|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
12.10.2012 14:44:33   
Taii
U 29. sam nedjelji trudnoce i do sad je sve hB bilo ok, medjutim jedan problemcic ( da ga tako nazovem ) imam od samog pocetka trudnoce. Naime i prije trudnoce sam imala vece grudi , nosila sam grudnjak od 85 D do 90 D ( 90 D inace u periodu pred menstruaciju). A onda je tu trudnoca ucinila svoje . Do 4. mjeseca trudnoce jedva da sam mogla nositii ikakav grudnjak jer su me grudi strasno boljele , znala sam se nocu uplakana buditi sa jakim bolovima , pogotovo pri mijenjanju polozaja. Onda su boovi u grudima prestali i posluslala sam savjet prijateljice da probam sa pamucnim grudnjakom , i tako je i bilo. Medjutim ni to nije pomoglo. Cak ni velicina 100 DD za koju bi mi prodavacice rekle da od te nema veca, mi ne odgovara ( korpice su male ). Prije par dana sam se bacila u potragu za grudnjakom za dojenje i opet naisla na isti problem , ne mogu pronaci odgovarajucu velicinu. Ne znam iz kojeg razloga ali kupila sam jedan grudnjak pojacan zicama ( i on je 100 DD ) i eto kao u njega uspijem "uvuci" grudi ali opet ima viska. Zbog straha i prica o tome kako takvi grudnjaci mogu zacepiti mlijecne kanalice nosim ga samo u "posebnim prilikama" kao sto su posjete doktoru. Stvarno vise ne znam sta da radim. I jako bih voljela da mi neka od vas da savjet ako je imala slicnu situaciju....user posted image I da napomenem , ovo mi je prva trudnoca.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
12.10.2012 15:26:50   
Lejla Ka
Taii, javlja ti se jedna također obdarena žena user posted image

Kad sam na internetu naišla na tgovine Bravissimo shvatila sam da zapravo cijelo vrijeme nosim totalno pogrešan broj grudnjaka. Moja realna veličina je bila (tada) 70E, a sada je 75E. Jedini i najveći problem je što u prodavnicama standardnog veša ne postoje te veličine. Ako i naletim na broj obično se radi o modelima koje mi se baš ne da kupovati (tzv. babskim), ili se radi o nekim posebnim modelima koji budu jako skupi. Iskreno, ja sad grudnjake nabavljam preko interneta iz Marks & Sepenser-a. Naručim povremeno 3-4 komada pa me tako dođu po nekoj relativno prihvatljivoj cijeni, i traju mi dosta dugo.

U trudnoći su mi grudi narasle do korpi F, a za dojenje su išle i do G. I opet sam grudnjake nabavljala preko interneta.

Činjenica je da u našem gradu nema odgovarajućih grudnjaka za žene sa većim grudima. Ti brojevi 90D, 100D zapravo samo imaju širi pojas ispod grudi, a korpe i dalje ostaju male.

Jedna sugestija, izbjegavaj grudnjake sa žicom. Ako želiš, izmjeri obim tijela ispod grudi pa mi pošalji na pp, da vidim šta ja imam od svojih dojilačkih.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
12.10.2012 15:53:37   
Taii
Ma ovaj sa zicama nosim samo kad krenem na kontrolu , jer od tezine su mi se grudi opustile pa sama sebi licim na neku babu user posted image user posted image . poslala sam ti pp ( nadam se da si je dobila user posted image )

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
12.10.2012 22:16:37   
Lejla Ka
Nisam dobila pp user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
13.10.2012 0:54:17   
milenium
meni se baš danas pravo svidio jedan grudnjak,činio se ugodan,udoban,sportski,kad tamo... na leđima nije bilo one kopče,već se navlači preko glave,kao onaj top.i odustanem jer ne znam koliko bi mi bilo nezgodno preko glave to svaki put navlačit a ne znam ni je li se zdravo baš svaki put istezat,te dignut ruke,pa provuć,pa user posted image a sad mi žao što ga nisam kupila bar da pokušam kako jeuser posted image a nisam znala da se u trudnoći ne smiju nositi grudnjaci sa žicom,ja takav nosim svaki dan.kakav je bez žice? ako je to onaj platneni,nema šanse da taj nosim,sve bi mi se oslikalouser posted image user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
13.10.2012 11:55:34   
Taii
Ja imam takav jedan top i nisam nesto zadovoljna user posted image a sto se tice grudnjaka sa zicom kazu da ako te jako stisne moze zacepiti mlijecne kanalice...user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
13.10.2012 11:56:34   
Taii
ma kome god posaljem pp ne stigne user posted image user posted image cudno....
ugl obim ispod grudi je 90 cm a preko grudi 115 cm...

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
13.10.2012 13:25:43   
Lejla Ka
Da, grudnjaci sa žicom se ne preporučuju naročito u vrijeme dojenja jer žuljaju i mogu začepiti kanale, a tokom trudnoće mogu izazvati neka mikro nagnječenja, pa kasnije probleme. Moj ginekolog uvijek navija za ove bez žice, al šta će žena kad joj nekad treba žešća potpora. Moji bez žice nisu pamučni, regularni su ovaj neki rastezljivi sintetički paterijal, no ovo sad su već "regularni" grudnjaci, ne trudnički ili dojilački.
Taii, ja imam neka 3 grudnjaka, sa velikim korpama, ali se bojim da su ti ispod preuski jer su veličina 70 user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
13.10.2012 15:02:24   
Taii
steta...ipak hvala ti u svakom slucaju... gledala sam i ja jucer ovu stranicu koju si mi rekla , ali sam malo zbunjena sa velicinama...user posted image definitivno cu morati nesto naci , jer trudnoca odmice, a grudi su poprilicno teske...necu da forsiram ovaj sa zicama , ali necu moci ni bez grudnjaka...user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
14.10.2012 0:16:48   
Lejla Ka
Nadam se da bar malo možeš pratiti engleski pa prođi korake na ovom linku, puno će ti pomoći da skontaš koji ti je zapravo pravi broj. http://www.bravissimo.com/perfectfit/

http://www.bravissimo.com/perfectfit/maternity/fit-video/#

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 14.10.2012 0:27:42 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grudi i velicina grudnjaka u trudnoci
14.10.2012 12:08:37   
Taii
Ok , hvala ti puno...user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *