|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 18:33:29   
gordana goca
zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 18:35:52   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: gordana goca

zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*

Zašto nisi radila urinokulturu? Ne bih se usudila da pijem antibiotik bez nalaza urinokulture. Konsultuj ti drugog dr.

(odgovor članu gordana goca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 19:26:36   
Cenzura83

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: gordana goca

zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*

Zašto nisi radila urinokulturu? Ne bih se usudila da pijem antibiotik bez nalaza urinokulture. Konsultuj ti drugog dr.

Slažem se, traži da radiš UK. A nabavi sebi čaj od josifa pančića- kod bakterija u urinu za djecu i trudnice fenomenalan je. Ja sam imala i bakterije i leukocite 10-12, ali sam s tim čajem uspjela riješiti i dovesti urin u normalu.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 19:44:57   
manfri
a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 19:55:01   
lady_bubamara
Draga moja ovo je samo mali problem u trudnoći u odnosu na one koje sam ja imala! ni sama ne znam koliko puta sam imala upalu mokraćnih kanala, urin mi je uvijek grozan, ležala u bolnici na samom ulasku u 3.mjesec što zbog upale mokraćnih kanala , ciste na bubregu i upale pankreasa i evo dobro sam ,osmi mjesec sam, a problema sa mokraćnim kanalima imam svako malo! ZNAČI prvo trebaš uraditi urinokulturu, to pod 1. , a pod 2. ako imaš neku bakteriju ono što ti doktor da piješ kako bi ubila tu bakteriju moraš piti, jer naravno da postoje lijekovi koji se smiju uzimati u ranoj trudnoći, ja sam pila palitrex 2x na dan po jednu a bila sam čini mi se 17. sedmica trudnoće i hvala Bogu nije naškodilo bebi.... ALI molim te prvo uradi urinokuturu da znaš kakvu bakteriju imaš. I ONO NAJBOLJE nađi taj čaj od Josifa Pančića za trudnice ja ga pijem od prve upale do danas, on nije škodljiv i nije štetan trudnoći ,i jako je dobar! Sretno draga i no sikiriki urinarne infekcije kod trudnica su česta pojava.

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 19:57:13   
Medi_87
Gordana ako ti pise da imas dosta bakterija trazi da uradis urinokulturu, koliko znam ampicilin nije stetan za trudnice to bi trebalo da stoji naznačeno i na uputstvu, a Ferrum ti je vjerovatno dala radi manjka zeljeza

(odgovor članu gordana goca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 21:24:32   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa


(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 21:33:23   
jasminah
Meni je svaki urin koji sam radila u trudnoci bio pun bakterija, poslije uradim urnukulturu, a ona sterilna. To je glupost nemoj da se brines.

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: problemi u trudnoci...HELP
24.5.2013 23:26:50   
Dalia_88
Kod mene na nalazu isto pisala dosta bakterija. Meni moja Dr. kaze uzmi 2-3 dana po 2l brusnice pa cemo ponoviti nalaz ako ne nestanu onda antibiotike. Tako uradim za 3 dana nema bakterija. Ona je to objasnila nesto kao samo povrsinski su bile ne znam sta je mislila pod tim ali nije ni bitno.
Nemoj da se brines, skoro svaka zena ima bakterije u trudnoci.

_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 8:27:50   
Cenzura83

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa



U Sa ne znam, kod nas imamo fine tete u apotekama, koje ako ti treba naruče. Ja bih možda vidjela u onoj biljnoj apoteci kod katedrale, ako je jos uvijek otvorena, davno sam otisla iz Sa, tako da ne znam sta se sve izmijenilo user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 10:11:28   
manfri

IZVORNA PORUKA: Cenzura83


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa



U Sa ne znam, kod nas imamo fine tete u apotekama, koje ako ti treba naruče. Ja bih možda vidjela u onoj biljnoj apoteci kod katedrale, ako je jos uvijek otvorena, davno sam otisla iz Sa, tako da ne znam sta se sve izmijenilo user posted image



Ih misa mu ! U svakom slucaju Hvala puno raspitat cu se , pa valjda nadjem negdje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 10:55:25   
Hannan
Nadjoh na forumu pa kopiram :
-"čaj od J. Pančića ima kupiti u apoteci Luprivit na čošku preko puta gorenje nebodera, zelena kutija, oko 5,5 KM, i čak nije ružan user posted image "
-trzni centar Tom u Lukavici

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 11:29:01   
manfri

IZVORNA PORUKA: Hannan

Nadjoh na forumu pa kopiram :
-"čaj od J. Pančića ima kupiti u apoteci Luprivit na čošku preko puta gorenje nebodera, zelena kutija, oko 5,5 KM, i čak nije ružan user posted image "
-trzni centar Tom u Lukavici



Hannan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast hvala

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 12:10:41   
Naida8
Pozdrav svima.. nova sam na RR, 9. sedmica tek.. Uradila sam nalaze i krv mi je uredu (zeljezo 24, a meni se zamanta svaki put kad se ustanem :)), ali urin mi nije ok.. Poviseni leukociti, mutan, puno bakterija, onda pise nesto opalescira.. uglavnom, kada sam doktorici odnijela da mi iscita nalaze ona kaze da je sve ok. Ja pitam za urin, ona kaze da je svim trudnicama los nalaz urina, da pijem tecnosti i cekam da samo prodje.. Trazila sam da radim urino kulturu opet za sedmicu-dvije - kaze nema potrebe.. WTF??

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 12:29:13   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Naida8

Pozdrav svima.. nova sam na RR, 9. sedmica tek.. Uradila sam nalaze i krv mi je uredu (zeljezo 24, a meni se zamanta svaki put kad se ustanem :)), ali urin mi nije ok.. Poviseni leukociti, mutan, puno bakterija, onda pise nesto opalescira.. uglavnom, kada sam doktorici odnijela da mi iscita nalaze ona kaze da je sve ok. Ja pitam za urin, ona kaze da je svim trudnicama los nalaz urina, da pijem tecnosti i cekam da samo prodje.. Trazila sam da radim urino kulturu opet za sedmicu-dvije - kaze nema potrebe.. WTF??

A koji segment u urinu opalescira????

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 12:55:30   
Naida8
Bjelancevine - opalescira, epitelne stanice - nešto, leukociti 8-10, i bakterije - dosta.. to pise na nalazu..

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 13:52:18   
Sandrich
Naida 8 meni su ti leukociti puno poviseni,ja juce radila nalaze kod mene 2-3,da ti nije upala neka jaka user posted image zenice help
11 sedmica trudnoce,evo dobila sam proliv,triput isla u wc,stomak me boli znate li sta smijem piti na svoju ruku,zaboravila sam??? linex???

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 13:53:43   
Sandrich
i naida sto vise caja,meni je doktorica rekla da mogu bilo koji vocni jer mi brusnica smeta,caj izbacuje bakterije

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 13:55:13   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Naida8

Bjelancevine - opalescira, epitelne stanice - nešto, leukociti 8-10, i bakterije - dosta.. to pise na nalazu..

Opalescira..znači da se pojavljuje u tragovima, skroz slabo, ali postoji....ma vidi...menis u leukociti 10-12..u prvoj duplo gori bili...ma sve bilo ok....sad imam i ja bakterija nešto, nekad pijem brusnicu, vode najviše i tako...šta znam...uglavnom kad daješ urin, nikad, ali nikad!nemoj prvi mlaz urina hvatati, dakle srednji mlaz...i bude sve ok, ima malo i do nas. Ne sekiraj, nije ništa AMAN! user posted image

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 13:56:02   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Naida 8 meni su ti leukociti puno poviseni,ja juce radila nalaze kod mene 2-3,da ti nije upala neka jaka user posted image zenice help
11 sedmica trudnoce,evo dobila sam proliv,triput isla u wc,stomak me boli znate li sta smijem piti na svoju ruku,zaboravila sam??? linex???


hej Sandrich haj bona s rajom na temu Razgovori u ocekivanju bebe-majuser posted image

a za proljev ne znam za linex vjerovatno da se smije al nek ti neko potvrdi, al probaj s kuhanom rizom jacim sokom od sipurka, i tamnom cokoladomuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 13:57:26   
Sandrich
hvala bebice user posted image hajd eto me user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 15:26:35   
manfri
Sandrich kupi PROLIFE bocice u apoteci to smijes piti i regulisat ce ti sve sto se tice crijevne flore a ujedno i proljev . To smiju piti i male bebe a pila sam i ja u prosloj trudnoci ?
Da se n isi nahladila malo ?

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 19:49:26   
Naida8
Tratincica, hvala puno na objasnjenju i ohrabrenju. U utorak mi je kontrola kod ginica, i kontam da cu i poslije nje biti puno mirnija.. Svima zelim blazeno i ugodno drugo stanje bez dosadnih upalica i bolova user posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: problemi u trudnoci...HELP
25.5.2013 21:01:36   
tratinčicaa
Nema na čemu mila, tu sam ako mogu pomoći user posted image Uživaj user posted image

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *