|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoca i voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:33:37   
Alma_27
danas sam naletjela na jako losu cestu kada sam se vozila... bili su neki radovi pa je bilo mnogo rupa, neki grozni makadam i mnogo truckanja u autu. bas sam se zabrinula. ne znam da li da se javim doktoru....
sta vi mislite? imate li vi iskustva sa tim truckanjem za vrijeme voznje u trudnoci?
p.s. ja sam u 20toj sedmici


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.8.2009 10:09:55 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:35:29   
nikita
boli li te ista? 

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:35:33   
mamma mumi
Pa imas li kakvih tegoba? Boli li te stomak? ja mislim da nece nista biti, ne brini

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:40:59   
Ex Yu
ma nece ti nista bit jel te nesto boli krvaris il slicno ??

ja sam se igrala sa stomakom tresla ga zezala se auto vozila 9 mjeseci 2 dana pred porod isla na frizuru u drugi grad ... pa je sve proslo ok ... nemoj misliti na lose i bit ce dobro


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:47:49   
Alma_27
ne boli me nista i ne krvarim hvala Bogu...
imala sam ja ranije neke bolove pa sam morala mirovati oko dva mjeseca (nisam nikada krvarila)... na zadnjoj i predzadnjoj kontroli je bilo sve ok pa je doktor rekao da se mogu ponasati kao i svaka normalna zdrava trudnica i kretati se dokle god mi je to ugodno. stvarno pazim na sve al eto...

i ja se nadam da ne bi trebalo nista biti... ipak je bebica u vodi i ne osjeti toliko to truckanje ali opet da pitam :)

< Poruku je uredio Alma_27 -- 4.8.2009 22:49:22 >

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 22:54:01   
ivanak
Ja sam ti cijelu trudnoću vozila auto i po makadamu i po finoj cesti. Meni osobno nije ništa bilo. Ja mislim da nije to tek tako lako - da će se što dogoditi nakon malo trtrkanja po rupama. Ja sam nosila teške stvari... Najvažnije ti je ne prebacivati težinu na stomak, nego na ruke ili na leđa.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:00:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Alma_27

danas sam naletjela na jako losu cestu kada sam se vozila... bili su neki radovi pa je bilo mnogo rupa, neki grozni makadam i mnogo truckanja u autu. bas sam se zabrinula. ne znam da li da se javim doktoru....
sta vi mislite? imate li vi iskustva sa tim truckanjem za vrijeme voznje u trudnoci?
p.s. ja sam u 20toj sedmici


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



što se nasmija, ne javljaj se dr biće mu šegauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:09:56   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Alma_27

danas sam naletjela na jako losu cestu kada sam se vozila... bili su neki radovi pa je bilo mnogo rupa, neki grozni makadam i mnogo truckanja u autu. bas sam se zabrinula. ne znam da li da se javim doktoru....
sta vi mislite? imate li vi iskustva sa tim truckanjem za vrijeme voznje u trudnoci?
p.s. ja sam u 20toj sedmici


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





što se nasmija, ne javljaj se dr biće mu šegauser posted image user posted image user posted image



pa meni nije sega jer sam do skora bila na strogom mirovanju zbog prijeteceg pobacaja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:22:48   
veeseelaa
to je nešto drugo, taj dio ne pročita
Što onda voziš? znaš da možeš na svašta naletjeti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:31:34   
Hurma
meni je isto rizicna trudnoca i PODVUCENA ZABRANA VOZNJE I PO FINOJ CESTI VAN SARAJEVA... s tim da se i to u Sa svede na min... truckanje izaziva kontrakcije!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:36:23   
tweety
Ako nemaš nikakve tegobe,nemaš razloga za brigu.U prvoj trudnoći sam morala mirovati jer sam bila otvorena 1cm u 5. mjesecu pa sam se što manje vozikala ali me to nije spriječilo da sa 7,5 mjeseci letim avionom i na kraju svega prenesem 12 dana preko termina user posted image U drugoj trudnoći sam auto vozila do pred porod,a i letila avionom user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:37:27   
Anushka
alma svedi vozanje na minimum, a ako osjetis bebicu, nemas kontrakcija, bolova i krvarenja mislim da nema razloga da se brines i mirno sacekaj sljedecu kontrolu.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: voznja po jako losoj cesti
4.8.2009 23:41:38   
myb@by
draga alma i ja sam na pocetku trudnoce imala malo problema sa kontrakcijama i morala sam mirovati.Kada sam usla u sesti mjesec sve se hB saniralo i na zadnje tri kontrole mi je dr. rekla da se skroz normalno ponašam.Čak mi je odobrila i more stim sto mi je podvukla pola sata prije nego sto krenem na put da popijem apaurin od 2 mg.Ja non-stop negdje idem na duze relacije i svaki put popijem apaurin i nemam apsolutno nikakvih problema.Nemoj se bezveze brinuti ako te nista ne boli.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: voznja po jako losoj cesti
5.8.2009 13:03:51   
Alma_27
ma meni je doktor nakon tog mirovanja (taj prijeteci pobacaj zbog bolova) rekao da je sad sve u redu i da se mogu kretati i voziti u autu (ja ne vozim auto zadnjih mjeseci - ne da mi se istezati kada idem u rikverc) na kracim relacijama ali nije nista rekao za to truckanje... ovo je bila kratka voznja ali nisam znala za te radove na cesti, inace ne bih ni isla...

inace, bebicu sam sinoc osjetila i ne boli me stomak (samo donji dio ledja)...

otici cu mozda malo ranije na kontrolu.... nesto kontam da nema potreba da idem bas odmah

hvala cure na vasim odgovorima user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: voznja po jako losoj cesti
5.8.2009 17:39:35   
myb@by
Cim si ti osjetila bebicu onda je sve ok i nema mjesta panici user posted image .

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: voznja po jako losoj cesti
5.8.2009 19:29:15   
ivanak
Ja sam neki dan vidila trudnicu da vozi motor i trtucka se po cesti sa njime.
Ja na tvom mjestu zbog mirovanja ne bi išla na takve loše ceste. Meni u trudnoći, koja je normalna bila, je bilo zadnjih mjeseci zbog stomka teško ići u rikverc.
Ja te razumijem da te strah i da ti je nezgodno. Ja sam zbog takvog mišljenja, da se što loše ne dogodi prvih skoro 3 mjeseca strogo pazila šta radim, iako nisam imala ništa rizično...
pa tako da te razumijem u neku ruku.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: voznja po jako losoj cesti
7.8.2009 12:06:15   
liebevoll
Draga alma, ja te potpuno razumijem, svaki strah u trudnoci nam se cini opravdanim, ja sam npr. na pocetku imala malo jace bijelo pranje, i odmah trcala doktoru misleci da mi curi plodna voda.... a imala prije ove trudnoce spontani.
Sto se tice voznje, u principu mislim da si ok, jer si osjetila bebu, a normalno je da te leda bole. Ja sam u 7. mjesecu dosla autom iz njemacke, i vratila se,i hvala bogu nista mi nije bilo. Zato, pokusaj se malo opustiti i ne misliti previse na to, a ako bas ne mozes otidi doktoru, to je tvoje pravo koje ti niko ne moze zabraniti.
Sretno

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *