|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitanja budućeg tate??
27.11.2008 11:45:49   
tap3ah
Cure, ja bih ako može svašta nešto zapitkivao pa ako nije problem da ne šaram okolo po forumu da sve što me zanima za gđinu trudnoću pitam ovdje??

Sad me tj. nas zanima kako to ide oko pregleda kod ginekologa i porodilšta??

Inače smo iz K. blizu Zenice (BiH) pa se kod nas trudnice najčešće šalju u Zenicu u porodilšte.
E znači gđa ide redovno na preglede gin-u i to je ona klasika vaganje, mjerenje tlaka ... pomalo i UZ i tak to. E pošto smo već zagazili u 20-te sedmice zanima me kako sad to ide dalje??

Uputnica?? Zna li se koji bi je dr porađao??? Ili će to biti onaj koji se zalomi na dežurstvu kada dođe vrijeme??

Toliko za sada od mene, tnx svima unaprijed




_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pitanja budućeg tate??
27.11.2008 14:28:45   
batterfly
Buduci tata,

Ne znam kako to frcera kod vas,pa ne znam da li cu ti uspjeti pomoci oko tvojih pitanja...Ali zelim da kazem da ce to sve ABD ici svojim tokom i da je najbitnije da ona redovno ide na prglede...S obzirom da je zagazila u 20.sedmicu,sad bi trebalo biti sve lakse(osim tvoje zeneuser posted image )....

Na preglede bi mogao ponekad otici i sa njom(kao moralna podrska).Ne znam da li dozvoljavaju kod vas da i muz udje na pregled,ako da,obavezno se od sad spremaj sa njom i zajedno to obavite...

Ja sam inace isla privatnom doktoru,ali znam da u koliko unaprijed ne dogovris sa doktorom oko poroda,da te poradja onaj koji se zalom na dezurstvu!!!
Ja,iskreno,nisam nikad trazila svog doktora da mi dodje na porod,jer mislim da (kako sve frcera u ovoj drzavi,pa tako i oko poroda),novac igra glavnu ulogu...

Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogla,ako ima jos kakvih pitanja slobodno pitaj.....

Svaka cast za brigu buduceg tate!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

LP

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pitanja budućeg tate??
27.11.2008 15:27:17   
MELLI
Dragi budući tata,pozdrav tebi i tvojoj čekalici.
Ja sam sa istog kantona,pa ovako;svi pregledi idu kao i do sada kod vašeg doktora koji će vam kada uđete u 9-ti mjesec dati uputnicu za Zenicu.Moja iskustva sa zeničkim doktorima su više nego pozitivna.
Nikome nisam davala novac niti je to ko od mene tražio,a imala sam dosta fer i korektan odnos od strane liječničkog osoblja.Što se poroda tiče, porodit će je doktor koji bude u dežurstvu.U posljednje vrijeme znam da dopuštaju i muževima da prisustvuju porodu.
Ako te još nešto zanima pitaj.Puno sreće vam želim.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pitanja budućeg tate??
28.11.2008 8:44:59   
tap3ah
IZVORNA PORUKA: mishka

Buduci tata,

Na preglede bi mogao ponekad otici i sa njom(kao moralna podrska).Ne znam da li dozvoljavaju kod vas da i muz udje na pregled,ako da,obavezno se od sad spremaj sa njom i zajedno to obavite...

LP


Pa od 2 pregleda ultrazvukom bio sam na prvom a na drugi sam malkice zakasnio user posted image

A pošto radimo oboje kad ima zakazan termin god gin-a barem popijemo kaficu poslije pregleda (ne idem na doručak da bih mogao otići pred ženicu)

hvala cure na brzim odgovorima

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 4
   pitanje za trudnice
8.1.2009 13:38:13   
eleonor
ej zdravoo cure,,,zene;););)i ja bi da vas pitam da mi pomognete,vi koje ste prosli kroz ovo....vec godinu dana pokusavam imati bebu a nikako ne uspjevam,,zadnje dvije menstruacije su mi kasnile,evo jos iscekujem m...dva dana kasni,,,nemama neke simptome osim velikog stomaka i natecenih grudi..pomozite mi jeli postoji mogucnost da sam trudna...radila sam testove prije nekoliko puta uvijek negativan pa se sad neusudjujem ni uraditi:(:(

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pitanje za trudnice
8.1.2009 13:48:54   
mnn
Kod mene je bilo ovako...ja sam napravila jedno 7 testova i svi negativni i tek 8 je bio pozitivan... simptomi su ti kao da trebaš dobiti pms...imaš pritisak sve te boli...barem je tako kod mene bilo...

najbolje ti je da napraviš test i tada češ znati...ajde u apoteku i kupi test...ako ti kasni par dana onda če ti odmah pokazati ako ne napravi na prvi jutarnji urin pa češ vidjeti...ja sam napravila na ujutro ali sam tokom noči bila na wc milijun puta...pa sam si rekla ma ako sad ne pokaže neče nikada....ajde glavu gore i biče plusičuser posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu eleonor)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pitanje za trudnice
8.1.2009 13:51:50   
Blue rose RR
Eleonor, dobro došla na RR.ba, i nadam se lijepom druženju.
A što se tiče tvog pitanja, imamo cijeli podforum koji se tiče zatrudnjivanja, bilo je samo dovoljno da isti otvoriš, i malo pročitaš.
Ali helem nejse, na tvoje pitanje najbolje može dati odgovor tvoj ginekolog, pregledom.
Zato hvataj se ginekološke ordinacije, ako sumnjaš u rezultate testova. 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu eleonor)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pitanje za trudnice
8.1.2009 13:52:53   
Nunichi
Ja sam test uradila nakon 7 dana kasnjenja i bio je pozitivan. SRETNO  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *