|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   emocije i hormoni (plakanje)
27.1.2008 22:00:10   
Cvrle
Pošto ne stignem pregledati sve teme na ovom forumu, izvinite ako je ova tema već započeta, ali ja ovo moram sa nekim podijeliti i želim da mi se potvrdi da je to normalno u trudnoći.

Juče i danas su mi se desile i predivne i jako zbujujuće stvari. Naime, juče prijepodne se beba malo jače udarala i podignem ja majcu da je malo milkim, i kako on udari tako na tom mjestu stomak skoči (23 sedmica trudnoce) a ja počnem plakati (valjda od dragosti) pa nikako da stanem, e onda se počnem smijati jer se ne mogu zaustaviti plakati, i tako dobrih 15 min, i plačem i smijem se. A danas se istusirala i mazem stomak a na TVu neka pjesma o majci kojoj djeca nisu dosla na praznik (onako, tuzna) a ja vidim da cu poceti plakati pa trk u drugu sobu d ame muz ne vidi,medjutim kada sam pocela jecati dosao je i on, prepao se da mi se nije sta desilo, e onda se opet odvalim smijati. Pa se bojim da mi se tako nesto ne desi i na ulici ili na poslu.

Imate li vi ovakva iskustva i koliko dugo to traje? Pretpostavljam da bi to trebalo biti normalno (bar se nadam) ali čisto da znam šta me čeka.

_____________________________

No sikirli, be hairli!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
27.1.2008 22:07:16   
Emina*
Heheeheh, draga Cvrle.....
Naravno da je normalno....  Kad sam ucila o hormonima trudnoce, vjeruj mi ne zelis ni da znas koja je to kolicina koja pocne da se izlucuje tokom citavih 9 mjeseci...
Pa to ti je,kako nama prof. rece "Simptomi trudnoce = 19 X simptomi PMS-a" , pa ti sada gledaj kako to izgleda.
I ja bih, u jednom trenutku, toliko se smijala od tolike neke srece koja me obuzme na koji trenutak,ali iste sekunde mi suze navru na oci....
U trudnoci kako kazu, i ono sto nije normalno postaje normalno, zato se ti nista ne brini, i nemoj da sikiras svog MM,jer vjeruj mi da oni nemaju pojma sta ce sa sobom kad ti tako nesto radis...
Pa ni oni ne znaju da li da se smiju ili da placu..

Ne znam jesil negdje procitala, ali sam napisala da sam neki dan isla sa MM da setam, i vidjela da je neko odlozio smece na drvece..  Ja sam tako ruknula da placem, ja to tebi ne mogu da opisem..  Suze same lijevale, a ja "Jadno drvece"...  MM je umro od smijeha.......

I samoj meni je to sada smijesno, ali u tom trenutku,kao da mi je neko bubrege izvadio... hihihih

No sikiriki....... 

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
27.1.2008 22:14:58   
Adana
EEEEEE Cvrle!!!!!! Ne da je normalno, nego ne bi valjalo da nije tako!!!! Ja ti neki dan citam sa MM ovaj trudnicki kalendar i odvalim plakati toliko da nisam mogla progovoriti. MM gleda u mene pa mu nista nije jasno...tek kada je skontao da su to hormoni a ne ja poceo me zezatui, i ja ti se onda odvalim smijati, i tako naizmjenicno! 
user posted image    A o filmovima, serijalu Sve za ljubav i slicnim stvarima da i ne pricam!!!!! Zato draga moja no sikiriki sve je to NORMALNO, najnormalnije!!! Pa jeli drugo stanje ili nije?!   user posted image

Pusica veeeelika za sve trudnjacice!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
27.1.2008 23:41:03   
Visnja RR
uglavnom sam smirena i ne drmaju me hormoni..
ali kad sam prije 2 mjeseca od prijateljice dobila link koji preporucujem da sve skinete i pogledate ...eee tekle su mi suze ko Nijagara user posted image

http://www.sendspace.com/file/5mtez4

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
27.1.2008 23:54:23   
Adana
E Visnja Visnja pa bona ne bila!!!!!user posted image  Ja maloprije pricam kako me svasta nesto moze rasplakati, i ne samo ja, i ti stavis ovaj link...ccccc.... Salim se! Divno je! I opet sam malo zaplakala! HiHiHi Hvala, pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 0:02:10   
Visnja RR
Adana  to su one lijepe suzice... i hvala Bogu da ih ima... i  da imamo  ove nase srecice u stomacicima koje nas cine cmizdravicama...user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 8:54:59   
Cvrle
E, hvala vam cure, puuuno. Ma plakala sam ja i ranije, ali ovo se bas ne moze kontrolisati. Pa me strah nekih ispada. Ali Bože moj, razumjeće svako "drugo " stanje :)  Ali svaki put kada tako zaplačem, ipak sam sretna, jer znam šta je uzrok  (onaj mali nogometaš u mom stomaku user posted image )

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 12:13:29   
Anoniman
ja te cvrle razumijem u potpunosti..meni ne prodje dan a da ne pustim jednu suzicu il dvije....
meni se toliko toga desilo u pola godine, tako da se jos nisam navikla (udaja, preseljenje daleko daleko, pa trudnoca)...i sad svaki put kad cujem mamin glas preko telefona ja placem...iako imam mm ovdje pored sebe...ipak su svi koje volim najvise daleko od mene, a ja ne mogu da podijelim ovu srecu s njima, pa placem...a htjela bih da su tu :) evo i sad placem hehehhehe al od dragosti...ljubim vas sve

(odgovor članu Cvrle)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 12:39:06   
makana
ma ja sam user posted image  svaki put kad sam išla na ultrazvuk
jesam li vidjela bebaća ja u plač
svaka emocija me tjerala na suze, tuga, radost
ma to se samo malo stabilizovalo poslije poroda
sad, kad vidim ili čujem nešto tužno posebno o djeci koja su bespomoćna ma ja ne da bih olakala već rikala user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 17:32:29   
haidy
Joj drage moje, sama sam vam takva. I ranije sam bila placa, a u trudnoci sam baaaas. Za svaki sitnicu placem, da me je vise postalo sramota. Ali u poslednje vrijeme mi se desava i da se nekontrolisano smijem, najgore mi je na poslu, sef pored mene, a mene uhvati neki ludi smijeh. Bas sam ko ludaca nekauser posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
28.1.2008 18:34:01   
kana
kratko jasno:Normalauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 13:13:48   
haidy
Drage slatke trudnice, moram se opet javiti na ovu temu emocije, jer mene hormoni nikako ne popustaju, i cini mi se sto trudnoca vise odmice, sve je gore. Mene sve pogadja, sve shavatam licno, cak i umisljam da me ljudi ne vole, bas sam ko ludaca. I samo placem i placem, i trudnoca mi prodje u tome. ne mogu da se opustim, da uzivam jer uvijek nadjem nesto da me grize. A jadan moj muz sa mnom, mora strogo paziti sta prica jer inace moze u meni izazvati erupciju suza ili bjesa. Ja sam ranije bila vesela, nasmijana osoba, ali u trudnoci sam skroz suprotno, i uvijek namrgodjena. vec sam i zaboravila kako je prije bilo. joj, da li ce se ovo promjeniti poslije porodjaja ili cu ostati dzangrizalo?user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 13:42:45   
Sonja
e drage moje ja imam te napade smijeha a pogotovo placa stalno a nisam ni trudna
hahahha
tako da je to u trudnoci normalno
al kad nisi trudan ....hmmmmm
user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 17:09:17   
ebru
Ja sam isto tako bila placljiva,mislim da nije bio dan da ne nadjem neki razlog za plakanje da li se desilo nesto lijepo ili ruzno,e sad sam se vec promijenilauser posted image user posted image user posted image -NE PLACEM VISE

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 18:20:37   
ElmaB
Drage moje!
 
Evo da se i ja pridruzim ovoj temi. Kada sam prije tri godine bila trudna, bila sam uzasno nervozna i razdrazljiva. Sada sam opet trudna, nosim dvojke, i pred kraj sam trudnoce. Ovaj put nisam nervozna, ali sam jako uznemirena i u zadnje vrijeme me i najmanja sitnica rasplaceuser posted image . Onako, iz cista mira. Kazu da je to normalno. Takve promjene raspolozenja desavaju se i poslije poroda, jedno kratko vrijeme. A, posebno sam neraspolozena kada je ovakvo vrijem kao danas. Katastrofa!user posted image
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 19:27:51   
Ivona
Hm...ja jos uvijek nemam tih emotivnih ispada...Iskrena da budem malo me to i plasi-zasto sam ja drugacija od vecine trudnica user posted image  
Covjek nikada nije zadovoljan! user posted image

Imam ja jos 2,5 mjeseca user posted image  ispred sebe...Ko zna?Mozda sve nadoknadim...user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 20:20:17   
akica b
Ma kazu da je to normalno..mislim,i ne bilo..ne kaze se bezeveze drugo stAnje...ali jos mislim da je to individualno..nekom nesto malo teze padne nekom manje i tako...kao i sve u zivotuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 21:13:44   
Lulu_08
Eh ni kod mene nije nista bolje drage moje!!

U pocetku trudnoce sam se tjesila misleci da je to do hormona koji su se tek aktivirali, i da ce proci kada se jednom tijelo navikne na sve te promjene koje nastupe u drugom stanju...

Negdje sredinom trudnoce sam se tjesila misleci da mi je cisto puno obaveza (posao, kuca, "socijalni zivot" itd) te da mi fale mama i tata (koji zive u Holandiji, gdje sam i ja zivjela do prije 10ak mjeseci) za koje sam strasno puno vezana..

Sada se tjesim da je sve do "tezine" i pred-porodjajnog stressa i slicno..

U sustini mislim da je dzaba tjesiti se, nervoza, razdrazljivost, promjene raspolozenja su vjerovatno sastavni dio vecine trudnica (a one koje ne pripadaju toj vecini mogu samo reci: BLAGO VAMA hehehehe)

Dok ne udaram MM dobro je!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
17.3.2008 23:31:22   
ziki
Drage moje, dobro je dok su to napadi smijeha i plača, pa to mi se dešavalo i prije trudnoće. Ja,mada nisam konfliktna osoba, sam još i izuzetno razdražljiva. Tamo sredinom trudnoće sam imala ispad na poslu, mlađu koleginicu, koja mi je inače draga, dovela do suza, u 11 h se pokupila i otišla kući..Muž je do sad bio pošteđen ali sam se prije 10 dana iz čista mira naljutila na njega, htjela da se razvedem, prebacila svoj radni sto u spvaću sobu...dok sam to radila muž je promrmljo da je dobro što mi je na sto postavio točkiće...posle 2-3 sata doš'o na prgovore vratio sto u radnu sobu-trpezaiju al pošto ne kuham...i sve po starom, znaju ljudi šta su hormoni

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
18.3.2008 0:09:34   
Okarica
Ja imam ponekad napad histerije, ali ne plačem baš često. Uglavnom me hvata neka agresivnost. Inače sam prilično mirna i staložena osoba, a sad se brzo posvađam. Valjda će i to proći uskoro.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
20.5.2008 22:15:26   
djokosaurus
Eto, nek nisam i ja jedina ludača/trudnica.
Kad MM pitaju "kako G. podnosi trudnoći", on odmah kaže "ona super, ali mi ginemo".
I stvarno je tako-postala sam nemoguća-tačno se bojim da ću roditi nekog malog živču-toliko sam poludjela od hormona. Moj stariji sin kaže "ok, ako je trudnoća, izdržaćemo, al šta ako ostaneš takva!?"
Jadni moji momci, baš se trude, a ja...ma katastrofa, stalno umjereno oblačna, sa mogućnošću proloma oblaka i grmljavine iz vedra neba...samo bjesnim, a poslije plačem i izvinjavam se svima

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
20.5.2008 23:12:49   
malecka60
Mislim da svaka zena ima poremecaj hormona u trudnoci, aposlutno svaka. To je sasvim normalno. Nemam ispada histerije te nekakvih hirova, ne glumim muzu da mi mora tetositi (jer ima onih koje i to rade). Ponasam se normalno, ali da mogu zaplakati zbog gluposti - istina je.

(odgovor članu djokosaurus)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
21.5.2008 9:38:46   
bubamara80
Moram i ja da se javim inače slabo pokazujem emocije, a mrzim da me neko vidi da plačem ili da me nešto povrijedilo. Ali u zadnje vrijeme....sama sam sebi smiješna...gledam nekakav film sa nekim papagajem koji čitav film traži da se vrati svojoj vlasnici a ne zna da je ptica i da može letjeti i u biti simpatična komedija, na kraju se oni sreću, ona odrasla a ja plačem k`o godina, plačem i mislim u sebi Bože sačuvaj, pa hajde da me pogodila kakva tužna ljudska sudbina ali plačem nad sudbinom filmskog papagaja

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
21.5.2008 9:42:27   
Amelaa RR
Ja sam specificno osjetljiva kada trebam dobiti onda bih za sitnicu mogla plakati...galamiti..A posebno sam osjetljiva na bolesnu djecu,na starije...ma hej...ne znam ...Uglavno kad me podju emocije pucati...gotova sam

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: emocije i hormoni (plakanje)
21.5.2008 10:11:20   
senka27



malecka60 


Mislim da svaka zena ima poremecaj hormona u trudnoci, aposlutno svaka. To je sasvim normalno. Nemam ispada histerije te nekakvih hirova, ne glumim muzu da mi mora tetositi (jer ima onih koje i to rade). Ponasam se normalno, ali da mogu zaplakati zbog gluposti - istina je.

(odgovor [/quote]     user posted image user posted image  isto ovako, potpisujem

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *