|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 10:38:07   
Amra k
Pozdrav drage moje. Ja sam od sutra u 40-oj sedmici. Osjecam se super, aktivna sam, stalno nesto radim, u pokretu sam. Ali ubi me ovo iscekivanje, svaki neobican osjecaj u stomaku mislim, evo sad je pocelo. Nekako ne mogu vise da cekam. Dodatni razlog je jos i to da je moja sestra vec rodila a termin joj je bio sedmicu poslije mene. Kako se osjecate sve vi koje ste pri kraju?
Velika pusa

< Poruku je uredio Skvo RR -- 25.2.2010 12:52:41 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 10:47:33   
jupajdi
Evo još jedne. Danas ušla u 39. sedmicu.
Sva sam u iščekivanju. Čak me od jutros uhvatio neki strah. Hoće li biti sve OK, hoću li ja moći to izdržati.....????
S obzirom da je prvi porod bio carski, doktor hoće da sada probamo prirodno, pa je meni sve to novo. Nisam sa prvim ni osjetila bolove, sve bilo unaprijed dogovoreno.

A da ne govorim da sam sama sebi već dodijala. Otežala, stomak kao da ima tonu u sebi, ne mogu da se namjestim ni kada ležim , ni kada sjedim.
Ja bih danas da krene, a opet me strah user posted image

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 11:13:02   
Amra k
Draga Jupajdi kod mene je isto strah prisutan, ali sve mislim pa kako su sve druge zene to izdrzale mogu i ja. Pogotovo zato sto je moja sestra juce rodila a ima samo 18 godina.Nisam jos pricala sa njom, jos je u bolnici u Tuzli a posto ja zivim u Njemackoj samo smo se porukom cule. Kaze da nije tako strasno bilo. Porodila se za ukupno 8 h od prvog bola i ispadanja sluznog cepa.
Zato strah na stranu, sad nam to ne treba. Jedva cekam da vidim svoju bebicu, a bilo kad da dodje porod ce proci i bol i neprijatnosti ce se zaboraviti. Sto prije dodje prije ce se zavrsitiuser posted image
Zelim ti puno srece, prirodan i brz porod , zdravu user posted image  i ti ovo cekanje brzo prodje.
Pusa

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 11:23:30   
MirelaK
Drage moje i ja vam zelim sto laksi porod i da vi i bebice budete dobro,...
Ja sam tek u 26. sedmici ali vec ne mogu da cekam,...
Sve ce to proci super vidjet cete. SRETNO


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 12:41:06   
danka
Bok cure, neka vam je svima sa srećom.Evo ja isto još malo, termin mi je 24.07.ja se nadam da ću ranije ovih dana.Sva sam u isčekivanju svoje predivne curice.user posted image meni je ovo prva trudnoća,skužila sam po svim mogučim prićama koje sam ćula da ih netrebam slušati,sve smo različite i nemamo isti prag boli i različita isčekivanja od poroda tako da nemora biti da će vas boliti više ili manje nego mene.Samo kad dođe taj čas budite sretne jer ćete ubrzo ugledati to predivno lice,i nogice što su vas sve ovo vrijeme gurkale.user posted image Ako su vaše mame i bake preživjele preživjet ćete i vi, budite sigurne u to.Nemojte se samo bojati strah je nama trudnicama najveći neprijatelj.

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 12:55:12   
Anoniman
i meni se priblizava user posted image user posted image user posted image jos 3 sedmice do termina
jaaako sam uzbudjena... sve mi se kockice lagano slazu, evo sad perem bebecu robu, za par dana stize sobica i onda cemo da to sve slozimo aBd i sredimo user posted image

ja inace super raspolozenja, pricam sa svojom princezicom, mazimo se i guramo non stop user posted image
samo sto sam ja teska i oticem user posted image
htjela bih da hodam i radim kao i prije al ne mogu... noge oticu, kukovi me bole, ledja, prepone... ma ko starica sam stara hehehe.. al jos malo aBd

ma sve u svemo dobro se drzim, jer ovdje je uzano vruuuuce, tako da me to, sto je najgore, sveze za kucu.. al sta bi.. bice treniranja kad bebi dodje aBd user posted image

ljubim vas sve i zelim svima sto laganiji porod i zdravu i zivu djecicu
cmokaaaa

(odgovor članu danka)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 13:26:57   
ElmaB
Drage moje, samo da vas utjesim. Vi ste super. Ja sam sedam dana prije poroda, a nosila sam dvojke, bila toliko teska da sam jedva ustajala iz kreveta. I u prvoj trudnoci sam bila krupna, ali sa dvojkama... Tako da ste vi super!

Sretno svim mojim dragim trudnicama!!!!!user posted image

Pusa!user posted image user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 13:38:11   
Ivona
Drage moje trudnice,zelim vam svu srecu ovoga svijeta i sto laksi i brzi porod.
Sve smo mi bile u vasoj poziciji i znamo kako se osjecate user posted image .

Bitno je da odete na porod sa sto vise pozitivnih misli...Samo recite sebi da napokon idete po svoj mali smotuljak,svoju srecicu,koju ste nosili ispod srca 9 mjeseci...Idete da upoznate naljljepse bice na svijetu user posted image

Kao sto je vec neko rekao prije...,nije svaki porod isti,nije svaka zena ista,nisu ista ocekivanja,kao ni prag boli...,ali svaka majka ce vam potvrditi da je to bol, koja se najbrze zaboravi...user posted image

Sa nestrpljenjem iscekujemo vasa mala,zdrava i lijepa sunascauser posted image

Velika pusa i val pozitivnih vibracija user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 13:43:56   
SAMRAAA
DRAGE MOJE puno sreće vam želim..sve će proći super ako Bog da..user posted image kad vam bude najteže samo pomislite na svoju bebu i kako je najbitnije da ona bude dobro..a bol se zaboravi onog trenutka kad čujete mali glasić..puno sreće od mene i mog malog debeljuce..user posted image

_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 15:13:45   
mukica
Evo da se i ja prijavim.Ja sam ko i Dinela usla u 37 i ostalo je nekih 20 tak dana al je vec pocela nervoza, valjda i od ove vrucine i od same sebe. Vec sam sva usporena, sto rekla Dina ko stara starica bole prepone, noge, leda helem nema sta ne boli al kako kazu izdrzo Mujo i gore pa ce mo i mi sve izdrzati.....user posted image user posted image
 

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu SAMRAAA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 15:22:32   
SelmaK
Drage moje trudnice,

evo i meni je jos sedmica ostala. Sve je poprilicno ok, samo jednostavno zadnji dani tako vjerovatno i treba da izgledaju. Malo sam vise sebi teska, kretanje je usporenije, a i neka prehlada me uhvatila u zadnjih deset dana, pa stalno pijem cajeve, limunadu i naravno iscekujem svoju malu srechicu user posted image user posted image  da kaze mami ,, hocu van,,.
U sustini ne razmisljam puno o porodu, da li ce da boli ili ne, vec su mi misli nekako usmjerene na to da sve prodje kako treba aBd, da mi bebach bude ziv i zdrav, i da se vratimo brzo kuci, kod tate!!!
A poslije cemo vidjeti, nije da nismo spremni, ali sve samo po sebi dolazi!!!!
Eto toliko od mene!!!

A vama svima koje ste kao i ja u iscekivanju ovih dana zelim sve naj, naj, da sve prodje kao treba. Takodjer i ostalim trudnicama koje ce tek aBd doci u ovu fazu!!!

Pozz!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 15:37:20   
lejlaze
ja sam 31 sedmica i mene je neka panika uhvatila,  mada ja imam jos... ali eto.
od srce vam zelim sto laksi porod i da sve prodje kako treba, da svoje sunce sto prije drzite u narucju.
Sretno vam.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
14.7.2008 22:42:37   
majahodzic
Evo da se  i ja javim.Meni ostalo jos 14 dana i nekako su mi tezi od prethodnih mjeseci.Vruce mi,ne spavam,teska sam i nervozna.Al evo vidim da je i ostalim tako.Jedan dan se bojim svega,a sutra vec nicega.Ma samo da dobro prodje.Sretno nam svima.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
15.7.2008 7:33:36   
kana

IZVORNA PORUKA: Ivona

Drage moje trudnice,zelim vam svu srecu ovoga svijeta i sto laksi i brzi porod.
Sve smo mi bile u vasoj poziciji i znamo kako se osjecate user posted image .

Bitno je da odete na porod sa sto vise pozitivnih misli...Samo recite sebi da napokon idete po svoj mali smotuljak,svoju srecicu,koju ste nosili ispod srca 9 mjeseci...Idete da upoznate naljljepse bice na svijetu user posted image

Kao sto je vec neko rekao prije...,nije svaki porod isti,nije svaka zena ista,nisu ista ocekivanja,kao ni prag boli...,ali svaka majka ce vam potvrditi da je to bol, koja se najbrze zaboravi...user posted image

Sa nestrpljenjem iscekujemo vasa mala,zdrava i lijepa sunascauser posted image

Velika pusa i val pozitivnih vibracija user posted image




potpisujemuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
15.7.2008 8:49:22   
lida
Drage moje trudnice sve smo pred kraj teške i u strahu,ali za tu težinu i strah dobijemo najljepšu nagradu na svijetuuser posted image .

Svima koje ćekate želim sreću i lagan porod.

SRETNO


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
17.7.2008 13:36:33   
darija
ja sam presisala termin vec 3 dana (14.07.) i ubija me ova napetost.
nikako da krene a ja sam strasno nestrpljiva da zagrlim svoju bebicu...

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
17.7.2008 16:57:59   
senoenamine
Pozdrav drage moje,evo i ja konacno nasla vremena da se usunjam u ovu nasu raju pa da vidim sta ima novog.Ja sam evo u 37 sedmici termin je tamo 10.08 abd jos se dobro osjecam,hodam.pa malo i vozim al sjediti i spavati auuuuuuuuuuuu.Treba mi milijun jastuka da bi ugodila i sebi i ovom malom bicu,ali kako je sitno jedva cekam da se porodim.Prvi porod sam imala prirodno pa se nadam i sad da ce biti ok malo me je strah,al govorim sebi "mogu ja to"!Svima vama zelim svu srecu da sve prodje onako kako zamisljate,znaci sto bolje a vjerujte da je to najjaci bol koji se najbrze zaboravi,nisam u to vjerovala dok nisam rodila svoju Eminu.Sretno nam svima puno pozdrava i poljubacauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
17.7.2008 17:55:32   
Amra k
Sve trudnice kojima je usitnilo kako ste danas? Ima li kakvih naznaka da cete uskoro roditi? Ja sam juce bila na kontroli, otvrena sam 1 cm , dr je cak dodirnuo bebinu glavicu. Imala sam neke bolove sinoc, od prilike na svakih pola sata ali tokom noci se smirilo. Danas nista. Dr rekao da puno setam i puno, puno sexa... ali meni nije bas do toga. Kaze da u spermi ima hormon prostaglandin koji ubrzava otvaranje grlica maternice.
Puno pozdrava i strpljenja svima koje jedva cekate na taj trenutak da ugledate svoje bebice.

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.7.2008 23:10:40   
senoenamine
Pozdrav!Dobro je to za puno puno sexa zanimljiv savjet a ja jos odgadjam tamo do kontrole jer mi je dr na godisnjem.Pa cu da se bacim na posao hahahha,bolova a ni znakova jos nema bebica se prevrce i stalno gurka jedino sto mi zeludac stalno burlice i kad nisam gladna.Nemam pojma zbog ceg,imali ko slicnih problema neka mi dobaci kakav savjet a i proljev me poceo muciti pusssaaaaaaaaaaaaaa

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
18.7.2008 23:27:52   
Amra k
Koliko ti je ostalo do termina? Meni je jos 4 dana, iam neke bolove ali ja mislim da su to kako katu lazljivice. To sto kazes za proliv i meni se desava. I imam malo povecan apetit, stalno mi se jede. Po noci ustajem i po 10 puta u wc i svaki put udjem u kuhunju i nesto moram pojesti. Ali gledam da je to voce ili mlijeko,ili nesto sitno jer se bojim da se sad zadnje dane ne udebljam.
Ovo sa sexom dr mi je objasnio da sperma sadrzi prostaglandin koji omeksava grlic maternice i ubrzava otvaranje. A isto beba stalno guta plodnu vodu i piski i tako izbacuje i ona isto taj hormon prostaglandin koji djeluje i iznutra. Dr mi je preporucio isto da legnem u kadu sa malo toplijom vodom i da ostanem do 15 min ne duze. Ima svakavih savjeta samo isto kazu da ako beba nece vani onda je uzalud sve pokusavati.
Veliki pozdrav i sve najbolje user posted image

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
21.7.2008 16:33:27   
Deaa
bok svim trudnicama...meni je termin 27.7 ali doktor je rekao da ak ne rodim do slj.pregleda koji je sad u petak da ce mi dat drip pa cu rodit...mene je jako strah i vidim da sve koje su rodile tjese nas koje jos neznamo kako je to ali mene je i dalje strah te boli...imam 19 godina i jedva cekam da rodim,da vidim svoju curicu user posted image ali imam takav strah da neznam kako cu izdrzat jer neznam sto da ocekujem.. pozdrav svim hrabrim trudnicamauser posted image

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.7.2008 16:01:54   
jelena_ena
user posted image hi i mene ti je isto strah pogotovo zato što sam u 38. tjednu a beba mi je okrenuta na guzu. sve se mi bojimo boli, ali ja mislim kad porod krene da strah prestane i da samo jedva čekaš da ugledaš bebicu. i to ti da snage da izdržiš. koliko boli to ti ja mislim niko ne može opisati to je sve individualno možda tvoj porod i ne bude bolan. moja mama kaže da joj je gore bilo kad ju je jako bolio zub i da to nije tako strašno. samo hrabro, sve mi to moramo proći. Ps. ima li ovdje neko kome je beba okrenuta na zadak. pregled mi je za dva dana i ja ću inzistirati na carskom ako se beba ne okrene,jer ne želim reskirati. Ima li još tko da mu je beba okrenuta naopako, na zadak?

(odgovor članu Deaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
22.7.2008 20:18:01   
idana_85
Lezi na lijevi bok, bas je meni moj dr rekao da se beba moze u par sati okrenuti kako treba. Tako ti fino na lijevi bok i jastuk medju noge i nadaj se da ce se okrenuti glavicom, ako ne radi malo cucnjeve naslonjena uz stok ili zid, i to pomaze i sretno. Sta je s Amrom K zna li iko, jel se porodila, jel pomogao sex?

(odgovor članu jelena_ena)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
23.7.2008 12:38:12   
SelmaK
Samo da vidi sta se desava sa trudnicama kojima se primaklo, kako ste?
Meni je termin bio u ponedjeljak, ali smo evo vec malo presli, pa se nadam da ce biti do kraja sedmice.
Inace bila sam na pregledu, jos uvijek zatvorena, posteljica 3 stepen, plodova voda ok. Kaze doktor da bebach izgleda spreman za izlazak, samo da ja dobijem neke simptome porodjaja.
U sustini nisam nervozna, jer kad mi dr. kaze da je sa bebachem sve ok onda mi je nekako lakse. U petak opet idem, pa cemo vidjeti!!!!

Malom je izgleda lijepo u stomaku, ko zna mozda ceka da se malo vrijeme proljepsa!!!!

Vama svima koje kao i ja ocekujete svoje male srechice da izadju uskoro, zelim sve naj, naj!!!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako se osjecate zadnje dane pred porod?
23.7.2008 14:31:32   
jelena_ena
user posted image hvala na savjetu, ali probala sam stalno ležim na lijevom boku, čak mi je to omiljena poza za spavanje. Puštam i muziku na dno stomaka ali eto tvrdoglava beba neće i neće. Sutra mi je pregled pa ću vidjeti. Ipak hvala na savjetu.


(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *