|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skracen cerviks, mekano usce
12.8.2011 20:02:03   
babybee
Trudna sa 32 + 2 na pregledu zadnjem mi dr rekla da mi je cerviks skracen, uloziva za prst,tj vanjsko usce otvoreno prst unutarnje zatvoreno i da se moram paziti da ne bi poceo porod. Tako se bojim iako znam da ima beba koje su se rodile sa 32 tjedna i sve bude dobro..Dr.kaze bar jos 2 tjedna da izdrzim, a mene stisce tako pri dnu jer je glavica skroz nisko Lezim, odmaram i molim Boga da sve bude dobro..ima li tko slicna iskustva??
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
12.8.2011 22:15:31   
Daja_sa
Nemam iskustva ali iskreno se nadam i drzim fige da uspijes izdrzati jos koju sedmicu. Vjerujem da te strah ali poslusaj savjete doktora i odmaraj sto vise...znaci nema mrdanja, lezi i cuvaj seuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu babybee)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
12.8.2011 22:22:23   
Anoniman
babybee , nesekiraj se nego lezi miruj sto vise mozes ne kreci se strpi se jos malo Ja sam rodila u 35 sedm. Znaci nedonosce hb zivo zdravo . Bit ce to sve dobro abd .


(odgovor članu babybee)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
12.8.2011 22:34:32   
Apotekarka
Hej draga ja sam negdje u 33 ili 34 tjednu imalataj skracen cervix,toliko me bolilo,cak i sukrvice poslije bilo(sluzni cep tvrdili),bila sam istouza jedan prst otvorena,malo sam se pripazila a isla na posao,izdrzala sam dva dana prije termina...non stom me stomak po dnu bolio i vrsila beba pritisak na mjehur,bila niska trudnoca....SVe zavrsilo hb dobro

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu babybee)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
13.8.2011 9:29:16   
babybee
Drage moje hvala vam.. lakse mi je kad vidim da ima situacija kad izdobri sve i u ovakvim slucajevima..mene boli donji dio stomaka..cim se ustanem moram na wc jer je strasan pritisak..cuvat cu se i nadam se da cemo izgurati bar do ulaska u 9 mj. Hvala puno cure user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
13.8.2011 9:54:47   
Gift
Babybee kod mene je ista situacija, samo sto sam ja tek 28 sedmica pa nikako ne bilo dobro da beba sad krene...iako sam primila inekcije za jacanje pluca...jeste me strah al imam neki osjecaj da ce se ovo malo zadrzat u tibi do 9-ovog...uglavnom mirujem i nadam se najboljem...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu babybee)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
13.8.2011 13:35:19   
babybee
Gift.. nadam se da ce nam obadvjema sve dobro zavrsiti..odmaraj i cuvaj malu srecu u pupi... Vidit ces kad i ja i ti jos i prenesmo koji dan :)

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
13.8.2011 19:16:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Gift

Babybee kod mene je ista situacija, samo sto sam ja tek 28 sedmica pa nikako ne bilo dobro da beba sad krene...iako sam primila inekcije za jacanje pluca...jeste me strah al imam neki osjecaj da ce se ovo malo zadrzat u tibi do 9-ovog...uglavnom mirujem i nadam se najboljem...
ma hoce draga ne brini takvi maleni misicu su najzilavji budi sigurnauser posted image user posted image user posted image evo moj se rodio sa 2kg u 35 sed bio mali ko makovo zrno a sad da ga vidis nema mu ravnom kako je zivahan hb jaki su oni vise no mi mislilmo
user posted image user posted image
cuvaj se....
user posted image

(odgovor članu Gift)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
14.8.2011 9:56:49   
babybee
Kako je lijepo cuti ovakve utjesne rijeci user posted image

< Poruku je uredio babybee -- 14.8.2011 9:58:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
2.9.2011 10:17:08   
sara.at
Draga Moja, isto sve i sedmice i dani i stanje kod mene je isto Bilo. U bolnicu me poslali da primim inekciju za sazrijevanje pluca, nafilali me nekim bleticama i inekcijama i poslali kuci,da bi naposlijetku moj bebi preletio Termin za 11 Dana i da Ga doki Nije malo pogurao da izadje i sad bi ja bila Trudna user posted image .


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu babybee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
2.9.2011 11:29:45   
babilon
Draga, samo odmaraj i ne razmisljaj negativno previse, ako ista mi smo zene sklone tome ;)). Bice to sve aBd, vidjeces, sto ti kayes, kad aBd preneses s terminom hihihi.. samo se cuvaj, i onako kako je doktor rekao ,)

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
11.10.2011 15:38:01   
Manuele
Gift molila bih te da mi pomognes ako možes.Vidim da imamo sličan problem sa grlićem.Moj je 60 % očuvan i od 19 sedmice pijem gyinipral.Sad je moja dnevna doza 4X1 a tek sam u 24 sedmici.Zanima me da li ti pijes isti i u kojim dozama jer sam jako zabrinuta,izgleda da mi se skraćuje grlić.Nosim blizance by the way.A povezivanje mi dr. nije pominjao , sad je i kasno za to. Hvala

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
11.10.2011 16:14:08   
Gift
Manuele pila sam Ginipral 3x1 od 18 sedmice (posto sam rano dobila kontrakcije), onda mi se grlic poceo skracivati da bi u 27 dobila i inekcije dexametazona, za jacanje bebinih pluca, jer su dr. mislili da ce se beba roditi ranije..., a negdje u 32 mi je promjenjena doza Gyniprala na 4x1/2... uglavnom gotovo citavu trudnocu sam prelezala, a evo danas smo 37 sedmica punih...znam da se brines i ja sam bila isprepadana kao nikad u zivotu..uzimaj terapiju i samo pozitivne misli i mirovanje i abd ti i tvoje user posted image user posted image cete dogurati do termina..sretno...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
10.11.2011 16:03:14   
buduca mami
i ja sam od 6 mj.imala mekan i skracen,te uloziv cervix,mirovanje, podvezivanje,pojas,....sve te mjere opreza da ne bio doslo do prijevremenog otvaranja i poroda,ne brini previse,samo miruj,ja cak ni to nisam,hodala i radila sve umjereno,...evo nas 39.sedmica,....dogurat cemo i do termina izgleda.... samo polako zenice moje,puno dr. upozoravaju da bi sebe zastitili i kada nema neke opasnosti,ali naravno da nije zgoreg,cuvati se,mirovati,...sve je to za nase bebacheeee :))))

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
28.6.2012 18:04:20   
Lulu_08
Moze li info od neke iskusne porodilje - koliko nakon meksanja grlica i nakon "ulozivosti" dolazi do otvaranja/poroda?

Ja sam u drugoj trudnoci, prva zavrsila uz CR sa 38 nedelja, jer se beba nije mogla spustiti kroz porodjajni kanal a indikacije za porod bile tu.

Sada sam u 37oj sedmici, grlic vec 2 sedmice smeksan, malo spustena glavica ali jos "pluta" znaci nije skroz u donjem dijelu kanala, i od danas po onome sto je DR rekla grlic uloziv?

Eh razloga u normalnoj situaciji za brigu nema, ipak 9ti je mj, ali DR na GAKu mi je rekla da ce ovaj put vjerovatno opet morati CR pa se nekako uvijek potajno plasim da ne krene prirodno pa da se ne daj Boze ne zaglavi beba (moja mama sa istom "anomalijom" izgubila prvu bebu na porodu zbog toga...). Pa stoga vas mucim sa pitanjima haha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
28.6.2012 18:17:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
28.6.2012 18:27:05   
Emica_sa
Pa sto ti ne zakazu CR,ti si vec 37 nedeljauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
28.6.2012 18:29:10   
minja_
Ja sam u 9. prvo bila 2 sedmice otvorena dva prsta, pa sedam dana tri, pa dosla na porod otvorena sedam prstiju bez kontrakcija:) pukao vodenjak. Ja mislim da ti je bebica jos visoko, I da je grlic uloziv za prst u toj sedmici ok. Stvarno, kad ce ti zakazati termin?

< Poruku je uredio minja_ -- 28.6.2012 18:30:32 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
28.6.2012 21:13:29   
Lulu_08
Nemam pojma, rekose mi u utorak opet da dodjem pa cu tad' znati, ili ce mi taj dan vec raditi sekciju ili ce zakazati za nekih 7 dana, ovisno o mom stanju (grlic, plodova voda, posteljica itd). Posteljica je 2gi stepen vec 2-3 sedmice, a plodove vode jos ima dovoljno. Beba nalegla i smeskan grlic 2 sedmice a eto danas ustanovise i uloziv. A primjetim i bolovi/guranje bebe bas nisko i bolno, a to je valjda normalno.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
28.6.2012 22:15:48   
Skvo RR
Meni je tako bilo od 37 sedmice, ravno u 40 sedmici, mi je induciran porod, jer je beba haman usla kanal, a ja se vise nisam otvarala. Emirku je 10 dana od poroda su bile crvene beonjace od pritiska..da sam znala da ce tako biti trazila bi indukciju ranije.
Ja sam sve cekala pucanje vodenjaka i prirodni porod jer sa Umicom mi se to desilo u 38 sedmici...ali eto...
Uglavnom, poenta mog iskustva je da porod ne mora nuzno poceti sam od sebe.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 28.6.2012 22:16:24 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
11.9.2014 18:59:13   
leme
drage zene,
trudna sam 28 sedmica i 2 dana. juce sam bila na kontroli i doktor mi je ustanovio sljedece (s obzirom da sam se zalila na bolove u krstima i pritisak u donjem dijelu stomaka): grlic skracen, uloziv za vrh prsta, UU zatvoreno. cervikometrija 17 mm usce Y oblika. propisao mi je mirovanje i postedu napora,nisam dobila nikakvu terapiju izuzev Mg direct. Voljela bih da mi neko objasni sta znaci jedan po jedan od ovih gore navedenih parametara. Mnogooo vam hvala unaprijed.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
18.6.2015 20:11:04   
Doraa
Bas sam se nadala odgovoru na ovo posljednje pitanje da i ja dobijem odgovor jer dugo trazim po forumu...
25sedmica sam trudna i zadnjiih dvije sedmice imam prejake kontrakcije zadnjih dana sve jace.Bila na pregledu grlic skracen 1,5 (sta god znacilo) al navodno nisam otvorena. Sad me brine jer sam u prve dvije trudnoce koristi!a gynipral pa sam iznijela do kraja a sad nista osim magnezija i umjernog mirovanja.Kontrola tek za mjesec a po potrebi ranije :/ Kako da znam da li ima potrebe kad sam i u prvoj i u drugoj trudnoci bila na pola puta do poroda da nisam nista osjetila :( Bolove s drugim nisam imala dva sata pred porod?! Koliko ce moci izdrzati ovaj grlic da li je neko imao slicno iskustvo vidim vecina tek iza 32sedmice ima taj problem a meni je ostalo jos poprilicno...

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
18.6.2015 22:43:24   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Doraa

Bas sam se nadala odgovoru na ovo posljednje pitanje da i ja dobijem odgovor jer dugo trazim po forumu...
25sedmica sam trudna i zadnjiih dvije sedmice imam prejake kontrakcije zadnjih dana sve jace.Bila na pregledu grlic skracen 1,5 (sta god znacilo) al navodno nisam otvorena. Sad me brine jer sam u prve dvije trudnoce koristi!a gynipral pa sam iznijela do kraja a sad nista osim magnezija i umjernog mirovanja.Kontrola tek za mjesec a po potrebi ranije :/ Kako da znam da li ima potrebe kad sam i u prvoj i u drugoj trudnoci bila na pola puta do poroda da nisam nista osjetila :( Bolove s drugim nisam imala dva sata pred porod?! Koliko ce moci izdrzati ovaj grlic da li je neko imao slicno iskustvo vidim vecina tek iza 32sedmice ima taj problem a meni je ostalo jos poprilicno...


Dora ja sam od 14 nedjelje imala kontrakcije i skracen grlic,ja sam pila dabroston,utrogestan vaginalno i progesteron depo injekcije do 20 nedjelje...a nakon toga nastavila sa apaurinom koji je smirivao kontrakcije...mirovala sam,i grlic se vratio u normalu kad su kontrakcije stale...bitno je da nisi otvorena i miruj sto vise...ne znam zasto ti apaurin nije propisan user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
19.6.2015 0:33:53   
Bubydina
I ja sam imala od 10 sedmice kontrakcije,cervix jedva 20mm,
omekšan i otvoren,
pila sam dabroston,mg apaurin nisam,
uz to sam bila na strogom mirovanju,ležanje
do wc i nazad...2 mjeseca sam bila prikovana za krevet,
ali izdržala i porod mi je čak bio induciranuser posted image

Miruj što više

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Skracen cerviks, mekano usce
19.6.2015 22:43:49   
Doraa
Sinoc napisala odgovor ali bice da nisam sacekala da se objavi user posted image U svakom slucaju hvala vam na odgovoru user posted image Ono sto me najvise brine je kako BEZ ikakvih lijekova da izdrzi hmm?! I to za mjesec tek kontrola! Cak sam na jednom mjestu procitala da nakon skracivanja grlica na 2,5 porodjaj slijedi za dvije-tri sedmice (isreno to mi ne zvuci uvjerljivo ali ipak covjek ne moze da se ne jede iznutra pitanjima).Nadam se da je nekoj od vas i uz kontrakcije i bez lijekova skracen grlic izdrzao do kraja user posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *