|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li sam trudna
26.10.2008 16:15:21   
Enidica
Pozdav !!!

Imaj jedan veliki problem neudata sam a cuklus mi kasni vec mjesec dana radila sam dva testa i obadva su bila negativna ponekad me uzasno boli u dornjen djeli trbuha,a doktoru me strah otici....neko mi kaze da je to sve od prehlade pa mi zato kasnii

javi te molim vasuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.10.2008 17:41:30 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:22:25   
almai
Draga Enidice, provo da ti zazelim dobrodoslicu na forumuser posted image user posted image user posted image
Znam da te je strah doktora, ali jedino on ti moze ultrazvukom reci 100%
dali si trudna ili ne.Mada postoji velika mogucnost da ti ciklus kasni zbog prehlade i nervoze.Ako si jako napeta i puno se sikiras moguce je da je od toga.Primjecujes li ikakve promijene na tijelu,dali ti je muka ili sl. i da li ti je prije toliko ciklus kasnio?


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:22:46   
nikka
Ako su negativni testovi,trudnoća nije,ali obavezno ginekologu jer nije trudnoća jedino što ti se može desiti.
Ako te boli pogotovo nemaš što čekati,pozz

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:22:51   
andji
Enidice ćao vidim da si nova,dobro došla.Prvo nema razloga za paniku,drugo nema potrebe da se bojiš otići dr na pregled.To je samo običan pregled,mada se tebi ne čini tako,i moraćeš prije ili kasnije a bolje prije.Ne vjerujem da si trudna,oba testa su ti negativna iako ti kasni,vjerovatno si se prehladila ili imaš neku infekciju ili neku upalu.Meni se isto zna desiti da ne dobijem mens. ali me boli podnu stomaka ili jajnik desni.Najbolje ti je da zaista odeš dr i da ustanoviš šta ti je,i bićeš mirna,puno pozdrava

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:23:34   
RAJA
Ćao vjerovatno je prehlada ali bi ti savjetovala odlazak kod dok. i meni se isto desilo prije par mjeseci i ništa dobila sam bila je u pitanju samo mala prehlada
sretno

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:26:21   
najjda
mila moja ja ti u pocetku trudnoce nisam imala nikakve simptome kao npr povracanje mucninu malaksavost ...itd tako da ti ja savjetujem da draga odes kod dr pa ces vidjeti sta je  nemoj se plasiti ni stidjeti jer sve je to prirodno ja nisam ni sanjala da ce me muskarac poroditi  sve sam bjezala  od muskih dr pa me to i poklopi mislim da se trebas javiti kod dr na pregled

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:32:36   
Enidica
hvala na dobrodoslicii

da jako sam napeta i nervozna zbog svega sto mi se desava

nekad sam znala da mi ciklus bude i 2x u 1 mjesecu al sad stvarno ne znam sto  mi je imam jako tamnu mokracu i ponekad malo krvi bude dvenom ulosku al da procuri kako treba nista od toga

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: jel mi moze neko pomoc?
26.10.2008 16:49:00   
Mirkica
ja nebih da te plasim ali kod mene je bilo slicno kad sam ostala trudna malo krvi i bolovii u dobnjem dijelu stomaka koji su rasturali , ako vec nisi udata i strah te  onda je ipak bolje da odes doktoru i da znas na cemu si  , mad je meni test od prve potvrio trudnocu koja je bila sam 5 sedmica , a ako ti je opet prehlada i to  je najbolej ici kod doktora , svako tijlo reaguje drugacije tako da moj savjet ti je neslusaj nikoga pravac ginekolog  i puno srece.

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li sam trudna?
26.10.2008 18:26:55   
suncan_dan
ja  bi ti preporucila da odes doktoru, jer ako ti je tamna mokraca, moze bit i infekcija mokracnih kanala, ili neso drugo vezano s mokracnim kanalima. najbolje je da odes ginekologu, pa da ti on sve uz put uradi. nemoj se samo ustrucavat ili plasit. Bit ce sve ok aBd

< Poruku je uredio Dina RR -- 27.10.2008 0:10:59 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li sam trudna?
28.10.2008 19:56:08   
nensy
Draga Enidice dobro nam došla!                                                                  Mislim da si dobila jako puno finih odgovora. Pa tako poslušaj ove fine ženice i pavac kod ginekologa.  Prvi put je jeko teško al  moraš opet kad tad. Bolje prije vidjeti i izliječiti jer neke se greške skupo plate u životu.    Očekujemo da nam javiš kako je sve prošlo !                               SRETNO!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li sam trudna?
29.10.2008 22:59:23   
Anoniman
Možda imaš neku jaku upalu, možda je i cista. Ja sam imala prije 6,7 mj. cistu i znalo mi je kasniti (a uvijek je tačna u minutu) nekih 7-10 dana, ne više, kad ono cista. A možda je i trudnoća.... Riješi se dileme i trk ginekologu user posted image . Javi šta je bilo.

(odgovor članu nensy)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li sam trudna?
29.10.2008 23:11:02   
Apotekarka
Draga moja ja sam imala isti slučaj kao ti kasnilo mi vise od mjesec dana,3 testa negativnsa,podmukla bol kao da cu dobiti ali nista...Od tog postala nerovozna a naravno strah me bilo ginekologu ici i muz me nekako nagovori i odem...Uradi mi ginekolog vaginalni ultrazvuk i ultrazvuk stomaka i nadje 2 ciste koje su razlog kasnjenja menstruacije..Da mi je bilo drago nije al pao mi je kamen sa srca sto sam napokon saznala sto mi je.Nakon pregleda nakon 15 dana kao sto mi je doktor i rekao dobila sam.a evo sad 1 trebam opet mada mislim da ce opet kasniti jer nemam bas nekih simptoma...Zato ti fino ginekologu i rjesi se nepotrebnih briga.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li sam trudna
31.10.2008 15:54:49   
mary78
Cao svima
Ovdje sam nova, ne znam odakle da pocenem. Prije dva mjeseca smo odlucili ( ja i moj muz) da se bacimo na posao i da maratonisemo. Inace moji ciklusi su od 27,28,29 dana nikada u 30 godina nisam imala kasnjenje od 5 dana, i to mi se desilo prosli mjesec i naravno dobijem.user posted image user posted image user posted image
Ovaj mjesec po mojim proracunima uzimajuci u obzir ciklus od 29 dana  trebala sam dobiti juce 30/10 ali jos uvijek nista ( ali nisam mogla cekati i uradila sam test tri dana prije datuma 30/10  tj 27/10 koji je naravno bio negativan).
Ono sta osjecam je slijedece: bradavice su mi osjetljive ima vec 10 dana, osjecam grudi hoce da mi puknu ( ali na dodir nisu pretjerano tvrde), bolovi pred menstruaciju ono pomalo ziga i osjecaj da sam napuhana ko balon-stomak i ledja me bole-krsta prciznije, pa stane, pa sve tako osjecam da cu dobiti svaki momenat.I zeludac me boli..i s vremena na vrijeme osjecam da me zigne do pupka.user posted image user posted image
Hocu da poludim, nemam hrabrosti da uradim novi test jer ako bude negativan poludicu. Sto je najtuznije bojim se da nije se nesto desilo po pitanju hormona...ili ciste..buuu...uzas osjecaj uzas..
Recite mi sta mislite---user posted image user posted image

(odgovor članu Enidica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li sam trudna
31.10.2008 16:00:21   
Okarica
Ćao! Dobro nam došla!
Ja ti preporučujem da uradiš test. Ja sam imala simptome iste kao pred menstruaciju, a ona se nije pojavila. Želim ti puno sreće!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mary78)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li sam trudna
31.10.2008 16:04:39   
marinči
ćao i dobro došla...ja bi ti istoo savjetovala du uradiš test...sretno i javi nam rezultate

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li sam trudna
31.10.2008 21:56:43   
Anoniman
user posted image  moje mišljenje je da si user posted image  Iste simptome sam imala prije mjesec. Trebala dobiti 30.09. i ništa.....isto bole bradavice, stomak kao da ću dobiti, krsta...sve isto. Samo što sam ja uradila test oko 07.10. i odmah je bio pozitivan. Zato mislim da je bolje da sačekaš još par dana (ako možeš user posted image  naravno), ja mislim da je to to i želim ti da si user posted image   user posted image  Javi šta je bilo.....

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li sam trudna
31.10.2008 22:12:31   
Romali
Mary, sačekaj dan-dva pa ponovi test. Moj prvi test za trudnoću je bio negativan, a ja sad imam bebaru iz tog ciklusauser posted image user posted image user posted image . Drugi test nakon 2 dana pokazao veliki plus. Probaj uraditi neki visoko osjetljivi test kao Clear Blue ( u slučaju da nema dugog kašnjenja menstruacije)

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Ruksak
Amam

Mame skolaraca;koliko cesto kupujete djeci ruksake?Svake godine ili po potrebi?Mi smo prosle god.kupili kvalitetan ruksak,koji je i ostao u odlicnom stanju,sad nisam planirala kupovati,ali vidim da dosta mama planira.

Svake godine (42%)

Ovisi o potrebi (45%)

Ostalo (13%)


Broj svih glasova: 98

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *