|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stepeni zrelosti posteljice
6.5.2008 16:52:41   
SelmaK
Pozdrav svima,
danas sam bila na redovnoj kontroli kod dr., a inace sam u 30. sedmici trudnoce. Radjen mi je UZV, a nakon toga prvi put i CTG. Sve je kako kaze doktor uredu za ovaj period trudnoce, tacnije beba fino napreduje.
Medjutim kada sam izasla iz ordinacije, naravno od silnih pitanja koje smo postavljali ja i MM, nisam uspijela da vidimsta jos pise na nalzu i da pitam dr. sta znaci stepen zrelosti posteljice I/II, tacnije da li je to uredu za ovaj period trudnoce.
Znam samo da posteljica ima 4 stepena zrelosti i da sto je veci stepen, to je starija.
Molila bih nekoga ko malo vise zna o ovome da mi napise i da mozda uporedi sa svojim nalazima, da bih bila sigurna da je ovo uredu, tj. da posteljica ne sazrijeva prije vremena!!!

Unaprijed hvala

SelmaK

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 9:53:53 >


_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stepen zrelosti posteljice
6.5.2008 18:01:28   
RAJA
Kod mene u drugoj trudnoći je dok. konstatovao  da imam zrelu posteljicu baš za poroda i da se mogu svaki dan poroditi a tad sam bila u nepunom 8-mom mjesecu trudnoće i nisam rodila ništa puno ranije nego baš oko termina
a što se tiče stepena posteljice u tome ti nemogu pomoći ali se nesekiraj jer nema ti mjesta za paniku

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 10:44:24   
idana_85
Meni je doktor rekao da mi je stepen zrelosti posteljice II/III a u 33 sam sedmici. Bas sam se zabrinula. Nikad cigaretu nisam zapalila. Muz pusi, ali stvarno gleda da ne pusi u blizini mene. Doktor je rekao da on pusi u drugoj prostoriji, a goste da zamolim da ne puse. Sve mi je to nekako tesko, kad neko zapali cigaretu ja izadjem, ili zamolim da ne pusi. Ali me strah za moju bebicu, pa ostalo nam je jos 7 sedmica :( Znam da su na vjezbicama rekli da to znaci da bebi ide manje kisika i vise stetnih substanci sto je posteljica starija i da to bebu pati. Samo kad pomislim da mi se maleni pati ocajna sam.
Je li zna neko kako se moze usporiti to starenje posteljice?


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 11:01:20   
Skvo RR
I kod mene ista stvar...ja od 30-te sedmice imam posteljicu II/III...brinem se i ja...:(

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 11:13:53   
idana_85
Neka doktorica (koja nije ginekolog) je rekla svekrvi da pijem vitamin c u tabletama....valjda to povecava propusnost kisika. Probacu. Al cini mi se svi su nesto lose informisani. Iako moj dr misli da nemam razloga da se brinem, ja se ipak brinem, ako neko bilo sta zna molim vas recite nam, skvo i ja cemo poluditi.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 12:44:57   
SelmaK
Drage moje,

ja vam samo mogu reci da se ne sikirate, jer kao sto sam pisala i kod mene je to isto bilo u 30. sedmici. I vjerujte taj stepen zrelosti je ostao skoro sve do kraja trudnoce, tacnije tek par dana pred porod je postao pravi treci stepen, a treba imati u vidu da sam prenijele trudnocu 5 dana nakon termina. Hocu da kazem da sam se i ja sikirala, pa je ispalo bespotrebno, a vjerujte mi ako nesto ne bude islo kako treba doktori ce reagovati, narocito misli da ce to uraditi doktor Dekovic, mislim na tebe Idana.

Stvarno vam savjetujem da se sto manje sikirate, nece nista lose biti vasmi bebama, one su sigurne u vasem stomaku!!!

Pozz

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 12:53:35   
idana_85
Hvala puno Selma, i dr Dekovic je rekao da bude zena pa i prenesu,ali znas i sama kako je....svaka sitnica vezana za tvoju bebicu te brine. Ja se vise ne druzim s pusacima.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 21:45:49   
maja78 RR
Pozdrav zene,

Eto bas i meni juce doktor rekao da mi je zrelost II a ja sam u 34 sedmici, i da od sad moram dolaziti jednom sedmicno na kontrolu, da to moze uzrokovati kao umanjen razvoj bebe (naravno sve ce se na vrijeme otkriti ako se redovno prati)  i da kod prirodnog poroda moze biti  problem zbog nedostatka kisika i da se onda ide na carski, sto naravno ne mora biti obavezno. Znam tacno kako se osjecate od sinoc  sam luda ali eto svi kazu da se ne treba sekirati, a i ovdje sam od nekad ranije nasla postove da to zna ok proci.
Ne smijemo puno panicariti radi nasih bebica.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stepen zrelosti posteljice
16.8.2008 21:48:30   
proud mom
eeee draga idana... evo mene i ovdje user posted image

kako sam ja već prošla sve to što vi trudnice sada prolazite, dođem ponekad i ovamo da vidim moglu li kako da pomognem... naime, vidim da se kao nešto brineš oko zrelosti posteljice... neću ti ja bulazniti oko tih stepenova ali ću ti reći da sam pušila cijelu trudnoću i da mi je dr. rekao da ću baš zbog toga roditi puno prije termina jer je posteljica bila već zrela, a ja prenijela sedam dana, stoga... no sikiriki...

piši ako ti treba kakav savjet...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stepen zrelosti posteljice
17.8.2008 19:31:40   
lejlaze
kod mene to na nalazima nemauser posted image , tako da ne znam. u utorak imam termin, bas cu pitati.


(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stepen zrelosti posteljice
18.8.2008 11:52:21   
idana_85
Draga majo pa to je normalan stepen u 34 sedmici. Ja sam bila 32 + 5 kad mi je rekao da je II/III stepen i opet rekao da ne panicarim,da je bilo zena pa su i prenijele, kao sto rece proud mom. Mene naravno brine isto sto i tebe.
Proud mom, sto bih ja bez tebe?!!! Imas li neki savjet kako usporiti to sazrijevanje, jer sam ja nepusac, al sam orkuzena pusacima koje od tada izbjegavam


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stepen zrelosti posteljice
18.8.2008 16:09:02   
dacy
meni nije nikad rekao nista za stepen zrelosti user posted image kako cu to znati? u trudnickoj knjizici to nepise...
ali mi je rekao da sam se nastavila otvarat i da cu najvjerovatniuje roditi ranije, oko 37-38 tjedna

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stepen zrelosti posteljice
18.8.2008 16:21:23   
idana_85
Ma bolje ti je sto nije, ja se ne prestajem brinuti od kako mi je rekao. Pa obicno kazu ako nesto nije uobicajeno,ako je normalno rijedje govore. A kako ces znati...pa fino na sljedecoj kontroli pitas koliko je posteljica zrela i on ti kaze.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Stepen zrelosti posteljice
18.8.2008 16:32:51   
suncan_dan
i ja isto mislim, da se netrebas da brines, ako ti je ctg (Computer Task Group) sto mijeri odkucaj bebinog srca u redu, onda bi ja rekla da se netrebas da brines.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Stepen zrelosti posteljice
18.8.2008 16:55:51   
Emina*
CTG-  Znaci Kardiotokogram

Idana, zrelost posteljice nema nikakve veze sa pusenjem ili nepusenjem...
Izgled posteljice ima veze s pusenjem, i jos je bjelja kod pusaca, i ne brini nista....

< Poruku je uredio Eminica -- 18.8.2008 16:57:20 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.8.2008 17:11:55   
suncan_dan
hvala eminica, cijelo vrijeme sam se pitala kako se zove user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 9:55:09 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.8.2008 17:28:18   
Emina*
heh, nema na cemu, drago mi je da sam pomogla...
PS: Semi, na pp ti odgovorim veceras, sad idem...  
Nadam se da nije kasno, nisam bila tu, pa ti zato nisam odgovorila..  user posted image   user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 9:57:19 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
18.8.2008 20:28:12   
suncan_dan
nema problema user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 9:54:29 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
15.9.2008 10:00:06   
Anoniman
Prenos postova sa iste teme:

IZVORNA PORUKA: bellma

Pozdrav..
Ja sam u 37 nedelji, prosle sedmice sam bila na ultrazvuku i dr mi je rekla da mi je zrela posteljica kao pred porod a imam jos mjesec do termina pa je to malo cudno, i pitala me dali pušim. Rekla sam da ne..
Također beba je krupna između 3100 do 3500 sto je previse za tu sedmicu pa mi je savjetovala da češće radim ctg..
To me je malo iznenadilo pa neznam dali se moze desiti da rodim ranije ili je neka greska i do njih, dali je neko imao slično iskustvo od vas...

Hvala unaprijed..


IZVORNA PORUKA: Okarica

Ćao!
Interesantna tema. Šta ti piše na nalazu? Ja sam u 34/35. i već na posljednja dva pregleda mi je konstovan II supanj zrelosti posteljice. Posljednji put mi je dr. rekao da ga nazovem za 7 dana da dogovorimo pregled. Nešto mi to rano. Znaš li kako ti je postavljena posteljica? Meni je na pretprošlom nalazu pisalo da mi je posteljica sprijeda, a sada piše da je straga. Ne znaam koliko je to bitno. Pozdrav!


IZVORNA PORUKA: bellma

Pa meni je posteljica straga uvijek bila, neznam kada sam bila 18.6 na utz bio mi je I na II stepen zrelosti posteljice a sada trec,i i to bas zrela posteljica kao pred sami porod..

IZVORNA PORUKA: RAJA

Da se i ja uključim
meni je mjesec ipo prije termina dok rekao da mi je posteljica zrela kao pred porod i išla sa na ctg svaka 4 dana a rodila sam (carski) kad je i bio predviđen termin zato nemojte da vas to sekira
uživajte u trudnoći

IZVORNA PORUKA: Okarica

Nemoj samo mnogo da se brineš, sve je to normalno. Pa šta ima veze i ako rodiš ranije, ja bih baš voljela da se to što prije desi. Imam neki osjećaj da ću roditi bar 7 dana prije termina. Pozdrav!

IZVORNA PORUKA: Okarica

Hvala Raja!
Treba uživati do kraja bez opterećenja. Meni je do sada, hvala Bogu, bilo super. Nadam se da će tako i ostati. Pozdrav!

IZVORNA PORUKA: bellma

Ma i ja bih voljela da se porodim sto prije mada znam da je za bebu bolje svaki dan sto je duze unutra..
Samo ako nastavi da dobiva na tezini kao i do sada jadna ja na porodu...


IZVORNA PORUKA: Okarica

Ne brini, tvoja beba je sada zrela, i kad god da se rodi, sve će biti ok. Meni je termin 4. septembra, međutim privatnik koji mi je ustanovio trudnoću i kod kojeg sam išla do četvrtog mjeseca mi je rekao da će beba biti zrela 12. 08. Njegovo je mišljenje da bi, u mom slučaju, porod u periodu od 12.08. do čak 10.09. bio porod u okviru termina. U svakom slučaju, kad god beba dođe, dobro nam došla. Želim ti ugodan ostatak trudnoće!


(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
21.5.2009 18:24:59   
Arijana2
Da li II stepen zrelosti znaci d ce porod uskoro poceti ili neuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
21.5.2009 18:32:03   
cija

IZVORNA PORUKA: Arijana2

Da li II stepen zrelosti znaci d ce porod uskoro poceti ili neuser posted image

ma ne mora to značiti...ja sam 35. sedmica i posteljica mi je zrelija.Rekao mi je da mirujem,al ne strogo mirovanje.

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
21.5.2009 18:40:16   
Anoniman
stepen 3 je zadnji stepen...opusti se

(odgovor članu cija)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
21.5.2009 20:04:19   
Arijana2
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
29.10.2010 1:27:33   
rose
meni u 38 sedmici i dalje bila I stepen...vidjet cemo jel se sta projenilo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Stepeni zrelosti posteljice
29.10.2010 2:22:13   
Admiraaa
Meni je u 37 sedmici stepen zrelosti posteljice I\II. Samo na nalazu pise posteljica prednji zid. Ne znam sta to znaci..vidim da je kod nekog prednji a kod nekog straga pa ne znam u cemu je razlika,mislim ima li to kakave veze sa porodom i je li puno bitno?



(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *