|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:09:52   
m.i.n.a.
Vjerovatno tema postoji al eto ja je nisam nasla pa kome je zelja nek podjeli i ovdje iskustva..kako ste vi rekle svojim mm da ce postati oceviuser posted image
Evo ja sam oduvijek imala sliku u glavi da ce to biti romantika do kraja,vecera,svijece i desert neka cuca ili carapice..znam americki filmoviuser posted image user posted image medjutim,nista od toga nije bilo..bila je subota,mm je spavao malo duze(meni je duze i pola osam jer sam ja ranoranioc)i vrpoljim se ja po krevetu,uz sve to nam je njegova sestra bila na konaku pa nisam mogla izac iz sobe kratit vrijeme a vala nisam ni htjela tako da sam uzela i napisala mu na papir lijepu vijest i drzala ispred njega nebil se okrenuo i vidio..uz moj mali poticaj guranja da se pomjeri uspjelo je s tim sto je vidio,okrenuo se i tek nakon par sekundi se vratio i otvorio jedno oko i cita,cita..naravno da vise nije ni pomislio na spavanje ili bilo sta a romantiku iz filmova smo dogovorili kad bude prvi pregled ginekologa..a to je za koji dan..helem,moram priznat da me napocetku nerviralo ono de nemoj ti to,sjedi odmori ili stalno nutkanjwe hranom sve do jednog dana nije dosao i donio hrpu nekih papira i knjiga o trudnoci,bebi  i vijest da ipak trebam nastaviti koliko mogu sa dosadasnjim zivotom jer stalno odmaranje i hranjenje nije dobro hehehehehehehehe...od tad me vise ne nervira,sad mi je samo zanimljivo koliko se interesuje i koliko ima svakakvih ideja..korisnih ili manje korisnih al bar idejauser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.6.2010 15:43:20 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:36:01   
Dida79
Dobra temauser posted image

Kada sam ostala trudna sa prvim djetetom nisam bas bila kreativna...zajedno smo otisli na pregled i otkrili da sam trudna...a sa drugim djetetom sam se borila sa sekundarnim sterilitetom 4 god i kada smo odustali i rekli sami sebi ako bude bice i tad se je desila trudnocauser posted image Ma kako da je juce bilo ja druga smejna na poslu vec par dana mi kasni a gotovo pola radnog vremena prespavam sto mi se je isto desavalo sa prvom trudnocom...moje radne kolegice me nagovore da uradim test i kad vidi cuda jauser posted image ma niko sretniji od mene...Poslije posla dodjem kuci i onako snena i umorna a sretna i presrtena zbog saznanja da sam trudna ma sad kad se sjetim ni sama ne znam kako nisam sa vrata poviknula trudna samuser posted image U autu sam namjerno ostavila mobitel i mm zamolim da ode po njega.A ja u medjuvremenu uzmem stapic i stavim mu ga na mjesto gdje stoje kljucevi i sjednem na trosjed da ne propustim ni jedan njegov izraz lica kad ga ugleda...joj kad se sjetim njegove face prvo pogleda na stapic pa u mene pa opet stapic uze ga u ruke a nista mene ne pita samo mu suze krenuse niz lice i govori desilo se je desilo se jeuser posted image user posted image
Eto to je moja prica nije romanticna ali covjek u takvim momentima bas i ne razmislja o romantici nego kako samo da i ljubavi svoga xivota kazes da cemo opet postati roditeljiuser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.6.2010 15:43:48 >

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 2
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:41:43   
klemzi
e hebiga dida,i mene rasplakauser posted image user posted image  Baš je romantično,kako nije..user posted image  Super tema!

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.6.2010 15:44:06 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 3
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:44:28   
Dida79
IZVORNA PORUKA: klemzi

e hebiga dida,i mene rasplakauser posted image user posted image  Baš je romantično,kako nije..user posted image  Super tema!


Sorry klemziuser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.6.2010 15:45:52 >

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:45:08   
Nana84
Ja sam svog m nazvala na posao i plačući saopštila vijest jer sam se u tom momentu baš prepala user posted image sad mi je smiješno, ali tu noć nije bilo, jer sam tek počela raditi u jednoj firmi (probni period), pa primljena na postdiplomski pa me sve to baš prepalo user posted image mm me smirio i rekao da se ne brinem, da će sve biti ok. I tako je i bilo, ja evo radim, u stalnom sam radnom odnosu, postdiplomski- odslusala 1. semestar i sve ide svojim tokom.user posted image

< Poruku je uredio Nana84 -- 30.6.2010 15:46:21 >

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 5
   Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 15:47:34   
Dida79
Ma meni posao nije bio vazan uopste odma sam znala da ce me nogirati a tako je i bilo...rodila djete 25.04 a vec 30.4 dobila otkaz

< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.6.2010 15:48:36 >

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:16:00   
vjestica
mi smo se 4 godine borili sa sterilitetom i hiljadu puta sam zamišljala kako radim test i kako saopštavam mm da sam trudna
svaki put kad sam pomislila da bih mogla uraditi test, ja sam dobila user posted image
zadnji, dobitni put sam mislila da sam dobila, da nije uspjela inseminacija i odlučila da ću napraviti pauzu da se psiički odmorim od hormona koje sam primala i finansijski, jer smo se zbog istih uvalili u minus user posted image
ali ta user posted image je bila čudna, pa sam mislila da je do hormona koje sam primala, 2dana jedva, 3 dan ništa subota poslijepodne, mi odspavali i ja ustala ranije
vidim nema ništa i odlučim da uradim test dok je mm još spavao
uradim test, blaga druga crta, gledam pod svim mogućim uglovima, izađem iz kupatila i odem do prozora da bolje vidim, svoja osjećanja tada ne mogu adekvatno da opišem jel radost, jel strah da umišljam (nakon hiljade umišljenih simptoma prethodnih godina, mislila sam da umišljam i tu blagu drugu crticuuser posted image user posted image )
dok sam gledala test pod svim mogućim uglovima i različitim svjetlima user posted image vidjela sam da se mm probudio, pa sam došla, stavila mu test pod nos i pitala jel i on vidi drugu crtu user posted image
kad je potvrdio da vidi i poljubio me nasmijan, rekla sam mu da idemo odmah do apoteke po drugi test
meni su trebala 4 testa, 2 bete i 3 uzv da povjerujem da sam trudna
ja tih dana nisam bila sva svoja, trebalo mi je vremena da povjerujem da s to meni stvarno dešava, da ne znam kako je mm to doživio, ali mislim da je i on slično to doživio



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:20:06   
Trnoruzica
Ja bas juce citam ovu staru temu, kad forumasica otvori novu, pa da znate user posted image

Ili, kako bi moderatori rekli, tema vec postoji user posted image


http://www.ringeraja.ba/forum/KAKO_SAOP%C5%A0TITI_RADOSNU_VIJEST%3F%3F/m_24213/tm.htm

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:26:00   
Amela83
I mene rasplaka Dida79! Suze mi same krenu kad se sjetim kako je bilo meni kad sam saznala da sam trudna. Bila sam u pravoj frci. Pripremala sam se za odbranu diplomskog rada i posto sam primjetila da mi mjesecnica kasni (7 dana) prvo sto sam pomislila je da imam neku infekciju, upalicu...  Al sa mm sam se salila - sta mislis ja trudna? Nije bilo nemoguce al to nisam ocekivala jer sam se kao cuvala (metoda plodni - neplodni dani). Ipak je postojao crvic sumnje, sta ako...? I kupim ja visoko osjetljivi test na trudnocu i uradim, kad ono +
Pocela sam da placem kao dijete, od srece, straha, uzbuđenja...ma ni sama neznam sta me spopalo. user posted image I jos uz sve to trebala branit diplomski za 6 dana...
Svekrva je ko narucena usla i vidjela me onako svu uplakanu. Pomislila je da sam bolesnauser posted image I njoj sam prvoj saopstila vijest. Naravno, bilo joj je veoma drago...
Onda nazovem mm na posao (budala- umjesto da sam sacekala da dodje kuci!) i kazem mu da ce postati tajo. On je prvo mislo da ga zezamuser posted image user posted image user posted image   Kad je shvatio da se ne zezam rekao je - Supeer!!! Zao mi je sto nisam vidjela njegov izraz lica tadauser posted image Kad je dosao kuci zagrlio me, jaaako i poljubiouser posted image user posted image
Eto moje price





_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Nana84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:37:53   
bebana27
citam vase postove pa odluci da i ja sa vama podjelim svoju srecu
ja sam 11 mjeseci zeljno iscekivalauser posted image imala sam upale pa kad dodjeuser posted image placem ja place mm
sjecam se kao da je juce bilo otisla sam svojima jer sam imala jako stresnu situaciju pa sam otputovala tamo sam se osjecala jako cudno ali nisam imala snage da uradim test jer sam se bojala onog pa bit ce opet negativan
i dosla sam kuci vidi mm da ja samo spavam i jedem bilo mu je cudno pa mi je rekao da idem kupiti test da vidimo da nisam mozda trudna a i kasnilo mi je 7 dana
i napokon odlucim ga otici kupiti
bilo je 18:00h kad sam na testu ugledalauser posted image nisam znala u tom trenu sta da uradim da placem,da se smijem ne znam bila sam izgubljena
zovem mm da dodje da vidi on se izgubio gore nego ja i onako zacudjeno me pita pa sta je??????????'ja mu kazem pa trudna sam!!!!!!!!!i dat je krenula nasa sreca osluskivanje bebija....bilo je to divno razdoblje tih 9 mjeseci


_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:45:33   
m.i.n.a.
Eh Dida79 ako to nije romanticno..sto nas onda ovolike ostavljas u suzamauser posted image drago mi je da si ipak imala se cemu veseliti..
Trnoruzice hvala na ispravci..
pozz..za sve

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 16:59:39   
ena23
Tog jutra uradim test... muz na poslu citav dan a ja ko bez glave, trudnoca mi nimalo nije u prilog isla user posted image malo placem malo se smijem, jedva cekam da viidm sta ce on reci... navecer me zove i kaze da ode kod jarana i njegove zene da se i ja pokupim i da dodjem... tamo mi sjedimo a ja ko na iglama. sve govorila "hajmo kuciiii" a oni svi na mene "de sjedi gdje cete rano je" . ja opet "hajmo kuciiiii" on opet ama sta ti je bona tek smo dosli.. ma jedva sam ja njega namolila da idemo jer me bilo strah da cu u po price pocet vristati "ljudi ja trudnaaaaa"

kad smo dosli kuci uvucem mu se u krilo i pocnem se maziti malo a onako u sali "ma ti si meni nesto skroz cudna da ti nisi trudna?" i tako mi pokvari svo iznenadjenje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 17:00:35   
Srculence
E ovako mi smo se 5 godina borili da zatrudnim..i konačno 25.12.2008.godine.meni kasnilauser posted image 3 dana.Ja nisam mogla da izdržim i fino odem i kupim test.MM je bio na poslu.Došla ja kući i uradila test kad ono ja user posted image .Jooooj moje sreće tada ne zna bil plakala ili se smijala...Uzmem za telefon i krenem nazvati muža pa se vratim...odlučim da ću mu reći kad se vrati s poslauser posted image .Dok je došao ja osjedilauser posted image user posted image user posted image user posted image .Sjeo on da pijemo kafu i ja fino test i pred njegauser posted image .Kaže on pa negativan(misleći na one dvijeuser posted image ...kao minususer posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ).I ja njemu fino objasnim i onda u plač obojeuser posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 17:13:07   
Nanica Sarajevo
Ma kako nisu romanticne price, sve i jedna su mi super user posted image

Prvu user posted image je MM kupio test (naravno najskuplji - taj je valjda i najpouzdaniji, kako on kaze) i zajedno smo cekali + ...
Nakon poljubaca i srece, i nekoliko stotina telefonskih poziva da javimo (nismo cekali ona tri mjeseca, ma nismo cekali ni 2 minute) pocelo je razgledanje stana i kako sta pregraditi u stanu (cijeli sprat je bila jedna prostorija, pravi djevojacki i momacki stan)....

A ova druga user posted image nas je malo iznenadila user posted image  i ja sam posumnjala na poslu, uradila test sama i poslala mu sliku stapica sa + putem MMS-a... Dobila sam od njega MMS - uslikao sam sebe i to osmijeh od uha do uha.

Tu sliku cuvam u mobitelu i nikad je necu izbrisati, to mi je slika za izlozbe user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 20:24:24   
klemzi
Evo i moje priče, ja trudnoću nisam dugo čekala, nakon 20 dana braka, ja uhvatilauser posted image  Muž i ja smo zajedno otišli do apoteke da kupim test, kad smo se vratili odem ja u da obavim šta treba, a on kaže da on rezultat ne može čekati sjedeći,mora da legneuser posted image user posted image  Valjda ga noge izdale od straha i uzbuđenjauser posted image  Kad sam vidjela rezultat,uvukla sam se u krevet kod njega i od uzbuđenja počela da plačem...A on počeo da se smije. I tako mi zagrljeni ležimo,on se smije,ja plačem..Da nas je ko vidio,pomislio bi budale totalneuser posted image user posted image  Nažalost,kod nas je završilo tako kako je završilouser posted image user posted image , samo molim Allaha da drugi put bude sve ok!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 22:07:04   
malena.
jao prica...sve mi nekako divne...a ja iskreno nisam htjela da zatrudnim tada.iako sam se udala prije dvije godine htjela sam nesto cekat,a mm je stalno navaljivao da on ne zeli cekat.i nekad bi kao slucajno se desilo da se ne cuva,ma znate...i ja upisala fakultet tek poceli ispiti...i kasni mi al nista ja nisam govorila njemu.i taj dan pao snijeg u mostaru ja se vracam sa fakulteta i sa prijateljicama sjela na kafu i njima sam ispricala..i one mi otisle i kupile test...i natjerale me da odem u wc da uradim.hmmm ja uradila kad ono dvije crtice...ja ostala bez teksta.nista okamenila...bas nisam znala sta osjecam.dojem kuci i odmah ga nazovem i govorim ja trudna...on poceo vristat...nije mogao vjerovat..i cini mi se da nikad u zivotu nije sretnije zvucao.to me je malo potaklo na razmisljanje.i plakala sam i plakala zbog toga sto sam sebe smatrala odvratnom osobom...i sto nisam bila sretna kada sam saznala.mm ulazi na vrata nosi veliku milku i ruzu....namijan presretan...ljubi me grli a ja opet placem....i sada mi dodje da placem,jer nikad necu prezalit to sto se nisam obradovala. a sada ovo moje pile u stomaku mi je vaznije od bilo cega na svijetu...i nebi mogla podnijet da mu se nesto dogodi...

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 22:32:40   
myb@by

IZVORNA PORUKA: malena.

jao prica...sve mi nekako divne...a ja iskreno nisam htjela da zatrudnim tada.iako sam se udala prije dvije godine htjela sam nesto cekat,a mm je stalno navaljivao da on ne zeli cekat.i nekad bi kao slucajno se desilo da se ne cuva,ma znate...i ja upisala fakultet tek poceli ispiti...i kasni mi al nista ja nisam govorila njemu.i taj dan pao snijeg u mostaru ja se vracam sa fakulteta i sa prijateljicama sjela na kafu i njima sam ispricala..i one mi otisle i kupile test...i natjerale me da odem u wc da uradim.hmmm ja uradila kad ono dvije crtice...ja ostala bez teksta.nista okamenila...bas nisam znala sta osjecam.dojem kuci i odmah ga nazovem i govorim ja trudna...on poceo vristat...nije mogao vjerovat..i cini mi se da nikad u zivotu nije sretnije zvucao.to me je malo potaklo na razmisljanje.i plakala sam i plakala zbog toga sto sam sebe smatrala odvratnom osobom...i sto nisam bila sretna kada sam saznala.mm ulazi na vrata nosi veliku milku i ruzu....namijan presretan...ljubi me grli a ja opet placem....i sada mi dodje da placem,jer nikad necu prezalit to sto se nisam obradovala. a sada ovo moje pile u stomaku mi je vaznije od bilo cega na svijetu...i nebi mogla podnijet da mu se nesto dogodi...

Malena i ja sam plakala kad sam saznala za trudnocu. Svi su mi govorili da prestanem kako ne bi nesto ruzno naslutilauser posted image . To je bilo jace od mene, jer sam tek zavrsavala faks i user posted image se nije uklapala u moje planove.
Ta je faza kratko trajala i kad sam se smirila niko nije bio sretniji od mene.
Ja sam isto kao ti bila sa drugaricom sa faksa na kafi i uradila test u wc-u kafica. Ona je skakala od srece a ja sam bila kao kamen. Poslala sam mm sms gdje sam mu cestitala i rekla da cemo postati roditelji.Kaze da je u tom momentu radio sa strujom i da ga umalo nije zveknula kad je dobio sms user posted image user posted image user posted image user posted image On je bio presretan, ali se brinuo moje reakcijeuser posted image .


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 22:38:08   
Medić*
Nakon sest mj braka ostala sam trudna, 5-6 dana kasnila men, nisam se nesto nadala a ni razmisljala posebno o trudnoci, mm krenuo do prodavnice po neke stvarcice trebali ici na planinu i kazem mu da mi usput uzme test bez nekih velikih ocekivanja, tri cetiri puta sam osjetila blage vrtoglavice i pocelo mi se gaditi na cigarete iako sam pusac pila. Uglavnom m donio test, uradila i umalo u nesvijest nisam pala kad sam vidjela rezultat, od srece sam pocela plakati a mm trci prema kupatilu misli nesto mi bilo, ja jos na wc solji  placem i smijem i govorim idi kupi drugi test da provjerimo da li sam stvarno trudna, uzima test i pocinje skakati od srece grleci me i ljubeci, ma oboje plakali cijeli dan o srece jedva dosli sebi user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 22:56:54   
salmy
Poslala mu sms:ja trudnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  a odgovor je  bio: ne zezaj me   imam posla!user posted image user posted image user posted image
a ja sam se smijala samoj sebi i trcala od wc do prozora noseci test(jos uvijek ga imam)user posted image user posted image user posted image i naglas ponavljala:ja trudnauser posted image user posted image user posted image user posted image trudna
MM tek kad je dosao s posla i  vidio test skontao je fakat da sam user posted image  a do tada sam bila na relaciji prozor-wcuser posted image user posted image
Ps.ma mi smo svakako poseban slucaj ....i citava trudnoca je bila slucaj  svimauser posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 23:12:26   
Hanady RR
Eh....
ja sam sa prvom trudnoćom ostala trudna na bračnom putovanju...
i fino sam 9 dana nakon toga dobila redovan menzes...al trajao 2 dana i nešto pomalo...
ja to mami kažem na telefon...a ona meni kaže garant si trudna...
meni smiješno...čuj odmah trudna...9 dana u braku...ja to kontam neće odmah.....
i tako proleti taj  mjesec i ja se najedem cvekle-salate i dome na posao...kad tamo kad sam piškila u šolji crveno sve...na kraj mi pameti da je do cvekle...
odem ja nakon posla kod mame i kažem joj tako i da ću doktoru...kaže ona dijete trudna si...vidim ti u očima...sva blistaš...
pa blistam jarane jer sm se udala...al hajd.

I odem ja doktoru privatno u sanasu da uradim nalaze...sa mamom naravno...
mama fino kaže...sumnjamo na teunoću al eto sve pretrage uradite...
nalazi pokažu da sam trudnjača...

Dođem ja kući sva upaničena...nisma se nikako mislila šta bi mužu rekla...mene zaove koja je sa nama tada živjela stid bilo...kako ću joj reć.

I elem sjedemo mi za ručak...nas troje...i ja kažem...sva usplahirena...ja vam moram nešto važno reći....
pogledam u zavou i kažem...nemoj miko da me ružiš...znam možda je rano al eto...ja...

kad moj muž skoči do stola....

trudna si trudna si jel de trudna si jelde trudna si.....

ne da je skakao nego pomahnito....

a ja plačem ko kišna godina....
ustane moja zaova zagrli me i kaže ...ne budali pa zato ste se i uzeli bleso...
onda moj hairlija tek skonta da je meni nezgodno...e onda me nosao malo po kući...pa smo išli na večeru...e onda je išao mojoj mami da joj odnse cvijeće jer sam ja trudnauser posted image ko ono hvala ti što si je rodila...ma niđe veze...on je porodu prisustvovao ma sav je nakav neznaš jel lud il normalan.

a druga trudnoća...
kaže fino kad starijoj bude 2 godine pravit ćemo drugo dijete...haj rekop dobro...
i mjesec dana  prije njenog rođendana kao vježbamo...kontamo neće odmah....

za rođendan drugi kad smo slavili maloj...meni muka da gore biti ne može...puna kuća djece gostiju a ja katastrofa....

fino moj dragi muž kaže svim gostima mrtav hladan...
hajde puki ti kafu stavi nek ona malo prilegne...trudna je znaš kako su njoj prvi mjeseci teški...
mal mi mama nije svisnulauser posted image

i tako i bi ...nema menzesa i onda sam giniću na potvrdu trudnoće.

i da i tada je moja mama dobila cijeće...jer me rodila...niđe veze...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 23:22:06   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ma meni posao nije bio vazan uopste odma sam znala da ce me nogirati a tako je i bilo...rodila djete 25.04 a vec 30.4 dobila otkaz


ti si još dobra, mene su nogirali čim sam saopštla da sam trudna user posted image

a ja sam svoju prvu trudnoću mužu saopštila - u autu i to ako se ne varam u po nekog preticanja, valjda me frka spopala od silne brzine a zapravo sam imala drugačiji plan. bila sam kupila neku knjigu o trudnoći kroz mjesece i fino je zapakovala ko poklon i pripremila mu da je pronađe kad se vratimo kući al eto ispalo j drugačije.

poslije je MM znao reći -  kud baš u onoj brzini, a i ja tuka, nije mi palo na pamet da bi od šoka mogao i da skrene s puta


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 23:23:30   
sarayka
Ja sam test uradila kod je mm bio na poslu kad je treba doci , vidim ja izlazi iz auta i sto prije zalijepim crtez na ulazna vrata.
Na crtezu je bila kontura trudnice sa velikim stomakom i strelica koja je okrenuta prema pupi  pise Nasa bebauser posted image
On je haman vrata razvalio kad je skonto a ja ga gledala na špijunku user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
30.6.2010 23:29:06   
marny
IZVORNA PORUKA: salmy

Poslala mu sms:ja trudnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  a odgovor je  bio: ne zezaj me   imam posla!user posted image user posted image user posted image
a ja sam se smijala samoj sebi i trcala od wc do prozora noseci test(jos uvijek ga imam)user posted image user posted image user posted image i naglas ponavljala:ja trudnauser posted image user posted image user posted image user posted image trudna
MM tek kad je dosao s posla i  vidio test skontao je fakat da sam user posted image  a do tada sam bila na relaciji prozor-wcuser posted image user posted image
Ps.ma mi smo svakako poseban slucaj ....i citava trudnoca je bila slucaj  svimauser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  baš me nasmija

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
1.7.2010 7:58:41   
radost82
meni svaka prica prelijepa i posebna, user posted image
ja sam vec prije trudnoce svrljala po ovom forumu, kupila informacije al nisam bila clan, i citala sam da je neka od vas to muzu saopstila tako sto je test vezala u crvenu masnicu pa muzu pokazala . i tako ti i ja skontam,,ja cu uradit test dok njeg nema i onda ga uvezat u masnu, cak i masnu nasla, eno je  i sad stojiuser posted image , uglavnom mi smo nakon nekih 7-8 mj braka odlucili da bi mogli pocet s user posted image , i mm zna kakva sam, uporno mi je ponavljao da to ne ide bas tako lahko, i da mozda necu odmah ostat user posted image , al ko ce to meni objasnit, u januaru ja ga natjeram da mi kupi test i prije nego sto mi je uopste trebala doc user posted image , kaze on rano, ma samo ti donesi, ja sam reko sigurno trudna, al uradim ja ujutro test ono jedna crta i ja sva ucrnjacena izadjem iz kupatila, reko nista, kaze on pa jesam ti reko da je rano, i u februaru ja dobijemuser posted image , nakon toga smo otisli na vlasic, odmorili se, skijali, i uopste nisam razmisljala o bebi, e u martu meni kasni 3 dana, mi se fino spremimo i u apoteku, ujutro ustali na sabah, i ja prva u kupatilo, uradim test, uzmem abdest i cekam, kad dvije crte, ja kontam prividja mi se, zovem njeg, kaze i on dvije crte vidi, al hajmo mi klanjat, pa cemo vidjet 100%, ja budala boze , ko da ce crta nestat, uglavnom poslije sabaha crta je naravno i dalje bila tu, malo smo sutili, malo se smijali, malo plakali, i od tada cekamo nase user posted image ,
tako da ona crvena masna jos stoji u ladici, al hajd bit ce ako Bog da jos prilika, tek smo poceli...user posted image

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako ste muzevima saopstili-Trudna sam!
1.7.2010 9:14:21   
mala86
nakon vise od 2 godine cekanja,u januaru prosle godine meni prvi put kasni-jedan dan!ja govorim mm da trebamo kupit test,on meni ma rano je,mozda si se prehladila!i ja ujutro do apoteke,kao idem se malo provozat biciklom!
dosla kuci,test u torbi,u meni neki leptirici od treme,iscekivanja kad cu ga uradit-pitanje je sad-cekati jutro ili ne?

u pola 4 popodne mm za kompom,ja odem u wc prvo ga raspakiram,proucim,i sakrijem pod rucnike!

izasla sjedila s njim,pricala,a meni sve u glavi onaj testic!i ja u jednom trenu "idem se ja kupat" usla u wc(zakljucala se-a to nikad ne radim),i istog trena kad sam ga uradila pojavile se 2 crtice,ruke se tresu,stavim ga polako na masinu(strah me kao naglo trznem da ce crtice nestat user posted image user posted image user posted image )i zovem mm!on dodje konta sta joj je,ja samo prstom pokazem na masinu-on gleda,smije se,i covjek se vrati za komp ko da nista nije bilo,a ja od muke samo sto nisam pocela plakat!

trebalo mu je 2 minutaq(koja su meni bila ko vjecnost)da se skonta u digne se i tek je onda pocelo slavlje!za pola sata vec smo znali koliki je bebac u tom trenu,kad je termin,a mama i tata vec su i fax isplanirali user posted image user posted image user posted image user posted image

nakon 3-4 dana uradili smo jos jedan,prvo smo rekli njegovoj sestri,ja prijateljici,a za ostale smo cekali potvrdu dr!i jos cuvam te testove

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu radost82)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *