|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 18:19:37   
Amela V.
Ne znam je li ova tema vec bila otvorena, ako jeste molim moderatorice da je premjeste/uklone.
Interesuje me vase misljenje na ovu temu.
ja sam prekjuce isla da vadim nalaze (redovne) i moja ginekologica mi je napisala i test na HIV, hepatitis B i C, kaze da je to ovdje u Italiji vec praksa duze vremena, barem ona prakticira tako vec godinama. juce sam isla vaditi krv.... i vjerujte mi da nisam mirna nikako, svakakve misli mi se motaju po glavi. Uvjerena sam da nemam niti jednu od navedenih bolesti, ali se covjek nekako ruzno osjeca. Svi nalazi ce biti gotovi u cetvrtak ako bog da.... ko ce izdrzati do tada.....
Sta vi mislite o tome?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 18:26:05   
lamka
draga amela italija je ipak EVROPA a mi nismo jos ni blizu evrope ni u jednom segmentu zivota a u zdravstvu pogotovo tako da te to nimalo ne brine.jer znam da je to na zapadu normalno

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 18:27:51   
Amela V.
znam draga edina, ali znas kako se covjek ruzno osjeca.....user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 19:19:23   
iva1974
meni je sve to normalno.radila sam sve testove kao uvjet za MPO.nemas se razloga loše osjećati .
i u hrvatskoj se rade te pretrage a i u KB Mostar ,pretpostavljam i u svim drugim bolnicama

< Poruku je uredio iva1974 -- 31.5.2008 19:20:57 >


_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 20:11:30   
sanja.sa
da se javi jos jedna talijankauser posted image
i ja sam radila te testove, i sve druge moguce (koje vjerovatno i ti moras da uradis) odmah na pocetku trudnoce...
to je tako u italiji i ja mislim da nije lose da se uradi.
ja nisam nesto bila nervozna, cak smo se dragi i ja zezali: superrr nemamo siduuser posted image .
ne opterecuj se tim, uzivaj u trudnoci i kod svoje kuceuser posted image

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 20:51:25   
bezelye
Joj Amela potpuno te razumijem. Ovdje je za sklapanje braka pored sve standardne procedure i dokumentacije potrebno i ljekarsko uvjerenje. Morali smo raditi test na HIV, hepatitis B i C i jos neku "bolescuru" user posted image  ne sjecam se vise koju. I kao sto si rekla nije ugodan osjecaj cekati nalaze, bez obzira sto znam da nemam nista od navedenih bolesti. Uglavnom, nema sansi da se vjencas bez ljekarskog uvjerenja. Pa valjda je zbog toga i taj nelagodan osjecaj jer od tih rezultata zavisi nesto jako bitno. U mom slucaju sklapanje braka, a u tvom tudnoca. Uglavnom, ne brini se, sve ce biti OK ako si ti sigurna u sebe.

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
31.5.2008 21:04:01   
ewica
U BiH od stranih drzavljana trazi se svake godine tokom 5 godina ljekarsko uvjerenje sa HIV i HCV testom.
Poneka dmi se cini da jos samo ovdje to je neki kuriozitet testirati se. Nazalost, u BiH ima jako pnuo ljudi sa hepatitisom, a nema ni tacnog broja oboljelih od AIDS.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
2.6.2008 0:12:26   
eni_24
Amela V. no sikiriki bit ce to sve uredu , tvoja prica mi poznata jer sam se i ja tako osjecala , sa obzirom da nikada kompletnu krvnu sliku i urin nisam redila , prvi put sam to u trudnoci na pocetku , osjecala sam se ko i ti, do samih rezultata sam bila jako nervozna , bjesna sam bila na sebe zasto to nisam pre uradila... Hvala bogu krvna slika je bila prefrkt , malo su me leukociti zbunjavali(bio je povisen br) ali i to je normalno u trudnoci. Opusti se do cetvrtka, bit ce sve uredu... cuvaj zivce bit ce jos puno puno nalaza , pregleda ihaaa , nije lako biti majka user posted image  Hvala bogu sve do sada bilo je ok , zelim i tebi puno srece , zdravlja ...

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
2.6.2008 10:44:56   
Suncica*
Draga Amela,
ja kada sam bila trudna morala sam da uradim sve nalaze. Nalaz na HIV i na neke spolno prenosive bolesti. Kostalo je djavo i po, ali bez tog nalaza se nisam mogla poroditi. Bila sam mirna, jer sam znala da sam zdrava, kao i moj muz, a samo pomisli da to radis zbog svoje bebice i odmah ce ti biti lakse..

Pozdravljam te!

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.11.2008 12:18:52   
taze_mlada
jutros sam radila testiranja na hepatitis i TPHA tj sifilis i samo da napomenem da ako jos neku od vas budu slali na ta testiranja a iz Sarajeva ste, trazite da vam sve napisu na jednu uputnicu na Zavod za transfuziologiju jer se tamo mogu uraditi a nema guzve kao na DIP-u. 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 8:47:05   
mnn
dobro jutro cure drage, u Hrvatskoj ti je to praksa da se sve trudnice testiraju na te bolesti. I ja sam to morala proči, kad se sijetim pa čekaš nalaze a znaš da si zdrav ali opet sam pomislila što ako mi nađu nešto...buduči muž me tješio..zdravi smo. Hvala Bogu sve je bilo negativno, razumijem vas kako vam je bilo, ali to je tako sada i stalno uvode neke nove pretrage, zadnje su uveli testiranje na HPV, a da ne pričam sve ostale normalne pretrage koje ti naprave.bila sam luda od toga.Smatram da je to uredu jer danas ima puno bolesti i doktori žele zaštititi sebe i bebu.Kod nas se to ne plača, a u Puli ne možeš do kod privatnika napraviti...samo u bolnici i na transfuziologiji.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 9:01:22   
mamy Sabina
I kod nas je to praksa!
Ja sam u HNK i trudnicama se rade testovi na
aids,sifilis,hepatitis b,za c nisam sigurna mislim da se i on radi!

< Poruku je uredio mamy2 -- 8.11.2008 9:02:34 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 9:05:51   
mamyca
I ja mislim da se kod nas radi,kad sam ja bila trudna ti testovi su se morali raditi,i to je jako dobra stvar.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 11:03:03   
mnn
Danas je to normalno i ako sam ja mislila upočetku da na to testiraju samo one koji su u mogučnosti da to dobiju, kao doktori, medicinske sestre...ali nema za sve je isto. da li se rade i kod vas pretrage za šečer,kod nas se pije neka tekučina ali mene nisu još poslali na to. 

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 11:15:32   
dinciii
ja sam radila taj test za secer,jer ne daj boze trudnica moze dobit secer u trudnoci,,,a ta tekucina ja tako odvratna narode uh jos moras je popit na prazan stomak uzas...provela sam 2 sata u laboratorijumu jer ti svakih sat uzima krv i urin....jedva sam cekala da zavrsim s tim,da se napijem vode...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 11:42:14   
mamy Sabina
To je test tolerancije na glukozu!
Kod nas nije u obaveznim pretragama,radi se na preporuku ljekara!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
8.11.2008 12:38:00   
mnn
user posted image a joj, rekle su mi prijateljice da to tako rade a joj šta me čeka, možda me neče slati na to kad su mi svi nalazikrvi super....ali ako odem javim vam kako sam to preživjela....nakon toga možda neču više voljeti kolačeuser posted image  

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
10.11.2008 22:58:25   
dinciii
Ovde je to obavezno...moras se na to testirati...ne pita te hoces ili neces,nego moras user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
3.3.2011 21:46:20   
Msica
eee amela i ja sam te srece i mnogo se toga plasim mnogooo posto znas kakvi su zakoni u EUR

Ja sam otac 3 dece inace smo pre 3 godine dosli u nemacku

Pre 2 godine primetio sam bio neke bubuljice na donjem delu penisa gde sam probao da ih stegnem u toku vremena oni se prosirili na okolini penisa ali oni manje sitni od ovih na donjem delu penisa i sve mislio da nisu opasne jer drogu nisam nikad koristio, zene druge nikad nisam imao u to vreme ,prosle godine zena bila kod ginekologa gde da vidimo sto nemoze opet da zadrutni bili na pregled i oni joj dali neke fitamine koje nije koristila posle 2 nedelje posete kod ginekologa primi smo postu na koju j stajao jedan ko recptep papir i taj papir nisam razumo sta sluzi osim da menja adresu prakse ovo ostalo ne kad smo otisli da potrvrdimo trudnocu rekli sve ok i beba je tu ali sto niste dosli da izlecite infekciju ,kad smo dosli kuci pozvali nas telefonom i pitali nas dali da daju i krv u hiv test ,nisam odma pristao jer uveliko strah me popao od hiv , ja posle posete ginekologu sam bio i u 5,6 put na javne kuce i uplasio se svega kad sam cuo hiv kad sam otisli na drugi a antikörper scuh.test neg i LSR Durchgeführt ali to je bilo nalepljeno pre da ne uradimo hiv test bio on vec na mutterpass i roteln hah test 1:128 igg-neg igm-pos , immunschutz liegt vor sledeci termin sam resio na dobro bit moje dce u zenu i moju malu bebu da uradili hiv test to je bilo vec proso prvih 3 meseca trudnoce
hiv neg samo usmeno nam rekla da toxoplamosu na koji do sledeceg termina nit pozvali nas lekari nit nista nego kad otisli u praksu na termin rekli nam samo usmeno da je hiv negativ i toxol-G Ab <2,0 IU/ml---chlamidia trachomatis –neg , 2 antikörpper such-test negativ HbS-negativ i Cardiotokographische befunde prva 3 test bili su one befundWT,FS 9 posle sve do kraja trudnoce bilo je befundWT,FS 10 i na kraju trudnoce Sonstiges/Therapi/Maßnahmen-WT BE, poiho 1/3 , MM 1cm.
Beba je sada tu i na bebinom knjizici zabelozeno je neki naj rizcni broj 17
Ja sam bio kod urologa u vezi tih bradavica sto imam na okolini penisa i nista mi nije preporucio osim neki mast Jellin Neuomycin bio na kotroli jer nikad tako pre se nisam osecao nit posle posete javnih kuca nisam osecao tako na penisu i urolog mi je stopirao tu mast i cekam sta ce mi reci sutra dal dalje ili ne,
ja bih vas zamolio da mi objasnite i na sto se nalazim sa moju porodicu molim vas plasim se svega a i grad mislim oce nas trenutno vratit u nasu drzavu ,ocu znati dal je moja zena hiv negativ i sta ce biti sto biti sto nismo drugu toxo uradili i i principu ovo sve da mi ojasnite molim vasss hvala
I MOLIM vas na sto pre odg hvala

izvinite jer nisam znao na drugu stranu da idem i kako da otvorim sebi posebnu stranu u vezi ove diskusije pa ako nije proble odgovorite mi ili mi dajte upueta hava

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
3.3.2011 23:14:06   
taurus
iskreno ja gornji post ne razumijem najbolje
je li može neko ko zna njemački da malo pojasni pitanjeuser posted image

(odgovor članu Msica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.3.2011 9:41:05   
Anoniman
ja eto znam njem. ali nista ovdje ne kontamuser posted image

ne vidim da se kod tvoje supruge igdje spominje hiv

samo trebas znati da hiv nije jedina opasna i prenosna spolna bolest...ima i drugih

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.3.2011 9:53:03   
Anoniman
Ja sam pokusala da razumijem post ali ni to na nasem nisam skontala kako treba....Vidim setao si po kuplerajima nadam se da si stavio kapicu na glavu, kapa ipak glavu cuva a ako nisi trci hitno + zenu pod ruku po komplet nalaze za vas oboje ...Uradite oboje i mirna Bosna, bolje itako nego razmisljati hoces li djecu zaraziti....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.3.2011 9:55:57   
Anoniman
Usput da potpisem dadadu hiv nije jedina spolna  bolest koja je prenosiva postoje i druge koje se i te kako moraju lijeciti

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.3.2011 9:58:42   
Anoniman
a ja usput marinu da potpisemuser posted image

i to povedi nekog da ti prevodi..ne znam koji ti je maternji jezik...nadji nekog ko govori njemacki i tvoj

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Testiranje na HIV i hepatitis
4.3.2011 17:59:08   
Msica
evo ovako ja imam neke bradavica na okolini penisa odavno e sad zena mi bila zatrdnela sa tim bradavicama neznam dal je prenosila na bebu te bradavice jer posto ih imam ja mora in ona ih ima ili e sad poceo sam da idem po kuplejarima i bio tamo 5,6 puta koliko su sance da sam ih preneo na te cure a kondom sam uvek bio koristio i prvo bi proverio te datume roka pa tek bi koristio kodnom znai nisam bez kondoma uvek sam sa kondom sa njih spavo e sad koliko su sance da njima prenesem i ako sam koristio kondom dok sam spavo sa njih,
zenu n hiv sam testiro i usmeno nam rekli da je negativ a do rezltate neznam kako da dodjem znaci usmeno nam samo rekli da je negativno pa se plasim svega i hiv i hpv

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *