|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   poledica, padovi...
19.2.2010 11:08:20   
Mamica24
Drage mame nije me dugo bilo a evo i zasto. u Ponedjeljak navecer sam pala niz stepen udarila sam pro guzicom pa glavom. pravo sam se prepala. sa bebom je sve ok, a moja glava ima manju cvorugu-hematom napotiljku. sreca pa nisam pala unesvjest niti sam povracala niti mi je bilo muka. Danas me jos uvijek po malo glava zaboli ili samo zaziga.

jos jutros po pehu udarim s eopet u glavu kako sam se sagela da uzem nesto ispod stola..

Ako neko ima slicna iskustva voljela bih sda mi isprica.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 11:25:51   
veeseelaa
jao mila baš mi je žaouser posted image  nadam se da će bola brzo proći

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 12:58:27   
MELLI
imam ja,ali ja nisam pala na ledu nego na cestiuser posted image user posted image user posted image
Zapela sam na neku šipku koja je virila,i pala.Tada sam bila u 6-om mjesecu trudnoće.Nisam osjećala bol samo strah da ću izgubiti bebu.Pala sam na koljena i laktove, a cijelo vrijeme sam se samo držala za stomak.Plakala sam ko godina,MM se prepao više od mene.Išli smo kući,nekih kilometar možda,ja sam samo ponavljala kako ćemo izgubiti bebu.On jadan me tješio i pitao boli li me šta,valjda jer je vidio na što ličim.Stvarno me ništa boljelo nije.Samo sam molila Boga da se beba pomjeri i da mi znak da je živa.
Nakon nekih pola sata pomaknula se i ja sam tek tada osjetila olakšanje,ali i onu bol koje sam tek tada postala svjesna.Na hlačama sam imala ogromnu rupu,koljena su mi strašno krvarila.u dlanovima sam imala gomilu pijeska,kamenčića, laktovi su bili zguljeni skroz.Bila sam sva prljava ko da sam pala u vreću brašna. Jedva sam skinula poderanu odjeću sa sebe.(tada mi je bilo jasno zašto me MM toliko zabrinuto posmatrao i pitao onoliko puta: "boli li" ? )
Ujutro sam otišla ginekologu,hvala Bogu bilo je sve ok s bebom.
Meni je to bio jedan od najstresnijih dana u životu.

Mamice24 razumijem te u potpunosti.Nadam se da će sve biti dobro.Čuvaj se user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 13:02:15   
Mila_80
drage moje čuvajte se, ja hodam kao po jajima sve me strah da negdje ne zapnem

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 14:43:29   
delfin
IZVORNA PORUKA: Mila_80

drage moje čuvajte se, ja hodam kao po jajima sve me strah da negdje ne zapnem


ovako isto i ja, hodam samo kad moram, hvala Bogu pa su bebice Ok

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 15:00:09   
samedi
i ja sam pala u srijedu ujutro i to na suhom user posted image user posted image user posted image user posted image Pala sam na koljena i dlanove i dobro sam se udarila! malo sam rasjekla desni dlan! pupa me nije boljela ali se nadam da nece biti nikakvih posljedica na bebu! Mamice ako ti je dr rekao daje sve ok,nemoj se brinuti! Desava se i to,samo se trebamo cuvati sto vise! ali ne mozemo ni sjediti 24/7 u kuci a pad se moze desiti i kad krenes npr doktoru user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 15:03:57   
aida.
ah jojjj mamice bas mi je zao user posted image ja se cuvam ko luda, ne izlazim sama cim ima i malo poledice, ili mm ili seku il prijateljicu pod ruku pa izlazim iz kuce... mada se moze desit i u kuci da se padne, nije to mjerilo ni cemu, al eto... Ako Bog da da izdrzim jos koji dan s hajrom pa poslije nek se razbijam user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 15:16:41   
Mamica24
eh drage moje.. ja sam se najvise bila prepala za bebu jer sam ja i na guzu pala i glavom udarila od stepenicu
sad me malo glava boli pogotovo oko ociju al valjda prestane. Jos jutros se dokrajcim od sto zveknem opet glavom.. tobejarabum.
nisam dala da me zrace gore na cum-u bitno je da je beba ok a ja mozda nekad odem snimiti glavu da vidim jel sve na mjestu user posted image user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 15:28:51   
Anoniman
mila čuvaj se bona,hB kad je sve sa bebicom OK

(odgovor članu Mamica24)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: poledica, padovi...
19.2.2010 20:08:45   
Husic10
Pala sam ja pretprosle godine na ledu, trudna , bio mi je 6 ili 7 mjesec...
Spremila se na poso i da se napravim pametna pa da upalim auto da malo odradi i da mi ne bude plaho zima izasla napolje a bilo prava poledica.

Taman dosla do auta da otvorim vrata hop na guzicu a noge pod auto, kako sam se samo prepala , drzim stomak da osjetim nece li se beba pomaci kad ona zabuba otamo , znala sam da je ok...bilo mi je lakse.

Cuvajte se plaho, zbog ovog sto mi je se desilo prvom trudnocom sad sam ko na iglama sto se tice leda...i ne izlazim da palim auto vise user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 15:44:12   
Mamica24
Uh kad se sjetim samo... bilo je grozno.. i sad me guza i glava malo bole al bar mi je čvoruga prošla...

Bebac je hvala Bogu dobro user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 16:13:25   
H...
jel neko pao prije trudnoce???pitam zbog poroda...ja sam se dobro udesila prije godinu dana a sada sam trudna...i dr. mi je tu dijagnozu kicme dobro podcrtala u kartonu i rekla da ce to pisati i na uputnici za porodiliste aBd...imala sam lom trticne kosti fraktura kicme ma svega je tu bilo :((( 

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 16:16:02   
Mamica24
Ma padala sam ja i prije. Jednom sam se slomila na skijanju, kakva Anja Person kako sam ja letila..

Nisam doduše ništa slomila al znam da sam bila sva u modricama i iščašenjima.

Ne vidim što bi to bio problem za trudnoću. Možda zbog opterećenja koje će beba

praviti na tvoja leđa dok bude rasla. Ne vidim ni jedan drugi razlog za brigu..


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 16:18:19   
H...
ma ja sam sada 13.sedmica i vec me taj dio kicme boli po malo...kako ce tek onda da bude za 2 mjeseca ...a najvise sam pitala zbog poroda...jer znam da se sve kosti rasklope pri porodu i beba tacno prelazi preko tog dijela...dal cu moci uopste pripodno??? to me brine...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 16:39:04   
Skvo RR
Nije da te plasim, ali moja rodica je slomila trticnu kost par godina prije trudnoce. Uopste nije bilo govora o prirodnom porodu. Rodila je na carski. To moras obavezno istaci svom doktoru cim udjes u trece tromjesecje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: poledica, padovi...
22.2.2010 19:22:53   
delfin
H..., kao što reče skvo ipak prijavi to dr. J asma prošle odnosno pretprošle godne pala na klizanju, i baš me bolila trtičn akost, ali nisam otišla dr. , to mi se popravilo,(mislim na bol) nakon ljeta, plivanje, more. I sad nemam neikh problema.
Ali je moja kolegici prilikom pada (sa drveta) napukla karlica, i nakon mislim 2-3 godine roddila je curicu prirosnim putem. nisu znali do zadnjeg hoće li prirodno ili carski. Znači postoji šansa i za prirodan porod.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: poledica, padovi...
23.2.2010 10:02:39   
Mamica24
Jooooj i mene još boli ova trtična kost kako sam pala neki dan
valjda brzo prođe.. Tek me sad počela boljeti valjda kako se malo ohladila i otok prošo.

Hahaha evo jedva sjedim na a nije mi ni hodanje milo kad me ovo ovako boli. Morat ću kakve oblogice kući malo stavljati ili malo namazati rakijom pa izmasirati.


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: poledica, padovi...
23.2.2010 12:56:09   
H...
ej drage moje da vi znate da to mene zadnjih 15 dana konstantno boli pa se mm zabrinuo kaze nemas stomaka tek si 13 sedmica a boli te vec sta ce tek biti kad se ne budes vidjela od stomaka neces moci maknuti od kicme...uvece kada spavam ako legnem slucajno na ledja u roku 10min me bol probudi...a prije par dana sam prala prozore i psolije toga nisam mogla sebi doci od bola ne mogu da sjedim ne mogu da lezim al proslo je polako bila sam strpljiva...ma samo nek je meni bebica ok a za ostalo...sta cu kako god da mi bude al dr.vec zna za to i to pise u kartonu a pisat ce i u uputnici aBd...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: poledica, padovi...
24.2.2010 16:14:26   
Mamica24
ista sam ti takva.. ni sjesti ni leći ama ni sageti se da šta dofatim ako mi ispadne... al nek je bebi dobro nas će to već proći..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: poledica, padovi...
24.2.2010 16:24:33   
samedi
auuu mamice,nisam znala da si pala a kamoli da si se toliko udarila i imala otok user posted image user posted image user posted image nadam se da ces se oporaviti i da nece biti  nikakvih posljedica 

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: poledica, padovi...
24.2.2010 16:25:50   
Mamica24
i ja se nadam samedi hvala Bogu za sad je sve ok sa bebicom što je naaaaaaaaaaajvažnije..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: poledica, padovi...
24.2.2010 16:50:40   
sara.at
uh mene je znala cesto ta trticna kost zaboliti pa po par dana boli da nemogu ni da sjedem a nigdje se nisam udarila...
Al jesam prije trudnoce sletila niz stepenice radnici samo nauljili parket u boravku i stepenice a mi imali neke urnebesne papuce klizave ja sam sa pocetka stepenica na "zadnjici" sletila a mm kako je sjedio na stolici ja sam ispred njega stala onako od sjedec kako sam sletila sutradan sve noge crne a sjesti nisam mogla danima ja uvijek na kuku bila user posted image sutradan je mm sve papuce pokupio i u kantu za smece i kupio one gdje imaju gumu ispod a ne ove da ko balerina kroz kucu skacem. Ova me zima omasila vani nisam nigdje pala al sam gledala sto manje da izlezim gdje je klizavo user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: poledica, padovi...
2.3.2010 13:01:29   
H...
ma nek su nama nase bebice dobro i da sve bude hajirli a mi cemo se vec nekako snaci s nasim kicmama i trticnim kostima....
saljemo vam veeeeeliki
user posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *