|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:38:25   
Pikova_dama
Mislim da ova tema nema, ali ako ima, molim da se premjesti gdje treba. Zanima me sljedece, trebam uskoro da rodim blizance i to u 35. sedmici, bice prilicno mali i kako sam shvatila idu u inkubator. Zanima me da li u situaciji kada su bebe u inkubatoru moram izdajati mlijeko ili ce mi ih iznositi da ih dojim i zanima me da li je potrebno da kupim pelene i da im odnesem da im mijenjaju (shvatila sam da oni mijenjaju pelene od sebe poslije carskog 5 dana, ali u mom slucaju to nije 5 dana, vec duze jer bi trebali biti u inkubatoru) . HELP cure :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:44:40   
veeseelaa
sve ćeš info dobiti od njih na pedijatriji
kad su posjete, šta trebaš donijeti i sl
ne bi rekla da pelene donose roditelji
dal će ih biti moguće iznositi iz inkubatora ovisit će o njihovom stanju
možeš izdajati pa da oni bebicama daju kroz flašicu

ne može se sve znati unaprijed, pravila su različa od stanja do stanja bebe

i ne brini, ipak je 35 sedmica u pitanju, haman punih 8 mjeseci a blizanci su jači od druge djece rodjene ranije....
sretno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:45:20   
dambolina
pelene ponesi obavezno, jer ce sigurno mijenjati cesce ako budu imali tvoje. Moja cura je rodjena kao nedonosce i nije bila u inkubatoru, ali je sa nekih 10 dana zivota primljena na pedijatriju zbog bronhiolitisa i upale pluca. Ja sam isla svaka 3 sata da je podojim, a ako slucajno ne bi dojila, ja sam ostavljala svoje izdojeno mlijeko. Sve je stvar dogovor sa sestrama gore.

Sretno sa bebama!

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:46:46   
SREĆNA
Pelene ti trebaju, oni mijenjaju dok ti ne dođeš iz intenzivne i onda ti svoje daš da mijenjaju.Za mlijeko ne znam, nadam se da ćeš ga imati pa kako god ili izdajanje ili dojenje, važno je da je tvoje i da ga imaš, moli setre da ti pomognu.Šta je razlog pa se moraš poroditi prije vremena.Pitam jer i ja imam blizance, rođeni u 38 nedelji.Sretno.

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:50:55   
Bebica11
Ja sam svoju curu rodila u 38. sedmici al zbog nekih komplikacija smo ostale 15 dana u bolnici. Nisu nam trebale TAD pelene, a kazu da sve to ovisi ako oni imaju donacija ne traze a ako nemaju traze.

Izdojeno mlijeko se nosi bebama u inkubator.

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 15:51:56   
Pikova_dama
Hvala puno na odgovorima. SRECNA, moram se poroditi ranije jer posteljice vise nemaju bas neku funkciju, oni sada u 33. sedmici imaju po 1,500kg, dosad su uvijek dobijali na tezini, ali ne nesto pretjerano puno, pa ako na sljedecem pregledu ne budu malo vise dobili, zakazujemo carski. Osim toga, grlic se skratio na 1 cm i prilicno je slab.

< Poruku je uredio Pikova_dama -- 27.8.2013 15:52:58 >


_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 16:04:02   
gargamel
pikova dama, ne znam nista o blizancima, ali sto se tice posteljice, moja nema funkciju vec nekoliko sedmica, tj. prezrela je, ali mi doktor nista nije rekao o carskom, jedna beba je u pitanju, samo mjeri protok kroz pupcanu vrpcu svakih 7 dana..

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 16:09:03   
Pikova_dama
Kako sam shvatila doktoricu, zrelost posteljice nije toliko bitna ako bebe napreduju, medjutim, kod mojih beba je to u zadnje vrijeme malo usporeno. Sto se tice carskog on je opet iz drugog razloga, polozaj beba nije bas idealan za prirodni, postavljene su u obliku slova T. Ja se iskreno nadam da ce na sljedecem pregledu oni dobiti na tezini i da ce sve biti ok, pa mozda produzimo jos koju sedmicu.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 16:21:15   
gargamel
razumijem, zabrinu me na trenutak, jer doktor mi je rakao da je najbitnija pupcana vrpca, a zelim da se porodim vaginalno. moja beba je od pocetka bila jako sitna, sporo dobivala na tezini, doktor je bio siguran da cu se poroditi prije vremena, ali hvala bogu, u zadnjih par sedmica je puno dobila na tezini. ja sam u 38-oj sedmici, od 33-ce beba je dobila 1000gr. nadam se da da ce i tvoje bebice napredovati..user posted image

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 17:09:03   
Pikova_dama
To je divno, hvala ti, za mene prilicno ohrabrujuce...mozda bas sljedeci pregled pokaze poboljsanje :)

Sretno tebi sa tvojom bebicom :)

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 17:39:56   
gargamel
user posted image

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 17:54:20   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: Pikova_dama

Mislim da ova tema nema, ali ako ima, molim da se premjesti gdje treba. Zanima me sljedece, trebam uskoro da rodim blizance i to u 35. sedmici, bice prilicno mali i kako sam shvatila idu u inkubator. Zanima me da li u situaciji kada su bebe u inkubatoru moram izdajati mlijeko ili ce mi ih iznositi da ih dojim i zanima me da li je potrebno da kupim pelene i da im odnesem da im mijenjaju (shvatila sam da oni mijenjaju pelene od sebe poslije carskog 5 dana, ali u mom slucaju to nije 5 dana, vec duze jer bi trebali biti u inkubatoru) . HELP cure :)

Moji blizanci su rođeni u 35 sedmici. Imali su 2,5 kg i 2,250 kg. Bili su dva dana u inkubatoru i još tri dana u toplim krevetcima samo na grijanju. Ja sam pelene donijela, a mlijeko nisam izdajala jer nisam mogla dojiti. Međutim, ti ćeš morati svoje mlijeko izdajati i davati sestrama da im daju, jer se oni ne mogu vaditi iz inkubatora, za to vrijeme koliko je predviđeno da budu.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bebe u inkubatoru
27.8.2013 20:38:43   
palma
Moji blizanci su rođeni sa 35+3, jedan 2750 a drugi 2300 bili su u inkubatoru 6 dana, kasnije su bili na toplim stolovima, trebat ćeš izdajati mlijeko, ja nisam jer ga nisam imala, ako imaš izdojiš i oni im to daju. Trebaju ti pelene ali moći će ti kasnije muž donositi, ne brini sve će ti reći. Ja sam bila u bolnici sa svojim bebama poslije poroda deset dana.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bebe u inkubatoru
28.8.2013 12:32:18   
Pikova_dama
Cure hvala puno... malo se sad zabrinuh kako su moji blizanci ovako mali, sumnjam da za dvije sedmice (do 35.) mogu imati i blizu kao vasi od 2,500 kg i slicno. Naravno, tome se nadam, ali bas me brine. Sto se tice inkubatora, onda cu se ja spremiti ovako kako ste rekle, a vjeruj da za te tople stolove nisam ni znala. Hvala puno na informacijama.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bebe u inkubatoru
28.8.2013 12:38:12   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Pikova_dama

Cure hvala puno... malo se sad zabrinuh kako su moji blizanci ovako mali, sumnjam da za dvije sedmice (do 35.) mogu imati i blizu kao vasi od 2,500 kg i slicno. Naravno, tome se nadam, ali bas me brine. Sto se tice inkubatora, onda cu se ja spremiti ovako kako ste rekle, a vjeruj da za te tople stolove nisam ni znala. Hvala puno na informacijama.


Sve je od bebe do bebe, moja je starija napredovala po toj nekoj mjerenoj UZV težini najviše u poslednje 2 sedmice (700gr) a mlađa po tom UZV mjerenju u poslednje dvije sedmice nije dobila ni gram!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bebe u inkubatoru
28.8.2013 12:43:27   
Pikova_dama
Pa moguce je da ce se to desiti (nadam se), osjecam nekako da mi je stomak puno veci samo u posljednjoj sedmici, iako dosad nisam dobila puno kila, njega bas primijetim da raste, nadam se da i to nesto znaci.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bebe u inkubatoru
28.8.2013 17:05:35   
virgulina
Pikova dama , moja cer je bila nedonosce tezine 2660, bila je u inkubatoru 3 dana na 4 l oksigena i kako rece neonatoloskinja da se adaptira
ja sam jos isla na reviziju jer je ostao dio placente i nije mi naislo mliko tih dana pa su joj davali formulu ali sam je kao izdajala , par kapi je bilo u pocetku
a koliko ce bebe bit u inkubatoru zavisi od njihove zrelosti
biti ce sve u redu sigurna sam user posted image

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bebe u inkubatoru
29.8.2013 22:21:54   
Pikova_dama
Joj, iskreno ja nisam znala da bebe idu u inkubator ako imaju preko 2,500 kg... Nadam se da ce ovi moji biti hrabri i zreli :)

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bebe u inkubatoru
2.10.2013 16:33:43   
SREĆNA
Pikova dama javi nam se.Kako si,Kako su bebe?

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bebe u inkubatoru
2.10.2013 17:14:25   
lala0606

IZVORNA PORUKA: Pikova_dama

Joj, iskreno ja nisam znala da bebe idu u inkubator ako imaju preko 2,500 kg... Nadam se da ce ovi moji biti hrabri i zreli :)

Moj beebac je rodjen u 35 nedelji i imao je 3850, ali je bio 4dana u inkubatoru upravo zbog toga sto je rodjen ranije.


_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bebe u inkubatoru
3.10.2013 8:54:33   
dambolina
to je vrlo individualno. Moja djevojcica je rodjena u 33 nedelji i bila je teska 2030 gr i NIJE BILA u inkubatoru. Bila je u obicnom grijanom krevetu, jedino je hranjena sondom jer nije imala razvijen refleks sisanja. Izasli smo iz porodilista sa tezinom 1910 gr, kad je bila spremna za samostalno hranjenje, tj. dojenje. Svako dijete je razlicito i nema nikakvih pravila. Sretno!

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *