|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnoća bez ploda
18.11.2013 12:26:32   
Trudnica96
Caoo, moze li neko da mi pomogne, ili bar da mi da neki savjet.
-Moja zadnja menst. bila je 22.9. ove godine, 2.10 sam isla svom ginekologu, i nista nije primijetio. Vec kasnije nisam dobila. 13.11 sam otisla na pregled, i ostanovio je da sam trudna, rekavsi mi da je trudnoca 7/8 sedmica. Kako je to moguce, kad mi 2.10. nista nije rekao? I sad je moja trudnoca rizicna, jer je plod 3 mm, a gestacioni mijesak 25 mm. Mozda je to jos rana trudnoca?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 12:35:26   
leona81
?
koliko ti traju ciklusi. 02.10 ti je bio 12 dan ciklusa tako da je mozda tad tek bila ovulacija, mogla si zatrudniti ako si tih dana imala odnose. ali se trudnoca racuna od prvog dana posljednje menstruacije. dakle od 22.09. kad si isla na pregled(13.11) tad se racuna 7 sedmica plus 3 dana. ako je plod 3 mm onda je to odgovara 7 sedmica.

< Poruku je uredio leona81 -- 18.11.2013 12:36:51 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 12:37:44   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Caoo, moze li neko da mi pomogne, ili bar da mi da neki savjet.
-Moja zadnja menst. bila je 22.9. ove godine, 2.10 sam isla svom ginekologu, i nista nije primijetio. Vec kasnije nisam dobila. 13.11 sam otisla na pregled, i ostanovio je da sam trudna, rekavsi mi da je trudnoca 7/8 sedmica. Kako je to moguce, kad mi 2.10. nista nije rekao? I sad je moja trudnoca rizicna, jer je plod 3 mm, a gestacioni mijesak 25 mm. Mozda je to jos rana trudnoca?

lijepo je moguće da 2.10 i nisi bila trudna,ali ginekolog računa nedelje trudnoće od dana zadnje menstruacije,a to je 22.9

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 12:51:28   
Trudnica96
Pa ciklusi su mi u zadnje vrijeme normalni, mislim kako sam u brak nekako su se ustanovili. Prije su bili haos. Doktor mi je rekao da se mnogo ne nadam i da se ne radujem, to me mnogo zabrinulo. U Srijedu ponovo idem na pregled, ako se plod ne bude razvijao, morace valjda ocistiti :( Da li je to njegova greska proracuna, mozda je jos rano da se plod vidi, i ti otkucaji srca ?

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:25:44   
leona81

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Pa ciklusi su mi u zadnje vrijeme normalni, mislim kako sam u brak nekako su se ustanovili. Prije su bili haos. Doktor mi je rekao da se mnogo ne nadam i da se ne radujem, to me mnogo zabrinulo. U Srijedu ponovo idem na pregled, ako se plod ne bude razvijao, morace valjda ocistiti :( Da li je to njegova greska proracuna, mozda je jos rano da se plod vidi, i ti otkucaji srca ?


na koliko dana su ti ciklusi 24, 28, 32? otkucaji srca se mogu vidjeti nekome tek u 8 nedjelji. ne znam zasto je to rekao? mozda je ovulacija nastupila kasnije ako su ti neredovni ciklusi pa je trudnoca manja...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:29:16   
Lejla Ka
Trudnica, nemoj se sad sekirati, ideš na novi pregled da vidiš šta se tačno dešava.
Srce se može vidjeti negdje od 6. do 8. sedmice trudnoće (kad se računa od prvog dana zadnje menstruacije) jer se ovulacija može desiti kasnije nego što se dešava kod većine, dakle negdje oko 14. dana ciklusa.
Koliko su tebi trajali ciklusi prije, tj. koliko je dana prolazilo od početka jedne do početka druge menstruacije?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:35:25   
Trudnica96
Pa doktor kaze da je to redovno, ako npr 27 imam, vec sljedeci mjesec ce biti 22. Tako nekako, uvijek prije na 5 dana. Ne znam sta ce u Srijedu biti, stvarno me je strah. :(

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:36:55   
Trudnica96
Ciklusi, 28. Doktor kaze da su normalni :) Ali eto sad je neki problem :/

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:39:38   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Caoo, moze li neko da mi pomogne, ili bar da mi da neki savjet.
-Moja zadnja menst. bila je 22.9. ove godine, 2.10 sam isla svom ginekologu, i nista nije primijetio. Vec kasnije nisam dobila. 13.11 sam otisla na pregled, i ostanovio je da sam trudna, rekavsi mi da je trudnoca 7/8 sedmica. Kako je to moguce, kad mi 2.10. nista nije rekao? I sad je moja trudnoca rizicna, jer je plod 3 mm, a gestacioni mijesak 25 mm. Mozda je to jos rana trudnoca?


Zasto ne bi potrazila misljenje drugog ginekologa?

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:43:21   
Naida8

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja


IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Caoo, moze li neko da mi pomogne, ili bar da mi da neki savjet.
-Moja zadnja menst. bila je 22.9. ove godine, 2.10 sam isla svom ginekologu, i nista nije primijetio. Vec kasnije nisam dobila. 13.11 sam otisla na pregled, i ostanovio je da sam trudna, rekavsi mi da je trudnoca 7/8 sedmica. Kako je to moguce, kad mi 2.10. nista nije rekao? I sad je moja trudnoca rizicna, jer je plod 3 mm, a gestacioni mijesak 25 mm. Mozda je to jos rana trudnoca?


Zasto ne bi potrazila misljenje drugog ginekologa?



Slicna stvar mi se desila.. dr. je rekla da nije sigurna, i da se bas ne nadam, pa sam ja sacekala 7 dana, i otisla drugom dr. i hvala Bogu cula otkucaje srca i evo masallah 33+6 .. mama ceka svoju princezu.. Samo se ne sekiraj, i meni su dali onaj dabroston da pijem (ta dr. koja je rekla da se ne nadam) i vitamine - folacin i mg..Sretnoooo

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:49:19   
Trudnica96
Isla sam i drugom doktoru, on je rekao sacekaj 10 dana, pa dodji na kontrolu. Kao on nije siguran, ovo ono i tako. On kaze moguce je da je rana trudnoca i da se ne vidi, a moguce je i da je ovaj moj doktor u pravu. Niko nista ne zna :( Citala sam razne forume, nekima beba ozivi, nekima nazalost ne..katastrofa.

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:54:15   
Trudnica96
Isla sam.... Slicno misljenje mi je dao, samo sto se on nada da je rana trudnoca i da se plod jos ne vidi :)

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:54:22   
Naida8
Znam da ti je sada jako tesko, ali molim te za svoje dobro i dobro te male mrvice u tebi sa kojom ce aBda sve biti uredu - trudi se da pozitivno razmisljas.. Stres ti nista lijepo ne moze donijeti. Vjeruj mi prosla sam kroz to.. Malo sam vise lezala, gledala komedije, setala pomalo sa mm da skrenem misli.. i hvala Bogu stvari su se razvijale kako treba sto i tebi od sveg srca zelim

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 13:57:43   
Trudnica96
Svakim danom se ubijam mislima, sta ce biti, kako :S Mnogi mi daju pozitivne odgovore kao utjehu, nekad i odbijem od sebe, ali ruzne misli se brzo vrate. Ipak mi je prva trudnoca, zasto Boze bas to. Prvu godinu braka sam se cuvala, mozda i to nesto utice ? :/ Hvala ti Naida na podrsci, drago mi je da me razumijes, jer si kroz slicno prosla.

(odgovor članu Naida8)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 14:03:43   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Svakim danom se ubijam mislima, sta ce biti, kako :S Mnogi mi daju pozitivne odgovore kao utjehu, nekad i odbijem od sebe, ali ruzne misli se brzo vrate. Ipak mi je prva trudnoca, zasto Boze bas to. Prvu godinu braka sam se cuvala, mozda i to nesto utice ? :/ Hvala ti Naida na podrsci, drago mi je da me razumijes, jer si kroz slicno prosla.


Naida ti je fino rekla..
Poslusaj radi svog dobra.
Sve ce biti uredu aBd. user posted image Opusti se. Gledaj Mr. Bean-a npr..Kakvu super komediju. Zdrav sok, svjeze voce i povrce grickaj i budi nasmijana. Da Bog da ono najbolje za tebe. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 14:08:09   
Trudnica96
Hvala ti, Mjeseceva pratiljo..nadam se da ce biti sve ok. Cuvam se evo cijelu sedmicu sto se tice fizickih poslova, i tako. Ali trudim se i psihu da ne opterecujem.. Spremam se na sve, i najgori i najbolji moguci nacin. Mislim, sve sto mi se desi od Boga je. :)

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 14:30:59   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Hvala ti, Mjeseceva pratiljo..nadam se da ce biti sve ok. Cuvam se evo cijelu sedmicu sto se tice fizickih poslova, i tako. Ali trudim se i psihu da ne opterecujem.. Spremam se na sve, i najgori i najbolji moguci nacin. Mislim, sve sto mi se desi od Boga je. :)


Yok ba. ;)
Nema najgoreg scenarija. Tu opciju slobodno izbaci iz glave. Sve ce biti za pet aBd. Vidjet ces. Uz tebe smo.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trudnoća bez ploda
18.11.2013 14:33:01   
Trudnica96
Hvala vam.. Moja bebica ima jos 2 dana roka da ozivi, ako vec nije :) Ljubim vas

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trudnoća bez ploda
19.11.2013 12:10:30   
Vanne
evo mene zivi dokaz da u 8 nedjelji srce prokuca...bila sam prije 7 dana,nije bilo otkucaja,samo gestacijski i mali plod...ista takva slika i u 6 nedjelji... danas kontrola kad srce kuca user posted image
nemoj se sikirati jer ces tako samo naskoditi bebi...imaj povjerenja u nju,bice sve dobro aBd...
i usput da pitam je li iko imao problema sa nepravilnim gestacijskim mjehurom?user posted image to mi je danas ustanovljeno, gin kaze moguci pobacaj,ionako mi je trudnoca rizicna,imala sam krvarenje u 6 nedjelji i hematom...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trudnoća bez ploda
19.11.2013 17:28:33   
Trudnica96
Joooj, hvala ti puno. Nadam se da ce i kod mene sutra biti sve ok. :) Javit cu.. Ne sikiram se toliko, sve je od Boga, sta cu, ha ya. ;) A ne znam da li je iko imao problema ne vjerujem da jest..jer je mojoj mami svaka trudnoca uspijevala, a plod joj inace bude velik. :S Pa je li s tobom sve ok, sad ? :*

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:11:38   
Lulu_08
Nadam se da imaš lijepe vijesti trudnice user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:21:10   
Trudnica96
Drage moje, nazalost javljam vam se s losim vijestima. Sutra idem na kiretazu, moja trudnoca nije uspjela :( Hvala vam svima na dosadasnjoj podrsci :*

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:24:48   
shej
Draga, jako mi je zao sto to cujem, drzi se, glavu gore i jos jace u nove pobjede, user posted image ubrzo ce i bebolino stici akobogda, svakako nam se pridruzi na drugim temama, cure su uvijek tu za podrsku user posted image

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:41:43   
Trudnica96
Hvala tii :) A da li neko moze da mi kaze sta je bolje, kiretaza sa ili bez anestezije ? :*

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trudnoća bez ploda
20.11.2013 14:43:58   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Trudnica96

Hvala tii :) A da li neko moze da mi kaze sta je bolje, kiretaza sa ili bez anestezije ? :*



sa anestezijom svakako, lokalna je anestezija koliko ja znam, ali opet posavjetuj se sa dr. sretno i bit ćeš ti akobogda opet sretna trudnica

(odgovor članu Trudnica96)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *