|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bolne grudi
9.7.2008 11:16:12   
maxi
trudna sam mjesec dana i od svih simptoma trudnoce imam samo bolne grudi ali jako, jako bolne. Ima li neko neki savjet za olaksanje bolova?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bolne grudi
9.7.2008 11:21:47   
IvaG
Čestitam na trudnoći, savijet nemam, ne znam.. probaj masirati

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bolne grudi
9.7.2008 11:33:57   
glavobolja
Negdje sam na nekom forumu čitala da su neke žene stavljale kupusov list na grudi, te da im je odlično pomagao. 

_____________________________

Zahra

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bolne grudi
9.7.2008 11:38:03   
maxi
hvala na savjetu - i ja sam cula za kupusov list ali radije cu trpiti ovu napetost i bol u grudima nego stavljati kupus po ovoj vrucini user posted image  a valjda ce proci

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bolne grudi
9.7.2008 11:51:14   
IvaG
joj to su slatke muke i ja bi da sam trudna i da me bole, sve bi izdržala!
Uživaj draga moja, mani se cica, malo masiraj, biće ti lakše, a to je sve normalno u trudnoći

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bolne grudi
9.7.2008 11:58:57   
IvaG
maxi, evo našla sam nešto na netu, možda pomogne, a i bila sam u pravu kod savijeta, dakle:
  • što su grudi veće, tim je važnije da budu dobro pridržavane, kako bi se spriječilo rastezanje ligamenata, što može dovesti do "visećih" grudi. Stoga je izuzetno važan dobar podupirući grudnjak. Neke trudnice se osjećaju udobnije ako nose grudnjak i tijekom spavanja.
  • provjerite da li vam grudnjak odgovara. Dojke se mogu povećati u relativno kratkom vremenu, pa ćete možda morati mijenjati veličinu grudnjaka i nekoliko puta. Dobar grudnjak ne smije stezati, niti se urezivati u kožu.
  • možete nježno masirati grudi
  • ako osjećate vrućinu u grudima, možete si olakšati ako na njih stavite hladan oblog ili vrećicu leda zamotanu u ručnik
  • neke žene primjećuju da ugodnije "nose" vlastite dojke ako izbjegavaju konzumiranje kofeina (u kavi, čaju, napicima koji sadrže colu)
  • ako primijetite otekline, crvenilo, posebno bolna mjesta na dojkama, svakako konzultirajte liječnika


(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bolne grudi
9.7.2008 12:00:15   
maxi
nadam se da ces i ti uskoro vidjeti user posted image  

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bolne grudi
9.7.2008 12:01:51   
maxi
hvala Iva, pokusat cu sa hladnim oblozima. A u grudnjaku spavam vec nekoliko dana i pomaze user posted image

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bolne grudi
9.7.2008 12:03:13   
Rene
Draga maxi, CESTITAMuser posted image   i sretno. Mozes kupus staviti navecer, ne moze naskoditi. Opusti se i uzivaj.

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bolne grudi
9.7.2008 12:18:06   
idana_85
Ma proci ce to maxi, i ja sam imala isti problem na pocetku, posebno kad bih lezala na ledjima pa podjem da ustanem....muke zive, ili da me neko dotakne.....samo kad se sjetim, jadan mm....ali nakon tri mjeseca je sve to proslo s mucninama. Ne brini, samo se strpi, kad se tusiras po koji min tusem samo dojke masiraj i bice ok....

(odgovor članu Rene)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bolne grudi
9.7.2008 12:44:08   
maxi
haval svima, puno ste mi pomogle. Odmah mi je lakse kad sam cula da su i druge imale ista iskustva. Pozdrav

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bolne grudi
9.7.2008 16:20:32   
Babyy
drage moje skoro pa sam mesec dana trudna i imam bolove u grudima to znam da je normalno , al da li je normalno da imam ne bas stalno i ne bas jake al medju vremenu imam cudne bolove u stomaku oko pupka i u donjem deo stomaka dali je to normalno

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bolne grudi
9.7.2008 16:30:17   
suncan_dan
Neznam, ja mislim da se kupus samo stavlja ako su upaljene grudi (kad se dobije mlijeko) mene su isto jako bolile u trudnoci, samo sam masiralala sa uljem s kojim sam masirala i stomak (al ne pupak) ono da ne popuca koza.

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bolne grudi
9.7.2008 16:31:19   
suncan_dan
Ja mislim da je normalno, jer se sad sve razvija. al ako nisi sigurna otidi pregleda.Pozz

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bolne grudi
9.7.2008 18:26:25   
glavobolja
I ja također vjerujem da su bolovi "normalni", ali ja bih na tvom mjestu posjetila doktora. Tek tako da ne razmišljaš o tome. Sretno i bezbolno.

_____________________________

Zahra

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bolne grudi
10.7.2008 9:15:02   
maxi
citala sam da su normalni ti bolovi u stomaku jer se maternica siri. Lice na menstrualne bolove

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bolne grudi
10.7.2008 12:52:08   
IvaG
Lokacija: Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj >> Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
Imaš ovdje podijeljena iskustva

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bolne grudi
10.7.2008 14:31:20   
lida
Ništa ne brini stomak te boli zbog toga što se maternica širi i prilagođva tvom bebaću.
Alarmantno je ako nedaj bože poćneš krvariti.a grudi stalno bole i to je normalno.

Ćestitam vam na user posted image i uživajte.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bolne grudi
11.7.2008 23:28:41   
majahodzic
Draga maxi,nemas razloga za brigu.Mene grudi bole citavu trudnocu i na vjezbama smo ucili da masaza pomaze i to kruznim,laganim pokretima od vanjskog ruba prema bradavicama.Meni je pomoglo,pa probaj.A to s kupusom je stari narodni lijek za upaljene grudi zbog dojenja.Pozdrav

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *