|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 12:30:10   
vila_7
Evo,bas me nesto zanima kako se ponasati u drugoj trudnoci ako je prvo bebce jos uvijek bebce!

Mislim na prakticne savjete poput da li je OK i dalje dojiti (na sta treba obratiti pozornost),kako nosati dijete (da li ga uopce nosati),.....i sl.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 12:43:05   
mišur

Između mojih je razlika 25 mjeseci, tako da moj dječak nije baš bio bebče. Nosala ga jesam u početku, dok nije trudnoća postala rizična zbog hematoma, a onda ne. Mazili smo se u sjedećem i ležećem položaju. Ako imaš urednu trudnoću, bez ikakvih komlikacije, ne vidim razloga da ne smiješ nosati bebče, posebno ak ose radi o maloj bebi, koja nije ni toliko teška.
Pripaziš se nekih stvari kojih si se i u prethodnoj trudnoći pazila, i to je to.

Uglavnom, samo da ti kažem da dojenje ne trebaš prekidati nipošto, mada bi ti naši dr sigurno rekli suprotno,  a u vezi sa tim će te najbolje posavjetovati naša Amrino, koja je dojila starijeg dječaka dok je bila trudna. Pošto nje nema često na rr, najbolje je da joj se obratiš na pp.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:12:58   
plava72
Helena je li to što ja mislim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,čestitke od user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:14:29   
Lejla Ka
U zdravoj, ne komplikovanoj trudnoći normalno dojiš i brineš o svojoj starijoj bebi. Sve ostalo ćeš prilagođavati trenutnim mogućnostima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:14:56   
vila_7
ma nije nije..nisam trudna da ne bi postala pomutnja! user posted image user posted image user posted image nego onako planiram al skontala kako cu sa nosanjem i dojenjem pa pitam iskusnije mame! user posted image

kako si ti plavojko?
P.S: tek sad vidjeh da ces biti mama! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   nema te cesto na forumu pa nisam ni znala

< Poruku je uredio helena_7 -- 8.8.2011 13:17:03 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:15:46   
vila_7
hvala svima na odgovorima...i js jednom...nisam trudna user posted image user posted image user posted image user posted image ...... još.......user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:19:44   
vila_7
Plava sad sam gledala slike user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:20:50   
jasmin
Moja cura je imala 7 mjeseci kad sam zatrudnila drugi put.Bas bebce.I s obzirom da mi je trudnoca,hvala Bogu,bila uredna,ponasala sam se kao da nisam trudna.Dojila sam jos uvijek do njenih 10 mjeseci,dakle prvih 3 mjeseca,a onda smo prestali i nije bilo nikakvih problema.Iako do tada nije htjela ni primirisati flasicu,tada ju je prijateljski prihvatila i prisno se druzila s flasicom do svojih skoro 3 godine i onda se i s njom pozdravila.Nemas sta da se plasis.Mala razlika medju djecom je malo vise truda za mamu,ali odlican potez za djecu jer ce imati drustvo.
Sada moja cura ima 4 g i skoro 3 mjeseca,a djecak ce za mjesec i par dana napuniti 3.Svakim danom shvatam da je super sto mi se desila trudnoca,djeca ionako brzo rastu,a moja cura ima drugara.Nemoj da se brines,ako si trudna,sve ce biti super i bice ti jako drago zbog svega.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:23:34   
vila_7
jasmin...hvala,bas lijepo iskustvo! nisam jos ali eto aBd planiramo ubrzo,a ja sam tip koji se voli o svemu raspitati da me stogod ne bi zateklo nespremnu! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:25:28   
plava72
user posted image user posted image user posted image .....e hebiga,ja već počela slaviti heheheh i curama sam rekla,reko helena kao i naša zoe...hajd nek ti je sa srećom planiranje i abd uskoro ugledaš user posted image  user posted image ,ja sam ok za sada ,u 6.mjesecu sam i još uvijek ne vjerujem da sam user posted image ,pomalo provirujem ovdje gdje se piše o trudnoći user posted image ,pusa

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:29:18   
vila_7
hahahah sad opozovi informaciju......nek je storniraju pa aBd opet malo kasnije "pokrenu"user posted image
Imas PP da ne OT.


< Poruku je uredio helena_7 -- 8.8.2011 13:31:19 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:31:26   
jasmin

IZVORNA PORUKA: helena_7

jasmin...hvala,bas lijepo iskustvo! nisam jos ali eto aBd planiramo ubrzo,a ja sam tip koji se voli o svemu raspitati da me stogod ne bi zateklo nespremnu! user posted image

Nista se ne boj,vjeruj mi,jedino sto ces se malo potruditi da oboje budu zadovoljni,ali i to ne traje vjecno.Bebica u pocetku pajki,a dok pajki malenu u krilo i na razmjenu njeznosti.Ja sam imala veliku blagodat pa je djecak bio jako mirna beba,samo da nije gladan,mokar/prljav i sve je bilo super.I ja sam curu stavila u prioritet,znaci mazenje i opcenito ispunjenje njenih potreba.Hvala Bogu,rijetko je iskazivala ljubomoru,vjerovatno jer sam se trudila da joj ne fali paznje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 13:35:01   
vila_7
user posted image user posted image user posted image   ovako bih i ja kad pomislim kako cu aBd!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:08:34   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: helena_7

Evo,bas me nesto zanima kako se ponasati u drugoj trudnoci ako je prvo bebce jos uvijek bebce!

Mislim na prakticne savjete poput da li je OK i dalje dojiti (na sta treba obratiti pozornost),kako nosati dijete (da li ga uopce nosati),.....i sl.



moj potpis ce ti sve reci.
moj stariji sin je imao 1 god i 6 dana kada sam rodila mladjeg.
vjeruj mi nisam nikada zazalila sto je tako mala razlika, da je bilo tesko na pocetku jeste ali sve se da organizovati.

dsta toga je u glavi, a djecu kako ti naucis tako ce ti biti


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:12:27   
vila_7
e ma nije meni uopce nikakva frka kad se rodi aBd,nego kad zatrudnim a mala se jos nosa npr.uz stepenice, jos je dojim i sl.stvari.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:21:21   
R&T@
  Vjerujem da treba misliti i o zdravlju zene...
Trudnoca ipak iscrpi organizam, koji se onda treba boriti s novom trudnocom...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:25:15   
delfin
mislim da nije problem što se tiče nosanja, ako je trudnoća uredna. Moje bebče je poteško, al šta ću moram ga uzeti ponekad iako sma već ušla u 9mjesec. kod mne eće biti razlika 14-15 mjeseci. Mislim da sam višepazila u prvoj trudnoći, sve zaviis kako kreneš od početka, ja u principu i ne sojetim njegovu težinu, mada nije baš lagan. najgore mi je spuštanje u krevtac kad sam sam jer mi s eteško pregeti

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:25:26   
veeseelaa
moj potpis ce ti sve reci.
moj stariji sin je imao 1 god i 6 dana kada sam rodila mladjeg.
vjeruj mi nisam nikada zazalila sto je tako mala razlika, da je bilo tesko na pocetku jeste ali sve se da organizovati.

dsta toga je u glavi, a djecu kako ti naucis tako ce ti biti


sve je to lijepo, razumijem al ovisi i o tome kakva si osoba! dvije godine biti kući na porodiljskom sa tako malom djecom meni bi bilo to mač
Zatim sam mišljenja da se žena nakon jednog poroda treda "dozvati", kako psihički tako i fizički, poraditi na svom tijelu a i na svojoj vagini user posted image  pa meni je trebalo par mjeseci da se ona dozove user posted image  mislim da me razumijete
Naravno poštujem svačiju odluku al eto ja govorim u svoje ime i ne bi da me se pogrešno shvati, sretno svima koje odluče i ovako i onako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:27:13   
lilix
delfin user posted image user posted image , samo da ti mahnem user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:31:50   
delfin
lilix, odmahujem user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:32:35   
vila_7
vesela...ma naravno da si u pravu, mislim meni je super i ako se "desi" , al eto mi smo cekali bas da se odlucimo,i onda sam skontala da sam fakat spremna i fizicki i psihicki.....i opet je kao sto kazes od zene do zene-ja npr. radim , ali kako mi je ovo bebce sve vece i vece meni ga sve zaljivije ostavljati i meni bi bio BINGO biti u kuci i paziti bebice! Jer opet i to je kako sve sebi organiziras-meni biti domacica nije sjediti zatvorena u kuci nego uzivati s djecom,ici na izlete,.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:33:47   
vila_7
delfin...joj sjecam te se jos iz cekaonice! user posted image   Ma ja aBd bude sve OK i uredno,samo normalno se ponasati,malo pripaziti i to je to.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:40:56   
veeseelaa
ali kako mi je ovo bebce sve vece i vece meni ga sve zaljivije ostavljati i meni bi bio BINGO biti u kuci i paziti bebice! Jer opet i to je kako sve sebi organiziras-meni biti domacica nije sjediti zatvorena u kuci nego uzivati s djecom,ici na izlete,.....


heheheh ovaj prvi dio tvog posta je i meni padao na pamet ali sam se jako brzo predomislila user posted image
Opet ponavljam ovisi kakva si osoba, evidentno je da se sa dvoje djece žena teže snalazi nego sa jednim....
Jedno ću negdje i moći organizirati za ostaviti al dvoje male djece malo teže user posted image  a ja opet nisam žena za sjediti kući po cijeli dan i deverati samo po kući a izlet??? daj bona
ja želim mnogo toga, meni izlet malo user posted image user posted image user posted image  
al svakako pri donošenju bilo kakve odluke ovakve vrste treba sa sobom raščistiti

Jasmin ti si bona vjernica prava ti imaš sabura, zato je sve lijepo i proteklo.... bit svega je spoznati sebe, svoje mogućnosti  i tako gariš kroz život

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:42:34   
vila_7
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jasmin ti si bona vjernica prava ti imaš sabura, zato je sve lijepo i proteklo.... bit svega je spoznati sebe, svoje mogućnosti  i tako gariš kroz život


potpisujem


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Druga trudnoća + jos uvijek mala beba
8.8.2011 14:52:53   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moj potpis ce ti sve reci.
moj stariji sin je imao 1 god i 6 dana kada sam rodila mladjeg.
vjeruj mi nisam nikada zazalila sto je tako mala razlika, da je bilo tesko na pocetku jeste ali sve se da organizovati.

dsta toga je u glavi, a djecu kako ti naucis tako ce ti biti


sve je to lijepo, razumijem al ovisi i o tome kakva si osoba! dvije godine biti kući na porodiljskom sa tako malom djecom meni bi bilo to mač
Zatim sam mišljenja da se žena nakon jednog poroda treda "dozvati", kako psihički tako i fizički, poraditi na svom tijelu a i na svojoj vagini user posted image  pa meni je trebalo par mjeseci da se ona dozove user posted image  mislim da me razumijete
Naravno poštujem svačiju odluku al eto ja govorim u svoje ime i ne bi da me se pogrešno shvati, sretno svima koje odluče i ovako i onako


sve to naravno zavisi kakav je ko i sta zeli u zivotu.

ja kada mi se desila druga trudnoca gledala sam na to naravno pozitivno i rekla sebi ok imas dovoljno godina i taman ti je dobro doslo za dvije godine dvoje djece i gotovo.

ja da svog I. nisam tada rodila pitanje je dali bi se odlucila na drugo dijete  put ikada.
a porodila sam se na carski i prvi i drugi put tako da se gospodja nije imala od cega odmarati user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *