|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Produžena menstruacija
7.10.2008 20:40:13   
bella
drage moje,
molim vas za mišljenje: imala sam menstruaciju 2-3 dana sa malo jačim krvarenjem, pa je skoro prestalo, da bi se nakon toga svaki dan pojavilo lagano krvarenje (blijedo krvarenje) sa dosta bezbojnog iscjetka, i tako skoro 13 dana. Tako nešto mi se nikad nije desilo. Ja i muž toliko želimo user posted image . Da li je neko imamo sličnu situaciju. Nešto mi govori da bi mogla biti user posted image , a u isti momenat me to plaši. Šta da radim?

user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:25:54 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 20:47:36   
bella
samo da još dodam, čitala sam da je moguća trudnoća preko menstruacije. A pila sam i macinu travu 3-4 dana, pa možda i to ima neke veze sa produženim krvarenjem.

(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 20:56:25   
mamabb
 
Draga bella,
ako misliš da postoji mogućnost, a ništa nije isključivo, za trudnoću trk u apoteku po test.
A moj ti je savjet da odmah ideš doktoru naročito zato što kažeš da to nije uobičajeno.
Ja nisam imala takvu situaciju, gore navedeno je moje mišljenje a ne iskustvo.
Ljub


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 21:04:27   
Aquarius
Draga moja osim menstruacije nijedno krvarenje nije dobro. Zato trk kod ginekologa da vidiš šta je. Ako si i trudna, što ti od srca želim, moraš zaštititi plod. Meni se jednom slično desilo, odem ginekologu, i ispostavi se da imam hormonalni poremećaj uzrokovan stresom. Ja sam tad studirala i taman je bila sezona ispita i naravno da sam ludila. Naruži mene čikouser posted image , dade mi tablete i to je bilo to.
Pozdrav.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 21:15:54   
Romali
Bella, identična stvar mi se desila prije 2 god. Imala menstruaciju punih 12 dana, baš sam bila prestravljena. Bila kod gina, radila papa test, sve bilo ok. Isto kao kod Aquarius, razlog  je bio hormonalni poremećaj uzrokovan stresom. A stvarno mi se tada desila jedna stresna situacija user posted image . Uradi neki bolji test, ali ipak čim prije idi kod dr. Ja ti želim da si ipak user posted image .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 22:44:10   
bebana27
mene intersuje jutros kad sam ustala pojavila mi se je tamna mrlja na gacicama ali nije krv pa sam se uplasila ne znam da li sam masila temu ako jesam izvinjavam se pomozite mi bojim se da nije nesto najgore

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: produžena menstruacija
7.10.2008 23:58:03   
mamabb
bebana27 ne spomenu da li si trudna ili je to onako?
Ako si trudna i početak trudnoće, može doći do pojave tog smeđkastog iscjetka ili blagog krvarenja naročito u dane kad bi trebala dobiti menstruaciju a to je posljedica usađivanja oplođene jajne ćelije u zid materice. Nisam citirala ali skoro doslovno tako piše u knjizi "TRUDNOĆA" a ako ćeš se ti osjećati mirnijom -otiđi doktoru.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: produžena menstruacija
11.10.2008 17:49:24   
bebana27
ne nisam jos trudna pokusavamo pa cemo vidjeti sta ce biti ali me je uplasila ta mrlja koja se je pojavila samo jedan dan i nema je vise

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: produžena menstruacija
13.10.2008 11:49:08   
zmijica
da li si trebala dobiti M

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: produžena menstruacija
14.10.2008 19:33:02   
bella
drage moje,
prošlo mi je krvarenje, a ja sve mislim da je to zbog macine trave, nju sa pila a nije mi skroz prošla user posted image
sad me užasno bole siseuser posted image

(odgovor članu zmijica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: produžena menstruacija
14.10.2008 22:05:48   
Aquarius
Bella, jesi li sigurna da nisi trudna ??? user posted image
Jesi li išla kod ginekologa ?

(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: produžena menstruacija
8.11.2008 19:22:39   
bella
Nisam, ali se trudimo ponovo...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: produžena menstruacija
8.11.2008 19:24:57   
bebana27
jesi li isla doktoru cula sam sa tu ima jedan doktor jako dobar Dr Haris

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: produžena menstruacija
8.11.2008 22:33:47   
bella
bebana27, da li si ti vec user posted image , nisam bas citala sve postove, vidim da si se javljala na temu produzena menstruacija. Ja bi trebala dobiti user posted image 13.11. pa se nadam da ovaj puta nece doci. Tek tada bi otisla na pregled, a vjerovatno kod dr Harisa. A i njegova supruga radi zajedno s njim, dr Aida.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: produžena menstruacija
9.11.2008 14:02:34   
bebana27
nisam jos trudna trebam da dobijem 12.11 pa se nadam da necu,ali sam mislila otici kod doktora harisa

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu bella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: produžena menstruacija
23.3.2009 7:36:14   
Vedica
prijenos postova

IZVORNA PORUKA: merima85
cao cure
ja imam jedan problem,evo vec 27 dana imam menstruaciju, al nije kao prije nego je jako slaba??? da li je neko imao tako ista slicno???
pozzzzzzzzz


IZVORNA PORUKA: large
to nije uredu nikako,ne znam zasto se vec nisi javila svom doktoru...ja jkoliko znam da sve preko 9 dana nije ok,ali eto on opet zna i ako ti se desavalo vesc prije to onda je trebao poduzeti neke mjere...
ne bih da pametujem,ali meni to nije ok,ako ima tko jos nek se javi....


IZVORNA PORUKA: merima85
ja sam bila na pregledu prije 2 mjeseca,jer mi je tada kasnila menstruacija, a sad mi traje eto 27 dana, da li je to neki hormonski poremecaj???

ja sam vec 9mjeseci u braku i nikako da ostanem 



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: produžena menstruacija
23.3.2009 10:04:11   
Vedica
prijenos posta

IZVORNA PORUKA: bumbarica
Lutke moje zabrinuta sam!! Da vas upoznam sa mojim slučajem. Menstruacija mi je kasnila sedam dana ja se obradovala trudnoća . Međutim u ponedjeljak (16. 03) navečer dobijem. Neka tamna krv, skoro crna. To je trajalo do petka. Mogao mi je biti jedan uložak dnevno. Crna krv, nikad tako nesto nisam doživila. Opet sam se potajno nadala trudnoći. Međutim sad mi je jasno da trudnoća sigurno nije. Od subote mi počinje da teče normalna menstruacija. Boli me stomak, muka mi, ma svi simptomi menstruacije. Evo do danas (Ponedjeljak 23. 03) imam normalnu menstruaciju. I to mi bas lije. Stomak me pravo boli. Danas mi je po kalendaru osmi dan kako imam mesntruaciju. I teče i dalje. Strah me sto ne prestaje? jeste li imali takvo iskustvo? Inače moja menstruacija traje pet dana. I to je to. Evo sad osam dana i ne prestaje. Strah me da nije nesto opasno? Nije mi jasno zašto mi se ovo događa. Molim vas pomozite mi. Ako je ko imao slično iskustvo molim vas da podjelite sa mnom. Do kad da čekam da se menstruacija zaustavi? Šta se dešava sa mnom? 


IZVORNA PORUKA: Nedi
bubamarice najbolje da je odes kod dr i vidis o cemu se radi, ima raznih slucajeva npr moja mama je dobila menstruaciju ( normalnu) kad je bila trudna sa mnom. I nasa prijateljica je imala 4 mjeseca i nije ni znala da je trudna dok nije pupo narastao. Obe su rodile zdravu djecu.....u svakom slucaju sretno 


IZVORNA PORUKA: ledy blue
moja zaova je tri mjeseca dobijala mensturaciju a bila trudna,,ali to nisu bile kao prije takvog intenziteta...
ja bi ti iskreno preporucila da odmah posjetis ljekara, jer mislim da ti to ipak malo dugo traje...
nemoj da te ja zabrinjavam,,,ali me zanima kada si bila kod ginekologa zadnji put...
jer znam i da tzv cokoladne ciste mogu prouzrokovati ta krvarenja mimo ciklusa.
molim te obrati se ginekologu, ipak je kompetentniji od nas.
javi sta je bilo.



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: produžena menstruacija
23.3.2009 10:18:29   
Crvena
Draga bumbarice, prije svega dobro doslauser posted image .
Moj ti je savjet da odes svom lijecniku i njemu ispricas ovo sto si i nama. Ipak ce ti on najbolje pomoci. Mi sad mozemo samo nagadjatiuser posted image
U svakom slucaju od srca ti zelim da se sto prije obradujes jednim plusicemuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: produžena menstruacija
23.3.2009 14:08:06   
bumbarica
Tak sam sad vidjela da su mi prebacili temu. samo nek je nisu ukonili. Ja mislim da nije u redu da mi mestruacija traje osam dana. Nevjerujem da ce prestati za nekoliko dana. Nikad mi nije toliko dugo trajala.sta mislite kad da odem kod ginekologa? Sad ili kad mi prođe menstruacija?

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: produžena menstruacija
23.3.2009 22:53:07   
ledy blue
moj ti je savjet da odes sto prije, jer ne mora te pregledati, mozda je dovoljno za pocetak da mu pojasnis o cemu se radi a on ce vjerojatno znati sta da radis dalje.
sretno, i javi nam sta se desava

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: produžena menstruacija
29.5.2009 20:41:46   
Crnogorka
Ja evo od 23. aprila praktično krvarim (tada mi je bila zadnja normalna men.) i od tada stalno po malo se pojavljuje kr,  svakih 12 dana dobijam men. i na kraju kad sam posjetila doktora rečeno mi je da su se jajnici skroz napunili od silnih hormona (radila dva puta vantjelesnu)... eto, koliko god su nam dobre sve te silne inekcije toliko su i loše! Žensko!!!! Uh user posted image bijesna sam više!

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: produžena menstruacija
30.5.2009 8:43:30   
delfin
Ne znam šta bih ti rekla. Meni se jednom desilo da sam krvarila preko 20 dana, samo po malo, prvo su bili ubjeđeni u trudnoću jer je endometrij bio zadebljan i"taman" ali test pokazao  -. I nakon mog insistiranja na hormonima, ustanovim da imam povišen PRL i Hipofunkciju štitne žlijezdeuser posted image .
A gin. kojije vršio pregled nije ni preporučio vađenje hormona, nego mi samo propisao neki hormonsku terapiju, dabroston ili sl.
Meni to što je dr. rekao kod tebe malo glupo zvuči. Ja bih da sam na tvom mjestu tražila da mi provjeri hormone, da znaš na čemu si i kako da to sad regulišeš.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Crnogorka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: produžena menstruacija
30.5.2009 16:17:31   
Crnogorka
Pa pošto ni meni nijedan od doktora nije preporučio da vadim hormone posebno ne od štitne žlijezde ja sam sama na svoju ruku uzela uput i što se tiče nalaza putem krvi je 6 a sad ćemo vidjeti šta će pokazati ultrazvuk.
Hvala Delfin u svakom slučaju, no izgleda ako budemo čekali od doktora da nam daju sve što treba onda bi smo se načekali.
Valja će biti bolje i kod mene i kod tebe, ma, kod svake žene koja bi željela svoju bebicu!
Hvala!

Pet godina u braku, pokušavamo još uvijek dobiti dijete al ništa - meni i suprugu uskoro 40 godina... valjda ćemo uspjeti...!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: produžena menstruacija
2.5.2010 19:16:13   
nency
cao... imam problem i nzm sta da radim... imam skoro 17 godina, i stupila sam u seksualni odnos sa svojim deckom. menstruacije mi nisu redovne, i kao i skoro svaka druga i ova je kasnika. nisam imala skoro 3 meseca, i kada sam napokon dibila javila se u obliku smedjeg sekreta, medjutim nije prestajalo i posle par dana pocela je da tece i krv. trenutno mi traje 17 dana, i nzm sta da radim... moze li bilo ko da mi pomogne??? pls

(odgovor članu Crnogorka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: produžena menstruacija
2.5.2010 19:23:27   
koka i po
Ja sam kao djevojka imala neredovne menstruacije da bi  mi kao udatoj ženi ustanovili nepravilan rad jajnika.S obzirom da si stupila u sex odnose savjetovala bih ti da koristiš adekvatnu zaštitu jer se može lako desiti da zaneseš a da ne znaš.Moj ti je savjet da odeš ginekologu i da ako ima bilo koja smetnja otkloniš na vrijeme jer sam ja radi toga imala velikih problema poslije.Ne bih da ti dajem dijagnoze jer nisam kompetentna za to ali u mom slučaju bile su ciste koje su rasle i koje sam morala operativno otkloniti.

(odgovor članu nency)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *