|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RTG i trudnoća
5.12.2007 15:10:47   
baby
Cao ja sam nova na forumu . Trudna sam 7 sedmica i imam jean mali problem. 22 oktobra mi je bila posljednja menstuacija , 4 novenbra sam imala odnos sa muzem kad znam da smo i zaceli ovu bebu al sam 6 novenbra uradila snimak pete a nisam znala da cu ostat u dugom stanju.za  5 dana moram na kontolu i strah me je reakcije ginekologa jer sam cula bas rengen i nije najbolje radit u trudnoci.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.10.2012 9:49:08 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: rengen i trudnoca
5.12.2007 15:14:36   
Suncica*
Draga moja i ja sam na pocetku trudnoce(dok jos nisam znala) popila kutiju hemomycina(najjaceg antibiotika). To sam rekla doktorici. Posle je rekla da najgore sto moze da se desi je da beba ima srcanu manu.
Hvala Bogu nista se nije desilo, moja Lolika je zdrava kao dren..
Tako da nema potrebe da se sekiras, samo obavezno kazi doktoru sta je bilo..
Mnogo srece..

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: rengen i trudnoca
5.12.2007 15:18:11   
Blue rose RR
Draga baby, mislim da to nije strašno, ali obavezno upozori doktora na činjenicu o rentgenu, i nemoj se strašiti reakcije ginekologa, zato što nisi ti tome kriva, već samo sliijed događaja, na koje ti nisi mogla uticati.
Sva sreća tebi i tvojoj maloj bebici, a ti se punoooo čuvaj.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: rengen i trudnoca
5.12.2007 15:18:57   
baby
Ok hvala puno na podrsci ..... i ja se nadam da je sve ok

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: rengen i trudnoca
5.12.2007 19:14:19   
Ivona
Moja mama je snimala  pluca,ne znajuci da je trudna,pa sam ja evo super ispala!user posted image
Doduse,tu i tamo kihnem i smrcnem u prasnjavoj prostoriji,pa ne znam je li to posljedica zracenja...user posted image ,ali eto zivim nekako!

Salu na stranu!Mislim da se ne trebas brinuti,ali da svakako to trebas reci svom ginekologu.

Pozdrav!

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 14:23:13   
baby
drage moje danas sam bila kod doktora i radila sam ultra zvuk sve je uredu sto se tice rengena kojeg sam radila i jos nesto , nosimuser posted image  user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 14:28:04   
Blue rose RR
VAAAAAUUUUUUUU   BRAVO.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 14:29:51   
Suncica*
Super, bas mi je drago sto je sve proslo kako treba..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 15:51:57   
Ivona
CESTITAM! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 16:27:48   
baby
drge moje nemogu da vam opisem kakao mi je danas bilo kad sam otisla na kontrolu i kad mi je doktorica saopstila : " masallah dvoje " a i imala sam osjecaj da su dvojke i jos sto mi je draze kad je rekla da je sa plodom sve u redu. cure hvalavam sto ste tu i sto mogu svama podjelit svoju radost ,Puno pozdrava i srece za sve user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 16:34:01   
D_K
Cestitam ti i zelim ti lijepu trudnocu i porod..
Ja imam brata blizanca i to je zaista posebna vezanost i ljubav :))

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 16:39:35   
makana
eh pa to je baš za čestituku user posted image
sretno vam sve troma i tati naravno
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: rengen i trudnoca
18.12.2007 22:19:24   
Emina*
Pridruzujem se cestitkama user posted image user posted image user posted image user posted image
Mene bas zanima kako izgleda vise beba na ultrazvuku user posted image user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: rengen i trudnoca
19.12.2007 10:16:13   
baby
Ko dvije mrljice user posted image ,
a danas cu ako stignem staviti na ovaj forum slicicu ultrazvuka

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: rengen i trudnoca
19.12.2007 10:19:08   
Emina*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ajd,jedva cekam da vidim..
Cestitam ti jos jednom..

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: rengen i trudnoca
21.12.2007 18:38:53   
baby
eminice stavila sam slicicu uvz user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: rengen i trudnoca
22.12.2007 10:45:26   
Emina*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Baby,slike su prelijepe,uzv je super..
Cestitam ti jos jednom,i sorry sto to prije ne odgovorih
jer mi komp. nije bio u redu..
Cestitam ti jos jednom na user posted image user posted image i puno srece...

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: rengen i trudnoca
22.12.2007 11:17:40   
baby
Puno hvala na lijepim cestitkama ja bih voljela da svaka zena osjeti to iskustvo i dozivi taj osjecaj i ja naravno zalim svim zenama na ovom forumu puno srece i zdravlja
POZZZZZ........

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: RTG i trudnoća
3.10.2012 9:48:42   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: j_asmina

Pozdrav svima
Trebam ici na RTG koljena, a planiram trudnoću, pa me zanima koliko trebam ili da uopšte trebam čekati neko vrijeme da prođe pa da se prestanem čuvati? Molim odgovor što prije.user posted image Hvala unaprijed


IZVORNA PORUKA: zvončica

Rtg koljena mozes uraditi u prvih 10 dana menstrualnog ciklusa. I nastavljas zivot normalno, znaci bez cekanja i cuvanja. Svakako ce ti staviti zastitu preko stomaka. Sretno user posted image



< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.10.2012 9:49:49 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 7:40:54   
mama4
Pozdrav svima! Evo da podijelim iskustvo s vama, radila sam rtg zuba 27. dan ciklusa, nisam ni pomisljala da sam mozda trudna, sad sam 6. nedjelja i trebam na kontrolu. Pitanje za Baby koji je rtg radila i sta je njoj dr. doktor rekao? Ja sam prestravljena! Nadam se brzom odgovoru i ako neko ima sicno iskustvo da odijeli. hvala!

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 8:01:39   
HAHA
mama4,baby je ovo davno pisala,2007.godine,ne znam je li aktivna na forumu,pa evo moje iskustvo:snimala sam sinuse i uzimala terapiju ne znajući da sam trudna.Otišla sam na pregled po izostanku menstruacije i jedan ginekolog je zagovarao abortus,što je meni bila zadnja opcija ako baš budem morala.Istraživali smo puno po internetu i odlučili zadržati trudnoću.Sve je hB uredu i evo moj uskoro dvogodišnjak skače po sobiuser posted image

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 8:16:23   
mama4
Hvala puno na odgovoru! Ja samo mlim Bogu da nije bilo nikakve stete. Drago mi je da je kod vas HAHA proslo sve u redu, i nadam se da ce i kod mene. Sve najbolje od srca.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 8:18:07   
HAHA
Hvala i vama također,tako sam se i ja bespotrebno brinula.Uživaj u trudnoćiuser posted image .

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 9:50:59   
zvončica

IZVORNA PORUKA: mama4

Pozdrav svima! Evo da podijelim iskustvo s vama, radila sam rtg zuba 27. dan ciklusa, nisam ni pomisljala da sam mozda trudna, sad sam 6. nedjelja i trebam na kontrolu. Pitanje za Baby koji je rtg radila i sta je njoj dr. doktor rekao? Ja sam prestravljena! Nadam se brzom odgovoru i ako neko ima sicno iskustvo da odijeli. hvala!


To je mala doza zracenja kod snimanja zuba, a i pretpostavljam da si imala zastitu, tj. da ti je dao onu olovnu kecelju koja dobro prekriva....prema tome ne brini se....ja to sa strucne strane govorim user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: RTG i trudnoća
30.10.2012 19:43:33   
mama4
Danas je bila prv kontrola, i hvaa Bogu, sve je o.k. Doktorica je rekla da se ne brinem, da u ranoj trudnoci dodje do spontanog ukliko se ostetiti plod. I uputila me na farmakologiju, gdje su mi dali strucno misljenej o zracenju, i rekli da je minimalno i da nema opasnosti. Nadam se da ce neko citajuci moje iskustva razmisliti bolj od mene prije nego ode na bilo koje snimanje. Ugllavnom, moja je preporuka, nikad ne idite drage mame u drugoj polovini ciklusa, ne bih nikom pozeljela ovaj strah koji sam ja prezivjela od trenutka kad sam saznala da sam trudna pa do danas.

hvala i svim trudnicam sretnu i laku trudnocu i jos laksi porod zelim. a mamicama i njihovoj djecice najsretnije djetinjstvoooooooooo

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *