|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 16:52:18   
nejra84
Drage moje,znam da ova tema već postoji ali u njoj se govori o uzrocima prijevremenog porodjaja a ja bih htjela da me utješite i pišete svoja iskustva o ovoj ne tako lijepoj temi. Naime, ja sutra aBd ulazim u 33 sedmicu trudnoće i prije dva dana sam na kontroli dobila dijagnozu PRIJETEĆI PRIJEVREMENI POROĐAJ. Razlog su kontrakcije koje i pored gyniprala i magnezija ne prestaju i kako dr.kaze od njih mi vodenjak moze veoma brzo puknuti i da ne vidi svrhu da me šalje na i.v.tokolizu jer to ne može spriječiti pucanje vodenjaka!? Beba je hB super, veći je nego bi trebao biti (2 500 gr) i u ovoj situaciji mi je to neka olakšica mada znam da kilaža nema toliko veze koliko razvijenost bebe tj.organa. Dr.kaže da izdržimo još 10 dana tj.do 34 a ako izdržimo do 36 sed.bit će super. Strah me je jako, mirujem i razmišljam i plačem stalno.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 17:01:18   
Medić*
Pijes li apaurin uz tu terapiju ?

Nemoj plakati jer ce nervozom pogorsati situaciju jos vise. Odmaraj i miruj max. Osjecas li ti te kontrakcije ? Imas li kakve bolove? Od kada si na toj terapiji ? Iskreno se nadam i zelim da izdrzite do ulaska u 9 mj, blizu ste :)

Sto se tijagnoze tice, i male kontrakcije ako imas oni na nalazu pisu prijeteci prijevremeni porodjaj, bar sam tako upratila u razgovoru sa trudnicama.

< Poruku je uredio medic slatki -- 13.5.2013 17:03:18 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 17:34:50   
nejra84
uz gynipral pijem isoptin i Mg. A kontrakcije itekako osjetim i to od 27 sedmice, sad su vec i bolne a pored njih mene stalno boli stomak od pocetka trudnoce i stalno je napet,sad vec ni 5 min.ne mogu stajati a da mi ne bude tesko. Mozda to ima veze i sa lezanjem jer vec 5 sed.mirujem zbog tih kontrakcija. Ne znam, pokusavam misliti pozitivno al opet...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 17:49:55   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: nejra84

uz gynipral pijem isoptin i Mg. A kontrakcije itekako osjetim i to od 27 sedmice, sad su vec i bolne a pored njih mene stalno boli stomak od pocetka trudnoce i stalno je napet,sad vec ni 5 min.ne mogu stajati a da mi ne bude tesko. Mozda to ima veze i sa lezanjem jer vec 5 sed.mirujem zbog tih kontrakcija. Ne znam, pokusavam misliti pozitivno al opet...

Ako ti može biti da ležiš i čuvaš trudnoću, onda lezi i ne mrdaj!
Uzimaj terapiju, misli pozitivno i sve će aBd biti dobro. user posted image u istoj sam situaciji kao ti, samo sam ja u 16 ned.trudnoće...i ne mogu sebi da priuštim luxuz da ležim, imam već jednog mališana koji me treba non stop...al kad me zaboli stomak, kao što me sada boli, popijem Mg, apaurin i ležanje! Ne mrdam se. Smiri se, pogledaj neki film, ne misli....Držim ti fige, i tebi i sebi user posted image

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 17:56:44   
Dz3ni
Evo da te malo utješim ima nas još. Imala sam tešku trudnoću, blage kontrakcije i apaurin od 12. sedmice čini mi se, kasnije sve gore i gore. Porodila se tačno u 36. sedmici, a bebica hB živa i zdrava, teška okruglih 3000 g i duga 50 cm, sutra slavi prvi rođendan user posted image

Ni ja pred kraj nisam mogla da stojim duže od 5 min, imala sam osjećaj da ću se raspasti sa svakim korakom koji napravim. Važno ti je ostati pozitivna i ne sikirati se radi bebice. Sve obaveze što imaš prebaci na muža ili koga god, a ti se namjesti u najudobniji mogući položaj koji ti odgovara i neku knjigu u ruke, ili film nebitno...samo skreni misli od ružnih misli, ništa dobro od njih nemaš. Izguraćete vi to, pa još samo malo... user posted image user posted image user posted image

P.S. I ja sam nedonošče, rođena u 7. mjesecu sa 2400 g, sa nerazvijenim plućima, pa evo me sad hB ništa mi ne fali, čak ima i viška user posted image user posted image

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 18:09:00   
melin

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo da te malo utješim ima nas još. Imala sam tešku trudnoću, blage kontrakcije i apaurin od 12. sedmice čini mi se, kasnije sve gore i gore. Porodila se tačno u 36. sedmici, a bebica hB živa i zdrava, teška okruglih 3000 g i duga 50 cm, sutra slavi prvi rođendan user posted image

Ni ja pred kraj nisam mogla da stojim duže od 5 min, imala sam osjećaj da ću se raspasti sa svakim korakom koji napravim. Važno ti je ostati pozitivna i ne sikirati se radi bebice. Sve obaveze što imaš prebaci na muža ili koga god, a ti se namjesti u najudobniji mogući položaj koji ti odgovara i neku knjigu u ruke, ili film nebitno...samo skreni misli od ružnih misli, ništa dobro od njih nemaš. Izguraćete vi to, pa još samo malo... user posted image user posted image user posted image

P.S. I ja sam nedonošče, rođena u 7. mjesecu sa 2400 g, sa nerazvijenim plućima, pa evo me sad hB ništa mi ne fali, čak ima i viška user posted image user posted image

i ja sam ovo isto prosla i porodila se u 36-3 dana beba rodjena 3kg i 47 duga(nedonosce)
sad ima 3 god i naprednije je od vecine svojih vrsnjaka i hvala bogu na prste jedne ruke mogu nabrojat koliko je puta bila bolesna
tako da drzim ti fige cuvaj se jer na kraju se isplatiuser posted image


_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 18:14:48   
nejra84
user posted image Sretan rodjendan maloj bebani i sve najljepse. Vjeruj da mirujem, samo lezim,odem na wc i uzmem nesto da jedem kad sam sama i to je to. Al pored tog lezanja ja imam bolove i ta stezanja i to me izludi. Vjerujem da je trudnicama koje vec imaju djecu dosta teze al opet izdrze tako da tratinčica, drzi se, probaj kako da iskombinujes da ti neko pomogne s malim bar na par sati dnevno. Ti si jos u "malim" tjednima i sto se sad vise pazis kasnije ce biti lakse. Hvala vam na podrsci,nekako imam osjecaj da me niko ovdje oko mene ne razumije jer svi su imali super trudnoce i ne mogu da shvate da moram da lezim,jer po njim, kako cu se porodit ako ne hodam, ma ...

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 18:21:54   
nejra84
melin, da je pitam, jel beba imala nekih problema nakon rodjenja, jel bila u inkubatoru!? 36 sedmica je super, sve je vec razvijeno, ostatak se bebi samo deblja. Mene je strah da to ne krene ranije. Bar da dodjemo do 34. onda cu bar malo odahnut

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 18:40:25   
melin
ovdje gdje ja zivim sve prije 38 sedmice se tretira kao prijevremeni porodjaj
cim sam se porodila stavili su je u inkubator medjutim nije bilo potrebno odma su je i izvadili bila je mozda pola sata
poslije je sve islo super nikad nismo imali niakvih problema osim sto se vodi kao prijevremeno rodjena...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 18:55:43   
nejra84
Bravo za malu ljepoticu. Ja bih bila prezadovoljna sa 36 sedmica i aBd docekat cemo ih, tako smo se dogovorili moj bebi i ja. Najvise me je strah tih komplikacija koje prate nedonoscad al moramo misliti pozitivno i bice sve aBd dobro. Hvala ti

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 19:05:18   
melin

IZVORNA PORUKA: nejra84

Bravo za malu ljepoticu. Ja bih bila prezadovoljna sa 36 sedmica i aBd docekat cemo ih, tako smo se dogovorili moj bebi i ja. Najvise me je strah tih komplikacija koje prate nedonoscad al moramo misliti pozitivno i bice sve aBd dobro. Hvala ti

samo npred hrabro
zelimo vam puno srece
user posted image

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 19:40:41   
Ninushka
Nejra, evo i ja sam u sličnoj situaciji...samo ti si u mnogo perspektivnijoj. Ja sutra, a po nekima sam već danas, punih 26 sedmica...i doktor mi je na prošloj kontroli rekao samo da izdržimo do 33...a eto ti si već tamo...

Ja sam na gynipralima, pijem ih 5* dnevno...i trebala bih piti 3*1 apaurin, ali ja pijem po potrebi, uglavnom pred spavanje..ili izbjegavam uopšte...mada, izgleda da mi to nije pametno....

Javi nam se na temi razgovori u ocekivanju bebe... vjerujem da ćeš dogurati i više no što misliš...samo miruj...
Evo ima nasjoš koji smo prikovani za krevet... meni je čak rađena i serklaža u 23 sedmici..ali zbog kontrakcija pijem lijekove..

Sretno mila i tebi i meni..i svima namauser posted image

(odgovor članu melin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 19:48:49   
Ninushka
I da, imam kraj sebe i malog dvoipolgodišnjaka, pa se mama i sveki smjenjuju...ali budem i sama..

Ručak, suđe i sve sve sve sam prekrižila...ležim...nekad malo duže sjedim...šta ću...

Jedina prednost je što mi mužek neće više prigovoriti da ne zna napraviti bešamel sos, da ne zna oprati i napraviti divan špinat...napraviti lijepu, sočnu čorbu, lijepe noklice za supu...ma divota..eto ti prednostuser posted image

Sretno maco i ne brini...šta god da bude, biće što biti mora...a biće dobro...ovo ti je neka moja mantra.
Sretno maco!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 20:14:50   
nejra84
Hvala mila, ja pijem gynipral 6x 1/2 i isoptin 3x1 zbog gyniprala,mada ga ja uzimam jednom il dva puta,zavisi. Moj muz isto sve radi mada mi ga ponekad bude zao,nije neki kuhar al mama uskace kad stigne i tak, to mi je najmanja briga sada. Nego, jel ti imas kakve bolove? Mene osim sto kontr.zabole jos me i cijeli stomak nekako kao iznutra boli a da ne govorim kako me bebini pokreti znaju boljeti,pogotovo jer se ovih dana smjestio negdje oko kukova pa me bas boli a tek to da ne mogu ustati do wc kako treba jer me kosti dole nisko uzasno bole cim stanem na noge i krenem hodati, ma haos. Nije to za ne izdrzati fizicki koliko je tesko odgonetnuti jeli to normalno ili ne. Uh, al se ja raspisah, hvala na podrsci i drzim nam svima fige, da doguramo bar do 37

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 22:07:14   
jasminah
Meni je sa dvije trudnoce bila slicna situacija i hvala Bogu dva zdrava bebceta. S prvim djetetom od 29 sedmice na svakom nalazu je pisalo preporucena hospitalizacija. A izgurala sam do 38 sedmice s prvim i 39 s drugim. Nemoj da se brines to ce bitii dobro, miruj koliko mozes. I mene su pravo kontrakcije bolile, i probadalo me je sa svih strana :) Ima i jedna pozitivna stvar u tome, jako lako ces da se porodis :)

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 22:18:38   
M kao Mama
draga moja nejra terašiu pij, redovno, uključi i apaurin da te dodatno umiri i smiri, dosta magnezija, i što više da ležiš na lijevom boku,
ja sam imalal konrakcije od 4 nedjelje, znači nisam ni znala da sam trudna, rodila u 39 nedjelji, a nikad aneću zaboraviti rječi mog dr A. brojimo do 27 nedjelje, da nam je dogurati do 27, a ja dogurah do 39, dodoiuše ja sam bila i na tokolizi 10 dana,

samo polako, ne znam da li su ti predlođili injeiciju koja se daje sad nekako a u slučaju prijevremenog porođaja, a koja ima svthu da podupre bebina pluća, sretno draga moja

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 22:42:58   
nejra84
Nije mi dr.nista o toj injekciji govorila mada mi je to cudno jer gdje god citam uvijek se trudnici da ta inekcija za svaki slucaj. Ne znam,cudno mi je i to sto me nije slala ni na ctg da se vidi koliko su jake te kontr.,nista, samo je rekla da ne

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 22:48:05   
nejra84
vidi svrhu da me salje na tokolizu jer vodenjak ako ce puci on ce puci,ne moze ga to sprijeciti. Moja dr.vazi za jednu od najboljih dr.u gradu i s obzirom da sam vec jednu dr.sa pocetka trudnoce zamijenila ne znam dali mi je pametno da idem i nekom trecem, ne znam

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 22:49:04   
Medić*
Je li privatno vodis trudnocu i kod koje dr ?

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
13.5.2013 23:17:33   
nejra84
Da, privatno kod dr.Blitvic u Tuzli

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 12:31:41   
kula
Nejra i ja sam na terapiji radi kontrakcija od 16. sedmice i to pijem gynipral 4*1/2 i apaurin ujutro, također imam dijagnozu prijetećeg prijevremenog porođaja.Sada sam 30. sedmica.
Radila sam do marta, tada otvorila bolovanje i kako sam bila kod kuće, stanje se popravilo. Onda me pozovu sa posla radi nekih dogovora i ja prekinem rudničko, da pozavršavam svoje obaveze, ali mi daju otkaz...
E možeš misliti kako mi je bilo....kontrakcije su mi se opet pojačale, stalno sam osjećala stiskanje stomaka, sve to usljed preživljenog stresa i povrijeđenosti...
Samo ti mogu reći moraš smanjiti stres na minimum i ležati...naravno da je bolje kada se porod desi iza 36.sedmice, ali ni u 33. nije ništa strašno,.

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 12:48:46   
veeseelaa
ništa ne brinite, uz terapiju će sve biti ok, sretno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 12:50:59   
nejra84
Draga kula, bas mi je zao zbog otkaza, nazalost to je jedino moguce u ovoj nasoj drzavi, ne znam sta bi s onim da zena dok je na trudnickom i porodiljnom ne moze dobiti otkaz?! Al doduse, kod nas se sve radi mimo zakona tako da...
Znam da su 33 sed.super jer sam citala da se bebe rode i sa 27, 28 sed.pa opet sve na kraju bude ok, al mene je strah komplikacija mada su one moguce i kod "terminskih" beba. Al bice sto biti mora,a bice dobro. Kao sto neko gore rece.
Sretno mila i tebi i meni i svima nama, nek nam se bebice rode zive i zdrave aBd, sve ostalo ce polako doci.
P.S. ja danas bebu osjetim skroz nisko, dok hodam tj.odem do wc, imam osjecaj da ce mi sve ispasti a osjecam je i gore oko rebara!?! Normalno ili...

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 12:52:17   
Leva
Ja ovu dijagnozu imam od pocetka 9. sedmice. I hematomi i krvarenja u prvom tromjesecju osim kontrakcija se tretiraju pod istom dijagnozom..
Nejra pokusaj se sto vise opustiti, tvoja beba je Bogu hvala u mogucnosti da prezivi ako krene prijevremeni porodjaj i to je vjeruj mi veliko olaksanje user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prijeteći prijevremeni porodjaj
14.5.2013 13:14:56   
kula
Samo se smiri, hodaj laganim koracima, ne diži ništa teže od kašike...
Jesu li ti provjeravali stanje grlića? Ako je grlić održan, to je onda dobar znak i ostavlja ti još malo vremena....

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *