|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 8:52:00   
mamina princeza
Sinoc razgovaram sa prijateljicom o ovom. Jeli lakse biti trudnica ljeti ili zimi / mislim na kraj trunoce jer tada se ipak najvise osjeti. promejnauser posted image

Njoj je termin u sred ljeta otprilike kad je meni bio termin u prvoj trudnoci i stvarno nije bilo lahko izdrazti one jake vrucine a pri tome ici na CTG svaki drugi dan. Al prednost je lakse se oblaciti ljeti , nema cizmica i saginjanja radi njijh, problema sa kupovinom jakne/kaputa za trudnice i sl.

Drugi put sam se porodila u februaru i sad kad ovako unazad pogledam meni je ipak to vise odgovaralo. Puno manje sam osjetila kraj trudnoce nego prvi put ( mozda zato sto sam se malo ranije i porodila pa nije bilo onog krajnjeg iscekivanja user posted image ). Iako sam jedno vrijeme bila izludila jer zbog hladnoce i snijega nisam puno izlazila kao sto sam naucila do tada.

Koje godisnje doba je vas "uhvatilo " na kraju trudnoce i sta mislite kome je lakse zimskim ili ljetnim trudnicama?
(nek su nam sve zive i zdrave i na najlaksei nacin preguraju ma koje bilo godisnje doba i rode slatke i zdrave bebice ako Bog da)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 8:56:54   
Amyla
ja sam bila ljetna trudnica, porodila se 29.07. a sad ako Bog da mi je termin 1.11. znaci neka jesenja i ne znam, meni se cini da je lakse biti ljetna trudnica, bar meni nisu tesko padale vrucine, setnja svakodnevno, haljinice, suknjice, japanke na noge i milina user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:12:09   
SailorMoon
Ja sam bila zimska trudnica. Porodila se 06.11. i meni je super tako bilo.
Kraj Juna (6.mj trudnoce) isla sa muzem u tursku na more, posle sve polahko preko ljeta i pred kraj zima dosla meni super. Ionako se ne hoda puno. Meni je i lakse bilo sa bebom oko odjevanja jer se moras bojati jeli joj prevruce sta i kako obuci novorodjence u sred ljeta.
Kad se beba rodila poceli su i snjegovi i ja i ona smo svaki dan u setnju...

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:15:48   
dady
Ja sam bila i ljetna i zimska,i meni je bilo lakse ljeti! Zimi dok se natrontas odjecom,dok obuces cizme-tene,svoj svog zaboravi!user posted image A ljeti fino haljinicu ,japankice i laganini!user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:20:44   
teacher75
i meni je bilo lakse ljeti, ali je prednost zimske trudnoce sto se bebica rodi u proljece a ne u jesen. pa se moze setati. kad se rodi u jesen, bas se oduzi ona jesen i zima, nikad proci, to mi je najgore bilo, povazdan u kuci

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:34:40   
SdZ
Mene nekako privlaci da se beba rodi u martu/aprilu/maju tako da bih trudnocu za te mjesece osjetila i zimi i ljeti. user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:43:49   
tinkivinki
lakse je da su zadnji mjeseci trudnoce zimi.meni u prvoj trudnoci bili u sred ljeta(porodila se 20 jula),em je vrucina,noge oticu.najidealnije bi bilo ostati trudan u avgustu i poroditi se u maju,po meni

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:44:59   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: SdZ

Mene nekako privlaci da se beba rodi u martu/aprilu/maju tako da bih trudnocu za te mjesece osjetila i zimi i ljeti. user posted image


i meni je to nekako cini mi se najbolje .. al eto ko dmene su bas ono bile krajnosti... jedna beba rodjena u julu po vrucinama +40 a druga u februaru prosle godine poslije onog velikog snijega ( ko ga se sjecauser posted image ).
aLoba puta sam imala super situaciju sa setnjama bebe... ono sa 1-2-3 mjeseca....jednom jesen jednom proljece ..beba spava ja seoba puta bas isetala pravo ....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 9:52:24   
tijuška
Ja se ne mogu zaliti na vrucine i trudnocu, prva beba je rodjena u decembru, a druga u februaru, tako da su zadnji mjeseci trudnoce bili ugovdni bar ste se tice vremena tj. vrucine. Jedino grijanje u bolnici je bilo malo problematicno, neka deka user posted image
al zato treca beba dolazi, abd u devetom mjesecu ove godine, ufff samo kad se sjetim vrucina a ja ko balonuser posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 10:18:56   
mamina princeza
ja se sjecamd a sam isla na CTG ujutro krenem od kuce prije 7 pa polako da budem prva i vratim se odmah ... morala sammalo hodati a od 9 je bilo bas vruce te godine ...inace sam se ja kuhala u trunocama i zimi od vrucine pa mozd ami je zato jos teze padalo...

jesu mi cizme bile dosadne , kaput u ovoj drugoj varijanti al opet nekako meni lakse bilo cini mi se. mozda je to sve subjektivno jer sam se drugi put porodila 15ak dana ranije pa nisam bila toliko nervozna kaoprvi put pa te nervoze nekako bas pmatim :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 10:24:15   
SailorMoon
Ja sam bila trudna od Februara do Novembra i meni super bilo. Uzivala u trudnoci i ljetu. KAd sam postala veca ono zahladilo. kad se beba rodila zima nastala, setnje, uzivanje u bozicnjim praznicima, okicenjim ulicama i sa njom onda ljepo na more u junu (tad imala 7mj). Ma super. Planiram abd i drugo tako

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 10:27:12   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja se sjecamd a sam isla na CTG ujutro krenem od kuce prije 7 pa polako da budem prva i vratim se odmah ... morala sammalo hodati a od 9 je bilo bas vruce te godine ...inace sam se ja kuhala u trunocama i zimi od vrucine pa mozd ami je zato jos teze padalo...

jesu mi cizme bile dosadne , kaput u ovoj drugoj varijanti al opet nekako meni lakse bilo cini mi se. mozda je to sve subjektivno jer sam se drugi put porodila 15ak dana ranije pa nisam bila toliko nervozna kaoprvi put pa te nervoze nekako bas pmatim :)

iste godine sam se i ja porodila 2008 i to nekih 7 dana posle tebe,kako vidim po stickeru,i sjecam se dr mi rekla da setam po sobi,a meni sunce upeklo u glavu,nije bilo roletne.a tu noc kad sam rodila doslo do promjene vremena nagle,tako da smo mi morali paliti grijalicu kad kupamo bebu,kad sam je donijela kuci

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 10:32:09   
sporty mamaa
Ja mislim da je lakse zimi. Ja sam oboje djece rodila po najvecoj vrucini, i poslije prvog sam rekla drugo cu rodit zimi sto posto, a opet me potrefilo ljeto. i to deveti mjesec ne moze gore, cijelu trudnocu sam se przila.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 11:16:15   
Nedi
Meni se oba puta gotovo isto potrefilo...1. put od marta do decembra a sad od januara do pocetka novembra. Znam da mi je prvi put bilo jako tesko raditi iako sam bila tek 4 mjesec zbog vrucina koje su te godine bile nesnosne.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 14:00:41   
CombatKitten
Meni je prva trudnoća i termin je početkom jula i drago mi je zbog toga. Kad se sjetim prvog trimestra i mučnina i ružnog vremena dolazak zime, depresija teška. Sad jedva čekam proljeće. Baletanke ili japanke na noge i pravac Jezero kad bude vakat, i sad već duša hoće na nos da mi izađe kad obuvam čizme, čarape, nekad muž mora pomoći.
Jedva čekam da se sunčamo.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 14:24:18   
moja suncica
Mislim da je najbolji vrmenski period za trudnocu 1.zima,2.proljece, 3.ljeto
Moja trudnoca je trajala novembar-august, super podnijela i radila gotovo do kraja.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 14:26:21   
malena27 RR
Moja trudnoca je trajala od kraja decembra do pocetka avgusta....definitivno pred sami kraj, na 40 stepeni, nije bilo lako...iducu trudnocu, kad bih mogla birati i planirati, bila bi zatrudnjivanje u proljece...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 14:35:56   
calahoe
Prva trudnoca od aprila do januara,puno lakse podnesena,ljetni period nisam imala veliki stomak,dosle jesen,pa zima cura se rodila u januaru.Idealno po meni , do proljeca je bila toliko velika da smo mogle puno vremena provoditi vani,na ljeto vec sa 6 mjeseci isli na kupanje regularno.Druga ,koja se nakon 3 izgubljene trudnoce cekala kao ozeblo sunce pocela u oktobru zavrsila hairli u julu.Puno teze podnesena,valjda i zbog stalnog osjecaja straha da ne daj Boze ne krene opet sta po zlu,a bogme i vise se godinica u ovoj trudnoci imalo.Od aprila kad kod nas u Hecegovini upekne ja sam stalno umirala od vrucine,ma dzaba klima dzaba sce.Super sam ja pokretna i mobilna bila al valjalo je izdurati one ćalopeke do sredine jula kada sam se porodila.
Moj izbor bi bio ,ako se vec moze planirati ,onda biti zimska trudnica ,meni bilo puno lakse

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 14:37:17   
HAHA
Ljetna definitivno,drugi put se porodila 27.11.do marta izludila u kući.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 16:05:23   
Emmy
Kad god, prelijep osjećaj, koji ne može poremetiti niti jedno godišnje doba....... Ali, ipak, pitanje je ljeto ili zima, bila trudna i u ljeto i zimi, jedino mi je zbog manje odjeće ljeti lakše bilo....

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
13.3.2013 22:39:36   
rose 87
kraj trudnoce jesen-zima,malo bezveze kad se porodis nemozes setati jer je hladno idealno bi bilo porod u proljece ali...

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoca ljeti/zimi
25.3.2013 17:04:54   
fikolino
Meni je termin u proljece, i taj mi je period najljepsi jer mogu sa bebicom setati, ne moram dugo sjediti kuci a naravno mozemo i na more otici :)

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *