idi na pregled sto prije,tolika zabrinutost i stres nisu dobri ovako ces se barem malo smiriti jer ces znati ono sto nisi mogla saznati na GAK-u...

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 16:49:47   
Mama_Mia

A je li mogu promijeniti doktora? Npr.ako mi je jedan doktor propisao određenu terapiju koju i koristim trenutno, ukoliko odlučim da mi drugi doktor vodi trudnoću?

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 17:01:55   
Leva
Ja sam hospitalizovana pocetkom 9. sedmice sa ogromnim hematomom i strahovitim krvarenjem, izgubila sam skoro pola litra krvi. Ono sto moju trudnocu cini dodatno komplikovanom i visoko rizicnom je sto je blizanacka iz vantjelesne oplodnje. Imam slicnu terapiju kao i ti, strogo sam mirovala i iz kreveta ustajala samo do wc i da jedem. Sada sam Bogu hvala 13+3 i hematom se skoro u potpunosti apsorbovao a moje bebe rastu kao da se nista nikada nije ni desilo user posted image Meni je moj IVF dr rekao da su najkriticnija prvih 48 h ako ste to izdrzali bice sve ok aBd samo se pridrzavaj terapije i miruj.
P.s. sve dok nema crvene svijetle krvi je ok. Smedji iscjedak ces imati dok hematom u potpunosti ne nestane, ja ga imam vec mjesec dana i vjeruj da nema razloga za paniku.

< Poruku je uredio Leva -- 11.5.2013 17:04:19 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 17:12:35   
Mama_Mia

Hvala ti draga na odgovoru, ja više nikako nisam krvarila otkako sam primila prvu prodesteron depo injekciju ali me zabrinjavaju svakakve stvari..gdje god da odeš druga priča..danas sam otišla u ambulantu da mi daju injekciju jer mi je ostalo još da primim tri ali se doktorica jedva odlučila da to uradi.Nisam dobila injekcioni list od svog doktora i ona je iz tog razloga bili osporena da to uradi..prethodne injekcije sam dobivala u hitnoj i nisu mi pravili probleme oko tog s obzirom da ga nisam ni dobila..i opet se prebacujem s jednih do drugih kao ping pong loptica zato i razmišljam da promijenim doktora (rekao mi je da će mi svako, gdje god odem dati te injekcije, dok ova doktorica kaže to ti ne smije davati svako)..pa dokle više, pored briga oko hematoma koji hvala Bogu nije više krvario, jedino mi je to utjeha u svoj ovoj zbrci..

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 17:32:52   
Leva
Znam da si ogorcena i iskreno mislim da ne bi bilo lose da uporedo vodis trudnocu i kod nekoga privatno ako si finansijski u mogucnosti jer jedino tako neces izlaziti sa upitnicima iz ordinacije. Ja trudnocu vodim iskljucivo privatno jer zbog specificnosti situacije u kojoj su tufnice nastale vjerujem samo nasem IVF doktoru... Nije ni to bas dobro ali si ne mogu pomoci posto se jedino tako osjecam potpuno sigurno. Najsretnija bih bila da dr. Murata mogu povesti i na CR kada bude vrijeme user posted image
Imas li neki papir sa Jezera? Meni su na osnovu otpusnog pisma dali i dabroston a isto tako mi lupaju i Progesteron depo bez ikakvog pitanja u porodicnoj.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hematom u trudnoći
11.5.2013 17:39:33   
Mama_Mia

Imam taj neki papir sa ambulantnog pregleda sa GAK-a, ali kao treba injekcioni list, a oni se time što ne daju taj injekcioni list kao ograđuju od odgovornosti..ma ko će ga znati..a i kao na kontrolu treba da idem kod doktora koji mi je propisao terapiju..

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hematom u trudnoći
17.5.2013 13:18:28   
Mama_Mia

Ehh drage moje, prije neki dan sam bila privatno kod jedne doktorice, koja mi je dala sasvim drugačiju dijagnozu od prethodne..nije bio u pitanju hematom nego blizanačka trudnoća..kao nije se jasno moglo vidjeti šta je u pitanju kada sam prokrvarila pa je doktor Rovčanin pretpostavio da je hematom, međutim sada je očito da je to u pitanju..sreća samo što ta izgubljena beba nije povukla i ovu koja je ostala..Fala Bogu na tome..mada još nije sigurno da i neće tako biti al eto nadati je se da će sve akoBogda biti dobro..izmijenila mi je terapiju, progesteron da primam jednom sedmično i umjesto dabrostona da uzimam sad utrogestan 2 ujutru oralno i 2 navečer vaginalno..i apaurin, za koji sam odma znala da neću uzimati..pošto mi je jaka vrtoglavica od utrogestana ja sam ga isključila od jutarnje upotrebe samo koristim navečer vaginalno..dođe mi da isključim sve tablete iz upotrebe..ionako je sve u božijim rukama..

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hematom u trudnoći
17.5.2013 13:47:09   
mirna78
Kod mene je bila ista takva situacija. Zbog obilnog krvarenja doktor u općoj bolnici je pregledom utvrdio da je hematom, odredio strogo mirovanje, progesteron, dabroston. Na pregledu u privatnoj gin. ordinaciji dijagnoza je bila drugačija, blizanačka trudnoća.
Pojačao je dozu dabrostona, ponovo mirovanje i stalne kontrole. Poslije 14 sedmice sve je bilo ok, beba se normalno razvijala a ja se osjećala sasvim dobro. Beba se rodila sa 2,800 kg. Nemoj se brinuti, bit će to dobro aBd

_____________________________

Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!

(odgovor članu Mama_Mia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *