|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 15:20:08   
.aida.
user posted image
mislim da je to ima veze sa mojim zacecem, pa bih voljela cuti neki komentar.
ustvari nisam bas debela  samo imam malo veci stomak i mozda koje kilo viska....tjesim se

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:31:05 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 15:32:49   
budućamama
Debljina može uticati na začeće, ali i ne mora. Obično se preporučuje, ukoliko žena ima viška kilograma, da ih skine prije začeća.
Ipak, kažem da to nije pravilo i ne mora značajno smanjivati šanse za začeće, osim ako se radi o izrazitoj prekomjernoj težini koja je inače štetna za zdravlje.

Pravac dobrom ginekologu kojem ćeš vjerovati i strpljivo radi na svojoj tačkici.
Želim ti puno sreće user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:32:11 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 15:33:06   
hanabanana
Koliko ja znam, teže zatrudne one koje su mršave ispod prosjeka.
Bilo bi bolje nemati višak kilograma, jer je u trudnoći teže, budući da se dobiju dodatni kilogrami. Ali ni to nije pravilo. Ja sam se u drugoj trudnoći dobila svega osam kilograma, ali je ne bih poželjela nikome...bila je grozno teška.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:32:24 >
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 15:49:25   
emy
Mislim da tu ne postoji pravilo, ako zena ima problema bila ona debela ili mrsava teze ce ostati user posted image  bez adekvatne pomoci
Sve sigurno poznajemo i mrsavice i buce koje su user posted image  iz prvog pokusaja
Cinjenica je da zene sa pcos koje imaju visak  kg. teze lijece pcos od mrsavica

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:32:35 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 16:27:06   
.aida.
hvala na podrsciuser posted image . ginekolog kaze da kod mene to nebi trebalo biti problem, al iz prica o ovom problemu nekako se tu svstavamn, jer su mi pokusaji uzaludni a sve je ok i samnom i sa partnerom.
al mislim da cu potraziti savjet drugog ginekologa

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:32:46 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 16:41:06   
tikica_69
Utice jedino ako si stvarno iznadprosjecno debela, jer to onda povlaci i neregularan rad stitnjace, poremecaj spolnih hormona i dr....malo viska nikako ne bi trebalo naskoditi

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:32:58 >


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu .aida.)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 18:04:59   
nikita
Mislim da samo pretjerana mrsavost i debljina mogu utjececati na trudnocu !

Ja sam imala 53 kg a visoka sam 170 cm , svi su mi nabacivali da cu tesko ostat trudna zbog mrsavosti ! (i to vecinom deblje osobe, da mi je znat zasto user posted image ) Ostala sam trudna iz prve i kad sam imala spontani pitala sam doktora ima li to veze sa debljinom ON JE REKAO DA NEMA i da me ne zamaraju price drugoh ljudi.
Od toga je proslo 4 mj sad imam 57 kg ,kako ne radim a i slabo igdje idem zbog ove zime brzo sam se udebljala!

Tako drage moje ako niste bas bas pretjerano mrsave ili pretile nemojte se sekirati !

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:33:11 >

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 21:09:52   
sabas
ja se drzim pravila Kako zatrudne narkomanke alkoholicarke .... i ko zna kakvi slucajevi Mi moramo sve po propisima Citala sam da mrsavost-debljina utice na zacece, ja se brojim u one slabasnije Najbolje je negdje na netu naci sta se smatra normalnom kilazom (naravno ne uzimati manekenske proporcije)
Pusice

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:33:23 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 21:12:01   
camm
IZVORNA PORUKA: nikita

Mislim da samo pretjerana mrsavost i debljina mogu utjececati na trudnocu !

Ja sam imala 53 kg a visoka sam 170 cm , svi su mi nabacivali da cu tesko ostat trudna zbog mrsavosti ! (i to vecinom deblje osobe, da mi je znat zasto user posted image ) Ostala sam trudna iz prve i kad sam imala spontani pitala sam doktora ima li to veze sa debljinom ON JE REKAO DA NEMA i da me ne zamaraju price drugoh ljudi.
Od toga je proslo 4 mj sad imam 57 kg ,kako ne radim a i slabo igdje idem zbog ove zime brzo sam se udebljala!

Tako drage moje ako niste bas bas pretjerano mrsave ili pretile nemojte se sekirati !



u potpunosti se slazem isto je bilo i kod mene

a znam par slucajeva i zene koje su morale prvo smrsati pa tek onda da za trudne.
ito pod strogom evidencijom dr.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:33:35 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 21:36:41   
emina99
ej cao cure da i ja koju dodam ma i ja sam medju onima koje se bore da bi ostaleuser posted image  masallah i ima me pa mi je dr rekla da skidam polako kg jer bi i to mogao biti razlog zbog kojeg nemogu ostati trudna pa widjet cemo sta ce bit kad smrsam hoculi uspjetiuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:33:53 >


_____________________________

moja MELIHA se rodila 1 decembra 2009 tesko ali uspjele smo woli je mama njena

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 22:10:08   
Anoniman
Ja sam bila pravo mršava i meni su govorili da ću teže zatrudniti jer sam premršava al ja sam ostala iz prve,i doktor mi je rekao da teže ostaju dblje osobe trudne,a poznajem jednu koja ženu koja je mlada al je debela i doktor joj rekao da je sve u redu i da može ostati trudna al mora smršaviti.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:34:05 >

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
11.2.2009 23:27:03   
stella
Imala sam prijateljicu bas puno debelu i ima djevojcicu par mj mladju od moje Hane.To je od zene do zene,tezina nista ne znaci.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:34:18 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
12.2.2009 0:25:31   
delfin
Ma dokotori samo ako vide da jedna stvar nije baš "idealna" odmah svale na to, uopšte se ne trude da nađu pravi razlog, ako pušiš - prestani pušiti, ako ti muž puši - nek i on prestane, ako si mršava - udebljaj se, ako si punija- smršaj. ako radiš - to je vjerovatno stresuser posted image , uvjek nađu neki razlog - skojim oni nemaju ništa, i ne mogu nam pomoći.
Svi sigurno znamo dosta primjera i premršavih, i predebelih, siromašnih, nezaposlenih, alkoholičara, narkomana, i to im nije bio problem za bebu.
A da zaboravila sam, i mobitel utiče na plodnost user posted image  
Još malo pa će napraviti studiju da li su "crnke"  plodnije od "plavuša" ili duga kosa / kratka kosa user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 12.2.2009 7:34:40 >


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
12.2.2009 16:32:18   
tikica_69
Ja sam sa 48kg ostala trudna odmah...sada sa 68kg ne mogu vec skoro 3 godine user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
8.3.2009 0:13:13   
nerdzen
cao drugari, ja se prvi put javljam na ovaj forum, al sam do sada redovno citala vasa iskustva, koja su mu pomagala i davala nadu. duzi period nisam nogla da zatrudnim i sada sam napokon u 8. sedmici trudnoce,  pored policisticnih jajnika i neredovnih ovulacija! imam malo rizicnu trudnocu ali nadam se da ce s vremenom sve biti ok :) .
kada sam saznala da sam trudna vagalasam teskih 96 kg, do sada sam smrsala 3 kg kako ce od sada biti Bog samo zna. iskreno najveci strah imam od toga da se mnogo ne udebljam i da to bebice nebude stetilo!!!!!
imali neko slicno iskustvo? ovo me mnogo brine

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
8.3.2009 0:27:02   
my_little_baby
da vam se pridruzi jos jedna debela....trudna 8 sedmica..debela predebela...proslu trudnocu sam se udebljela preko 30kg zbog mirovanja,a i inace sam sklona debljanju pa mi ne treba puno da nabacim kilograme...i sta se desilo..ja kontam eh krajnje vrijeme za dijetu..nemogu  se vise vaditi na trudnocu pa porodila sma e hman prije dvije godin..kad ono ja opet trudna...strah me kako ce na kraju zavrsit bojim se i da me tlak ne podje bacati...al vidjet cemo..bice kako je odredjeno.....i da tezim 90kg user posted image

(odgovor članu nerdzen)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
18.4.2009 14:00:23   
bubuli
Ja sam visoka 178cm i imam 90kg...to mi je vrhunac sa kilama...nikad nisam bila mrsavica a svi mi kazu da sam krupna a ne debela,da me visina izvlaci...
Doduse familija sva mi je masala :)
Trudna sam 6 sedmica i bojim se kila nezelim biti ko slon al s druge strane nezanima me izgled samo da bude sve ok...
Imam radnu kolegicu koja je jako debela i rekli su joj da zbog debljine maternica je promjenila polozaj...nikad nije ostala trudna usvojila je bebu...
Sad jel bas to istina ili ne...cinjenica je da bas debljina narusava opcenito zdravlje...

_____________________________



(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
18.4.2009 14:08:22   
LUNA4
bubuli istina je šta si rekla ali evo da te utiješim!
svaki organizam je za sebe jedinstven i nemoraš se bojati,istina da ti kile mogu stvarati problem ali i nemoraju.
Ja sam u prvoj trudnoči ostala trudna sa 63 kg a išla sam roditi sa 105 pa si izračunaj koliko sam kg dobilauser posted image
ali nisam imala nikakvih problema da pače sve je prošlo u savršenom redu,a sada čekam drugu bebu i trudna sam 21 tj i dobila sam 4 kg ali imam milijun i jedan problem,nisko nosim moram mirovati,imam kontrakcije i prijeti mi preuranjen porod....
ali uglavnom što hoču reč sada sa kilama idem po pravilu ali sa hrpom problema a u prvij trudnoči sa previše kg bez i jednog problema.
Tako da se nemoj sekirati tvoj dr če te upozoriti ako bude smetnji.
jednostavno uživaj i čarima trudnoče i svoje user posted image koja če biti sa tobom


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
18.4.2009 15:26:31   
brzamala
Tacno je da kile mogu negativno uticati na zacece jer debljina lose utice na hormone,koji se poremete.To je posebno izrazeno kod zena sa PCOS-om.Kazu strucnjaci da gubitak tezine za ,samo,5%,pomaze da se ponovo uspostavi ovulacija kop ovih zena.Ali moras znati da je to sve individulano i svaki organizam je prica za sebe .Neke zene koje imaju viska po 20 kila lakse zatrudne nego neke sa normalnom tezinom.

< Poruku je uredio brzamala -- 18.4.2009 15:27:54 >

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
18.4.2009 15:54:36   
Anoniman
Nista ne brni, bubuli. Ja sam visoka 170 cm, a zatrudnila sam sa 90 kg (udebljala sam se zbog stitne zlijezde). Zatrudnila sam bez problema. Trudnoca bila bez komplikacija. Nisam imala visok pritisak ili trudnicki dijabetes. Nista. Samo jedi zdravo. U trudnoci sam dobila 8 kg. Porodila se prirodno. A imam 40 godina. Prvo dijete. user posted image

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
20.4.2009 13:04:42   
bubuli
wow svaka cast!!! mislim i na godine i prirodan porod i samo 8 kg,mislim da si fenomen :)
i ja sam se udebljala zbog stitne...kazem ovih sad 90kg je moj vrhunac...obisno sam bila 75-80kg
kile su tu sada,uspjela sam iz prve ostati trudna,pripazit cu na kile al bitnije mi je da izguram do kraja...

_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
20.4.2009 13:41:05   
ninki
Pozdrav!

Evo posto sam nova i željna ćaskanja sa vama trudilicama jer sam i ja jedna od vas želim da kažem da je problem sa debljinom i začećem naprosto individualna stvar. Moja drugarica je imala (i sada ima) dosta viška kilograma. Prije nekoliko godina, nažalost, morali su joj odstraniti jedan jajnik, zbog čega joj je bilo teže ostati  user posted image . Kada joj je doktorica rekla da je njen problem u debljini, a ne u nedostatku jednog jajnika i da mora obavezno smršati najmanje 10 kg još se više razočarala. Međutim, baš taj mjesec nije dobila user posted image  i sada ima jednu malog user posted image  od 3 mjeseca!user posted image   

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
20.4.2009 23:17:14   
delfin
i ja spadam u ovu grupu "ugodno popunjenih"- udebljala sam se 25 kg, imam hipo. Ali i ja vjerujem da debljina nije odlučujuća. A ovakve priče me posebno ohrabruju :)

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ninki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
26.4.2009 13:15:58   
bubuli
prije 2 dana sam se vagala uhhh mog osmjeha nema jos ni grama...istina slabo jedem jer mi se sve gadi,nepovracam al mucnine imam i dok spavam...
trenutno sam na plazma keksu i sarajevskom kiseljaku-to mi ko stima a do nkad vidjet cemo...
voljela bi da prva 3 mjeseca nedobijem nista jer najvise idu kile u drugom tromjesecju i pred sam porod...
osim mucnina ja sam ok...osjecam nadutost i grudi jako bole al sve je to ok...
sretno svim bucama!!!

_____________________________



(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Debljina i zatrudnjivanje
26.4.2009 13:37:49   
Anoniman
Bubuli, i ja sam imala mucnine, a nisam povracala puno, samo ponekad. Bilo je lakse kasnije,  od 4. mjeseca, ali neki cudan ukus je ostao do kraja, pa nisam mogla jesti sve. Narocito meso. Fuj! Ja sam uspjela da se ne udebljam jeduci izuzetno kvalitetnu hranu. Jedem samo bio (organsku) hranu. Narocito pazim na meso. Puno je hormona. Od njega se tovi i covjek bas kako je utovljena i zivotinja.
Zelim ti ugodnu trudnocu, lahak porod i da bebica bude zdrava i vesela.

(odgovor članu bubuli)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *