|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Losioni i trudnoća
14.4.2008 13:00:09   
dincica
Ćao ! ja sam nova na forumu i ne znam da li je dosad bila ova tema , ali ja nisam sigurna koje losione za tijelo smijem koristi zbog njihovih sastojaka. Pa ako neko nešto zna više neka mi odgovori , jer ja sam inače u 8 sedmici trudnoće pa ne bih htjela da nešto naškodi bebi

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.5.2013 8:14:33 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: losioni i trudnoća
14.4.2008 13:43:58   
bezelye
Ja od pocetka trudnoce koristim prizvode za trudnice iz DM-a. Cijela linija prizvoda za mame i bebe se zove babylove, s tim da se ono sto je namijenjeno za mamu zove mama (logicno user posted image ). Ja koristim kremu za tijelo i ulje za tijelo. Cak mi se ulje pokazalo prakticnije i lakse za nanosenje (manje je masno od kreme i bolje se upija). Mazem sve od guze do grudi, svaki dan. Za sad mi dobro ide i nemam problema sa strijama. Proizvodi su super, bez mirisa, bez umjetnih boja i mineralnih ulja. Cijene su im odlicne. Ja sam sebi iz Bosne dovukla zalihe kremice i ulja da mi moze biti i nakon poroda. Osim ovoga sto ja koristim imaju iz iste linije jos neko ulje za kupku, ali je nemam vremena za to, i kremicu za bradavice. Tu kremicu sam vec rekla mami da mi donese prije poroda. Nase forumasice koje su koristile tu kremicu kazu da je bas super. Njeguje bradavice i ne treba je skidati prije dojenja jer njeguje bebine usnice.
Uzivaj u trudnoci user posted image

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: losioni i trudnoća
14.4.2008 16:29:31   
Nadi
Bademovo ulje, Niveino mlijeko za tijelo, Stret i Vichy krema protiv strija.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: losioni i trudnoća
14.4.2008 18:03:23   
rozi
Ja korisitim Striet, takodjer proizvode iz DM-a i razne losione i mlijeka za tijelo  koji su za bebe. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: losioni i trudnoća
15.4.2008 23:18:44   
ziki
Striet, imam povjerenja u saljiceve meleme jer sam kao mala izgorjela ruku i lice, la licu nemam oziljaka a na ruci sam imala ugljenisano tkivo, ozijak se jedva vidi... nadam se da mu je i receptura za stije isto efikasna. A za dijelove tijela koje ne mazem strietom koristim kremu za tijelo iz oriflame-a, sad ona stigla na red.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: losioni i trudnoća
18.4.2008 10:44:04   
Visnja RR
preporucujem striet... koristila sam ga od desete sedmice trudnoce i sve do kraja...nisam dobila ni jednu jedinu striju...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: losioni i trudnoća
5.5.2008 12:04:39   
idana_85
Gdje se moze kupiti taj Striet? Ja vec imam kao ljubicaste crte i tackice po nogama, iznad koljena pa do guze :( Padam u ocaj. Koristila sam Niveino i Palmolive milk and honey mlijeko, sad sam presla na nevenovu,ali ne nestaju, a u 18 sam sedmici

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: losioni i trudnoća
7.5.2008 9:30:39   
abh
Ja sam prije dva dana usla u apoteku i trazila Striet. Teta mi je rekla imamo, i dala mi Striement, prozivodjac Subotica cini mi se. Glavni sastojak je maslinovo ulje. I mene zanima da li je to isto kao Striet, jer sam za njega cula da je cudotvoran.

Ako neko zna neka nam javi.....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: losioni i trudnoća
7.5.2008 11:45:18   
idana_85
I ja sam jucer trazila striet i ona ljubazna prodavacica mi je rekla da se sada zove striement, da je isti porizovd i proizvodjac, da je to prijeratni proizvod i ako to ne pomogne nista nece. Ja sam pocela mazati od sinoc pa cemo vidjeti. Divno mirise....

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: losioni i trudnoća
7.5.2008 16:05:31   
abh
E super. I meni divno mirise i lako se nanosi...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: losioni i trudnoća
7.5.2008 16:16:46   
Sanida
Koristila sam Striet kao luda,mazala se 3x navece,a opet ispucala i po rukama,i po nogama,i po stomaku, i po maci, i po guzi....

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: losioni i trudnoća
8.5.2008 0:21:53   
rozi
Jeste, sada se Striet zove Striement, promijenili su samo naziv, a sve ostalo je potpuno isto.  I ja bih ga preporucila. Inace sam sklona strijama, imam ih od prije trudnoce na bokovima, ni sama ne znam kako i od cega. Od pocetka trudnoce na kriticna mjesta stavljam Striet navecer, a ujutro bilo kakav drugi losion. Udebljala sam se vec 12, 5 kg, u 33. sedmici sam,  a nisam dobila nijednu novu stiju. Nadam se da ce tako ostati do kraja user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: losioni i trudnoća
8.5.2008 3:03:40   
eni_24
Strija sam se plasila ko luda , al hvala Bogu nisam niti jednu dobila a 40-a sam nedjelja , a kad nisam do sada valjda necu ni do sutra, prekosutra.... Sto se tice krema koristila sam svaki put tri: pavlovica mast za depilirana mijesta , L´orealovu za ruke, vrat,gornji dio ledja i ulje od frei protiv strija , njega sam nanosila na nadkoljenice , grudi, guzu, lumbalni dio ledja i naravno stomak. A kad se porodim samo JEDNOOOOO jedva cekam.  Kad je u pitanju krema , ulje protiv strija mislim da nije bas marka bitna vec nacin na koji se nanosi i gdje , uvjek sam gledala da lagano masiram, nakon tog gologuza tarlaham dok koza dobro upije. Istina da vecinom kad su strije u pitanju genetika odradi svoje ALI KOZI TREBA I POMOC!!!  Kako rozi rece imala je problema sa strijama pre trudnoce a sada je 33 nedjelja i nema niti jednu novu user posted image  user posted image user posted image  POZZ

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: losioni i trudnoća
13.5.2008 10:48:01   
idana_85
Ja ludim, mazem se i Striementom i raznim vrstama mlijeka za tijelo, uzela sam neko Amai masno do bola,ali strije po nogama se sire li sire. Stomak sam vrlo rano pocela mazati i on samo svrbi,hvala Bogu nema nista,ali noge...to me izludjuje. Zna li iko kako da ove ljubicaste linijice uklonim i cime? A jos uz to su mi poceli pucati kapilari s unutrasnje strane koljena.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: losioni i trudnoća
13.5.2008 14:08:32   
Anoniman
ja sam kupila i ovu kremu...

user posted image

al ne znam slmijem li je mazati.. jer mi sve pise na arapskom pozadi user posted image
a na oficijelnoj stranici ne pise nigdje nista o tome ko smije, a ko ne smije mazati...
djeluje mi super... pogotovo tokom noci da se maze s njom...
sta vi mislite??


(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: losioni i trudnoća
17.5.2008 12:34:32   
ElmaB
Draga Idana!
 
Te plave linijice su strije koje su dobile boju. Imam ih ja i jos uvijek ih ne mogu otkloniti. Raspitala sam se i kazu da je to rasirena koza koja ce se skupiti samo zatezanjem tijela, odnosno vjezbanjem. Ja sam rodila prije dva mjeseca i puna sam strija. U prvoj trudnoci ih nisam imala, a sada uzas. Ali, rodila sam dvojke!
Dina! To je vazelinska krema koja je jako masna i smijes se s njom mazati. Sve krema koje su masne, poput onih sa maslinovim uljem i slicno su veoma dobre! Nadam se da sam vam barem malo pomogla!
 
Pozdrav!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: losioni i trudnoća
17.5.2008 13:07:23   
Anoniman
hvala elma na odgovoru user posted image
ljubi svoje maje pacice od mene

pozz

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: losioni i trudnoća
17.5.2008 22:55:27   
Suzana
Draga Dino,
 
I ja ti cijelu trudnocu koristim Vaseline, ekstra je, ali sam ja totalno popucala po stomaku.
Razlozi su dvojke, los kvalitet koze... nema sta drugo biti. Ali, to mi je najmanja briga sada...
 
Veliki pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: losioni i trudnoća
17.5.2008 23:25:24   
Anoniman
hvala suzana user posted image
ma i meni se cini jaaako dobar ovaj vaseline, ja se mazem i po nogama i grudima..
a razumljivo je za tebe, ti ces ipak biti ponosna mama dvojice djecaka, zato ne brini za ispucali stomak... sretno ti user posted image

pozz

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: losioni i trudnoća
17.5.2008 23:34:47   
SelmaK
Drage trudnice,
evo i ja bih da preporucim jednu, iz mog iskustva jako dobru kremu iz kolekcije Mustela. Ima dvostruki ucinak, da sprijeci nastanak novih strija/pucanja koze, i da stare ako postoje ukloni, tj. ublazi. Meni je, cini mi se jako pomogla do sada i stvarno nisam dobila niti jedne, izuzev na pocetku par na grudima, ali tada jos nisam nista koristila.
Ako ste u prilici isprobajte, vrijedi pokusati!!!!

Pozdrav!!!!user posted image

SelmaK

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: losioni i trudnoća
18.5.2008 0:29:46   
idana_85
IZVORNA PORUKA: SelmaK

Drage trudnice,
evo i ja bih da preporucim jednu, iz mog iskustva jako dobru kremu iz kolekcije Mustela. Ima dvostruki ucinak, da sprijeci nastanak novih strija/pucanja koze, i da stare ako postoje ukloni, tj. ublazi. Meni je, cini mi se jako pomogla do sada i stvarno nisam dobila niti jedne, izuzev na pocetku par na grudima, ali tada jos nisam nista koristila.
Ako ste u prilici isprobajte, vrijedi pokusati!!!!

Pozdrav!!!!user posted image

SelmaK

Ja svoje sprjecavam Amai kremom za lice ili mlijekom za tijelo i niveinim mlijekom, ali ova mjesta koja nisam mazala su dobila strije. zanima me da li ih ta tvoja krema uklanja. meni ovaj striet nista ne pomaze,bar za sada :(

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: losioni i trudnoća
18.5.2008 11:25:13   
nikka
Strije se nemogu ukloniti,zato se i preporuča njegovanje kritičnih dijelova tijela i prije trudnoće po mogućnosti,guza,trbuh i grudi.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: losioni i trudnoća
18.5.2008 11:31:52   
Anoniman
tu si u pravu nikka.. ja se mazem od samog pocetka trudnoce po tim kriznim mjestima i hvala Bogu do sad je sve u savrsenom stanju, a evo lagano ulazim u 8 mjesec...
medjutim, ako se ima suha i tanka koza, djaba svo mazanje, moguce je da ce stomak popucati u sadnjoj sedmici trudnoce... al nebitno, sve samo da bebi bude ok user posted image
pozz tebi

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: losioni i trudnoća
18.5.2008 11:39:29   
nikka
Želim ti puno sreće Dina, tebi i bebici koja će ubzo doći.
Naravno da je fizička ljepota neusporediva sa onom koju će ti donjeti tvoja bebica,lijep pozdrav i tebi!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Losioni i trudnoća
18.5.2008 11:41:51   
camm
ja sam se mazala sa maslinovim uljem i nivinim mlijekom,i nijedne strije nisam dobila,dobila sam puno preporuka i od apotekarki da se najvise mazem sa maslinovim od pocetka trudnoce.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.5.2013 8:14:48 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *