|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pripreme za porod
2.4.2009 18:37:30   
ena23
Evo nigdje nisam nasla da se na jednoj temi ovo sve spominje....
Drage mame koje ste radjale prirodnim putem (vaginalno), mozete li nama naivnim trudnicama reci sta ste sve radile psihicki i fizicki da bi vam porod sto lakse prosao. Na primjer masiranje medjice, pijenje maslinovog ulja, gledanje snimaka sa poroda itd itd. Da li vam je to sto ste radile pomoglo ili je bilo kontradiktorno? Nas interesuje sve sve sve... Naravno da porod mora boljeti, toga smo sve svjesne ali eto, vjerovatno svaka trudnica sebi moze olaksati na neki nacin, a vi nam ga predlozite user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.9.2012 23:43:25 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 18:45:00   
biloko
E, dobra tema ena user posted image , ja sam cula da kegelove vjezbe pomazu. Koliko su vama, koje ste vec prosle iskustvo porodjaja, a koje ste praktikovale ove vjezbe one zaista pomogle?

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 18:49:12   
Anoniman
iskreno..mozda bi nekome pomoglo meni licno je odmoglo gledanje poroda na youtube-u...prije svega iz tog kadra ti to ne vidis a ja sam  bila user posted image nakon toga 

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 18:51:12   
ena23
Da zato sam upravo i postavila temu, jer se svasta nesto moze procitati, kao ovo dobro ono dobro, ovo olaksava ovo ne... pa nek nam iskusne mamice kazu sta su stvarno radile i koliko im je pomoglo. Eto npr ja sam cula da se treba piti po kasikica maslinovog ulja svaki dan od sedmog mjeseca i da c eonda djete prosto da izleti ko podmazano user posted image user posted image user posted image
nesto mi tesko u to povjerovati user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 18:53:04   
ena23
vjeruj ja se jos nisam usudila ni potraziti "birth" na youtube-u ... kontam ionako cu sve uzivo vidjeti, aBd, za par mjeseciuser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 18:55:22   
biloko
Hehehe, e dobra ti je ta prica sa maslinovim uljem, inace sva jela pravim sa njim...pa mozda i moja user posted image  onda izleti kao podmazana user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 19:15:47   
mnn
IZVORNA PORUKA: biloko

Hehehe, e dobra ti je ta prica sa maslinovim uljem, inace sva jela pravim sa njim...pa mozda i moja user posted image  onda izleti kao podmazana user posted image user posted image













nadam se da če moj maleni brzo izači....gledala sam malo porod..ma nije mene toga strah..samo da sve prodje uredu...najviše se toga bojim...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 19:21:53   
babymia
ja sam pila po kasikicu maslinovog ujutro na taste cijeli deveti mjesec i masirala sam medjicu isto....i bebica je izletila lako,5 min smo bili u sali i gotovo....pa sad kontam da je to od tog maslinovog....

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 19:24:02   
ena23
Hvala na odgovoru babymia... e to ide onda sigurno na moju "to do" listu... ako nista tako cu sebi psihicki pomoc i uvjerit se da ce biti lakse... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu babymia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pripreme za porod...
2.4.2009 19:40:56   
Anoniman
zaboravih najbitnijeuser posted image SEX...muchooooooooos SEXa....muchooooooos pomaze..eto pa uzivajte dok mozeteuser posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 9:38:49   
Skvo RR
Datule....za otvaranje....par dnevno i sve 5...naravno u devetom mjesecu!!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 10:26:25   
Pretty mamma
Ma ljudi moji, kakvo maslinovo ulje, e to su prave bapske priče.
Daj malo logično razmislite, ono što pojedete ide vam u želudac i to izbacujete stolicom. Kakve veze to ima sada sa vaginom??? Ili eto, dijete se podmazalo...
Jedino ako vam psihološki pomaže, pa da dodjete u salu sa uvjerenjem da će vam beba "iskliznuti" jer ste pili ulje...


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 10:49:21   
ena23
vala ako je bilo kome pomoglo i taj neko misli da je bas zato imao lagan porod ja cu to radit, pa sto puta bilo bapska prica... naskodit ne moze sigurno

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 10:53:38   
Pretty mamma
O tome i pričam, jedino psihološki, drugačije apsolutno nikako...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:00:13   
delly
nikad cula za maslinoveo..a kao i sto velis pa bolje da se dole podmazem user posted image user posted image user posted image

ali znam da je kretanje..kretanje i samo kretanje..e to je sigurno da pomaze...evo moj mama zivi primjer..ona je samnome  u trudnoci joj cjelu je kucu cistila jos kuca na 4 sprata...sve stepenice znala ribati i kaze da sam samo izletila..boljeli su trudovi i to je normalno..ali brzo je bilo..i poslje poroda kaze nista ja nisam osjecala..a sa bratom je lezala i malo radila ..al zato se napatila ko konj


ZATO  HODAAJTE....HODAJTE I SAMO HODAJTE...ja hhodam dnevno ..vecinom predvece s mm jer nesmim sama zbog nesvjesica...pocnite sa 30 min ili 20 pa na gore...i pomocice

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:11:55   
škorpija
Hehehe, svaki put kad  čujem to za maslinovo ulje ne mogu sebi doći od smjeha, ali dobro neće sigirno ni naškoditi pa ko može neka pije. Probala sam sa masiranjem međice, ali mi duži nokti smetaju pa sam prestala, a i teško mi je dohvatiti to mjesto.
Do poroda imam još 15 dana aBd, ali uošte o tome ne zamišljam, spavam ko beba i kontam o tome ću razmišljati kad me zaboli, sad nema koristi. Svi kažu da je najbolji recept kretanje,a ja planiram krenuti u intenzivne šetnje tamo 7 dana pred porod,  još uvijek radim i sad mi se baš poslije posla ne šetauser posted image  

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:15:16   
delly
ma setnja je najbolja..i pomaze.. a to ulje ..to je do psihe... jedino dole da se podmaze user posted image  salim se nemojte zamjeriti user posted image user posted image
nego sta je to medicauser posted image user posted image user posted image ???

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:21:25   
ena23
I ja radim p mi se bas nikako ne seta kad dodjem mrtva umorna s posla

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:37:24   
babymia
ma i meni je bilo sega to za maslinovo,ali onda sam citala da ono ustvari utice na elasticnost koze i tkiva.....a ne  iskljucujem da je psiholoski efekat,ali eto,otkad sam to procitala odlucila da probam i ispalo dobro......a hodanje svakako....sto vise to bolje.... 

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:44:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: delilah

ma setnja je najbolja..i pomaze.. a to ulje ..to je do psihe... jedino dole da se podmaze user posted image  salim se nemojte zamjeriti user posted image user posted image
nego sta je to medicauser posted image user posted image user posted image ???


Međica ti je dio između vaginalnog otvora i anusa..ona prilikom poroda popuca ako nije dovoljno elasticna naravno veliku ulogu igra i sama genetika, ali eto nije lose barem pokusati sebi pomoci tako sto ces je masirati..a jos bolje da ti muz pomogneuser posted image i tako spojis ugodno s korisnim

(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 11:54:49   
ena23
Hahahahaha, dadada nasa navalila na muza pa muza... ma dobro si ti, nek i oni ucestvuju u svemu, nece im sigurno biti mrsko "raditi" za laksi porod njihove najdraze user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:02:30   
delly
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: delilah

ma setnja je najbolja..i pomaze.. a to ulje ..to je do psihe... jedino dole da se podmaze user posted image  salim se nemojte zamjeriti user posted image user posted image
nego sta je to medicauser posted image user posted image user posted image ???


Međica ti je dio između vaginalnog otvora i anusa..ona prilikom poroda popuca ako nije dovoljno elasticna naravno veliku ulogu igra i sama genetika, ali eto nije lose barem pokusati sebi pomoci tako sto ces je masirati..a jos bolje da ti muz pomogneuser posted image i tako spojis ugodno s korisnim

hvala.
draga ako on pocne da masira...nece onda biti nista od masaze na krajuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:07:49   
ena23
Pa tamam, namasira kolko moze, a ono sto slijedi je takodjer korisno... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:26:25   
Anoniman
pa o tome vam i priiiiicam citavo vrijeme...zahebite ulja maslinova, datule i masaze sebe same...pustite odgovorno lice za vase stanje da vam pomogne....hormoni iz sperme su jako korisni za otvaranje...orgazam opet izaziva kontrakcije...elem...SEX!!!

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:27:01   
delly
jest ono sto slijedi je najkorisnije i najbolje pomaze...pa nek masirauser posted image user posted image user posted image  il cu ja njega da slomim na porodu ...user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *