|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Meditacija
16.9.2011 21:15:28   
Mjeseceva Pratilja
Meditacija je tehnika rada sa umom. Ako um posmatraš kao alatku, tada je prvi korak pre nego što počneš tu alatku da koristiš da je pobliže osmotriš; razmotri kako ona funkcioniše i za šta bi mogla da se iskoristi; zatim počni da je koristiš na što je moguće efikasniji način. Meditacija je prirodan način upoznavanja sa umom, istraživanja i razumevanja načina na koji on funkcioniše, a zatim i poboljšavanja njegovog rada putem vežbanja. Zaista je potrebno mnogo truda da bi se uvežbao um. Koliko si godina recimo dopuštao umu da tumara tamo-amo po sopstvenoj volji. Možeš li da kažeš svom umu: "OK, dosta je bilo brige, od sada hoću da misliš samo srećne misli -- od sada nećeš ići na onu stranu na koju ti hoćeš." Ja to ne mogu. Jesi li ti sluga ili gospodar svoga uma?
     Um je moj "vodič" -- on usmerava moje odnose sa spoljašnjim svetom. A meditacija je način da se osveste "vodičeve" slabosti i poveća njegova snaga. Ako zamislite situaciju da slanjem nekog poslovnog čoveka na kurs o menadžmentu popravljate njegovu sposobnost upravljanja firmom -- onda je meditacija jedan (neprekidni) kurs o upravljanju samim sobom.
     Baš kao što dizanje tegova ili džogiranje čini telo snažnim, isto tako meditacija čini um snažnim. Dobra stvar pri svemu tome je da vam nije potrebna bilo kakva specijalna oprema. Ne treba ni da budete nekakva posebna osoba, dovoljno je da ste živi i da vam um obavlja osnovne funkcije. To je sasvim dovoljno za početak.

 
1. Da li vi *konzumirate* neku meditaciju i sta znaci meditacija za vas?
2. Vjerujete li da postoji opasnost od meditacije?
3. Da li znate kada poceti i kada prestati sa meditiranjem?
4. Koliko upraznjavati?
 
I sve ostalo vezano za meditaciju, pisite..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Meditacija
18.9.2011 23:58:10   
Leena
Ne konzumiran, a trebala bih, pogotovo za "tjeranje" ovih loših misli...user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Meditacija
19.9.2011 11:41:05   
samedi
Leena,sta tebe muci draga,kakve crne misli? Meditacija,hmm...

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Meditacija
19.9.2011 13:40:20   
salmy
Privlaci me.....ali ja nemam strpljenja za meditiranjeuser posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Meditacija
19.9.2011 13:50:39   
Anoniman
Tokom studija, kad me je svugdje bilouser posted image user posted image , isla sam i na casove meditacije u BKC.
Prijateljice i ja smo smo to malo neozbiljno shvatale, pa smo se tokom tog dvocasa vise zezale, smijale nego sto smo meditirale.
Sada prakticiram samo namaz, a to mi je najbolji vid punjenja baterija i meditacije.

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Meditacija
19.9.2011 19:27:38   
Mjeseceva Pratilja
Zeljela sam reci da ova meditacija o kojoj je rijec u uvodu moze biti protumacena dvojako..
Naime, prvi nacin tumacenja je onaj sto nam prvo pada na um kada neko kaze rijec meditacija..To je ciko (makar po meni), sjedi turski, sastavljen palac i kaziprst, zmiri, malo se ljuljuska u stranu i govori mmmmm. user posted image
Drugo tumacenje meditacije, ono sto bi meni bilo draze da promuhabetimo, jeste nasa vlastita meditacija..

Leena spominje tjeranje crnih mis, Samedi je zbunjena ili nedorecena, Pahuljica pominje namaz..

Na tv-u sam neki dan gledala prilog o meditaciji..Nazalost na arap. j..Nisam sve razumjela, trebala mi je velika pomoc muza no oni su bas u tom prilogu govorili o religiji i religiji i religijskim obredima kao jednom vidu meditacije.
Moljenje krunice, *tespihanje* ili zikr (tako rekose) pridonosi ciscenju duse, misli, uma, slabi nase porive a jaca nasu duhovnu snagu koja nam je napretek potrebna..
U meditaciji je akcent na duh, dusu, um (ono nematerijalno u nama).

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Meditacija
30.9.2011 17:16:04   
Leena
Sjetih se ove tvoje teme sinoc u tekiji... Da, moja meditacija moze biti zikr, ali onaj ciko iz prvog nacina tumacenja, e za takvo nesto nemam sabura

< Poruku je uredio Leena -- 30.9.2011 17:18:44 >


_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Meditacija
30.9.2011 17:20:43   
Mjeseceva Pratilja
Hm..Da..
Vidis..I ja sam bila jednom ili tri puta (ne sjecam se bas basuser posted image ) u tekiji u Zenici..Zaboravih ime naselja..
I frendice i ja smo se dog da cemo dok sejh bude pocinjao sa zikrom, pratiti ga, pokusati razumjeti znacenje rijeci, zatvoriti oci..I oplesti.user posted image
Neces vjerovati..Bilo je amazing..
Posebno kada je govorio Nema Boga osim Allaha..Osjetila sam bas taj klik, tu konekciju, sponu..Nekako kao da duhovno rastem..


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Meditacija
30.9.2011 17:22:58   
Mjeseceva Pratilja
P.S. Meni je ova tema jako zanimljiva. U toku studija se nije mnogo spominjala i ostala mi je u pamcenju samo naceta..Ovako djahkad mi naleti neki flash i posljednji put kad je naletio, odlucih otvoriti temu..
Zao mi je sto tema nije aktivna. Ne da bih se ja osjecala bolje vec da vidim kako ostale forumasice traze svoju konekciju sa dusom, kako se duhovno ciste i jacaju..
No bolje i jedan kvalitetan sagovornik nego 16 OT-a. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Meditacija
30.9.2011 18:19:55   
Leena
Da, bas to... Posebno kad se nekako koncentrises na tuđe glasove, pa puuuno razlicitih glasova koji u trenu postanu jedan... predivno

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *