|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hipertireoza u trudnoci
25.1.2009 13:16:23   
meji
Pozdrav svim mamicama.
Nova sam na forumu i zamolila bih sve mame koje imaju hipertireozu da mi olaksaju moje brige i da razmjenjujemo misljenja i iskustva.user posted image user posted image
Buduci da sam u prvom tromjesecu trudnoce tacnije 5 sedmica i imam povisen rad stitnjace od koje se uredno lijecim vec godinu i pol.
Moja zabrinutost je sve veca jer neznam kako djeluje PTU(propiltiouracil)na fetus.
S tim da sam prvu trudnocu imala jako urednu a tako i porod ali nije tada bilo hipertireoze.
Dali neka od vas ima nesto slicno meni,jako sam zabrinuta i zelim svoju bebycu zivu i zdravu.
user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hipertireoza u trudnoci
20.2.2009 10:45:56   
pjenica mala
cao meji,

moja snaha je rodila 2 djece, zive i zdrave, slušala je doktora i pridržavala se sveg što joj je svjetovano. Samo ti glavu gore!!!

(odgovor članu meji)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hipertireoza u trudnoci
20.2.2009 10:50:13   
D_K
ja sam imam hipotireozu (i jos uvijek imam :)) koju uredno drzim pod kontrolom sa lijekovima.. rodila sam dvije curice i one imaju uredne nalaze a trudnoce su prosle sasvim u redu.. ja sam isla logikom da su mi hormoni u granicama normale jer uzimam redovno terapiju i jedino sto sam svom doktoru rekla za hipotireozu i on je bio malo oprezniji i tretirao je trudnocu kao rizicnu tj. imala sam cesce preglede.. inace sve hvala Bogu u redu..
nadam se da sam ti pomogla :)

(odgovor članu meji)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hipertireoza u trudnoci
14.12.2010 13:45:38   
Skvo RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Željela sam ali nisam očekivala tako brzo,i iako su mi mnogi doktori rekli da ću dugo čekati na trudnoću ona je ipak došla jako brzo user posted image ....Bolujem od hipertireoze tj ubrzan rad štitne žlijezde i u velikoj sam nedoumici pijem lijekove PTU 200mg dnevno i Propranolol 40mg,kada sam nevela svome ginekologu koje tablete pijem iskreno za količinu PTU tableta je se zaintresovala ali za Propranolol je samo prokomentarisala ok to mi je za sad nebitno user posted image  a ja sam zabrinuta krenula tragati za drugim mišljenjima na netu i bilo gdje da sam pročitala Propranolol pored njega sam našla da je strogo zabranjen u trudnoći user posted image ...Sada sam već zbunjena i iskreno zabrinuta,šteta što se slabo piše o ovim temama tj o trudnicama koje imaju problema sa bolestima kao što je štitna,dijabetes,bubrezi,tahikardija i sve ostale bolesti sa kojima se susreću mnoge buduće mame i trudnice... Ako imate iskustva ili savjet molim da ga podijelite sa mnom i malo mi olakšate,jer sam jako zabrinuta za bebicu  user posted image  koja tek što je počela rasti u meni....


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hipertireoza u trudnoci
15.12.2010 18:11:12   
animagical
draga nemoj se previse brinuti i opterecivati...mnogo zena uzima lijekove u trudnoci, sve dok su to oni lijekovi koje ti doktor preporuci, nema mjesta za brigu. veca je mogucnost da bebi naskodi bolest koja nije pod kontrolom. ja imam hipotireozu i epilepsiju,kao i sindrom ljepljive krvi, lijekove uzimam, a sada radimo na bebi. bolesna trudnica ima mnogo vise kontrola, ali sve dok je sve pod kontrolom, opusti se. uzivaj u trudnoci:) jedva cekam da se i ja pridruzim:) ne znam kod kog dr ides, ja ti mogu preporuciti dr. murtezica, on je na gak-u i u bosanes i vodio je dosta rizicnih trudnoca, kao i dr taiba delica iz poliklinike sunce. uzivaj u iscekivanju bebaceuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hipertireoza u trudnoci
16.12.2010 3:44:36   
Simran
Jako sam zahvalna na odgovoru,i kod mene je slučaj isti kao i kod "Meji" koja je započela ovu temu,prva trudnoća je bila uredna bez Hipertireoze ali sam na žalost tri mjeseca nakon porođaja obolila sa štitnom.Sva sreća da se nije u prvoj trudnoći pojavila iako su naknadno počeli sumnjati jer sam rodila dječaka teškog 4,300kg ali fala Bogu kod njega je sve uredno.Sada nakon pet godina liječenja Hipertireoze i dalje pijem lijekove a štitna nekako mi se čini slabo reaguje ima poboljšanja ali zna se desiti dva koraka neprijed pa pet nazad sa hormonima.Ja se liječim u Tuzli i vodi me doktorica Amela Ađžajlić koja je vodila moju prvu trudnoću.Sutra idem na vaginalni ultrazvuk da se utvrdi koliko je tjedana stara trudnoća.Pa se nadam da će ubuduće sve biti uredu i sa bebicom i sa mnom user posted image ...A tebi želim da se aBd što prije pridružiš nama user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hipertireoza u trudnoci
17.12.2010 15:11:18   
Simran
Bila sam na pregledu i tokom njega sam prokrvarila poslali su me na hitni UZ na kojem se pokazalo da je bila blizanačka trudnoća sa tim da je došlo do smrti jednog ploda dok je drugi za sad hvala Bogu ok,srčana akcije je prisutna....Dobila sam tablete Dabroston 3x1 od 10 mg i inekcije Progresterona (nadam se da je ispravno napisano) 4x1 svaki peti dan i naravno mirovanje...Eto to je za user posted image  sad to...

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hipertireoza u trudnoci
17.12.2010 23:47:42   
animagical
zao mi je draga:( ja sam imala spontani prije 5 mj, znam da je tesko...ali za tu drugu divnu bebacu sada odmaraj i cuvaj se

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hipertireoza u trudnoci
11.1.2011 14:00:45   
Simran
Evo samo da javim da sam za sada u 10 tjednu trudnoće  user posted image .Svake sedmice idem na kontrolu ginekologu i bebača je za sada uredu user posted image ...Da li neko zna gdje ima tema o fetalnom skriningu i kao se radi ili da je neko već radio da mi javi...Hvala puno na odgovoru user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *